Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, kolader napisał:

Odbiję piłeczkę. Równie dobrze kilku zawodników mogłoby zostać karne przesuniętych do 2 zespołu za jakieś zachowanie, przy braku gry zesłać do 2 drużyny by pomóc punktować czy powrót po jakimś urazie. Legia 2 mogła z premedytacją liczyć na takie wzmocnienia. Także sory ale to działa w obie strony i nie kupuję tej gadki Legii jaka to ona wielce skrzywdzona.

To jest inna sytuacja. Legia chciała grać, podała dwa terminy, Sokół odmówił, tak jak pisał Zdzich - z powodu renowacji murawy. Nie wiem o jakiej premedytacji ze strony Legii tu mowa. Przecież spady zawodników z jedynki do dwójki mogły mieć miejsce zarówno na koniec jesieni, jak i na wiosnę. Wszystko to zależy od "widzimisię" trenera jedynki, bo w każdym profesjonalnym klubie priorytetem jest pierwsza drużyna. 

Ja tu nie miałem na celu podkreślić jaka Legia jest skrzywdzona, bo szczerze to do ich fana to mi bardzo daleko (tak grzecznie powiedziawszy :)) i zbytnio mnie to nie obchodzi. Stanąłem tak naprawdę pomiędzy sporem dwóch innych userów, dodałem jakieś fakty, o których doczytałem i postawiłem imho możliwą hipotezę, tyle. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Braveheart22 napisał:

To jest inna sytuacja. Legia chciała grać, podała dwa terminy, Sokół odmówił, tak jak pisał Zdzich - z powodu renowacji murawy. Nie wiem o jakiej premedytacji ze strony Legii tu mowa. Przecież spady zawodników z jedynki do dwójki mogły mieć miejsce zarówno na koniec jesieni, jak i na wiosnę. Wszystko to zależy od "widzimisię" trenera jedynki, bo w każdym profesjonalnym klubie priorytetem jest pierwsza drużyna. 

Ja tu nie miałem na celu podkreślić jaka Legia jest skrzywdzona, bo szczerze to do ich fana to mi bardzo daleko (tak grzecznie powiedziawszy :)) i zbytnio mnie to nie obchodzi. Stanąłem tak naprawdę pomiędzy sporem dwóch innych userów, dodałem jakieś fakty, o których doczytałem i postawiłem imho możliwą hipotezę, tyle. 

 

Sam nie uważam, że Legia jest jakoś bardzo skrzywdzona, tym bardziej że są takie a nie inne czasy i tutaj żadnego sprawiedliwego rozwiązania nie ma i nie będzie. Z drugiej jednak strony w pełni rozumiem działaczy Legii którzy próbują coś ugrać, bo jednak mają argumenty i może coś wywalczą. Po prostu musiałem bronić Legii bo tu były podane argumenty jakoby Legia nie zagrała z Sokołem aby zagrać sparing.

Tak samo Hutnik walczył o awans i udało mu się go uzyskać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Braveheart22 napisał:

Czy to był duży problem odłożyć renowację o te kilka dni?

No wiesz... Często to obiekty miejskie, rozpisujesz przetarg, dajesz widełki finansowe, zgłaszają się firmy, miasto wybiera najlepszą ofertę... Taka firma zajmuje się wieloma sprawami. Często przełożenie czegoś takiego jest niemożliwe, bo oni mają inne terminy zajęte. A klub czy miasto, które wyłożyły pieniądze to nie wyłożą dodatkowej kasy, by firma przyjechała w innym terminie. Więc jak winą tego klubu jest to, że nie chciał przełożyć czegoś, co było zaplanowane i przygotowane, to równie wielką winą ich rywali jest to, że z powodu nieobecności 1 czy 2 graczy przekładają mecz. Mieli prawo przełożyć, a tamci mieli prawo się na ten termin nie zgodzić. Legia straciła i ma nauczkę. Mogli ściągnąć kogoś z I składu i by mogli grać. Nie skorzystali, to teraz tracą. Ich głupota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Zdzich napisał:

No wiesz... Często to obiekty miejskie, rozpisujesz przetarg, dajesz widełki finansowe, zgłaszają się firmy, miasto wybiera najlepszą ofertę... Taka firma zajmuje się wieloma sprawami. Często przełożenie czegoś takiego jest niemożliwe, bo oni mają inne terminy zajęte. A klub czy miasto, które wyłożyły pieniądze to nie wyłożą dodatkowej kasy, by firma przyjechała w innym terminie. Więc jak winą tego klubu jest to, że nie chciał przełożyć czegoś, co było zaplanowane i przygotowane, to równie wielką winą ich rywali jest to, że z powodu nieobecności 1 czy 2 graczy przekładają mecz. Mieli prawo przełożyć, a tamci mieli prawo się na ten termin nie zgodzić. Legia straciła i ma nauczkę. Mogli ściągnąć kogoś z I składu i by mogli grać. Nie skorzystali, to teraz tracą. Ich głupota.

Nie piszę o ich winie. Mieli powód (renowacja murawy), mieli prawo się nie zgodzić na terminy zaproponowane przez Legię. Jednak myślę, że im było na rękę, że ten powód mają i mecz się odbędzie na wiosnę, o czym wcześniej pisałem. 

Co do Legii jeszcze. Z tym, że mogli ściągnąć kogoś z jedynki, to tak nie działa. Pierwszy zespół to priorytet i Vuko według swojej strategii szkoleniowej zdecyduje, czy w danym momencie ktoś z zawodników ma iść grać do rezerw czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Braveheart22 napisał:

To jest inna sytuacja. Legia chciała grać, podała dwa terminy, Sokół odmówił, tak jak pisał Zdzich - z powodu renowacji murawy. Nie wiem o jakiej premedytacji ze strony Legii tu mowa. Przecież spady zawodników z jedynki do dwójki mogły mieć miejsce zarówno na koniec jesieni, jak i na wiosnę. Wszystko to zależy od "widzimisię" trenera jedynki, bo w każdym profesjonalnym klubie priorytetem jest pierwsza drużyna. 

Ja tu nie miałem na celu podkreślić jaka Legia jest skrzywdzona, bo szczerze to do ich fana to mi bardzo daleko (tak grzecznie powiedziawszy :)) i zbytnio mnie to nie obchodzi. Stanąłem tak naprawdę pomiędzy sporem dwóch innych userów, dodałem jakieś fakty, o których doczytałem i postawiłem imho możliwą hipotezę, tyle. 

 

Napisałeś: "Z doświadczenia wiem, że raczej Sokół z premedytacją chciał przełożenia meczu na wiosnę (a może Legia się osłabi, bo kilku młodych pójdzie gdzieś na wypożyczenia; może ktoś awansuje do jedynki i nie będzie brany pod uwagę w rezerwach; będą w gorszej formie, niż teraz, a my się w zimie wzmocnimy itd.)". Czyli napisałeś że zrobili to z premedytacją, by ewentualnie Legia była osłabiona. Ja odbiłem piłeczkę, czyli równie dobrze Legia mogła z premedytacją pod tym słabym pretekstem chcieć przełożyć to spotkanie na termin, w którym mogłaby być wzmocniona jakimś zawodnikiem z 1 drużyny. Zarówno twoja hipoteza jak i moja ma podobne prawdopodobieństwo wystąpienia. Więc to jest taka sama sytuacja. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Braveheart22 napisał:

To jest inna sytuacja. Legia chciała grać, podała dwa terminy, Sokół odmówił, tak jak pisał Zdzich - z powodu renowacji murawy. Nie wiem o jakiej premedytacji ze strony Legii tu mowa. Przecież spady zawodników z jedynki do dwójki mogły mieć miejsce zarówno na koniec jesieni, jak i na wiosnę. Wszystko to zależy od "widzimisię" trenera jedynki, bo w każdym profesjonalnym klubie priorytetem jest pierwsza drużyna. 

Ja tu nie miałem na celu podkreślić jaka Legia jest skrzywdzona, bo szczerze to do ich fana to mi bardzo daleko (tak grzecznie powiedziawszy :)) i zbytnio mnie to nie obchodzi. Stanąłem tak naprawdę pomiędzy sporem dwóch innych userów, dodałem jakieś fakty, o których doczytałem i postawiłem imho możliwą hipotezę, tyle. 

 

Jakby Legia chciała grać to by zagrała w normalnym terminie. Ludzie jak jest Puchar Narodów Afryki to niektóre poważne zespoły  w lidze angielskiej muszą sobie radzić bez kilku graczy. A tutaj mówimy o jakiejś pod pod pod lidze Ekstraklasy... 

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, january napisał:

Tia, bardzo sprawiedliwy dla pozostałych 3 grup 3 ligi :) 

Durna decyzja i tyle.

Tutaj bez dokończenia całego sezonu nie byłoby żadnej sprawiedliwej decyzji.

1. Awans Hutnika tylko dlatego że wygrali u siebie z Motorem bez szansy rewanżu?

2. Awans Motoru,chociaż to Hutnik jest liderem?

3. Rozegranie tylko rewanżu to by wyszło 11 meczów u siebie Motor, a tylko 9 Hutnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, january napisał:

No i? Jest niejasna sytuacja między 2 ekipami mającymi taką samą liczbę pkt (przez błędnie skonstruowany regulamin), więc o awansie niech zadecyduje baraż między nimi na neutralnym gruncie. A nie robienie w ciula pozostałych 3 grup 3 ligi wpuszczeniem dwóch dzianych i mających plecy w związkach klubów.

Ale tutaj obie drużyny w razie porażki miałyby argumenty do zaskarżenia. Zresztą koszt takiego meczu sporo by wyniósł zapewne badania kwarantanny dla graczy i sztabów. Poza tym drużyny musiałyby przejść jakiś okres przygotowawczy tylko dla rozegrania 1 meczu na dość niskim poziomie rozgrywkowym. Zresztą jaka byłaby granica kiedy grać mecz a kiedy nie? Równa ilość punktów? A może też 1-3 różnicy? Myślę, że może być teraz sporo pozwów niezadowolonych drużyn bo zapewne w niektórych niższych ligach też może być podobna sytuacja lub przy spadkach.

Przecież we Francji prezydent Lyonu podobno chce zaskarżyć wyniki ligi argumentując między innymi, że 2 razy grali z PSG, a inni tylko po razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kolader napisał:

Napisałeś: "Z doświadczenia wiem, że raczej Sokół z premedytacją chciał przełożenia meczu na wiosnę (a może Legia się osłabi, bo kilku młodych pójdzie gdzieś na wypożyczenia; może ktoś awansuje do jedynki i nie będzie brany pod uwagę w rezerwach; będą w gorszej formie, niż teraz, a my się w zimie wzmocnimy itd.)". Czyli napisałeś że zrobili to z premedytacją, by ewentualnie Legia była osłabiona. Ja odbiłem piłeczkę, czyli równie dobrze Legia mogła z premedytacją pod tym słabym pretekstem chcieć przełożyć to spotkanie na termin, w którym mogłaby być wzmocniona jakimś zawodnikiem z 1 drużyny. Zarówno twoja hipoteza jak i moja ma podobne prawdopodobieństwo wystąpienia. Więc to jest taka sama sytuacja. 

 

Wątpię, żeby Vuko zadeklarował się spuścić kilku zawodników do rezerw w dwóch możliwych terminach, w odstępie kilku dni, kiedy w tamtym okresie jedynkę czekał jeszcze mecz w Pucharze Polski. Ale ok, mniejsza o to, nie chcę tu wyjść na jakiegoś obrońcę praw Legły, tfu xD

12 godzin temu, Sebastian napisał:

Jakby Legia chciała grać to by zagrała w normalnym terminie. Ludzie jak jest Puchar Narodów Afryki to niektóre poważne zespoły  w lidze angielskiej muszą sobie radzić bez kilku graczy. A tutaj mówimy o jakiejś pod pod pod lidze Ekstraklasy... 

Zgoda. Jakby chciała to, by zagrała, ale przepisy są takie, że mieli prawo nie zagrać. Gdyby w Anglii można było w takich momentach przekładać mecze, to myślisz, że kluby, by z tego nie korzystały? I tak jak pisał @The Game 85, działacze Legii próbują coś ugrać, mają jakiś tam argument i różnie to się może skończyć. 

11 godzin temu, january napisał:

Tia, bardzo sprawiedliwy dla pozostałych 3 grup 3 ligi :) 

Durna decyzja i tyle.

 

11 godzin temu, january napisał:

4. Rozegranie barażu na neutralnym gruncie?

Jakbyś doczytał do końca mój wpis to byś wiedział, że też pisałem o barażu, akurat o dwumeczu, ale jeden na neutralnym terenie też jest spoko. Jednak, jeśli nie było możliwości rozegrania dodatkowego meczu to biorąc pod uwagę ułomność regulaminu, jest bardziej sprawiedliwe rozwiązanie niż awans dwóch zespołów? 

To jedyna grupa z takim problemem, bo jedyna, w której dwa zespoły mają równą ilość punktów, więc po co mieszać w to inne grupy. Czekaj, czekaj, już wiem. Lokalny patriotyzm, bo tam w grupie trzeciej wiceliderem jest wielka polonia bytomska. A ja no to tak:

Jo sie wos pytom co to jest polonia bytom?! polonia bytom dla ŚLĄSKA jesteś kobitą!!! :D :P

Także mnie osobiście cieszą rozstrzygnięcia w tamtej grupie, ale jako kibic piłki to, mimo że nie darzę ich sympatią, życzę takim klubom jak ruch, polonia bytom, polonia warszawa czy nawet zawisza, żeby wracały szybko na szczebel centralny (i to jak najwyżej), a nie się kisiły w jakiś 3, 4 ligach itd. Tylko niech w tym Bytomiu wreszcie ogarną ten stadion i szatnie zrobią w trybunach, żeby nie było trzeba 100m pod górę zapierniczać xD

Btw, co myślisz o brakach spadków w niższych ligach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, january napisał:

Salomonowe rozwiązanie - brak awansu któregokolwiek zespołu :) Nagle by się okazało, że zrobią wszystko by zagrać ten baraż :P 

 

Tylko, że tu w kompetencje wojewódzkiego związku musiałby wejść PZPN, a to nie centrala zarządza 3 ligą. Boniek wymagał, żeby mu podali kto awansuje to lubelski zpn mu podał, co było później to wiemy. 

9 minut temu, january napisał:

Akurat nie sympatyzuję z żadnym klubem na Śląsku, a na pewno nie z Polonią 😉 Dodatkowo oni nawet nie są stroną jak coś, bo nie zamierzają się starać o II ligę (oficjalnie - nie chcą przy zielonym stoliku, nieoficjalnie - bez szans na licencje i udźwignięcie finansowo II ligi w przyszłym sezonie).

Aa to powiem Ci, że jestem trochę zaskoczony, bo myślałem, że oni chcą walczyć o awans. Wiadomo, że infrastrukturalnie byłyby kłopoty z licencją, ale sądziłem, że finansowo ich sytuacja się poprawiła. Teraz już mam odpowiedź, czemu tylko ruchowi zależało na dokończeniu rozgrywek. 

Btw, to z kim sympatyzujesz, który klub ma tę przyjemność? :P

13 minut temu, january napisał:

Są awanse, powinny być spadki

100% racji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
14 godzin temu, rw30 napisał:

btw jak się ogląda te mecze w niemczech bez publiczności?

Dopóki nie było tej ścieżki dźwiękowej z głosem trybun to imho ciężko było to oglądać. Pierwszy mecz z dźwiękiem to był BVB - Bayern i wyszło świetnie. Doping dopingiem, zawsze fajnie posłuchać, ale przede wszystkim fajnie nakładali ten dźwięk. Kiedy była groźna sytuacja pod bramką to po prostu to słyszałeś po reakcji trybun itd. Dla kogoś kto momentami robi coś innego, a mecz ogląda w tle, idealnie :)

Na niektórych stadionach jeszcze mieli zamiast kibiców tektury na trybunach xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.