Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, darkonza napisał:

Znaczy próbowałes trolować ze to nie ma znaczenia, dobrze  ze sie wycofujesz. :)

W sensie oczekujesz że w temacie o piłce nożnej będę wymieniał wszystkie accolades Hardena jakie zdobył pomiędzy Twoim trollo-debiutem a dniem dzisiejszym?

pls

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, julekstep napisał:

aha...i właśnie dlatego Argentyna z Messim odnosi taaaaaaaaaaaaaaaaaakie sukcesy....oh wait

Messi wyrabiał sobie renomę grając w najmocniejszym (wtedy) klubie na świecie (Xavi i Iniesta to historyczny top topów - co udowadniali akurat też w reprze bez Messiego obok)

przecież Messi ten finał mistrzostw świata w 14’ zajebal niemal solo, tam większość kolegów to jednak była przeciętna europejska polka :) 

Serio przypierdalanie się do Messiego to jest mocne wtf dla mnie, typ jest razem z Cristiano najlepszym graczem w historii i nikt nie jest nawet blisko tej dwójki- w sumie to trochę dziwne, ze jako osoba która zdaje się ma Lebrona nad Jordanem i tak naśmiewa się z twardej obrony lat 90’, tutaj odrzuca przyjęta retorykę i tak mocno nie docenia grajka co w 11 czy tam 12 najebal 65+ bramek i asyst w samej lidze :D 

Messi, Cristiano dwójka najlepszych, potem przepaść i dalej można już wedle własnych preferencji wybierać, jeden da Zidana, inny Cruyffa, Pele, Maradone czy Ronaldo, ale serio, przypierdalac się do Messiego czy Cristiano to trzeba być hejterem albo trollem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Qcin_69 napisał:

przecież Messi ten finał mistrzostw świata w 14’ zajebal niemal solo, tam większość kolegów to jednak była przeciętna europejska polka :) 

to by miało sens, gdyby ta Argentyna tam wygrywała mecze 4-3, 3-2 itp ale oni w fazie pucharowej w czterech meczach strzelili 2 bramki i awansowali dalej dzięki graniu na 0 z tyłu

Mascherano tam rządził w D i to on był real MVP tego teamu :)

7 minut temu, Qcin_69 napisał:

tak mocno nie docenia grajka co w 11 czy tam 12 najebal 65+ bramek i asyst w samej lidze :D 

no ale mamy 2021 i nagrodę za ten rok (przyznaną imho głównie za renomę, którą Messi wyrabiał sobie w cieplarnianych warunkach)

7 minut temu, Qcin_69 napisał:

Messi, Cristiano dwójka najlepszych, potem przepaść i dalej można już wedle własnych preferencji wybierać, jeden da Zidana, inny Cruyffa, Pele, Maradone czy Ronaldo, ale serio, przypierdalac się do Messiego czy Cristiano to trzeba być hejterem albo trollem :D 

tylko Maldini!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Qcin_69 napisał:

przecież Messi ten finał mistrzostw świata w 14’ zajebal niemal solo, tam większość kolegów to jednak była przeciętna europejska polka :) 

Serio przypierdalanie się do Messiego to jest mocne wtf dla mnie, typ jest razem z Cristiano najlepszym graczem w historii i nikt nie jest nawet blisko tej dwójki- w sumie to trochę dziwne, ze jako osoba która zdaje się ma Lebrona nad Jordanem i tak naśmiewa się z twardej obrony lat 90’, tutaj odrzuca przyjęta retorykę i tak mocno nie docenia grajka co w 11 czy tam 12 najebal 65+ bramek i asyst w samej lidze :D 

Messi, Cristiano dwójka najlepszych, potem przepaść i dalej można już wedle własnych preferencji wybierać, jeden da Zidana, inny Cruyffa, Pele, Maradone czy Ronaldo, ale serio, przypierdalac się do Messiego czy Cristiano to trzeba być hejterem albo trollem :D 

Ale to jest nagroda za poprzedni rok a nie za 2014. To tak jakby 7 lat później. To dajmy w tym roku nagrodę najlepszego kierowcy F1 Michaelowi Schumacherowi, bo przecież żyje i z tych co jeździli jest najlepszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, darkonza napisał:

Zadajmy sobie jeszcze pytanie, wolelibyśmy zeby w reprezentacji Polski grał Messi czy LewandowskiA tam, jak Lewy to tylko to:

A dlaczego akurat Polska ?

A kogo np wolałyby Niemcy, Włochy, UK, Francja i pewnie wiele innych ekip.

A może przykładzik z NBA.

Zakładamy poniżej, że każdy gracz w swoim prime.

Masz czwórkę graczy:

Magic Johnson - Michael Jordan - LeBron James - Tim Duncan.

Musisz dobrać piątego pomiędzy prime Dirk Nowitzki, Shaq, Kareem. Kogo bierzesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja rozumiem za co jest ta nagroda, ale to Julek zasugerował jakoby Messi to c*** tam, nic specjalnego, bo grał z Iniesta i Xavim i jechał na ich plecach xd co zreszta niejako potwierdził pisząc o Marszczerano jako MVP w 14’ Argentyny :D 

Zreszta gdzieś w okolicach tego roku gadaliśmy  na podobny temat z Elym i on twierdzil ze od kilku lat (nie wiem ilu, roku czy dwóch xd trzech, nieistotne tbh) najlepszym graczem na świecie jest Toni Kroos. 

Imo, takie Mascherany, Xavie (mój ulubiony piłkarz ever przy okazji), Modricie, Kroosy itd. to jest głęboko zakorzeniona potrzeba bycia nonkoformosta czy hipsterem. Imo, takiej dwójki jak Messi i Cristiano nie zobaczymy przez wieeeeele wieeeeele lat, a to co chłopaki grali w swoim prime i to jak bardzo odstawili resztę stawki na ~dekade, to będzie coś o czym będziemy opowiadać wnukom/synom- choć c*** wie, może za 10-15 lat pojawi się w piłce jeszcze lepszy duet/tercet - ale ja ten moment pisanie o kimkolwiek poza ta dwójka jako goatcie jest zwyczajnie zabawne :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Qcin_69 napisał:

na ten moment pisanie o kimkolwiek poza ta dwójka jako goatcie jest zwyczajnie zabawne :D 

ale ktoś tak pisze? 🤔 (ja tylko odpisywałem na teksty darknozy jak to Lewy potrzebuje teamu a Messi to sam robi grę i w ogóle -> Messi do osiągnięcia swojego 'goatowego' peaku potrzebował historycznie wielkich grajków obok siebie a jak w kadrze takich brakowało - chociaż tam dalej była mocna paka, wbrew temu co piszesz - to już specjalnie wyników ponad stan nie robił)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Qcin_69 napisał:

Zreszta gdzieś w okolicach tego roku gadaliśmy  na podobny temat z Elym i on twierdzil ze od kilku lat (nie wiem ilu, roku czy dwóch xd trzech, nieistotne tbh) najlepszym graczem na świecie jest Toni Kroos

Nieprawda.. Przypomnij sobie tę rozmowę? JA tylko ci mówiłem ,że na MŚ w Brazylii i zaraz po nich był fenomenalny . I że był jednym z najlepszych w tamtej ekipie zarówno Realu jak i Niemiec. Ilośc dokładnych podań, nakręcania tempa gry itp

A Messi w takiej reprezentacji dawał ciała. W klubie był lepszy w drużynie presja go zjadała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

ale ktoś tak pisze? 🤔 

 

41 minut temu, julekstep napisał:

aha...i właśnie dlatego Argentyna z Messim odnosi taaaaaaaaaaaaaaaaaakie sukcesy....oh wait

Messi wyrabiał sobie renomę grając w najmocniejszym (wtedy) klubie na świecie (Xavi i Iniesta to historyczny top topów - co udowadniali akurat też w reprze bez Messiego obok)

no taki to miało wydźwięk dla mnie, ze Messi wyrobił renomę grając z Xavim i Iniesta a bez nich nie świeciliby tylu triumfów w piłce - imo finał mistrzostw świata gdzie poza Aguero, Di Mario(dublowanie pozycji) i Mascherano grał z graczami z renoma na poziomie MAKS Piotrka Zielińskiego/Arka Milika prime :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Qcin_69 napisał:

no taki to miało wydźwięk dla mnie, ze Messi wyrobił renomę grając z Xavim i Iniesta a bez nich nie świeciliby tylu triumfów w piłce

no bo by nie święcił :)

Teraz, Qcin_69 napisał:

imo finał mistrzostw świata gdzie poza Aguero, Di Mario(dublowanie pozycji) i Mascherano grał z graczami z renoma na poziomie MAKS Piotrka Zielińskiego/Arka Milika prime :P 

Higuain, Zabaleta, Demichelis i jeszcze kilku solidniaków z mocnych lig to nie była 'przeciętna europejska półka', ale bardzo solidna ekipa -> ofc nie na poziomie chociażby tamtych Niemców...no ale GOAT w prime mógłby tu zrobić różnicę (a nawet jednej brameczki w fazie pucharowej nie strzelił -> as usual :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ely3 napisał:

Nieprawda.. Przypomnij sobie tę rozmowę? JA tylko ci mówiłem ,że na MŚ w Brazylii i zaraz po nich był fenomenalny . I że był jednym z najlepszych w tamtej ekipie zarówno Realu jak i Niemiec. Ilośc dokładnych podań, nakręcania tempa gry itp

A Messi w takiej reprezentacji dawał ciała. W klubie był lepszy w drużynie presja go zjadała

pierdolisz teraz Byku :D przypomnę dokładnie co powiedziałeś bo tak mnie to rozbawiło ze zapamiętałem 

1) Messi nie jest żadnym goatem bo nie wygrał mundialu, i może ręcznik nosić Maradonie bo on był nieporównywalnie lepszy bo wygrał Mundial i tytuł dla Napoli (dokładnie tych argumentów użyles) 

2) Tobi Kroos jest najlepszym piłkarzem świata bo - tutaj już nie pamietam dokładnie liczby- notuje 96% celnych podań - mogło to być równie dobrze 98 albo 93- mniejsza o to, ale dokładnie tego argumentu użyłeś, było to w okolicach listopad-grudzień 2013-15’ roku nie pamietam, ale miesiąc tak xd 

Teraz, julekstep napisał:

no bo by nie święcił :)

Higuain, Zabaleta, Demichelis i jeszcze kilku solidniaków z mocnych lig to nie była 'przeciętna europejska półka', ale bardzo solidna ekipa -> ofc nie na poziomie chociażby tamtych Niemców...no ale GOAT w prime mógłby tu zrobić różnicę (a nawet jednej brameczki w fazie pucharowej nie strzelił -> as usual :) )

nom, fit jak w tegorocznych Lakers z tym Huguainem :D 

A na każdego Demichelisa przypada jeden Kamil Glik! 

Zabaleta super grajek, w sensie do porzygu solidny, ale RB to wiesz, w piłce wartość maja jak zbiórki Drummonda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Qcin_69 napisał:

1) Messi nie jest żadnym goatem bo nie wygrał mundialu, i może ręcznik nosić Maradonie bo on był nieporównywalnie lepszy bo wygrał Mundial i tytuł dla Napoli (dokładnie tych argumentów użyles) 

Proponuje zapytać się Argentyńczyków kto jest dla nich GOATEM? Z punktu widzenia całej kariery to Messi osiągnął więcej ale też dzisiejszej futbol stał się bardzo elitarny i tylko wąska grupa klubów ma szanse na sukces. Messi grał w Barcie gdzie zawsze miał mocny skład. Messi w latach 80 tych skończyłby szybko na wózku inwalidzkim bo tamte czasy były porąbane. I dobrze ,że szybko FIFA zmieniła przepisy by wyeliminować brutalność z tego sportu. Nie da sie porównać technicznie czasów Messiego i Maradony. Inna piłka, inne przepisy..Maradona w obecnych czasach byłby lepszym zawodnikiem a czy Messi poradziłby sobie w latach 80 tych? Wątpie. Za to Ronaldo na pewno tak bo ma posturę gladiatora i on akurat byłby genialny w każdej epoce.

Ale to i tak nie zmienia faktu ,że Złota Piłka jest przyznawana za ostatnie 10 miesięcy i tu Lewandowski był lepszy. Zdecydowanie lepszy od Messiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ely3 napisał:

Proponuje zapytać się Argentyńczyków kto jest dla nich GOATEM? Z punktu widzenia całej kariery to Messi osiągnął więcej ale też dzisiejszej futbol stał się bardzo elitarny i tylko wąska grupa klubów ma szanse na sukces. Messi grał w Barcie gdzie zawsze miał mocny skład. Messi w latach 80 tych skończyłby szybko na wózku inwalidzkim bo tamte czasy były porąbane. I dobrze ,że szybko FIFA zmieniła przepisy by wyeliminować brutalność z tego sportu. Nie da sie porównać technicznie czasów Messiego i Maradony. Inna piłka, inne przepisy..Maradona w obecnych czasach byłby lepszym zawodnikiem a czy Messi poradziłby sobie w latach 80 tych? Wątpie. Za to Ronaldo na pewno tak bo ma posturę gladiatora i on akurat byłby genialny w każdej epoce.

OHO, już Ci się włączył randomowy gracz lat 90’.

Curry c***a by grał w latach 90’ . Lebron c***a by grał przy naszej intensywności w obronie itd. 

Mnie wiem jak można pisać ze w latach 80’ trudniej było grać w piłkę niż obecnie, ba, nie wiem jak można by tak było napisać o latach 90’  czy nawet o początku tego wieku- zupełnie inna gra. Jak można pisać ze Messi by sobie nie poradził w piłce gdzie obrońcy to w większości byli wąsaci panowie którzy dzisiaj nie nadazyliby za randomowym graczem ekstraklasy polskiej, a każdy ofensywny piłkarz miał kilometry wolnego pola - jak ty to chcesz porównywać do dzisiejszej intensywności futbolu to ja nie wiem :) przecież napastnikom w tamtych latach było w c*** łatwiej niż dzisiaj pod względem możliwości- tylko ze mieli o niebo gorszy skillset ofensywny i byli motorycznie o 3 klasy do tylu - popatrz sobie na takiego Riquelme choćby, typ jakby się urodził 10 lat wcześniej ze swoim stylem gry byłby luźno wymieniany w top10 graczy wszechczasow, a dzisiaj pewnie grałby w jakimś przeciętniaku w lidze francuskiej/portugalskiej/hiszpańskiej-coś jak Adel Taarbat  czy inny Lamela

No wiesz, to ze dla Argentyńczyków Maradona będzie lepszy to spoko, dla Legionistów Detna lepszy niż Lewandowski, a dla Szarmacha Szarmach lepszy niż Lewandowski, co to argument? 

Jeśli uważasz ze Maradona lepszy od Messiego bo zdobył 2 tytuły mistrza włoch i wygrał Mundial z Argentyna to luz, nic na to nie poradzę, żyj nostalgia, tez tak mam jak mówię ze Thomas Rosicky był najlepszym graczem Bundesligi przełomu wieków :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Qcin_69 napisał:

Jeśli uważasz ze Maradona lepszy od Messiego bo zdobył 2 tytuły mistrza włoch i wygrał Mundial z Argentyna to luz, nic na to nie poradzę, żyj nostalgia

I to mówi ktoś kto jako argument za Messim w zdobyciu Złotej Piłki rzuca tekst o finałach 2014? Już pomijając ,że Diego doprowadził w 90 roku do finału drużynę Argentyny gdzie nawet przeciętny poziom europejski to było za wysoko dla 3/4 tamtego składu. Przecież tam opcją nr 2-4 był przeciętny Cannigia z Bergamo ,jeszcze bardziej przeciętny Burruchaga z Nantes i bramkarz w przeciętnego klubu w Argentynie. Wyśmiewany przez Ciebie Zabaleta byłby najlepszym obrońcą tamtej ekipy i to lata świetlne przed kimkolwiek

Tu nie chodzi o randomowy gracz ale o to ,że lata 80 te były mega brutalne. Tam koszono w sposób naprawdę brutalny. Do tego drużyny opierały się na na 2 cudzoziemcach.. Inne czasy .Nie dało się tworzyć galaktycznych ekip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Qcin_69 napisał:

A na każdego Demichelisa przypada jeden Kamil Glik! 

tylko że tam ten Demichelis był (+/-) 7 najlepszym grajkiem a u nas Glik (+/-) 2-3 :)

taka różnica między europejskim średniakiem a solidną ekipą z którą GOAT powinien był ugrać więcej :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

tylko że tam ten Demichelis był (+/-) 7 najlepszym grajkiem a u nas Glik (+/-) 2-3 :)

taka różnica między europejskim średniakiem a solidną ekipą z którą GOAT powinien był ugrać więcej :P 

nie zgadzam się .

Argentyba fitowo wyglądała koszmarnie, najlepsi gracze (śmiem twierdzić ze jechałeś po reputacji i ogólnej znajomosci przez przeciętnego kibica) dublowali się na pozycjach Messi-Di Maria, Aguero-Higuain- wiec defacto jakbys pisał ze Demichelis był 5 najlepszym graczem to tez można byloby się zgodzić, a tak samo ja mogę napisać ze przed Glikiem był Lewandowski, Błaszczykowski, Krychowiak, Milik, Szczesny/Fabiański pod względem reputacji i tez byloby to do obronienia 

4 minuty temu, ely3 napisał:

I to mówi ktoś kto jako argument za Messim w zdobyciu Złotej Piłki rzuca tekst o finałach 2014? Już pomijając ,że Diego doprowadził w 90 roku do finału drużynę Argentyny gdzie nawet przeciętny poziom europejski to było za wysoko dla 3/4 tamtego składu. Przecież tam opcją nr 2-4 był przeciętny Cannigia z Bergamo ,jeszcze bardziej przeciętny Burruchaga z Nantes i bramkarz w przeciętnego klubu w Argentynie. Wyśmiewany przez Ciebie Zabaleta byłby najlepszym obrońcą tamtej ekipy i to lata świetlne przed kimkolwiek

Tu nie chodzi o randomowy gracz ale o to ,że lata 80 te były mega brutalne. Tam koszono w sposób naprawdę brutalny. Do tego drużyny opierały się na na 2 cudzoziemcach.. Inne czasy .Nie dało się tworzyć galaktycznych ekip

no oczywiście ze Zabaleta byłby w tamtych czasach prawdopodobnie najlepszym obrońca calej dekady nawet i to nie tylko w Argentynie ale na całym świecie- przecież to staram się właśnie Ci uzmysłowić, ze Maradona grał w większości z pastuchami, a dzisiejszy futbol jest  znacznie trudniejszy niż wtedy dla graczy :) Ty mówisz o brutalności i ok, można się zgodzić ze wtedy obrońcy mogli więcej, ale pod względem tego jak wyglada obecnie obrona a jak wyglądała w czasaxh Pele i Maradony to jest przepaść - przecież nawet ta bramka z Anglia po tym drubljngu to tam każdy obrońca poszedł „na  raz” :) Maradona był elitarny w dryblingu, Messi poza elitarnym dryblingiem ma tez elitarne wykończenie i przegląd pola, Maradona był o klasę gorszym graczem jak się wyjmie nostalgie :) No ale najłatwiej pisać takie tezy, których dzisiaj nie zweryfikujesz tylko opierasz się ja przekazach dziennikarzy i jakiś mglistych wspomnieniach z dzieciństwa- tez długo myślałem ze Włosi w 2000 roku byli zajebistym zespołem, a jak sobie odświeżyłem mecz z Holandia i zobaczyłem ze powinni to przejebac 1:5 to doszło do mnie że kierowanie się nostalgia jest bardzo słabe w takich dyskusjach

No i ten GOAT Maradona, poza dwoma tytułami z Napoli raz wygrał Puchar Uefa :) faktycznie, jest co porównywać gabloty Messiego i Maradony :) no ale taaaa, Maradona zdobył o jeden więcej tytuł, Bill Russell patrzy i sie śmieje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, darkonza napisał:

Dla mnie nawet teraz Messi bo w naszej reprezentacji brakuje (od zawsze!) bardziej techniki i dryblingu niż dostawiania nogi, Milik i Ci nowi młodzi z Messim byliby dużo lepsi niż mogą być z Lewym.

przecież taki Świderski strzelił gola bo przy Lewym stało trzech obrońców :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.