Skocz do zawartości

Draft 2007, czy najwyższy w historii?


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Wielokrotnie powtarzano tego lata, że draft 2007 bedzie niesamowicie głeboki. fakt, Greg Oden to deser i kluby od Hawks do kontuzjowanych memphis powinny rozważyc wyścig po niego ale czy głębia draftu jest porównywalna do tych z 2003 i 1984?

Cza pokaże ale może się okazać że jest to jeden z najwyzszych draftów w historii.

Obecnie w związku z kryzysem wysokich liga wyparcowała sobie inny "uniwesalny" styl gry gdzie na PF gra Matrix Novik a może i zagra Batier.

Z przymusu ciała PF grają na C. ( Tim D, JON, Kaman, Bosh, BigBen,)

Z dominujących lub klasycznych C grają Yao, Shaq, Ilgauka ale pokrywa się to z kryzysem wtedy na 2 pozycji (brak wymiarowego pF w Rakietach a z gra Haslema,Goodena może być różnie)

Odpowiedzią na bolączkę może byc draft 2007 z całą masa wymieszańców C/PF o sporym wzroście i świetnej motoryce i sprawności....bedzie komu za Novikiem biegać...

 

1. Greg Oden 7,0 Ohio

rasowy center młody ale już porównywalny do Admirała ( w D, bo w A jeszcze braki)

2. Noah, 6,11 floryda

najbardziej sprawny o wzorcowej motoryce, wysoki

3. J.Davidson, 6,11 Alabama

atletyczny C z pełną edukacja akademicką

 

4. Glen Davis, 6,8 LU state

z kompletnym arsenałem ofensywnym (3 psRange?) słabszy obrońca

 

5. A.Grey, 7,1 Pitts

kolejny mozliwy prawdziwy center jednak słabszy znów w obronie

 

6. Hardin, 6,11 california

oj taki Chandler, ( ale można go wziąć z 10 a nie 2 pickiem)

 

7. jianlian ,7,0 Chiny

( nie mam zdania bo sie nie znam na chińszczyźnie ale metry są)

 

8.Jason Smith, 7,0 colorado St

zgrabny, ofensywnie utalentowany gracz z niezłym opanowaniem piły

 

9. Spencer Hawes, 7,0 Wash

utalentowany i uniwersalny gracz z wyczuciem gry

 

10. Hansbrough, 6,9 NC

podobno ofensywnie najlepszy na bliskim kontakcie z umiejetnoscią miękkiego odejścia na uwolnienie

 

11. McRoberts, 6,11 duke

atletyczny, z kużni talentów zadecydował jak Noah aby zostać jeszcze rok na uczelni ( obserwować go będę uważnie, top5?)

 

12.Durant, 6,10 texas

oj taki combo w stylu Odoma moze byc ciekawym wyborem

 

13.Horford, 6,9 Floryda

kolejny facio gotowy swoja budowa na fizyczność NBA a dość szybki

14. Wright, 6,8 Kansas

facet znów grający raczej SF o parametrach PF (Marion) raczej "przeczeka" ten draft

15. Spliter, 6,11 TAU

na deser Europejczyk bezwzglednie najlepszy defender starego kontynentu, ale pozadnej paczki długo może nie pokazać, oj taki "inny"

 

jeśli dodamy jeszcze potencjalne wejście Scoli to sie robi porządna lista wysokich.....

Z jednej strony spory popyt na centymetry bo kto ma ich w zanadrzu?

 

Atlanta, Boston, NJ, Houston, Sancto, LAL, SAS, Pistons, Memp, Philly, Cavs, Dallas, suns , Magic, Minny, Indy Bobki, NOH, GSW, SSS każda z tych ekip chetnie by miała 7 stopowca który swoim atletyzmem uzupełniłby skład.

Na małych chetniej poszli by ewentualnie Jazz, PTB, NYK, Bucks, Clips, Toronto i Bulls. część z nich rzeczywiście może wybierać około 10 nr więc mając np. nr 20 jest szansa cos wysokiego wyszarpnąć.

 

z niskich głębię uzpełniaja: SF Young ( idealny do NYK), SF M. Williams ( brakuje takiego w SAS-młody atletyczny zbierajacy) SF Rush jednostronny raczej strzelec SF C. Brewer ( dobry obrońca) i szybki malutki D.James PG

coś z typów widać na razie sporo C ale oczywiście MarchMadness sprawi że poleci paru wysokich kołków w dół ale tendencja cm raczej się utrzyma

brak dominujacych niskich graczy typu LBJ lub Paul.

 

 

 

Czy Greg nie ma kontuzji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg ma kontuzję i zobaczymy go na parkiecie prawdopodobnie koło stycznia.

 

Z tego co mi się na pierwszy rzut oka nie podoba to że zapomniałeś o dwóch wielkich "kołkach" ;). Roy Hibbert z Georgetown pokazał się przecież z dobrej strony w zeszłorocznym march madness i jeśli w swoim trzecim roku w NCAA zbliży się do poziomu double-double to jest duża szansa, że zostanie wybrany przez lottery team. 7-2 na pewno nie można lekceważyć, podobnie jak w przypadku Hasheema Thabeeta. Tylko że ten freshman jest kompletnie surowy i w sumie trudno powiedzieć dlaczego nbadraft.net stawia go już dziś w pierwszej 10. Powinien w tym sezonie trochę pograć, bo UConn przecież straciło praktycznie wszystkich liczących się w rotacji graczy (poza Adrienem). Sam jestem bardzo ciekawy co pokaże.

 

2. Noah, 6,11 floryda

najbardziej sprawny o wzorcowej motoryce, wysoki

Myślisz, że się zdecyduje przejść? Dużo zależy od tego jak daleko dojdzie Florida oraz co zrobią jego kumple z drużyny (czy wypromują się na tyle, aby nie opłacało im się zostać rok dłużej na uczelni). Tak więc pierwszy znak zapytania (nie ostatni).

 

4. Glen Davis, 6,8 LU state

z kompletnym arsenałem ofensywnym (3 psRange?) słabszy obrońca

W NCAA mógł sobie Aldridge'a rozstawiać po kątach, ale w NBA nie wystarczy sama masa. Może mieć poważne problemy w obronie (przydałoby się cal więcej i 20 kg mniej ;)). Przykłady podobnych graczy w NBA dają wiele do myślenia, bo np. uważany za o wiele większy talent Traylor wielkiej kariery nie zrobił. Ogólnie ten Big Baby jest fajny i nawet chciałbym, żeby wyrósł na porządnego role-playera.

 

6. Hardin, 6,11 california

oj taki Chandler, ( ale można go wziąć z 10 a nie 2 pickiem)

Na razie to z 10, ale w II rundzie :). Gość aż tak bardzo do ciebie przemawia?

 

11. McRoberts, 6,11 duke

atletyczny, z kużni talentów zadecydował jak Noah aby zostać jeszcze rok na uczelni ( obserwować go będę uważnie, top5?)

No właśnie czemu miałby nie zostać jeszcze rok? Albo nawet dwa. W końcu z tej uczelni się tak łatwo nie odchodzi ;). Powinien w tym sezonie zacząć błyszczeć po odejściu Williamsa i Redicka. Co ciekawe całkiem nieźle broni jak na białego (EDIT: źle to ująłem: powinno być raczej "całkiem nieźle broni, a jest biały":) ). Ofensywnie ma spory potencjał, którego mam wrażenie nie pokazał nawet w 50%. Jeśli on i Noah nie przejdą w tym roku, to ten draft straci sporo na ogólnej wartości.

 

15. Spliter, 6,11 TAU

na deser Europejczyk bezwzglednie najlepszy defender starego kontynentu, ale pozadnej paczki długo może nie pokazać, oj taki "inny"

133 podejście Splitera do NBA? A jak tam jego buyout?

 

 

Dużo tego ale część to talenty drugorundowe, a niektórzy być może zdecydują się pozostać jeszcze w NCAA. Na razie trudno jeszcze wyrokować jak się to wszystko potoczy i chociażby z tego względu ignazz popełniłeś falstart. Ale pogdybać zawsze możemy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dużo tego ale część to talenty drugorundowe, a niektórzy być może zdecydują się pozostać jeszcze w NCAA. Na razie trudno jeszcze wyrokować jak się to wszystko potoczy i chociażby z tego względu ignazz popełniłeś falstart. Ale pogdybać zawsze możemy :).

falstart nie bo jak widać z AI to chyba pierwszorzędny warunek 76 ze zespół handlujacy musi oddać pick 2007.

 

Draft ten kreuja na 3 po 1984 i 2003 draft w historii stąd moje wczesne zainteresowanie. a jesli do tego jest w nimOden porownywalny do Dave Robinsona to jeszcze lepiej.

 

spalboo, czy Suns maja od Hawks unprotected pick?

 

z mocarzy draftu na razie wymienić trzeba Suns ( 3 picki w tym wysoki via Atlanta) Pistons i Nugets 2 i potencjalnie 76 poprzez trade AI.

 

A że ja lubię grę wysokich a nie wjazdy faulowanych Wade'ów to nie przegapię 7 PF i 7C 2007.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie; ktos moglby mi wymienic ktore picki do kogo idą w tym roku? Wiem tyle, że Bulls mogą się zamienić z Knicks, a Hawks z Suns.

 

Tyle tylko, że w tamtym roku Hawks spokojnie wybrali sobie z #5, oddając Sunsom ten swój dalszy pick z pierwszej rundy. W tym roku moze pojsc tak samo, czy jest grozba ze do wariatów pojdzie jakis naprawde wysoki pick? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że w tamtym roku Hawks spokojnie wybrali sobie z #5, oddając Sunsom ten swój dalszy pick z pierwszej rundy. W tym roku moze pojsc tak samo, czy jest grozba ze do wariatów pojdzie jakis naprawde wysoki pick?

Suns z hawks za JJ i Boris Diaw oraz 2 future picks ale nie później niz 2008 ( 2006 draft 14 protected, 2007 draft 3 protected 2008 ubnprotected)

 

http://www.nba.com/suns/news/johnson_traded_050819.html

 

Philly via Nugetts od Dallas

 

Detroit od Orlando

Suns nie pamietam czy od Clips

stąd Suns x3 ( jeden wysoko)

76 x3 (jeden wysoko)

Pistons x2 ( raczej niskie)

 

biorąc pod uwagę 14 niezłych wysokich chłopów i paru rozgrywajkó to widzę 20 równych dzisiejszym top5 rookasom stąd gdy wszyscy potwierdzą przyjscie do NBA ( paru się zastanawiać bedzie do kwietnia) to może być zmiana pokolenia....

Penny, Hill, PJ Brown, Mutombo, goodbye

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.draftexpress.com/transactions.php

 

Czytać, bo mi się nie chce pisać :twisted: . Nie uwzględniają tu ostatniego tradu Philly-Denver, ale zdaje się wynika z niego, że Sixers dostają pick Nuggets i pick od Dallas (który był w posiadaniu Denver). Jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi.

 

Wybaczcie ale moje zainteresowanie draftem w tym roku jest mniejsze ze względu na to, że Orlando nie ma picku w I rundzie (nie przewiduję, aby go mieli ;) ) oraz brak czasu nawet na oglądanie meczów Magic, a co mówić o NCAA. Jedyne co mi nie daje spokoju to ten Thabeet i jeśli dorwę gdzieś jakiś mecz UConn, to nie omieszkam go obejrzeć i podzielić się wrażeniami. A poza tym nuda. pierwszy draft od 3 lat, w którym wiadomo kto będzie numerem 1 tak wcześnie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaliście o falstartach to ja zrobie jeszcze wiekszy i podsune wam bardzo ciekawy tekscik. Mowa w nim o kolejnym LBJ lub MJ. Z tym ze koles moze przystapic do draftu dopiero w 2008 roku ale zainteresowanie nim w stanach jest ogromne i wielkie firmy juz szykuja sie na podpisanie kontraktow reklamowych. Zreszta sprawdzcie sami.

 

http://www.slamonline.wysylka.com/oj.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za stronki, ale jeszcze chcialbym o cos zapytac, chyba gdzies byla o tym mowa, ale cholera, zapomnialem.

 

Pick "top3 protected" oznacza ze w pryzpadku gdy Atlanta bedzie w loterii wybierala np. z 3im numerem to ma prawo nie oddawac tego picku Phx, ale jesli juz z 4ym to oddaje, tak?

 

No i o co chcodzi z tym conditional / unconditional? Cos na zasadzie ze sami sobie wybierają czy chcą sobie zamienic picki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jest jak mówisz

 

1. conditional czyli opcja tego co sprzedaje

2. protected 3 to łącznie z 3 a 4 juz idzie dalej

3. przewaznie sie okresla ile lat obowiązuje ta umowa ( vide atlanta suns do 2008) co automatycznie daje suns 2008 bez zadnych ograniczeń

 

sformuowanie loterry protected znaczy 13 pickow związanych z loteria czyli od 14 mozna brać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - ciągnie wilka do lasu. Jeśli ten draft ma być rzeczywiście taki dobry to trzeba zrobić rozeznanie ;). Jeśli mamy go porównywać z draftami 1984 i 2003 to powinno w nim się znaleźć kilku all-starów i co najmniej 3 franchise-playerów. Jednego już mamy więc trzeba się skoncentrować na innych. Na pierwszy rzut akurat trafił się Kevin Durant (na sportbit pojawił się mecz Texas - Arkansas), którego przyznam się wcześniej nie widziałem na oczy, nie czytałem o nim żadnych opinii więc moje spojrzenie jest całkiem świeże i może nieco odbiegać od normy (w końcu to tylko jeden mecz :)).

 

No więc panie i panowie - Kevin Durant. Jak dla mnie gość ma wypisane All-Star na twarzy!!! Ale spokojnie - nie teraz, nie za rok, bo chłopak ma dopiero 18 lat rocznikiem. Jeśli go ktoś wybierze w tym roku z dwójką i jeśli w debiutanckim sezonie usłyszę na jego temat "bust" to zamorduję :twisted: . Także uważać, bo można nie obejrzeć tego co będzie miał Kevin do zaoferowania w wieku powiedzmy 25 lat ;).

 

Pierwsze spojrzenie i... O kurcze, ale on chudy :). Pierwsza myśl - jak on może rzucać 20 punktów na mecz przy takiej budowie ciała? O niektórych studentach można powiedzieć, że są za słabi fizycznie na NBA, ale chyba pierwszy raz spotykam się z graczem za słabym fizycznie na NCAA. Naprawdę jego obecne poczynania na parkiecie są mocno ograniczone ze względu na brak masy. O obronie właściwie możemy zapomnieć, bo długie łapska to jedyna rzecz jaką ma do zaoferowania. Przy zbiórce łatwo go przepchnąć, często się przewraca (miejmy nadzieję, że się nie połamie :(). Zajęcie pozycji w ataku blisko kosza też jest mało realne, chociaż na poscie radzi sobie całkiem nieźle (o czym za chwilę). Mimo iż średnia zbiórek niezła (ponad 9 na mecz), to na razie nie można liczyć na niego w tym względzie, bo ma trudności z zastawieniem deski.

 

Ogólnie koordynacja i poruszanie się po parkiecie nie sprawia dobrego wrażenia (siłownia powinna to zmienić, bo na razie trochę się garbi), ale to nie wrażenia się liczą. W meczu była taka sytuacja, że dostał w kontrataku piłkę w okolicach trójki, zrobił dwa kroki i załadował piłkę do kosza. Długie ręce i długie nogi to jego niewątpliwe atuty. Arsenał ofensywny ma idealny na SF w NBA. Potrafi rzucić z półdystansu i dystansu, rzut ma dobrze ułożony więc nie ma się czego przyczepić. Slasherem na razie nie jest, bo nie jest w stanie wejść siłowo pod kosz, a wystarczy, że ktoś go trąci i kończy się to utratą równowagi ;). Ale mimo tego sobie radzi właśnie ze względu na to, że na jego jeden krok przeciwnikowi przypada dwa (oczywiście przesada ;)). Potrafi zagrać tyłem do kosza i zrobić użytek z niezłej pracy stóp i przewagi wzrostu. A przy tym kończy akcje w inteligentny sposób (i przede wszystkim robi to niejako naturalnie - jakby miał to we krwi ;)), a nie jest to w NCAA standard (w szczególności wśród freshmanów).

 

Na dzień dzisiejszy jest naprawdę bardzo ciekawym prospektem i mimo tego, że nie jest jeszcze "NBA ready", to warto go wybrać nie patrząc na to ile razy wycisnął sztangę na obozie przeddraftowym. Z drugiej strony lepiej dla niego, żeby trafił do jakiejś słabszej drużyny, w której mógłby spokojnie grać trochę minut. Mam nadzieję, że przez rok nabierze ciała i będzie w stanie te minuty grać, bo z taką budową jak obecnie nadaje się do NBDL (i to też powinien uważać ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durant byłby bardzo prawdopodobną opcją dla Sixers, jeżeli Oden zgłosi się do draftu bo poszedłby z #1 ... Sixers pewnie tyle szczęscie nie będą miec ze dostaną 1 więc, rozglądam sięza czyms w okolicach 2-6...

 

Z tego co tak troche czytalem :P to całkiem fajnie zapowiada się ten cały Joakim Noah. Na nbadraftnecie dostał za leadership 10pts - więc biorąc pod uwagę, ze Iguodala nadaje się na uzupełnienie gwiazdy - Noah do Philly pasuje.. Jego plusem jest również to, ze jest co by nie mowic bardziej ukształtowany oszukarsko niz chocby Oden, czy Durant... Rocznik 85, więc 3 lata starszy...

 

Nie jestem pewien, czy chciałbym takiego supermłodzika, ktory będzie sie rozwijał do poziomu allstar 10lat. Chiałbym raczej trafic na goscia, ktory po 2-3 latach gry będzie zbierał regularnie 10piłek, bronił i dorzucał pare pkt... najlepiej cos pokroju Howarda :) zanim taki Durant sie rozwinie, to Iguodala się zestarzeje :) chociaz przy Millerze rozwój podkoszowców powinien przebiegac w Sixers jak trzeba...

 

Nie chciałbym tez czegos zbyt chudego - bo będzie łamliwe i łatwe do przepchnięcia, ani zbyt grubego, bo zaraz będą problemy, jak z Amare, Webberem itp.

 

No i przede wszystkim NIE whitemanom :)

 

To co mi się w tym drafcie podoba - masa wysokich - Sixers tego trzeba... na obwodzie jest w miaręwzględnie, a jak stworzy siędobry forontcourt to i guardom gra się łatwiej.

 

Philla będzie miała picki w okolicach 1-5, 20-25, 25-30, 31-36. (chyba, ze nagle zaczną z Dre wygrywac :)

 

No i własnie na pick w okolicach drugiej rundy widziałbym tego całego DeVona Hardina... Byłby backup jak trzeba.

 

Słyszeliscie cos moze o Marcusie Willimsie ? wygląda z opisłow bardzo ciekawie... takie PG/SG 6-7 wzrostu.. niestety w akcji jeszcze go nie widzialem... No ale to raczej nie dla Sixers...

 

Liczę po cichu, ze King cos podtraduje i wyłuska jakis wyzszy pick - w zamian za ten Nuggets - 5miejsc wyzej za jakiegos Greena mogłby byc bardzo ważne w tak silnym drafcie...

 

PS:w pierwszej rundzie nei ma żadnego typowego PG jak do tej pory... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Słyszeliscie cos moze o Marcusie Willimsie ? wygląda z opisłow bardzo ciekawie... takie PG/SG 6-7 wzrostu.. niestety w akcji jeszcze go nie widzialem... No ale to raczej nie dla Sixers...

 

wystarczy popatrzeć na Arizonę! Dominuje tylko że w szybkawej koszykówce nie może pokazać swoich pelnych umiejętności

ja go widzę tak; cwaniak jak Kidd, obcina się na zasłonach jak Hamilton a łapska w obronie jak u Prince'a.

tylko jaka rolę dostanie w NBA bo nie za bardzo mozna być pippenem jako rookie

pewnie SG i nie wykorzysta wysokiego IQ na rozegraniu a jak stanie przeciw tym lepszym to gwizdki sedziego go zniszczą... po 2 nietrafionych jak to czasem u niewstrzelonego shootera w mecz bywa trenejros go usadzi i tyle

 

 

 

PS:w pierwszej rundzie nei ma żadnego typowego PG jak do tej pory... :shock:

Nie wiem czy to typowi twoim zdaniem PG ale w kontekście filly niezłe wybory z tych pickow od denver około 20;

Boykonsowaty - Dominic James 5-11 PG Marquette bez rzutu za 3 ale na hoopsie porownuja go do CP (IMO niesłusznie)

TYPOWY PG!!!_Ron Steele 6-2 PG Alabama

taki wyzszy ale wolniejszy Avery johnson więc na razie nie porządzi ale projekt przy Bibbym owszem.....

 

i Wade'waty Rodney Stuckey 6-4 PG Eastern Washington ( umie rzucać jumpshoty ale ma wolniejszy od DW pierwszy krok za to atletyzmem podobnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nabiję sobie licznik :lol: .

 

A tak poważnie, to zobaczyłem sobie kilku chłopców, którzy pewnie zastartują do NBA w tym roku i oto takie króciutkie przedstawienie:

 

Greg Oden

Jak na razie, to jak dla mnie żadna rewelacja, choć pewnie będzie jednym z lepszych centrów w NBA. Ale żeby miał być dominatorem, ajk go się przedstawia w mediach, to nie powiem. Chłopak ma duży zasięg ramion, ale odnoszę wrażenie, że po prostu go w NCAA się boją, bo odpalają mu rzuty sprzed nosa, boją się jego bloków. Jego ustawienia się do zbiórki jakoś wrażenia wielkiego nie robi, ale jednak wzrost robi swoje. No a gra w ataku to raczej jak na razie ciemna magia - nie mówię o zdobywaniu punktów, bo tych jednak trochę zdobywa, ale o technice, której nie posiada praktycznie. No a poza tym ta ohydna broda, przez ktorą można pomyśleć, że gość ma ze 30 lat :lol: . Pewnie będzie nr 1, bo posucha w NBA wśród centrów straszna. Porównanie do Shaqa nie na miejscu.

 

Kevin Durant

Jak dla mnie nr 1 z tych zawodników, których do tej pory widziałem. Spabloo opisał go dosyć szczegółowo. Można dodać, że gość ma niesamowity ciąg na kosz, możliwości ofensywne niesamowite, a i w obronie jednak walczy (tu się nie zgadzam z poprzednim opisem, bo choć rzeczywiście masy nie ma, to jednak "zdmuchnąć" go aż tak łatwo nie jest). Zasięg ramion chyba nie mniejszy niż Odena, ale chudzina z niego niesamowita. Porównuje się go do T-Mac'a, ale wydaje się, że będzie lepszy od niego. Może grać praktycznie na pozycjach 3-5, choć oczywiście w NBA to nie przejdzie, bo nie ma masy. Potrafi operować na dystansie, jak i bliżej kosza. Ma naprawdę dobry rzut. A jak biega do kontry :twisted: . Bardzo mi się podoba i bym chętnie go widział w Magic (ach te marzenia).

 

Brandan Wright

Zawodnik solidny, ale raczje bez błysku. Porównania do KG zdecydowanie na wyrost. Całkiem nieżle gra w ataku, choć bez szału, ale za to świetną robotę robi w obronie. Tyle że na moje oko :wink: walka na zasłonach, zastawiania powodują, że już czasem nie ma jak zebrać piłki, czy też dobić w ataku. No i słabo wykonuje osobiste, zaś rzut z półdystansu taki sobie. Myślę, że z trójką są lepsze wybory.

 

Thaddeus Young

To jest fajny zawodnik. Taka typowa trójka, bardzo atletyczny i szybki, z niezłym rzutem, choć jak na mój gust ustawia się nieco zbyt daleko od kosza i przez to słabo dosyć zbiera. Ma jeszcze trochę do poprawy (np. ustawianie się w obronie, no i nieco selekcję rzutów) i jest trochę zbyt samolubny. Jednak chyba jak na razie zbyt wysoko notowany.

 

Daequan Cook

Typowy strzelec, choć wzrost dosyć mizerny. Ma ładnie ułożoną rękę i nieźle wychodzi na pozycje (praca bez piłki), ale stara się rzucać czasem naprawdę na siłę, bez przygotowania, gdy praktycznie nie ma możliwości wykonania rzutu. W obronie słaby.

 

Tyler Hansbrough

Podoba mi się ten białas, bo nie jest "sztywny", porusza się bardzo zgrabnie, tyle, że... brakuje mu centymetrów. Na uniwerku gra w zasadzie jako C, no ale z 6-8 w NBA to i na PF będzie mu ciężko, tym bardziej, że jakoś strasznie atletyczny nie jest. Zdolności ofensywne ma bardzo duże, ale w obronie będzie mial problem. Fajny wybór, szczególnie w granicach 20-25 miejsca, tylko czy skoro ma już 22 lata, to bedzie w stanie poczynić jakieś naprawdę znaczące postępy :?: Chyba jednak nie...

 

To na razie tyle, bo czas to pieniądz. Potem nieco więcej. Specjalnie pominąłem graczy Florydy, bo to jest przede wszystkim drużyna, ale jest jeden gość, który bardzo mi się tam podoba i nie są to Noah i Horford :wink: , choć i oni są nieźli. No i jako drużyna Odena roznieśli.

Teraz dodam jeszcze, że bardzo fajny gość gra w Arkansas, niejaki Patrick Beverly, choć podłego wzrostu i się pewnie nie przebije. Ale ma dobry rzut, potrafi podać i jak na swoje warunki dobrze zbiera. I jest jeszcze jeden słabo znany rozgrywajek, ale kurcze wypadło mi z glowy jego nazwisko i team, w którym grał, choć widziałem go dwa razy :cry: . Ehh, starość nie radość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg Oden

Jak na razie, to jak dla mnie żadna rewelacja, choć pewnie będzie jednym z lepszych centrów w NBA. Ale żeby miał być dominatorem,

facet gra po ciężkiej kotuzji, pierwszy rok w Lidze ale spojrzeć na mecz z Iowa juz warto

 

Oden is coming off one of his best games of the season in a 82-63 win over Iowa on Saturday. He had 29 points and 20 rebounds, shooting 12-of-13 from the floor and 5-of-5 from the free throw line. He also added two blocked shots.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

facet gra po ciężkiej kotuzji, pierwszy rok w Lidze ale spojrzeć na mecz z Iowa juz warto

No ale i warto spojrzeć na mecze z Wisconsin, Indianą czy czy Northwestern :wink: .

Odena nie deprecjonuję, bo na pewno będzie jednym z najlepszych centrów w NBA, a być może w pewnym momencie nawet najlepszym. Ale robienie z niego już w tym momencie zawodnika, który będzie jak Shaq, czyli że po przyjściu do NBA od razu będzie robił demolkę, to po prostu przesada. W NCAA nie ma po prostu zawodników jego parametrów i naprawdę zauważyłem, że przeciwnicy po prostu go się boją, jego zasięgu ramion. No ale to też sztuka :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

facet gra po ciężkiej kotuzji, pierwszy rok w Lidze ale spojrzeć na mecz z Iowa juz warto

 

No ale i warto spojrzeć na mecze z Wisconsin, Indianą czy czy Northwestern :wink: .

Odena nie deprecjonuję, bo na pewno będzie jednym z najlepszych centrów w NBA, a być może w pewnym momencie nawet najlepszym. Ale robienie z niego już w tym momencie zawodnika, który będzie jak Shaq, czyli że po przyjściu do NBA od razu będzie robił demolkę, to po prostu przesada. W NCAA nie ma po prostu zawodników jego parametrów i naprawdę zauważyłem, że przeciwnicy po prostu go się boją, jego zasięgu ramion. No ale to też sztuka :lol: .

[/quote:1eskyzm5]

 

Tak tylko także w NBA tego miesa za bardzo nie ma o jego parametrach bo to liga C?PF w 90 %

ilu jest prawdziwych C?

 

aha

Greg dalej ma kłopoty z prawą ręką i w meczu z Michigen ( przecietnym 19/6/3) i osobowe rzucał lewa!!!

center?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.