Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

@ Hollifan

 

Nie wiem czy zauważyłeś ale świat się zmienił i w latach 80tych wystarczyło mięc 2-3 zagraniczniaków. Dziś musisz mieć grube miliony by zatrudnić 20 często zagranicznych zawodników. Prawa telewizyjne kosztują sporo i tylko te ligi które zrobiły sobie porządek mają duże pieniądze do dyspozycji

 

I jeśli uważasz że w Anglii czy w Niemczech zadymiarze mają się dobrze to proponuje pojechać na taki mecz i wstać na stadionie angielskim i olać polecenie stewarda. Albo rzuć coś na murawę na stadionie niemieckim. To zobaczysz jakie sa konsekwencje

Te kluby niemieckie które to tolerują nie mają żadnego znaczenia

 

W Polsce kluby biora na siebie konsekwencje i normalni kibice którzy przez głupotę tych od opraw albo zadym nie mogą sobie obejrzeć meczu LM

Na Zachodzie konsekwencje są wyciagane wobec tych co popełnili wykroczenie

Bo nie chodzi o to że zadym i głupoty nie ma ale każdy ma świadomość, że jak coś zrobi to potem ma już szlaban na wejście na stadion.

 

Powtarzasz slogan o remontach stadionów a prawda jest taka, że w Anglii jak wstaniesz w czasie meczu to ci steward da ostrzeżenie. Potem drugie a za trzecim razem zostaniesz wyprowadzony ze stadionu . Gdybyś się stawiał i np uderzył stewarda to od razu masz sprawę i zakaz stadionowy jak nic. Musisz się stawiać na komisariacie w trakcie meczów i do tego masz sporą karę finansową za wejście na murawę, Za naruszenie nietykalności. Za wyprowadzenie ze stadionów.

 

W Niemczech jest bardzo podobnie

 

W Niemczech to nie przypadek ,że nazistowskie gesty pojawiają się w trakcie występów drużyny narodowej a w piłce klubowej nikt nie zaryzykuje. A ci co ryzykują albo prowokują już sa poza stadionami bo tam już nie mają wstępu. Ci z Holstein Kiel którzy wpadli na murawę vs St Pauli już mają szlaban na wejście a klub od razu współpracował z policją by wyłapać każdego i zapewnili że ci ludzie dostaną od klubu zakaz na wchodzenie na stadion

 

@ Ptak

 

Sorki ale gadasz bzdury o tym klimacie. Kogo obchodzi ten klimat w młynie? Garstkę ludzi. Czy ludzie chodza na Górnik dla opraw czy dla piłkarskich emocji?

 

RB Lipsk nie ma sportowej ekipy za to ma tłumy na stadionie. Lokomotiv ma ekipę i jest na totalnym dnie. Jak rozmawiam ze znajomymi z Lipska to nie spotkałem nikogo kogo by obchodził los Lokomotivu. Za to wyniki RB interesuje się większość

 

Powiem ci więcej Lech ma najbardziej hardcorową ekipe w Polsce. Nikt nawet nie odbiera od nich telefonów by się ustawić ale jak jeden z ich szefów dał liścia i napluł na zwykła rodzinę to nie było zmiłuj. Nikt nie udawał ,że go nie zna tylko od razu

Jego dziewczyna straciła koncesję na gastronomię na stadionie ( bo każdy i tak wiedział, że to była fikcja )

Wiara Lecha z automatu dostała ostrzeżenie że jeśli się coś takiego powtórzy to konsekwencje poniesie całość

On sam musiał zapłacić karę, dojśc do ugody z tamtymi ludźmi i tylko nie pamiętam czy trafiło to do sądu bo chyba zakazu nie miał

 

JAk wywiesili transparent o Litewskim chamie to od razu klub im zmienił zasady wnoszenie transparentów i teraz musza mieć akceptacje klubu na jakikolwiek transparent. Jak protestowali by Warta grała na tym samym stadionie to im miasto przypomniało ,że stadion jest miejski. Jak teraz wspierali ŁKS na meczu z  Wartą to większość kibiców i gazet jest przeciwko nim więc nie było ani jednej negatywnej przyśpiewki na temat Warty nawet ze strony ŁKS

 

Powtarzaj sobie bzdury o kilmacie ale uwierz że dla 90% kibiców w Niemczech Anglii czy nawet Polsce liczy się klimat na murawie i te emocje a to czy jest młyn i oprawa ma znaczenie drugorzędne a często wręcz żadne

 

Taka jest realna prawda

 

I dopóki polskie kluby nie wprowadzą tej konsekwencji która jest w Anglii czy Niemczech dopóty będą w takim bagienku


I chyba nigdy nie byłeś na meczu ani w Anglii ani w Niemczech

 

Na derbach Borussia-Schalke ludzie w róznych barwach jechali jedną bimba i nikt nikogo nie szarpał

 

Kibice West Ham jadą w takich koszulkach na mecz z Chelsea i nikt im w metrze łomotu nie spuści ani nie ukradnie barw

 

Ludzie sie powyzywają i pójda sobie . U nas tak jest na żużlu i to nie zawsze ale ostatnio 200 osób z Motoru chroniło 3 policjantów i kibice Startu co najwyżej sobie żartowali albo śpiewali kto wygra mecz


Pewnie dla co niektórych to ch....y klimat bo nikt nikomu nie dał w ryj

 

Zrozumcie wreszcie ,że miłośc do własnego klubu nie oznacza z automatu nienawiści do innych i pogardy dla tych którzy wspierają ten klub inaczej

 

A w każdym Twoim zdaniu o kibicach widać pogardę dla tych co chcą wspierać klub inaczej..Zresztą nie tylko Twoim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A w każdym Twoim zdaniu o kibicach widać pogardę dla tych co chcą wspierać klub inaczej..Zresztą nie tylko Twoim"

 

kupując browar, siedzieć znudzonym i narzekać na poziom bo płacę wymagam?

 

Pogardą emanujesz Ty mając zagorzałych kibiców za debili i bandytów.

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoolifan ma rację. Zadymy nie zniknęły, po prostu przeszły do podziemia. Swgo czasu w FA Cup West Ham trafił na Millwall ( czy jakoś tak, Milwall na 100%) stara ekipa Milwall poszła na ten mecz z nastaiwniem na wyłapanie zakazu. Dy konkretny jedna osoba zadźgana nożem. Sporo ludzi chodzi na niższe ligi bo jest klimat a nie sztywna atmosfera bananów z kasą. Włochy siadły, bo siadły gospodarczo. Powoli wychodzą na prostą. W Holandii i Belgii c***nia bo nie ma bogatych sponsorów, za mały target. W Reichu problemem są przepisy. Gdyby je stosować w całej Europie to LM nie byłoby 3/4 druż

To jest ten wspomniany klimat na niższych ligach?

http://wyborcza.pl/1,76842,12908867,Tak_Wiara_Lecha_terroryzuje_w_nizszej_lidze__WIDEO_.html

 

Poza tym, dyskusja przecież szła o incydent na terenie parkingu Legii Warszawa. Nie odkrywacie panowie żadnej  tajemnicy, informując że chuliganka ma się dobrze. Oczywiście że ma się dobrze, w takich miastach jak Londyn czy Madryt, również jest sporo ludzi, z marginesu społecznego, który w czasie gdy akurat nie handluje  narkotykami, albo nie macha sztangą na osiedlowej siłowni, ma czas żeby obić ryja kibicom drużyny, która akurat odwiedza miasto. Dopóki leją taką samą patolę, to mi to wisi, problem jest raczej gdy cierpią ludzie nie chcący mieć z takim elementem do czynienia.  Poza tym jakoś chuligani Chelsea czy PSG nie leją swoich piłkarzy po pyskach, i nie zapraszają na rozmowy wychowawcze. Nie sądzę też żeby piłkarze Legii mieli ochotę z taką hołotą wchodzić w korelacje, dlatego nie zdziwię się jeśli większość z nich rozważa już możliwe opcje zmiany klubu w zimie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam wrażenie, że walczysz z wiatrakami, a przyczyną tego jest potrzeba. Potrzeba tych wielkich fanów, którzy wmawiają sobie, że bez nich klub nie istnieje i że są czymś ważnym, że mają jakieś prawa, a piłkarze wobec nich są zobowiązani do czegoś. Podczas gdy tak naprawdę piłka to jest po prostu sposób zarobku piłkarzy czy działaczy. Zwyczajny produkt, który sprzedaje się ludziom na tym, na czym najłatwiej sprzedać wszytko - na emocjach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A w każdym Twoim zdaniu o kibicach widać pogardę dla tych co chcą wspierać klub inaczej..Zresztą nie tylko Twoim"

 

kupując browar, siedzieć znudzonym i narzekać na poziom bo płacę wymagam?

 

Pogardą emanujesz Ty mając zagorzałych kibiców za debili i bandytów.

A czym konkretnie jest wg Ciebie uderzenie innego człowieka? Albo rzucanie racami w innych kibiców?

 

Nie jest bandyterką albo objawem głupoty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ely - ty w ogóle oglądasz polską piłkę pisząc, że ludzie przychodzą na mecze dla klimatu na murawie i emocji piłkarskich? pooglądaj sobie pierwszy lepszy mecz e-klasy i po 15 minutach będziesz miał dosyć, bo tego nie da się oglądać. Hiszpania, Anglia czy Niemcy to zupełnie coś innego, bo tam w piłkę rzeczywiście grają ludzie, którzy potrafią to robić. To tak jakbyś porównywał poziom plk z poziomem nba.

 

popytaj znajomych, czy chodzą w PL na mecze dla emocji piłkarskich(lol) czy dla atmosfery, która panuje na stadionie.

Edytowane przez montana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja konsekwentnie powtarzam ,ze ideałem jest model niemiecki - gdzie sa oprawy ale nie tylko dla ultrasów. Jak ci zwykli chcą sobie pomachać flagą wywiesić transparent to moga i nikt im nie przyjdzie wytłumaczyć ,że nie mają prawa. Że możesz chodzić w szaliku swojego klubu bez strachu, że ktoś napadnie na Ciebie

 

@ Montana

 

W Poznaniu chodza na Lecha a nie dla opraw - po meczu opowiadają o akcjach piłkarzy a nie o oprawach kibiców

Czy to w tramwaju, czy w firmie na stołówce

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dokonales sprawdzenia i znalazles w ostatnich 7 latach tyle zadym dokonanych przez FC Koln, co Legii zajmuje 2 tygodnie? najs.

 

I jeden jaskrawy przyklad Romy, ktory przyniosl tyle samo ofiar co zasadzka Motoru Lublin na Stal Stalowa Wole ma byc przykladem, ze chuliganstwo na zachodzie ma sie dobrze i wcale nie zostalo wyplenione? Shieeet.

 

Jeśli oczekujesz tutaj miliona linków z mojej strony, to niestety się zawiedziesz. Nie formułuję tutaj tezy "Na Zachodzie biją mocniej", tylko odpowiadam na tezę (w uproszczeniu) "Na Zachodzie sobie poradzili". Zarówno w Polsce jak i w pozostałych częściach Europy incydenty chuligańskie się od czasu do czasu zdarzają i nie rozumiem czemu za wszelką cenę próbuje się wmówić ludziom, że takie rzeczy to tylko u nas. Czy takich incydentów jest u nas więcej niż w Anglii? No jest. Czy stanowią one poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa na stadionach? Tutaj odsyłam do raportu:

 

http://legia.com/aktualnosci/raport-ekstraklasy-bezpiecznie-na-stadionach-47091

 

Niezwykle bawi mnie to, że na co dzień temat jest przez wszystkich olewany, po czym po jednej scysji w mediach robi się kocioł. Przez chwilę jest gorąco, a następnie temat cichnie i tak w koło Macieju. Wydaje mi się, że to dość dobrze pokazuje jak szczere są intencje ludzi ze związku/zarządu Ekstraklasy :)

 

 

@ Hollifan

 

1. Nie wiem czy zauważyłeś ale świat się zmienił i w latach 80tych wystarczyło mięc 2-3 zagraniczniaków. Dziś musisz mieć grube miliony by zatrudnić 20 często zagranicznych zawodników. Prawa telewizyjne kosztują sporo i tylko te ligi które zrobiły sobie porządek mają duże pieniądze do dyspozycji

 

2. I jeśli uważasz że w Anglii czy w Niemczech zadymiarze mają się dobrze to proponuje pojechać na taki mecz i wstać na stadionie angielskim i olać polecenie stewarda. Albo rzuć coś na murawę na stadionie niemieckim. To zobaczysz jakie sa konsekwencje

Te kluby niemieckie które to tolerują nie mają żadnego znaczenia

 

3. W Polsce kluby biora na siebie konsekwencje i normalni kibice którzy przez głupotę tych od opraw albo zadym nie mogą sobie obejrzeć meczu LM

Na Zachodzie konsekwencje są wyciagane wobec tych co popełnili wykroczenie

Bo nie chodzi o to że zadym i głupoty nie ma ale każdy ma świadomość, że jak coś zrobi to potem ma już szlaban na wejście na stadion.

 

4. Powtarzasz slogan o remontach stadionów a prawda jest taka, że w Anglii jak wstaniesz w czasie meczu to ci steward da ostrzeżenie. Potem drugie a za trzecim razem zostaniesz wyprowadzony ze stadionu . Gdybyś się stawiał i np uderzył stewarda to od razu masz sprawę i zakaz stadionowy jak nic. Musisz się stawiać na komisariacie w trakcie meczów i do tego masz sporą karę finansową za wejście na murawę, Za naruszenie nietykalności. Za wyprowadzenie ze stadionów.

 

 

5. RB Lipsk nie ma sportowej ekipy za to ma tłumy na stadionie. Lokomotiv ma ekipę i jest na totalnym dnie. Jak rozmawiam ze znajomymi z Lipska to nie spotkałem nikogo kogo by obchodził los Lokomotivu. Za to wyniki RB interesuje się większość

 

 

6. Powtarzaj sobie bzdury o kilmacie ale uwierz że dla 90% kibiców w Niemczech Anglii czy nawet Polsce liczy się klimat na murawie i te emocje a to czy jest młyn i oprawa ma znaczenie drugorzędne a często wręcz żadne

 

 

7.Na derbach Borussia-Schalke ludzie w róznych barwach jechali jedną bimba i nikt nikogo nie szarpał

 

Kibice West Ham jadą w takich koszulkach na mecz z Chelsea i nikt im w metrze łomotu nie spuści ani nie ukradnie barw.

 

1. Tak, co nie zmienia tego, że to właśnie na przełomie lat 70/80, angielskie kluby święciły swoje największe triumfy :)

 

Przy okazji chciałbym zauważyć, że największe sukcesy odnoszą obecnie hiszpańskie kluby, które ściągają do siebie topowych zawodników i uzupełniają skład wychowankami/Hiszpanami z innych drużyn. W ten sposób swoją potęgę zbudowała kilka lat temu Barcelona i obecnie podobną drogą podąża Real obudowujący swoje gwiazdy młodymi Hiszpanami :)

 

2. Akurat na angielskich stadionach kibice stoją bardzo często, choć nie jest to standardem na każdym stadionie. Z głowy wymienić mogę na pewno Liverpool, Palace i West Ham (jeszcze na Upton Park). Kibice gości też wybierają zazwyczaj miejsca stojące :)

 

Inną sprawą jest to, że dla mnie zwracanie uwagi za stanie przy barierce jest niezłą patologią i kiedy pierwszy raz zwrócono mi na to uwagę, to kompletnie nie wiedziałem o co chodzi. Inna sprawa, że steward nie znający angielskiego nie był zbyt pomocny jeśli chodzi o wytłumaczenie problemu :)

 

3. Zgadzam się, że konsekwencje powinny być wyciągane indywidualnie.

 

4. Do tego odniosłem się w punkcie drugim.

 

5. Gdzie Rzym, a gdzie Krym :)

 

6. Gdzie Rzym, a gdzie Krym :)

 

7. 1,5 tygodnia temu byłem na derbach Moskwy (Dynamo vs CSKA) i tam też ludzie stali ze sobą wymieszani. Co prawda ma to związek z relacjami łączącymi obie grupy, ale w Rosji się tego nie spodziewałem. Na hokeju natomiast kibic Spartaka źle przeżył radość sąsiada w szaliku Admirała Władywostok i interweniować musieli stewardzi. Wyglądało to dość komicznie, bo w przejściu stanęło 20 chłopa (stewardzi, ochrona i policja) i głowili się jak tu rozwiązać problem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ely za przeproszenie, pierdolisz jak potłuczony. nie jesteś kibicem tylko oglądaczem. pójdziesz na Start, na Apator nawet na penisów z Leszna jak będzie dobry żużel. ja tak nie potrafię. dla mnie bez tej całej otoczki  to tylko pół frajdy. tłukłem się na Polonie 700km i to uczucie jak wchodzisz na stadion i 30000 kipi ze wściekłości, pierdolą o tym, że derby na służewcu a bilety szybciej niż na LE schodziły. więc proszę daj sobie spokój, bo to nie Twoja bajka. świetnie byś się w Stanach odnalazł.

niższe ligi to miałem na myśli Anglię

nieważne jak się spada, ważne jak się ląduje

Edytowane przez ptak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jupp Heynckes ma zostac trenerem Bayernu i poprowadzic ich do konca sezonu . w lecie 2018 pewnie przyjdzie Nagelsmann

 

Trochę jestem zdziwiony że dał się namówić na powrót z emerytury, a w sumie odszedł w idealnym (dla siebie) momencie, po zdobyciu tripla. Przegrac tak naprawdę nic nie może ale jakaś tam rysa pozostanie.

 

Czekam teraz na comeback Lahma i Alonso ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jestem zdziwiony że dał się namówić na powrót z emerytury, a w sumie odszedł w idealnym (dla siebie) momencie, po zdobyciu tripla. Przegrac tak naprawdę nic nie może ale jakaś tam rysa pozostanie.

 

Czekam teraz na comeback Lahma i Alonso ;]

Jupp to jest dziwny przypadek. Od początku ludzie nie traktowali go zbyt poważnie. Że za stary, że nie ogarnia, że dziwne zmiany. Aż tu nagle Bayern zaczął wymiatać i zdobił potrójną koronę... w chwili, gdy od pół roku znany był następca tego "nieogarniającego dziadka" :tongue: On wcale nie chciał wtedy odchodzić, czuł się pokrzywdzony. Etat chciał mu dać Real, ale wybrał emeryturę.

A teraz miałby wrócić z tej emerytury do rozbitej drużyny, bez dłuższej perspektywy czasowej pozwalającej ogarnąć bajzel, bo pewnie niedługo ogłoszą, że Nagelsmann przejmuje Bayern od przyszłego sezonu :grin:

Panie Jupp, nie rób Pan sobie tego!

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.