Skocz do zawartości

San Antonio Spurs 2014/15 Quo Vadis


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

@kungfu: Wszyscy wiedzą, że głównym celem tej akcji jest dbanie o wizerunek ligi -> zainteresowanie -> sprzedaż taco i koszulek, więc bez jakiegoś zaszczepiania dzieciom wzniosłych ideałów. To nie o to chodzi.

 

@tomeczek: tak porównuję. Mówiąc o NBA Cares mówiłem o lidze a nie o zawodnikach w tym happeningu biorących udział..

 

 

 

Okej, bo chyba nie wszyscy zakumali. 

 

NBA Cares: musimy zwiekszyc sprzedaz biletow i bibelotow, no ale jak? poprawmy renomę ligi, dajmy po dwa cukierki, ładne koszulki, kilka fotek i koniecznie z dziećmi.

 

TV: LeBron zmienia klub hmmm, tona informacji o LeBronie w każdych wiadomościach? checked, tony wyświetleń w sieci przy artykułach o LeBronie? checked. "Ej Charlie, może zrobimy program w najlepszym czasie antenowym, LeBron sobie klapnie, pogadamy jak to było za AB Lincolna w Akron Ohajo, a potem się dowiemy jaki klub wybrał?"

- Ludzie tego nie kupią...

- Kupią!

- Nie kupią...

- Kupią!

- Nie kupią...

- Kupią!

- Nie kupią...

- Kupią!

- .................. dobra, jedziemy z tym.

 

 

To Vegas panowie, Vega$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobre wybory spurs kolejny raz mnie cieszą

 

runda #1.

 

Kyle Anderson (UCLA)  z dopiero #30 pickiem.

Gość sie krecił w okolicach #22 do #28 numeru i nawet go nie rozważałem ze będzie dostępny!

co ciekawe na stole byli także inni moi ULUBIEŃCY:

 

McDaniels (Clemson) oraz Cleanthony Early (Wichita St) oraz tych co nie bardzo polubiłem Grant (Syracuse) i Robinson (Michigan)

nie spodziewałem się że szybciej pójdą jakieś:

 

Capala, Huestis, Caboclo a nawet McGary

 

Kyle jest maszynką do robienia stat ale i strat. Przyzwoity i coraz lepszy dystans, bardzo dobre opanowanie piłki jak na wzrost świetnie może uzupełnić Leonarda na 10 minut na parkiecie.. 48,3% za 3.... te aż 3 TPG rażą w oczy strasznie... Pop pokrzyczy cos czuję

 

#2 runda

 

wybór dwóch seniorów też mi się podoba:

 

#58  McRea SG z Tenn

#60 Jefferson PF z Baylor

 

ten drugi w mockach nie był w top#60 ale jak widac spurs postawili na 2 dosyc przygotowane prospecty "na teraz" i ciesze się że nie ma jakiś zakurzonych Eurosów jak to sobie czasem spurs brało " na przyszłość"

 

oczywiście droga do uzyskania 5-10 minut wydaje się długa ale też przyszłość rookasów zależy od stosownych podpisów lub ich braku z:

 

Bonnerem, Millsem i Diawem

oraz kto przyjdzie za MLE

 

jeżeli w spurs wygra opcja pakujemy wszystkie kontrakty i ściągamy 1 duze nazwisko to zmniejszenie głębi przyda się rookasom

jak zostanie po staremu i każdy w spurs zostanie a dodatkowo przyjdzie jedno srednie nazwisko to drugorundowców na parkiecie często nie zobaczymy

 

tak czy inaczej mają chłopaki bardzo dobry start bo uczyc się będę w dobrze zorganizowanym klubie NBA......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed draftem nie mialem zbytnio czasu na ogarnianie gosci poza top5, dzis sie przygladam Andersonowi i rowniez sie dziwie, ze taki gosc ostal sie do 30 picku, dla mnie to jest polaczenie Diawa z Leonardem, z nastawieniem na Diawa (nie oceniam obrona bo na ta trzeba poczekac na mecze).

 

Gosciu ma niesamowity passing i jak patrze na jego gre idealnie pasuje do stylu gry Spurs. I to wlasnie na SF jak juz Spursi maja mala luke w postaci braku rezerwowego nominalnego SF. Takze mysle, ze te 10 minut powinien Kyle Anderson dostac.

 

Licze tez na to, ze Leonard zarazi goscia etyka pracy. Jesli gosciu nie nawali za wysokim ego, a jak sie na niego patrzy to raczej ostatnia rzecz jaka moglaby sie zdarzyc to moze byc solidny starter na przyszlosc.

 

Polecam filmik, passing jakby go prostu ze Spurs wyciagneli.

 

Edit: bez kitu jak go dluzej ogladam, to bardzo mi przypomina styl gry Diawa, tylko ze bardziej mobilniejszy z racji budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam autentycznie banana na twarzy jak patrze na tego gościa. Jego styl jest wręcz zabawny, ale też bardzo efektowny w swojej nieporadnosci

 

Mam wrażenie, ze jego mózg 2x wyprzedza ciało. Gracz z najwyzszym IQ boiskowym z całego draftu. Urodzona ostroga. Zobaczymy, jak Slow Mo będzie radził sobie na poziomie NBA, ale myślę ze Pop będzie wiedzial co zrobić, żeby wykorzystac mismache, ktore wygeneruje jego wzrost.

Edytowane przez Julius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle robi wiele małych rzeczy i 2 WIELKIE:

 

#1 gość  szuka pozycji na parkiecie optymalnej dla swojego zespołu (pasuje do spurs)

#2 posiadając cechy PRZYWÓDCZE.... ( ten fragment gdzie kolegom pokazuje co mają zagrać) będąc rozwinięciem mysli trenerskiej (mało istotne w spurs ale zapewne KUMATOŚĆ Pop docenić może)

 

reasumując

 

kozioł, przegląd pola mimo NIEZDARNOŚCI, zasięg rzutu (mimo brzydkiego wyglądu mechaniki), IQ i czucie gry jest na poziomie top #10 draftu ( na pewno to tylko po Saricu)

 

wady:

noty osłabia szybkość ( mógłby byc  ciut szybszy) oraz długa nienapakowana budowa ciała oraz słaby FT%....i znaczna liczba strat

 

brany z #20 pickiem nie byłby wyborem zmarnowanym, z #30 to prezent

 

@Borys:

tez mi Diawa przypomina ale piwotuje raczej w Magicowy sposób i własnie ( zachowując UMIAR) do gościa z LA bym go przyrównywał...

 

inna sprawa że w spurs nigdy ROLI Magica nie otrzyma ale ten podawający styl zespołu pasuje do niego tak jak on pasuje do spurs

 

Pop każe mu ćwiczyć corner 3 i od czasu do czasu dostanie podanie na skrzydło z opcją że wejdzie w kozioł ...lub odda rzut

 

Martwi jak na NBA PRACA NÓG bo jeżeli długie łapy ( bardzo dobre przechwyty) są zawsze w cenie to szybkość SF w NBA jest bajeczna i ten ELEMENT jest OBOWIAZKOWY do poprawy !!!!!

 

jeżeli gość się rozwinie "podciagając" się u Leonarda na treningach to mamy obronne potworne trio....

 

aż boję się mysleć jakby dać mu piłkę grając bez Parkera i wychodzić po timeoucie zestawem

Kyle+Green+Leonard+Duncan+Splitter na akcję OBRONNĄ

 

tym bardziej, ze halo halo DODATKOWO jest DOSKONAŁYM zbierającym


popatrzcie

 

8,8 RPG

6,5APG

1,8 SPG

Napisano dziś, 16:10

Alternative, dnia 27 Cze 2014 - 15:46, napisał:snapback.png

Spokojnie, "The Big Fundamental" nie wzięło się bez powodu.


Tak Was czytam, że Spurs niby bardzo dobre wybory (sam nie ogarniam koszykówki akademickiej ani trochę), ale zastanawia mnie jedna sprawa. Jeżeli Anderson jest rzeczywiście taki dobry, to jak mógł się uchować przez całą rundę? Czy to ten draft jest tak cholernie mocny, że kto by nie brał, to bierze kogoś ogarniętego czy też x organizacji z wyższymi numerami było ślepych?



#1 jasne

#2 Gość ma wady i na tle innych wyskakanych szybszych i bardziej atletycznych freaków mógł po prostu zaskakujaco nie znaleźć amatora...

zauważ, że top#8 był raczej przewidziany
Europejscy Prospsy poszli tak jak mieli
gość kręcił #22-#28 ale 4 nazwiska niespodziewanie podskoczyły dosyc wysoko w tym 2 z dupy w sumie
trochę szczęścia

Heat z #24 mając "na razie" LBJ wzieli koleżkę Napiera
fart był w pickach od #25 do #29
#25 Rakiety weszły majac Howarda ale oddając Asika w PF/C liczac na Melo na SF
#26-28 - 3 ekipy które w sumie mogło by brać SF Suns Bobs i Clippers weszli w typowych SG a podający SF był im zbędny bo mają Jrue/Bladsoe/Dragic/CP3
#29 Thunder mają Duranta na SF ale mimo wszystko wzieli kolejnego SF tylko szczęśliwie został Huestis......
czy jest lepszy? IMO duzo słabszy a kręcił się wokoło #45 picku ... może nie chcieli draznić RW? przecież by im pasował?

#30 SPURS.......


Edit: o spursi jednak zamienili sobie #58/60 na #54 Serba 6''8 SF (?) Nemania Dangubica (trejd z 76ers)
znany jest z PRZYZWOITEJ obrony co cieszy...

w sumie latał w mockach na #40-45 pozycjach więc w sumie spurs

z #30 i 58&60
wybrali graczy z potencjałem #22 i #44 ... niexle jak na OSTATNIĄ ekipę w tabeli 
Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż boję się mysleć jakby dać mu piłkę grając bez Parkera i wychodzić po timeoucie zestawem

Kyle+Green+Leonard+Duncan+Splitter na akcję OBRONNĄ

 

Ja bym wolał taką piątkę zobaczyć:

Patty Mills - Green - Leonard - Kyle - Duncan.

 

Parker w ostatnim meczu finałów był mega clutch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyslalem prawie to samo, moze nie przyszedl mi do glowy Magic, ale widze, ze on bardzo duzo rozgrywa, to nie jest, ze dostanie pilke i zrobi dobre podanie, on od poczatku ma pilke i jest rozgrywajacy, majac 6,9! i robi to znakomicie. Dokladnie o tym pomyslalem, co by bylo gdyby on sie sprawdzil jako PG, przeciwnicy musieliby ostro glowkowac w obronie.

 

Co do jego szybkosci, to wydaje mi sie, ze nie jest on taki wolny, ta jego wolnosc wychodzi ze sposobu gry, ale widac w niektorych akcjach gdzie wbija sie pod kosz, ze jak chce potrafi byc szybki. I czesto robi to spowolnienie ostatniego kroku, ktore robi Diaw, wtedy to dla mnie kopia Diawa. Spowolnienie, ktorym przymierza sie do rzuty, a jednoczesnie ogarnia cale boisko czy jednak nie wykonac podania.

 

No jak ulal Spurs. Ciekaw jest ile przepracuje ze sztabem spurs do sezonu i czy Pop rzeczywiscie od poaczatku da mu szanse. Bo jak pamietam, Spurs lubi rookies trzymac przez dluzszy czas z dala od gry i dopiero po dluzszym czasie wyciagnac juz oszlifowana perelke.

 

Z Leonardem bylo inaczej (mniewam, ze tu jego pracowitosc nadrobila zaleglosci i to co normalnie rookies odpracowuja przez pol sezonu, on zrobil w offseason) i mam nadzieje, ze z Andersonem bedzie tak samo, bo z chcecia go poogladam juz od poczatku sezonu.

 

Co do nadchodzacego sezonu to mam tylko jeden znak zapytania, czy Duncan nadal bedzie tak ladnie sie starzec, czy moze bedzie jakies drastyczniejsze zejscie. Znajac goscia to nie powinienem miec obaw, ale w tym wieku roznie to juz moze byc,..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nadchodzacego sezonu to mam tylko jeden znak zapytania, czy Duncan nadal bedzie tak ladnie sie starzec, czy moze bedzie jakies drastyczniejsze zejscie. Znajac goscia to nie powinienem miec obaw, ale w tym wieku roznie to juz moze byc,..

Spokojnie, "The Big Fundamental" nie wzięło się bez powodu.

Tim ma bajeczne czytanie gry i podejmowanie decyzji, opanowanie i świetny warsztat. Takie rzeczy się nie starzeją. Jasne, że gdy był młodszy i miał atletyzm to był tytanem, ale jak tylko nie będzie urazów, to ja jestem spokojny o Tima.

 

Bardziej bym się obawiał o Manu. On mimo wszystko opiera się w większym stopniu na motoryce, zmianie tempa lub kierunku biegu, przyspieszeniu etc. Genialne podania mu zostaną, ale dynamiki któregoś dnia może zacząć brakować.

 

 

Tak Was czytam, że Spurs niby bardzo dobre wybory (sam nie ogarniam koszykówki akademickiej ani trochę), ale zastanawia mnie jedna sprawa. Jeżeli Anderson jest rzeczywiście taki dobry, to jak mógł się uchować przez całą rundę? Czy to ten draft jest tak cholernie mocny, że kto by nie brał, to bierze kogoś ogarniętego czy też x organizacji z wyższymi numerami było ślepych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignazz edytujemy ostatniego posta jak chcesz cos dodac, nie dajemy posta po poscie, taka mala uwaga.

 

Co do wymiany to chyba poszli w swoje najwieksze braki czyli Rezerwe w postaci typowego SF, luczac ze ktorya z rypow wypali. Choc ja licze, ze anderson to w przyszlosci bedzie solidny starter. Akurat jakby Diaw zostal tobedzie czas na nauke dla Andersona a za 1-2 sezony moze wskoczy do S5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anderson to praktycznie pewniak na busta. Kogo on niby ma bronić? Przecież on się na nogach nie utrzyma, sam zaś kozłem nie minie nikogo, do rzutu zbiera się tak długo że można spokojnie zapalić a i tak zdąży się kontestować jego rzut.

 

Porówniania do Diaw który ma mega atletyzm czy do Hedo są po prostu obraźliwe. W tej chwili Anderson ma fajny pakiet ale w NBA może mieć koszmar bo tak jak nie lubię graczy którzy mają sam atletyzm tak nie widzę w NBA graczy którzy nie mają atletyzmu w ogóle. Zwłaszcza jak ktoś rzuca tak jak Kyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anderson to praktycznie pewniak na busta. Kogo on niby ma bronić? Przecież on się na nogach nie utrzyma, sam zaś kozłem nie minie nikogo, do rzutu zbiera się tak długo że można spokojnie zapalić a i tak zdąży się kontestować jego rzut.

 

Porówniania do Diaw który ma mega atletyzm czy do Hedo są po prostu obraźliwe. W tej chwili Anderson ma fajny pakiet ale w NBA może mieć koszmar bo tak jak nie lubię graczy którzy mają sam atletyzm tak nie widzę w NBA graczy którzy nie mają atletyzmu w ogóle. Zwłaszcza jak ktoś rzuca tak jak Kyle 

Ciężko mówić o buście z 30 pickem, to są zwykle gracze, którzy po rookie kontrakcie odpadają z ligi. Gość był dość wysoko w mockach, rzut jest do poprawienia, wzrost ma, więc jakiejś tragedii być nie powinno w obronie, szczególnie przy niektórych match upach, z kolei podaje genialnie, u Popa się jeszcze polepszy, kilka kilo przybierze i może być fajnym rolesem, kimś właśnie w stylu Hedo czy Diawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.