Skocz do zawartości

Sezon 2014/15 Liga I


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no, rewelacyjnie wygląda dzisiaj tabela na średnich :smile:

W zasadzie tylko WiLQ nie broni się przed spadkiem a i tak ma żółto w porach bo setne i tysięczne różnicy powodują że zagrożone ma może nawet 9pkt roto, a wtedy któryś z uciekających przed toporem nagle stanie się przez wypadek contenderem. Jak np. teraz Evitacre czy Zodd, który cały sezon broni się przed spadkiem, a jest 2, choć parę dni temu był 11.

I jeszcze każdy ma swoje dylematy np. jak bronić równocześnie FT% i blk, czy 3pkt i FG%, albo ast i tov.

Jak żyć, jak żyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, rewelacyjnie wygląda dzisiaj tabela na średnich :smile:

To zdanie jest prawdziwe od ladnych kilku tygodni... np dzisiaj jest 3-osobowy remis na 3 miejscu ;-)

A jednoczesnie ta trojke dziela 3 pkt roto od 9 miejsca!

 

W zasadzie tylko WiLQ nie broni się przed spadkiem a i tak ma żółto w porach bo setne i tysięczne różnicy powodują że zagrożone ma może nawet 9pkt roto

Nawet wtedy zajalbym 2-3 miejsce, wiec to nie jest stresujacy scenariusz.

 

a wtedy któryś z uciekających przed toporem nagle stanie się przez wypadek contenderem. Jak np. teraz Evitacre czy Zodd, który cały sezon broni się przed spadkiem, a jest 2, choć parę dni temu był 11.

Ano, nie wiem jak to sie stalo, ale Ferajna wskoczyla na drugie miejsce!

 

I jeszcze każdy ma swoje dylematy np. jak bronić równocześnie FT% i blk, czy 3pkt i FG%, albo ast i tov.

Jak żyć, jak żyć??

Nie doprowadzac do takich sytuacji ;-)

 

P.S. Slawek w strefie spadkowej! Ale nadgral mecze, wiec teraz moze sie skupic na wystawianiu najlepszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, nie wiem jak to sie stalo, ale Ferajna wskoczyla na drugie miejsce!

 

Bo najlepiej się bronić przed spadkiem uciekając na pudło.

 

Największy ubaw będę miał jak skończę na podium. Nawet mi się to wcześniej nie śniło, nikt też tego nie prognozował, więc we wcześniejszej fazie sezonu swojej wyższej pozycji nie brałem na poważnie. A teraz nawet pudło mi grozi ;) i to jest genialne w tym sezonie.

 

Ostatnia prosta została i za ten tydzień już wszystko będziemy wiedzieć. Tylko i aż tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiLQ wygrał.

Zamieniłem się z Zoddem miejscami w tabeli. On 95% sezonu walczył o utrzymanie i nagle wskoczył na podium, a ja 95% sezonu siedziałem sobie beztrosko na podium, a teraz staczam się jak dziad proszalny. Jego grajcary nie zwalniają tempa (B.Lopez, Lillard Thompson czy powracający Harris), a u mnie od ASG systematyczny regres. Najpierw Collison out, potem niby szczęśliwa wymiana z Kulą Matthews-D.West tuż przed kontuzją tego pierwszego, tylko że West gra taką padake, że szkoda gadać. Później Monroe i Lowry out a teraz jeszcze w końcówce Millsap. Skąd brać te przechwyty, punkty, asysty panie? Wziąłem Sefoloshe to go aresztowali cholera. Na koniec stycznia miałem 10pkt. w PTS, teraz będę bez w/w 3! Drugi sezon z rzędu podium mi ucieka na samym finiszu.

Niech się ten skończy już. A u takiego QASa Westbrook drugi raz z rzędu leży na BN. 

No, sobie pomarudziłem i lekko ulżyło.

 

A jak to było od końca roku 2014, na średnich. Pkt. roto i pozycja.

                                 31.XII.14       31.I.15         28.II.15        16.III.15       25.III.15      7.IV.15

1.Wolf-Pack              102,5(1)        92(1\2)        89(1\2)         91(1)           90(1)           90

2.Ferajna                  76(6)             77(5)           71(10)          74(8\10)      78(4)           83,5

3.Holy Grail               67(7\8)         70(8\9)         75(6\7)         79(4)           79(3)           78,5

4.Siner                      88,5(3)          89(3)            82(4)            80(3)           77(6\7)       78

5.Zdunia Squad        90,5(2)          92(1\2)         89(1\2)         89(2)           83(2)          78

6.Andrew Bynum      66(9)             72(7)            75(6\7)         74(8\10)      73(11)        77

7.Unstoppable B.      66,5(10)        76,5(6)        72(9)            74(8\10)      75(8)           76

8.BasketBoli              87(4)             84(4)           83(3)            77(5)           77,5(5)        75,5

9.Neverwins              64,5(11)        65(11)         76(5)            76(6)           74(9\10)      75,5

10.Florida P.             78(5)             70(8\9)        73(8)            75(7)           77(6\7)        73

11.GRB                     62(12)           68,5(10)      70(11)          72(11)         74(9\10)      71

12.Red Panthers       67(7\8)         57(13)          53(15)          55(13\14)    59(12)         60

13.QAS                     56(14)           60(12)          55(14)          55(13\14)   56,5(13)       59

14.Lajkersik              61,5(13)        53(15)          59(12)          57(12)         56(14)         54

15.Melbest                47(15)          54(14)           58(13)         52(15)         51(15)          51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na koniec sezonu nie wiadomo kto jest najlepszy bo będzie sporo odpoczynku

To trzeba sledzic newsy przedmeczowe i tyle.

 

WiLQ wygrał.

Czyli juz przyznajecie, ze tak sie umowiliscie jako forme podziekowania za organizacje rozgrywek? ;-)

 

No, sobie pomarudziłem i lekko ulżyło.

;-)

 

A jak to było od końca roku 2014, na średnich. Pkt. roto i pozycja.

                                 31.XII.14       31.I.15         28.II.15        16.III.15       25.III.15      7.IV.15

1.Wolf-Pack              102,5(1)        92(1\2)        89(1\2)         91(1)           90(1)           90

Niby wyglada to montonnie, ale jak dla mnie kazdy sezon w kazdej lidze moglby byc taki "nudny" ;-)

Z drugiej strony...

 

12.Red Panthers       67(7\8)         57(13)          53(15)          55(13\14)    59(12)         60

13.QAS                     56(14)           60(12)          55(14)          55(13\14)   56,5(13)       59

14.Lajkersik              61,5(13)        53(15)          59(12)          57(12)         56(14)         54

15.Melbest                47(15)          54(14)           58(13)         52(15)         51(15)          51

Hmmmmm, w takich sytuacjach zawsze sie zastanawiam czy przy fatalnym drafcie okreslenie skazany na spadek jest prawdziwe czy po slabym poczatku da sie wygrzebac stosujac bardziej ekstremalne strategie... ktore ku memu zdziwieniu prawie nigdy nie sa probowane chociaz wariant bezpieczny nic nie daje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm, w takich sytuacjach zawsze sie zastanawiam czy przy fatalnym drafcie okreslenie skazany na spadek jest prawdziwe czy po slabym poczatku da sie wygrzebac stosujac bardziej ekstremalne strategie... ktore ku memu zdziwieniu prawie nigdy nie sa probowane chociaz wariant bezpieczny nic nie daje.

A mnie to nie dziwi.

1. Ciężko jest dobrze sprzedać zawodników którzy rozaczarowują słabym startem. Dlatego większość wybiera czekanie aż ich zawodnicy zaczną grać. Czasami czekają do kwietnia.

2. Ciężko jest negocjować w chwili gdy druga strona wie, ze stoisz przyparty do muru. I zwykle oferty są niezbyt ciekawe. W najlepszym razie ktos probuje wcisnąć ziutka który miał gorący start sezonu, lub kupić gwiazdę za dwóch leszczy.

3. Budowa przez FA zwyczajnie nie wystarcza przez zbyt małą wartość takich zaciągów. Zwykle to zawodnicy dający solidne uzupełnienie a nie podstawę składu.

I na koniec jeszcze jeden komentarz - patrząc na same miejsca ciężko jest powiedzieć czy managerowie nie próbowali zmian, czy próbowali ale nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm, w takich sytuacjach zawsze sie zastanawiam czy przy fatalnym drafcie okreslenie skazany na spadek jest prawdziwe czy po slabym poczatku da sie wygrzebac stosujac bardziej ekstremalne strategie... ktore ku memu zdziwieniu prawie nigdy nie sa probowane chociaz wariant bezpieczny nic nie daje.

mi się chyba udało, bo od początku sezonu do lutego byłem w strefie spadkowej, w połowie stycznia miałem nawet poniżej 60 punktów roto, ale ruchy w celu zatankowaniu trzech kategorii i pójściu na maksa w czterech dały efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmmmmm, w takich sytuacjach zawsze sie zastanawiam czy przy fatalnym drafcie okreslenie skazany na spadek jest prawdziwe czy po slabym poczatku da sie wygrzebac stosujac bardziej ekstremalne strategie... ktore ku memu zdziwieniu prawie nigdy nie sa probowane chociaz wariant bezpieczny nic nie daje.

Zdecydowanie nie. Popatrz na mój draft w lidze 2 East i na miejsce w tabeli na koniec sezonu. Sukces zawdzięczam tylko i wyłącznie wymianom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj final, kto sie czuje pewnie swojej pozycji, a kto sie poci? Roznica miedzy 3, a 8 jest 3 pkt roto ;-)

 

Swoja droga, Siner cos zaspal bo jest na granicy strefy spadkowej, a nie rozegra z 7 gier... to uratuje Slawka?

 

I na koniec jeszcze jeden komentarz - patrząc na same miejsca ciężko jest powiedzieć czy managerowie nie próbowali zmian, czy próbowali ale nie wyszło.

To sluszna uwaga, ale da sie to sprawdzic porownujac profile na srednich w polowie sezonu i teraz. 

 

mi się chyba udało, bo od początku sezonu do lutego byłem w strefie spadkowej, w połowie stycznia miałem nawet poniżej 60 punktów roto, ale ruchy w celu zatankowaniu trzech kategorii i pójściu na maksa w czterech dały efekt.

Zdecydowanie nie. Popatrz na mój draft w lidze 2 East i na miejsce w tabeli na koniec sezonu. Sukces zawdzięczam tylko i wyłącznie wymianom.

Czyli podaliscie dwa przyklady... na dziesiatki druzyn w takiej sytuacji co jak najbardziej pasuje do mojego okreslenia "prawie nigdy" ;-) Dziwi mnie, ze to jest wyjatek, a nie regula.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakieś deja vu przed dzisiejszym finałem. Jak już pisałem rok temu straciłem 3 miejsce właśnie ostatniego dnia sezonu i jest wielka szansa że znów się to stanie!

Mogę stracić w PTS (January], BLK (WiLQ i Siner] i TO (Sławek]. Zyskać mogę co najwyżej w BLK (Benon] i jakimś fartem w REB (Dig]

 

Też mający 81 pkt.roto Pablo ma szansę podskoczyć w FG, ewentualnie w AST, a stracić w PTS, REB, BLK i być może w AST.

Marcos ma 79 pkt.roto może awansować w FG(stracić też], REB i ewentualnie w STL lub TO, w których to równie dobrze może spaść.

Mac też ma 79 pkt.roto i szansę na skok w AST i STL i przy wielkim farcie w PTS. W PTS może też stracić, podobnie jak w AST.

Benon ma 78 pkt.roto i widoki na awans w TO, za to grozi mu spadek w 3PM,PTS,REB,STL i BLK.

W walce o podium liczy się też Pumeks, który też ma 78 pkt.roto i szansę na awans w FG(i spadek jednocześnie) i PTS, ale musi uważać na 3PM i być może REB.

Słowem, niepodobna przewidzieć jak to się wszystko skończy.

 

Wolf-Pack 10 gier do rozegrania, Ferajna 7, Zdunia squad 5, HolyGrail 7, UnstoppableBulls 6, AndrewBynum 5, BasketBoli 3, Neverwins 7, Florida Pensioners 2, Siner 10, GRB 8, Red Panthers 8, QAS 10 (wątpliwe), Melbest 6, Lajkersik 8

 

Akurat wolne mam jutro więc dzisiejszej nocy sobie posiedzę i popatrzę na 14 meczyków ;)

Edytowane przez Masud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac też ma 79 pkt.roto i szansę na skok w AST i STL i przy wielkim farcie w PTS. W PTS może też stracić, podobnie jak w AST.

Nie mam raczej szans w AST, zwłaszcza że grają u mnie same kołki w tej kategorii (forwardy i C), a u wilka z 5 PG. I tak się ciesze, że udało mi się odeprzeć atak Marcosa, bo w pewnym momencie spodziewałem się, że on tez mnie może wyprzedzić. W PTS jest ciut lepiej, ale musiałbym mieć kolejne +40 PTS od Gallo, żeby tu nie stracić :smile:

Zrypałem, że na utilu nie wystawiałem w pewnym momencie tylko G, ale cóż, jak się utrzymam to i tak będę zadowolony, zwłaszcza że walcze o mistrza w Lidze Mistrzów :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadam, że spadnę :)

 

Trochę mnei zgubiła pewność seizbie, bo przez 80% sezonu byłem w walce o podium. Za długo czekałem z nadrabianiem na pozycjach G. Sam Lawson z 5 razy mnie wykołował jak się okazywało, że zaraz przed meczem, że nie gra. A Denver daleko na zachodzie więc i różnica czasu większa.

 

Generalnie mój skład powinien dać mi utrzymanie, ale pewnie spadnę bo słabo rozegrałem ten sezon. Złożyło się na to wiele przyczyn, ale mniejsza o nie.

 

Powodzenia dzisiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko podliczone. Tak, jak myślałem, podskoczyłem ostatniego dnia o 3 punkty, ale okazało się to za mało. Ciężki sezon to był. 30 w drafcie za Derona Williamsa, 24 za Kobasa (w porę wymienionego, ale zawsze), do tego Stephenson (puszczony z Williamsem za Dragicia, ale kombinować trzeba było), sporo kontuzji. No i konkurencja pełna maniaków zwiajających łakome kąski z FA w mgnieniu oka :) Gratulacje dla Wilka, który rozwalił system, oraz dla pozostałych medalistów. Za rok do Was wracam! A tymczasem czeka mnie druga liga na eNBA oraz Liga Mistrzów, bo na osłodę wygrałem I ligę roto na Sznurowadle (tam też awans po roku nieobecności do I ligi h2h, więc sezon pełen emocji, jak widać; miałem tylko te trzy zespoły). Spadam w całkiem zacnym towarzystwie i tylko jednym punktem, więc wstydu nie ma, ale liczyłem na więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pumeks - Ty uciekałeś przed spadkiem? Ja też :D

 

Drugie miejsce i to z niezłą przewagą nad następnym. Za nic bym się tego nie spodziewał jeszcze 2 tygodnie temu. Zresztą miesiąc temu wg średnich byłem na miejscu 10 - spadkowym. Dobry finisz miałem :)

 

Ponadto w przedsezonowych zapowiedziach prawie u każdego byłem wśród spadkowiczy, chyba tylko u jednej osoby znalazłem się w środku stawki. Zresztą samo yahoo po drafcie wyceniło moje szanse na drugie miejsce. Drugie od końca ;)

 

W tym sezonie wymknąłem się z wszelkich ram. Sam jestem zaskoczony pewnie nie mniej niż i Wy.

 

Ps. To wszystko wina Brooka ;) gdy miałem go ostatnio w składzie to awansowałem do I ligi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie dociagnac wygrana do konca, wiec yay! ;-) Rzadko sie zdarza by zadowolenie z draftu tak bezposrednio przelozylo sie na wynik przez caly sezon, wiec klepie sie ogonem po plecach za dobra robote ;-)

 

Dzieki wszystkim za gratulacje i brawa dla Zodda oraz pumeksa za niespodziewany szturm na podium!

 

Dodatkowo srodek ligi byl fantastycznie wyrownany, wiec jestem dumny co wyszlo z tej ligi... a za rok moze byc jeszcze bardziej hardcorowo skoro dolaczaja podwojni podiumowcy z pierwszego fali zapisow ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.