Skocz do zawartości

Draft 2007, czy najwyższy w historii?


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Do loterii i draftu oczywiscie daleko ale...

zauwazalny jest juz spory szum medialny wokół wyboru jedynki, gdyż wielu GM ( z tych dolnych partii tabeli) zaczyna sie "po cichu" wypowiadać w kwestii wyboru nr1

 

Oden czy Durant?

 

Przepisy NBa zakazuja na tym etapie wypowiedzi co do graczy predraftowych ludzi oficjalnie zwiazanymi z klubami NBA ale skauci maja wiecej swobody i tak na pewno środowiska związane z Bostonem i Memphis ( liderzy tabeli) są za Durantem....

 

argument przeciw Odenowi? Kto go widział ostatnio w pełni zdrowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to kolejna porcja subiektywnych opisów młodzieńców:

 

Julian Wright

Jak dla mnie notowany zbyt wysoko zdecydowanie. Gość, który potrafi zagrać świetny mecz, a potem kilka przeciętnych lub po prostu słabiutkich. Wzrost predysponuje go na trójkę, ale gra blisko kosza (taki Udonis Haslem czy może bardziej Boris Diaw) i pewnie sobie poradzi w NBA, bo naprawdę dobrze zbiera i blokuje. Ale tytanem ataku nie jest, bo rzucać za 3 praktycznie nie potrafi.

 

Chase Budinger

Białas na dwójce i to nie jakiś rewelacyjny, to nie wróży niczego dobrego :twisted: . Widziałem go w kilku meczach, a tak jakbym go nie widział... Swoje kilkanaście punktów wrzucił, ale raczej nie będzie kimś w NBA. Słaby w obronie, w ataku bez szału, choć rzut ma całkiem całkiem. Drybling do poprawy. Dobrze walczy na tablicy przeciwnika (tu przynajmniej się stara), ale swoją jakby odpuszczał. Wybrałbym go gdzieś w granicach 20-tego numeru, a jest notowany w okolicach 9-tego :shock: . Widać się nie znam...

 

Jeff Green

Bardzo fajny zawodnik, taki na pozycje 2-4, a więc uniwersalny, choć najlepsza dla niego jest trójka. Nieźle asystuje i zbiera, no i rzuca całkiem sporawo punktów. Ma całkiem dobry rzut za 3 punkty, choć trochę mało z niego korzysta. Tak w ogóle, gdyby trochę bardzie agresywnie grał w atak, mógłby śmialo myśleć o pierwszej 5-6 draftu, bo nie wiem, czy nie jest to najlepszy zawodnik w obronie na pozycjach 2-3 (jak dla mnie porównywalny jedynie z Brewerem z Florydy). Do największych gwiazd NBA chyba należeć nie będzie, bo zauważyłem u niego zbyt częstą tendencję gry z drużyną, nawet w sytuacjach, gdy sam powinien atakować kosz. Jeżeli to się zmieni, to kto wie, czy nie będzie to zawodnik pokroju Pierce'a. Na razie do tego oczywiście sporo brakuje.

 

Hasheem Thabeet

Gość tak wysoko notowany za wzrost, obronę i porównania do Mutombo :lol: . Pochodzi bodaj z Tanzanii, a Amerykanie mają jakoś słabość do wysokich Afrykańczyków. To co imponuje u Thabeet'a, to w zasadzie bloki, bo ma ich bodaj 4 na mecz :twisted: . No, ale jak ma się 7-3 wzrostu, to byłoby dziwne, gdyby było inaczej. Dobrze zbiera pod własną tablicą (choć bez jakiejś rewelacji), no ale w ataku musi poprawić chyba wszytko, o ile w ogole nie uczyć się od początku: od pracy nóg poczynając, przez zwody, po rzut i walkę. Gigantem ataku nie będzie, nie będzie pewnie też średniakiem w tej materii, ale pewnie wzrost swoje zrobi i będzie wybrany w granicach 12-14 miejsca, choć za nim pozostaną znacznie lepsi zawodnicy...

 

Aaron Gray

...chociażby ten. Jak na swój wzrost i masę jest całkiem nieźle ruchawy, niezły w ataku (z niezłym rzutem z półdystansu) i bardzo dobrze zbiera. Trochę brakuje mi u niego agresywności, jest taki spokojny miś, ale jak tego się nauczy, to może być bardzo solidnym centrem. Jakiegoś oszałamiającego wyskoku nie ma, ale dobrze sie ustawia, dobija. I czego więcej chcieć od białego centra. Wydaje się być solidnym wyborem, choć musi trochę ustabilizować grę. Tyle, że raczej nie jest to przyszłościowy zawodnik i zbytnio dużo więcej się nie nauczy, bo ma już 23 lata.

 

Arron Aflalo

Całkiem całkiem strzelec, z dobrym rzutem z dystansu i półdystansu, dobrą selekcją rzutów, ale w zasadzie nic ponadto. Porównuje się go z Raja Bellem i chyba zasadnie. Ani nie angażuje się w grę pod tablicami, ani zbytnio nie widzi kolegów. O ile jest niezły w ataku, to w obronie można go minąć już pierwszym krokiem i zwodem. Przyda się każdej drużynie, ale chyba żadnej nie pociągnie zbyt wysoko.

 

Acie Law

To jest chyba najlepszy rozgrywający w tym drafcie (a przynajmniej z tych zawodników, których widziałem), choć czasem wychodzi z niego combo-gurd (taki Billups :twisted: ). Bardzo dobry w ataku i niezły w obronie. Mysli na boisku, a to nieczesto się zdarza, widzi partnerów, choć czasem wydaje mi się, że mógłby trochę bardziej się rozejrzeć. Inteligentnie rodziela piłki, a jak trzeba, to sam potrafi rzucić, choc rzut za 3 punkty wymaga jednak poprawy. Co ważne, traci mało piłek, bo ma jej dobre opanowanie.

 

Alando Tucker

Fachowcy się nim zachwycają, a ja mam mieszane uczucia. Porównuje się go do Josha Howarda, ale to po prostu przegięcie. Jak dla mnie to taka trójka o wzroście dwójki, ze słabym rzutem za 3 punkty. Partnerów niemal nie widzi, najpierw pięć razy rzuci, a potem zapyta, czy aby dobrze zrobił, choć i to niekoniecznie :lol: . Na pewno jest bardzo dobry wataku, ale w obronie już niekoniecznie, choć ma naprawdę szybkie i długie ręce i jest szybki. Ale jakoś na obronę się to nie przekłada.

 

Ps1. Coś nie wiadomo, czy Durant weźmie udział w drafcie. Coś tam jego tata przebąkuje... Byłoby szkoda.

Ps2. Coś z ta ręką Odena niezbyt dobrze wygląda. Ciekawe, czy to nie coś przewlekłego, co może mieć wpływ na jego karierę. Również i w jego przypadku mówi się o jeszcze roku gry w NCAA. Bez sensu (podobnie jak w przypadku Duranta), bo jednak w NBA dużo szybcej nauczy się gry niż wśród mlodzików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To prawda tegoroczny draft będzie bardzo ciekawy... Klub który będzie miał pierwszy numer draftu będzie miał wielki dylemat... Oden czy Durant, może ktos się skusi na Noaha, ale wątpie... Ostatnio na http://www.collegehoops.pl pisałem porównanie Odena i Duranta i na pewno bardziej przyszłościowym zawodnikiem jest Oden, jednak kiepskie kluby NBA potrzebują zawodnika który zmieni ich sutacje, a taki jest Durant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w kontekście marcowego szaleństwa mamy rostawienie do eliminacji na Final Four

EAST

1. North Carolina (28-6)

2. Georgetown (26-6)

3. Washington St. (25-7)

4. Texas (24-9)

5. Southern California (23-11)

6. Vanderbilt (20-11)

7. Boston College (20-11)

8. Marquette (24-9)

9. Michigan St. (22-11)

10. Texas Tech (21-12)

11. George Washington (23-8)

12. Arkansas (21-13)

13. New Mexico St. (25-8)

14. Oral Roberts (23-10)

15. Belmont (23-9)

16. Eastern Ky. (21-11)

 

SOUTH

1. Ohio St. (30-3)

2. Memphis (30-3)

3. Texas A&M (25-6)

4. Virginia (20-10)

5. Tennessee (22-10)

6. Louisville (23-9)

7. Nevada (28-4)

8. Brigham Young (25-8)

9. Xavier (24-8)

10. Creighton (22-10)

11. Stanford (18-12)

12. Long Beach St. (24-7)

13. Albany (N.Y.) (23-9)

14. Penn (22-8)

15. North Texas (23-10)

16. Central Conn. St. (22-11)

 

MIDWEST

1. Florida (29-5)

2. Wisconsin (29-5)

3. Oregon (26-7)

4. Maryland (24-8)

5. Butler (27-6)

6. Notre Dame (24-7)

7. UNLV (28-6)

8. Arizona (20-10)

9. Purdue (21-11)

10. Georgia Tech (20-11)

11. Winthrop (28-4)

12. Old Dominion (24-8)

13. Davidson (29-4)

14. Miami (Ohio) (18-14)

15. A&M-Corpus Christi (26-6)

16. Jackson St. (21-13)

 

WEST

1. Kansas (30-4)

2. UCLA (26-5)

3. Pittsburgh (27-7)

4. Southern Ill. (27-6)

5. Virginia Tech (21-11)

6. Duke (22-10)

7. Indiana (20-10)

8. Kentucky (21-11)

9. Villanova (22-10)

10. Gonzaga (23-10)

11. VCU (27-6)

12. Illinois (23-11)

13. Holy Cross (25-8)

14. Wright St. (23-9)

15. Weber St. (20-11)

16. Florida A&M (21-13)/Niagara (22-11) która pokonała w bezpośredniej walce A&M

 

BTW bilety na pierwse mecze srednio po 150$ i to większość spotkań wyprzedana! Oj mają Amerykanie rozmach!!!

 

a oto najnowszy ranking

 

1 Ohio State (Oden)

2 Kansas (Wright, Rush)

3 Florida (Noah,Horford, Brewer)

4 North Carolina (Wright, Hansbrough)

5 Memphis

6 Wisconsin (Tucker)

7 UCLA

8 Georgetown (Hibert, Green)

9 Texas A&M (Law)

10 Oregon

11 Texas (Durant)

 

pożyjemy zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

PIERWSZE ROZSTRZYGNIĘCIA!!!!

 

Durant mimo fenomenalnej gry w domu.

Jego Texas (4) pokonany przez Southcalifornia (5)

w 2 meczach KD zdobył 27/8 i 30/9/1 co było za mało

w innych meczach błyszczy Hartford z Florydy (kosztem Noah) 17/9/1 i obok Oregonu (3) Memphis (2) są w połowce sweet 16

z drugiej strony także gładko Kansas (1) Illinosi (4) UNLV (7) kosztem Wisconsin (2) i Tennessee (5) kosztem faworyta Wirginii (4)

 

Hansbrough z NC (1) poprowadził faworyta 33/9/1 do zwycięstwa nad Michigan a przeszły UCLA 2, Texas 3 odpadł Maryland oraz przeszły oczywiście Ohio St 1 z Odenem (19/10 i 14/12 i 5 fauli) Georgetown 2 Pittsburg a odpadlł Washington 3

 

mój tyo Ohio St NC Kansas i Floryda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coach Donovan chce poprowadzic Floryde do trzeciego z rzedu Tytulu Mistrza, niestety bedzie sie musial obejsc bez swoich 4 podstawowych grajkow. Dzisiaj na konfencji prasowej ucial spekulacje ze odejdzie do Kentucky, jednoczesnie zapowiedzial ze jego zespol w kolejnym sezonie bedzie gral bez:

Corey Brewer, Taurean Green, Al Horford and Joakim Noah-wszyscy zadeklarowali sie (wg coacha) ze przystapia do draftu. Z calej tej ekipy szczegolnie zapadl mi w pamiec Brewer, juz mu wroza kariere i gre na miare Pippena i Matrixa, jak zwykle za wczesnie, ale chlopaczek robi spore wrazenie. Taka chudzina (chyba mniej niz 200lbs przy 6'9 o ile dobrze pamietam) ale dobry w obronie, swietnie pracuje i nogami i "rencami" w obronie, z dobrym rzutem, ciekaw jestem opinii jakiegos speca (soabloo wystap :)) gdzie ten chlopak sie przymierzany, tzn z ktorej pozycji w drafcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dobry w obronie, swietnie pracuje i nogami i "rencami" w obronie, z dobrym rzutem, ciekaw jestem opinii jakiegos speca (soabloo wystap :)) gdzie ten chlopak sie przymierzany, tzn z ktorej pozycji w drafcie.

jako przedmówca speca......

Corey pasuje do dwóch loteryjnych ekip - PTB i Bucks gdzie wysokich których w drafcie dobrych jest 7-8 a oni akurat sporo mięcha tam mają...

 

1. Facet grał w turnieju najlepszą obrone jaka widzialem ( odena nie licze za jego foultrouble) ale przy pewnych dystansowych ograniczeniach w ofensywie nazwałbym go nowym Princem niz Pippenem.....

2. Dochodzimy do sedna sprawy jesli chodzi o pozycjonowanie... nieprzypadkowo nazwałem draft najwyzszym bo obecnie poza Miami Houston NYK i Lakers nie ma ekip które nie chciałyby podrepreować pozycji C. A i ekipy które graja nietypowymi centrami SAS Suns Pistons i inne patrzą łakomie na PF/C ktorych wysyp.....

 

1. Oden ( gwizdki jakie dostawał były na prawdę głupie a w finale już błyszczał);

2. Durant ( ciekawe czy Memphis do Gasola jakby mieli jedynkę dobiorą właśnie jego czy przesuną Paula na PF i Oden )

 

3. Mój wybór padłby na Corie Brewera (MVP FF) ale jeśli tylko bedzie tu team który tą pozycje potrzebuje ( nie znam bardziej potrzebującego niż SAS bo facet idealnie zastąpiłby Bowena i skasował motoryczno-atletyczne przewagi Mavs, ale i tu - wiem SAS nie maja wysokiego picku bardziej potrzebny jest C)

 

- inaczej 4 następne picki idą na wysokich:

 

J.Noah - najbardziej przyjacielsko-liderowaty o wysokim IQ gracz na PF ( zbiórki i bloki) idalny dla Atlanty Bostonu a przede wszystkim NJN

troche niżsi Wright i Horford ze wskazaniem na gracza NC i najwyższy w towarzystwie Hibbert który powinien być wyżej jesli pick wyższy bedzie u Suns (amare wraca na 4 a matrix na 3)

wszyscy ci gracze są dobrymi obrońcami ale brakuje im takiej ikry jaka ma corey i pierwsza 2 i początkowo bedą rolsami.....

zal ze jeden z nich pewnie trafi do PTB ( chyba że lykną Coreya) bo czas bedzie wtedy ograniczała gwiazda Zach....

 

potem jak ktoś sie nie wystraszy wzrostu a potrzebuje szybkości PG weżmie gracza Ohio st Conleya

a potem zaczna się jakieś poza amerykańskie eksperymenta ze spliterami i chińczykami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brewer mocno mnie zaskoczył w Tournamencie. W zeszłym roku wyglądał na niezłego zawodnika, ale na pewno nie na takiego co może wyraźnie zmienić drużynę do której trafi (przynajmniej dla mnie). Jednak to co obecnie pokazuje robi wrażenie. Jest agresywny, przewidujący, w obronie wręcz genialny, a ponadto naprawdę rozumie grę. Jest na pewno graczem niskiego ryzyka przy wyborze, bo raczej na pewno z takimi umiejętnościami defensywnymi da sobie radę. Wcześniej miałem zastrzeżenia co do jego budowy, ale po tym co zobaczyłem w tym sezonie u Arizy stwierdziłem, że mięśnie to nie wszystko ;). W przyszłości może być świetną drugą opcją. Nie wiem jak będzie przebiegała jego transmisja na styl NBA, ale patrząc na niego już widzę w nim gracza defensywnie lepszego niż Prince (to jak w Finale potrafił siąść na całym boisku na rozgrywającym mnie zwaliło z nóg).

 

najwyższy w towarzystwie Hibbert który powinien być wyżej jesli pick wyższy bedzie u Suns (amare wraca na 4 a matrix na 3)

... i po pierwszym meczu Hibbert ląduje w szpitalu z zawałem serca :). Hibbert jest za wolny do gry Suns i przede wszystkim jest kiepski kondycyjnie, a kiedy jest zmęczony łapie głupie faule. On jest niezły w grze kombinacyjnej, bo bardzo dobrze podaje jak na wysokiego, ale nie nadążałby za tempem akcji. Dlatego jestem pewien, że do Suns nie trafi, chociaż swoją drogą naprawdę chciałbym to zobaczyć :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durant już się zadeklarował, teraz czekamy na Odena :)

 

Durant, an 18-year-old freshman and The Associated Press Player of the Year, said Tuesday he will leave the Longhorns to enter the June draft, bringing a quick end to what was a short but spectacular college career.

http://www.chron.com/disp/story.mpl/ap/ ... 04371.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Durant już się zadeklarował, teraz czekamy na Odena :)

Oden potwierdził przystapienie do draftu.

 

draft sie zacząl bo 5 ekip mialo równy bilans i w nocy losowano tie-brekery!

 

2007 FIRST ROUND DRAFT CHOICE ORDER

 

The teams entered in the lottery, to be held on May 22, 2007, are as follows (note: the first three picks in the Draft will be determined by the lottery and the remainder of the “lottery teams” will select in positions 4 through 14 in inverse order of their standings at the end of the regular season):

 

 

TEAM RECORD LOTTERY CHANCES (out of 1,000)

Memphis 22-60 250

Boston 24-58 199

Milwaukee 28-54 156

Atlanta1 30-52 119

Seattle 31-51 88

Portland 32-50 53

Minnesota 32-50 53

Charlotte 33-49 19

New York2 33-49 19

Sacramento 33-49 18

Indiana3 35-47 8

Philadelphia 35-47 7

New Orleans 39-43 6

LA Clippers 40-42 5

 

The order for the remainder of the first round picks is as follows:

 

15. Orlando (To Detroit) 40-42

16. Washington 41-41

17. New Jersey 41-41

18. Golden State 42-40

19. LA Lakers 42-40

20. Miami 44-38

21. Denver (To Philadelphia) 45-37

22. Toronto (To Charlotte via Cleveland) 47-35

23. Chicago4 49-33

24. Cleveland (To Phoenix via Boston) 50-32

25. Utah 51-31

26. Houston 52-30

27. Detroit 53-29

28. San Antonio 58-24

29. Phoenix 61-21

30. Dallas (To Philadelphia via Denver and Golden State) 67-15

 

2007 SECOND ROUND DRAFT CHOICE ORDER

 

31. Memphis (To Seattle)

32. Boston

33. Milwaukee (To San Antonio)

34. Atlanta (To Dallas)

35. Seattle

36/37. Minnesota (To Golden State)

36/37. Portland

38/39/40. New York (To Philadelphia via Chicago)

38/39/40. Sacramento (To Orlando via Utah)

38/39/40. Charlotte (To LA Lakers)

41/42. Philadelphia (To Minnesota)

41/42. Indiana (To Portland)

43. New Orleans

44. Orlando

45. LA Clippers

46. New Jersey (To Golden State)

47. Washington

48. LA Lakers

49. Golden State (To Chicago via Denver, Boston and Phoenix)

50. Miami (To Dallas via LA Lakers)

51. Denver (To Chicago)

52. Toronto (To Portland)

53. Chicago (To Portland)

54. Cleveland (To Orlando)

55. Utah

56. Houston (To Milwaukee)

57. Detroit

58. San Antonio

59. Phoenix

60. Dallas

 

*Please note that teams that finished the regular season with identical records will select in the second round in the reverse of the order in which they select in the first round; provided, however, that if more than two teams are tied, then, as among the tied teams, each tied team will select one position earlier than it selected in the first round, except that the team that selected earliest in the first round shall, among the tied teams, select latest in the second round. With respect to the ties between Portland and Minnesota (36 and 37); New York, Charlotte and Sacramento (38, 39 and 40); and Philadelphia and Indiana (41 and 42): since the order of selection in the first round for each set of teams may change based on the results of the Draft Lottery, the order of selection in the second round cannot be determined until after the Draft Lottery is conducted (on May 22, 2007).

 

1 Pick may be conveyed to Phoenix.

2 Pick may be conveyed to Chicago.

3 Pick may be conveyed to Atlanta.

4 Pick may be conveyed to New York.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No to wyglada na to ze Zachod wzmocni sie jeszcze bardziej:

pick 1-POrtland (ladny fart, majac 5% na krzyz szansy)

pick 2-Seattle (Durant jak mniemam)

pick 3-Atlanta

"bardzo kontuzjowane" druzyny czyli Memphis i Boston, biedacy nie majacy kim grac, wystawiajacy na 4 kwarte 3-ci garnitur dostaly pick odpowiednio 4 i 5, i bardzo dobrze, i bylo "oszukiwac"?

Widok praktycznie placzacego kibica Bostonu-cos pieknego :)

Suns chcieli ten 4-ty pick ale tym razem Atlanta miala troszke szczescia, i dobrze, moze w koncu cos zostanie zrobione z ta druzyna, moze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo bylem zaskoczon (ale chyba nie bardziej niz ci kibice Bostonu, z OGROMNYMI NADZIEJAMI, szczegolnie ten jeden z otwarta buzia, ktorego ciagle pokazuja) Tak sobie glosno wytypowalem, jak zosala trojka, po koleji Atlante, Seattle i Portland i tak jakos wyszlo. Tak wiec Greg "Dentysta" Oden wedruje do Portland. Troche mnie ciekawi ten Chinczyk Yi Jianlian (7'0) i kto jego wybierze. Duzo go pokazuja i wielkie nadzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiecie jak się cieszę :D Pamiętam jak się pod koniec zastanawiałem czy Blazers chcą jakiś wysoki pick w drafcie czy nie. Szczególnie, gdy Roy mówił o tym, że on chce jak najbardziej zniweczyć szanse Portland na wysoki numer (wygrać ostatnie spotkania w RS). W tamtym roku mimo największych szans Blazers dostali bodajże 4 nr. Ale biorąc pod uwagę jak dobrze wyszedł draft '06 i jeszcze teraz to... normalnie brak mi słów :D Mam nadzieję, że Pritchard nie zechce być "tym GM, który odda Odena" i ściągnie go do Oregonu. W ciągu paru lat wyrośnie mocna drużyna... Powiem wam, że dla takich chwil warto się było męczyć ostatnie parę lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi tam nie szkoda nikogo, ciesze sie ze ani memphis ani boston nie dostali wysokiego picku, wiele druzyn tez narzekało że draft jest nie sprawiedliwy, a ty takie niespodzianki. Szkoda mi tylko że w Seattle mają taki wysoki pick, jeśli wezmą Duranta to chłopak się tam zmarnuje, nie oszukujmy się ale tam było jest i jeszcze troche będzie gówno, marnowane picki z poprzednich draftów, zero perspektyw... jeszcze rynek FA bardzo biedny w tym roku. Jeśli chodzi o portland to bąba, wreszcie mogą się pozbyć Zacha, budować skład na nowych Twin Towers bo LaMarcus i Greg za 2 - 3 lata mogą siać postrach w NBA do tego Roy, wystarczy że dobrze to rozegrają puszczą gdzieś i Zacha i Dariusa, a młodzi będą mieli szanse się rozwijać, skoro niby Oden chce tak Coloneya to mogą spróbować tradeu za jakiś pick w okolocy 10 - 12 + pionki za 2 / 3 z drugiej rundy + future + kasa i pionki, a w tedy skład naprawde by mieli wspaniały jak dla mnie, przyszłościowy i czas tylko na oczekiwanie rozwoju.

 

Ciekawi mnie tylko jeszcze Atlanta, czy nie spieprzy jak zwykle swego picku, niech sobie wezmą C i PG w końcu w drafcie, a także Memphis którzy plują sobie w brode (ciekawe czy sprzedadzą Gasola nam w końcu po promocyjnej cenie) a także Byczy pick nr. 9 czy to będzie Noah, Hawers czy ktoś inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Blazers. Ciekawe kogo wybiorą bardzo możliwe że Odena. Podczas sezonu Blazers mówili że chyba oddadzą pick za jakiegoś wartościowego zawodnika, ale chyba wtedy niespodziewali się że będą mieli 1nr. tak więc chyba nieodadzą picku. Cieszę się że Sonics dostali nr 2, tak jak napisał Michalik może w końcu coś tam się ruszy. Atlanta po raz kolejny w czołówce nr3 i nr. 11 i może dzięki temu też tam coś drgnie. Szkoda mi Grizzlies i Celtics, tak bardzo liczyli na 1nr i zonk. Pewnie będą dyskutowali z Portland lub Seattle o jakieś wyminie aby pozyskać od nich pierwszy numerek lub drugi numerek. Clippers wybierają z 14 szkoda chciałbym aby byli w pierwszej 10, ale mówi się trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieźle czyli zachód staje się jeszcze silniejszy, Blazers już dobrze wyglądali w zeszłym sezonie a teraz jeszcze jak dorzucą sobie Odena i pozbędą się Randolpha będzie jeszcze ciekawiej. KG lepiej niech wieje z tej Minnesoty Jazz i Nuggets nigdzie się nie wybieraja a Sonics z Blazers się wzmacniają cholera ciasno na tym zachodzie a będzie jeszcze gorzej :?

 

Na szczęście Hawks udało się zachować swój pick i nie dostaną go Suns :twisted:

 

Teraz jak już wiadomo komu w loterii się poszczęściło a komu nie zacznie się co raz więcej konkretnych plotek transferowych pojawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie, bardzo ładnie :) Myślę, że Portland mogą w najbliższych latach przeżywać swoj renesans, cos ala czasy Drexler'a moze nawet lepiej jesli wszystko ladnie sie potoczy :) Szczerze mowiac cieszy mnie tez taki wybor, bo choc obecnie kibicuje Cavs, to w zamierzchlej przeszlosci Schrempf, Sabonis, Pippen i reszta ekipy przyciagala moje "kibicowskie" serce ;) Blazers maja sensownego Roy'a, z ktorego moze jakis tam superstar nie bedzie, ale grajek porzadny moze wyrosnac, teraz jesli wezma Odena - a lepiej dla nich zeby wzieli ;) - to za 3,4 latka to moze byc ekipa pukajaca to bram finałów ;)

 

No wlasnie - napisalem ze lepiej zeby wzieli Odena. Czemu nie Durant ktory jest graczem porownywalnej klasy ... Durant ma ponoc zadatki na bycie takim "LeBronem II" - ale dobrych graczy z zakresu pozycji 2-4 jest w lidze sporo, a nie wierze aby Durantowi udalo sie pojsc ta sciezka co LeBron (swoja droga, mysle ze malo komu sie to jeszcze uda:) ) i stanie sie kims w rodzaju - w najlepszych okolicznosciach - obecnogo McGrady'ego - gracza świetnego, ale w wiekszosci zespolow majacego swojego "odpowiednika". Tymczasem Greg Oden ... To facet z przyszloscia - jesli nad nim popracowac, to powiedzcie mi ilu centrów w NBA bedzie w stanie mu sprostac? Shaq z wolna bedzie konczyl z graniem w koszykowke, Howard - on moze i owszem, no i takze Yao, ewentuanie Tim, ktory grywa na C oraz Amare jeśli jest w dobrej formie - poza nimi w NBA nie ma centrów, którzy prezentowaliby jakiś mistrzowski poziom. Gred zapowiada sie na swietnie zbierajcego zaowdnika, z duzym potencjalem do blokowania i jesli nauczy sie go dobrze bronic, to bedzie facet niemal nie do przejscia przez dosyc chuderlawych, badz ociezalych centrow. W ataku radzi sobie nienajgorzej, choc nie ma co porownywac poziomu do tego ktory prezentuja obroncy w NBA, jednak i to jest do wyuczenia. Jednym slowem, jesli odpowiednio sie poprowadzi karierie i rozwoj Odena to facet za pare lat stanie sie niemal niezniszczalny pod obydwoma koszami - nie tylko dzieki potencjalnym, niebabalnym mozliwosciom, ale takze i dzieki temu, ze wiekszosc centrow nie poradzi sobie odpowiednio z graczami tego rodzaju ;)

 

Van, ja tez sie ciesze ze Suns nie dostali od Atlanty tego pick'u :P To juz by byla lekka przesada, aby zespol ktory co rok puka jest bliski finałów NBA, dostal kogos z tak wysokim numerem :P

 

I apropo Atlanty - jeśli znowu sobie spierza zespol dzieki genialnym posuniecom GM ... Od takiego czasu maja okazje wybrac kogos z przyszloscia, tym czasem wybieraja graczy pokorju Childresa czy Smitha, ktorzy moze i graja fajnie, ale nic wielkiego z nich nigdy nie bedzie ...

 

Szansa takze dla SSS - 2 numerek w drafcie ... Pod koszem maja kim grac, rozgrywajek jest tez nie najgorszy ... O tutaj Durant by sie bardzo przydało :) Takie moje zdanie :)

 

Nisko niestety Bobcats, ktorzy mialem nadzieje wzmocnia sie dosyc powaznie pprzed nastepnym sezonem ... No ale miejmy nadziee ze szczescie bedzie im sprzyjac i Charlotte cos pokombinuje na ryneczku, wyciagna kogos niezlego z draftu i kto wie, jesli Okafor bedzie zdrow caly sezon, to moze i PO nawet :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.