Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

W Kanale sportowym ruszył w niedzielę Magazyn piłki kobiecej. Temat raczej niszowy i twórcom bardziej chodzi o misję niż o zarabianie na nim kokosów ale co ciekawe pierwszy program odtworzono do tej pory 12k razy czyli mniej więcej tyle ile wynosi oglądalność magazynu o NBA. Liczba łapek w górę też mniej więcej ta sama ale za to łapek w dół 10 razy więcej. Na czacie wylała się też masa komentarzy, że nikogo to nie obchodzi no i ten świetny argument, że juniorzy są lepsi niż reprezentacja kobiet (tak jakby w innych dyscyplinach było inaczej). Serio ludziom przeszkadza, że baby grają w piłkę? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, jack napisał:

W Kanale sportowym ruszył w niedzielę Magazyn piłki kobiecej. Temat raczej niszowy i twórcom bardziej chodzi o misję niż o zarabianie na nim kokosów ale co ciekawe pierwszy program odtworzono do tej pory 12k razy czyli mniej więcej tyle ile wynosi oglądalność magazynu o NBA. Liczba łapek w górę też mniej więcej ta sama ale za to łapek w dół 10 razy więcej. Na czacie wylała się też masa komentarzy, że nikogo to nie obchodzi no i ten świetny argument, że juniorzy są lepsi niż reprezentacja kobiet (tak jakby w innych dyscyplinach było inaczej). Serio ludziom przeszkadza, że baby grają w piłkę? 

 

Coś w tym jest bo w sumie to przecież w każdym sporcie kobiety są znacznie słabsze niż mężczyźni ( jasne, są wyjatki jak Fallon sherrock w darcie) i tylko w jakichś lokalnych i niszowych sportach są w stanie wygrywać ( np w 2020 górski garmin ultra race na 156 kilometrów w Open wygrała angelika szczepaniak) ale chyba nigdzie nie ma takiej przepaści w zainteresowaniu dyscyplina między plciami co w piłce noznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Reikai napisał:

Wielu facetom przeszkadza to, że celem i sensem życia kobiety nie jest gotowanie i usługiwanie facetowi, bycie krowa do zapłodnienia, więc tym bardziej jestem w stanie sobie wyobrazić, że wielu facetów wkurwia to, że graja w piłkę.

Ale czemu im to tak bardzo nie przeszkadza w tenisie, lekkoatletyce, czy siatkówce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

chyba nigdzie nie ma takiej przepaści w zainteresowaniu dyscyplina między plciami co w piłce noznej

Tylko czy to niskie zainteresowanie zwłaszcza ze strony kobiet, nie wynika czasem z wrogości w stosunku do tej dyscypliny sportu.

Ja koszykówki w wykonaniu kobiet nie jestem w stanie oglądać a jednak nie spotkałem się z atakami na tą dyscyplinę podważającymi sens jej uprawiania przez kobiety. 

1 minutę temu, fluber napisał:

Ale czemu im to tak bardzo nie przeszkadza w tenisie, lekkoatletyce, czy siatkówce?

A czy to czasem nie jest tak, że piłka nożna z całą tym kobolsko-chuligańską otoczką to nie jest jakieś przedłużenie plemienności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Ale czemu im to tak bardzo nie przeszkadza w tenisie, lekkoatletyce, czy siatkówce?

Piłka nożna wydaje mi się typowo męskim sportem(sic), historycznie, nie ma przetartych szlaków, wymienione sporty przez Ciebie są trenowane przez kobiety od zawsze, piłka nożna tez ale poważne turnieje typu mistrzostwa świata są od niedawna. Ja np nie mogę oglądać ani kobiecej piłki ani koszykówki, ewidentnie potrzebują jeszcze 15 lat ewolucyjnie zeby to miało jakiś poziom, ale no zeby napinać się na to i machac szabelką zabraniając im tego, to trochę śmiech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze MŚ w piłce nożnej to '91 + chyba wszędzie piłka nożna jest wyjątkowo utożsamia z 'męskością' ('facet ogląda mecz, a kobieta serial', 'kobiety nie wiedzą co to spalony' etc.), dlatego pewnie jest taki społeczny backlash o którym pisze @jack. W tenisie przepaść sportowa jest podobna, ale kobiety grały szlemy ... od zawsze, tak samo rywalizowały w lekkiej atletyce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BMF napisał:

Pierwsze MŚ w piłce nożnej to '91 + chyba wszędzie piłka nożna jest wyjątkowo utożsamia z 'męskością' ('facet ogląda mecz, a kobieta serial', 'kobiety nie wiedzą co to spalony' etc.), dlatego pewnie jest taki społeczny backlash o którym pisze @jack.

Tymczasem rzut młotem kobiet uprawiany jest od lat 90tych. Kobiety używają lżejszych młotów niż juniorzy a nikomu nie przychodzi do głowy by jechać po Anicie Włodarczyk 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Reikai napisał:

Wielu facetom przeszkadza to, że celem i sensem życia kobiety nie jest gotowanie i usługiwanie facetowi, bycie krowa do zapłodnienia, więc tym bardziej jestem w stanie sobie wyobrazić, że wielu facetów wkurwia to, że graja w piłkę.

W czasach, w których trzeba było upolować to co było później gotowane, niespecjalnie były takie wyrywne do równouprawnienia. 

Pomijając te, które przez miesiące rzucały kamieniami w biedne dinozaury.

11 minut temu, jack napisał:

A czy to czasem nie jest tak, że piłka nożna z całą tym kobolsko-chuligańską otoczką to nie jest jakieś przedłużenie plemienności. 

Raczej zapełnienie niszy emocjonalnej, którą pozostawiło prawo i zakaz zabijania, a na dalszym etapie chociażby mordobicia.

Igrzyska, jako niekrwawe rozładowanie, krwawych emocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Mnie na pewno do kobiecego futbolu zniechęciło dość szybkie domaganie się zrównania plac przy absolutnej przepaści nie tylko w poziomie sportowym ale i marketingowym. 

Z tego co pamiętam temat dotyczył reprezentacji USA w piłce nożnej, gdzie amerykanki miały pretensje, że dostają nieporównywalnie mniejsze nagrody i kasę na przygotowania od swoich kolegów z męskiej reprezentacji mimo, że to one mają większe wyniki a i pewnie jeśli chodzi o popularność dyscypliny w USA wypada na korzyść kobiet. To się merytorycznie broniło. 

Niestety temat podchwyciła cała masa świrów nieznających się zupełnie na ekonomii sportowej żądających zrównania zarobków w klubach co jest po prostu głupie i nie ma żadnych podstaw a do tego takie opinie robą więcej szkody niż pożytku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jack napisał:

W Kanale sportowym ruszył w niedzielę Magazyn piłki kobiecej. Temat raczej niszowy i twórcom bardziej chodzi o misję niż o zarabianie na nim kokosów ale co ciekawe pierwszy program odtworzono do tej pory 12k razy czyli mniej więcej tyle ile wynosi oglądalność magazynu o NBA. Liczba łapek w górę też mniej więcej ta sama ale za to łapek w dół 10 razy więcej. Na czacie wylała się też masa komentarzy, że nikogo to nie obchodzi no i ten świetny argument, że juniorzy są lepsi niż reprezentacja kobiet (tak jakby w innych dyscyplinach było inaczej). Serio ludziom przeszkadza, że baby grają w piłkę? 

 

Nie sądzę. Myslę, że dają łapki w dół tylko z powodu tego, że materiał ich nie interesuje. Typowy przykład  nadmiernej reakcji, wszechobecnej w dobie masowego internetu. W bardzo wielu miejscach to występuje.

Zobacz sobie kanał YT Pursuit of Acurracy - kanał o strzelaniu precyzyjnym z broni bocznego zapłonu - facet co chwila ma problemy z tym, że ktoś zgłasza jego filmy jako nieodpowiednie  a YT robi demotyzację- a przecież to jest czyste strzelectwo sportowe.

Po prostu żyjemy w czasach idiotów.

 

Godzinę temu, fluber napisał:

Coś w tym jest bo w sumie to przecież w każdym sporcie kobiety są znacznie słabsze niż mężczyźni ( jasne, są wyjatki jak Fallon sherrock w darcie) i tylko w jakichś lokalnych i niszowych sportach są w stanie wygrywać ( np w 2020 górski garmin ultra race na 156 kilometrów w Open wygrała angelika szczepaniak) ale chyba nigdzie nie ma takiej przepaści w zainteresowaniu dyscyplina między plciami co w piłce noznej

Generalnie wiadomo, że mężczyźni są lepiej predysponowani do sportu (cechy ficzyczne, chociaż w szachach też kobiety są bez szans) To jednak nie oznacza, że sport kobiet jest zły, bo to co niektóre robią to jest kosmos. Ja na przykład podziwiam Patrycję Bereznowską - dla mnie to jej bieganie jest osiągnięciem niezwykłym i wiem, że sam nigdy bym tak nie potrafił i nie byłbym skłonny aż tak poświęcić siebie dla sportu.

40 minut temu, fluber napisał:

Ale czemu im to tak bardzo nie przeszkadza w tenisie, lekkoatletyce, czy siatkówce?

Myślę, że średni iloraz inteligencji jest mniejszy u widzów piłki nożnej niż u widzów tenisa czy lekkiej. Stąd łatwiej o nadmierne emocje u widzów piłki.

 

28 minut temu, Koelner napisał:

odwieczny problem , jakby kobiety chciały oglądać kobiety to w każdej dyscyplinie byłyby popularniejsze , w piłce po prostu nie grają fajne dupy i tyle. siatkówkę się przyjemniej ogląda , szczególnie plażową

Zupełnie szczerze napiszę, że nie jestem w stanie obejrzeć damskiego meczu tenisowego granego przez dwie ładne dziewczyny jeśli strzelają piłą "po płotach" Widowisko sportowe to jednak głównie poziom gry/zawodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Sebastian napisał:

 

Zupełnie szczerze napiszę, że nie jestem w stanie obejrzeć damskiego meczu tenisowego granego przez dwie ładne dziewczyny jeśli strzelają piłą "po płotach" Widowisko sportowe to jednak głównie poziom gry/zawodów.

Nie interesuje się tenisem ale była taka tenisistka - Szarapowa i w tym samym/podobnym czasie jeszcze jedna ruska. Wiem o ich istnieniu a chyba nie były jakimiś dominatorkami. Kojarzę ofc Polki ale Świątek jeszcze nie oglądałem 🤷🏼‍♂️ 

 

edit

 

aaaaa Kurnikowa

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Koelner napisał:

Nie interesuje się tenisem ale była taka tenisistka - Szarapowa i w tym samym/podobnym czasie jeszcze jedna ruska. Wiem o ich istnieniu a chyba nie były jakimiś dominatorkami. Kojarzę ofc Polki ale Świątek jeszcze nie oglądałem 🤷🏼‍♂️ 

Polecam Paula Badosa :) dobra tenisistka i nie tylko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jack napisał:

W Kanale sportowym ruszył w niedzielę Magazyn piłki kobiecej. Temat raczej niszowy i twórcom bardziej chodzi o misję niż o zarabianie na nim kokosów ale co ciekawe pierwszy program odtworzono do tej pory 12k razy czyli mniej więcej tyle ile wynosi oglądalność magazynu o NBA. Liczba łapek w górę też mniej więcej ta sama ale za to łapek w dół 10 razy więcej. Na czacie wylała się też masa komentarzy, że nikogo to nie obchodzi no i ten świetny argument, że juniorzy są lepsi niż reprezentacja kobiet (tak jakby w innych dyscyplinach było inaczej). Serio ludziom przeszkadza, że baby grają w piłkę? 

 

Większość oglądających KS to trolle, lub ludzie słabo rozgarnięci, polecam poczytać czat na transmisjach (w sumie to nie polecam, bo nowotwór gwarantowany). Telefony od widzów o tym świadczą, chociaż doceniane są programy merytoryczne jak HejtParki z Bartosiakiem, Gwiazdowskim i dr Rożkiem, ale większości się podobało jak wjeżdżał "barszczyk", Borek pod wpływem rzucał żarciki, a jak wjechał Sawicki do KS i ostatnie spotkanie zarządu było na wodzie, to mnóstwo rozczarowanych komentarzy się pojawiło. KS się monetyzuje także poza YT, dużo umów sponsorskich i wyraźnie patowidzów to boli. Bo przecież twierdzą że powinni dostać content za darmo, a chłopaki mają przygotowywać się do programów ku chwale widowni.

59 minut temu, fluber napisał:

Mnie na pewno do kobiecego futbolu zniechęciło dość szybkie domaganie się zrównania plac przy absolutnej przepaści nie tylko w poziomie sportowym ale i marketingowym. 

O to to, w tenisie też laski płakały, że mniej niż faceci dostają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Koelner napisał:

Nie interesuje się tenisem ale była taka tenisistka - Szarapowa i w tym samym/podobnym czasie jeszcze jedna ruska. Wiem o ich istnieniu a chyba nie były jakimiś dominatorkami.

Maria Jurjewna była.

 

Tylko telewizor trzeba był ściszyć oglądając jej mecze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.