Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2014/15


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

jakim cudem mial 46,15 w '13, skoro wtedy wyprodukował 3306 FP w 71 spotkaniach co daje średnią 46,56, a więc salary 46,55? być może techniki i ejections zostały uwzględnione? tylko w takim razie to błąd, bo przecież je wykluczyliśmy.

też na początku pomyślałem, że chodzi o tech i ejct. jednak gdyby o to chodziło, to średnia powinna jemu wzrostnąć, bo one odejmowały fp. więc miałby więcej w totalu, czyli i średnia byłaby większa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale od początku tak było, że co roku pensja miała maleć. Kiedyś tak to liczyliśmy Odenowi, Amare i innym złamasom. Więc ten punkt regulaminu ktoś zmienił, albo został źle zapisany.

Raczej to drugie bo brakuje fragmentu i pomimo wielu prosb sprawdzenia nikt tego nie wylapal...

 

ok, czyli to jest oficjalna wykładnia?

IMO II.1.b. opisuje pensje tylko z perspektywy zeszlego sezonu i w ogole nie uwzglednia przypadku 2+ sezonow z rzedu ponizej 30 gier, wiec na dobra sprawe nie mamy oficjalnej wykladni.

 

Jesli nikomu to nie przeszkadza to moglbym zmodyfikowac ten punkt zeby uwzglednic rookich [u ktorych nie ma wczesniejszych sezonow, wiec trzebaby sie opierac na pensji z draftu?] oraz wieloletnich zlamasow [u ktorych co roku powinna byc obnizka pensji z ostatniego zdrowego sezonu?].

 

No to w takim razie przy liczeniu w '13 ktoś walnął babola bo wychodzi, że powinien kosztować 46,55.

jakim cudem mial 46,15 w '13, skoro wtedy wyprodukował 3306 FP w 71 spotkaniach co daje średnią 46,56, a więc salary 46,55?

W tym miejscu wychodzi problem z braniem danych z roznych zrodel...

http://www.e-nba.pl/topic/2862-fbx-salary-graczy-sezon-201314/

http://basketball.fantasysports.yahoo.com/archive/nba/2012/905/rosters?date=2013-04-17&week=&mid=19

Zgodnie z tym bulek nie popelnil zadnego bledu bo tak pokazuje Yahoo.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nikomu to nie przeszkadza to moglbym zmodyfikowac ten punkt zeby uwzglednic rookich [u ktorych nie ma wczesniejszych sezonow, wiec trzebaby sie opierac na pensji z draftu?] oraz wieloletnich zlamasow [u ktorych co roku powinna byc obnizka pensji z ostatniego zdrowego sezonu?].

tak zrób, bo chyba każdy się zgadza, że tak to powinno być liczone.

 

 

W tym miejscu wychodzi problem z braniem danych z roznych zrodel...

http://www.e-nba.pl/topic/2862-fbx-salary-graczy-sezon-201314/

http://basketball.fantasysports.yahoo.com/archive/nba/2012/905/rosters?date=2013-04-17&week=&mid=19

Zgodnie z tym bulek nie popelnil zadnego bledu bo tak pokazuje Yahoo.

to wejdź na obecny skład Geddo i wybierz statsy '13... ;] po prostu Bulek policzył z tech i ejec (a na podlinkowenaj pzez ciebie stronie ligi z 2013 też jest taki wynik, bo wtedy tak liczono) zamiast wziąć poprawkę na zmianę zasad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zrób, bo chyba każdy się zgadza, że tak to powinno być liczone.

Poki co w pare osob sobie dyskutujemy, wiec moze dajmy ludziom szanse na reakcje? ;-)

Tak w ogole ostatnia strone moznaby przeniesc do watku z regulaminem.

 

to wejdź na obecny skład Geddo i wybierz statsy '13... ;] po prostu Bulek policzył z tech i ejec (a na podlinkowenaj pzez ciebie stronie ligi z 2013 też jest taki wynik, bo wtedy tak liczono) zamiast wziąć poprawkę na zmianę zasad.

Glosowanie by zniesc tech i ejec bylo w 2013, wiec jak to sie stalo, ze byly one liczone na Yahoo w 13/14?

To chyba wpadka ustawien Rogera, a nie bulka? Bo nie winie tego drugiego, ze po prostu spisywal dane z ligi.

Ale jesli w 13/14 tech i ejec mialy sie juz nie liczyc to... um wszystkie pensje byly bledne?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosowanie by zniesc tech i ejec bylo w 2013, wiec jak to sie stalo, ze byly one liczone na Yahoo w 13/14?

a były? bo skład ai, który podlinkowałeś, jest przecież z 12/13. zas podlinkowane salary jest na 13/14 i wygląda na to, iż liczone błędnie z tech oraz eject.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosowanie by zniesc tech i ejec bylo w 2013, wiec jak to sie stalo, ze byly one liczone na Yahoo w 13/14?

To chyba wpadka ustawien Rogera, a nie bulka?

Sam sobie odpowiedzialem na te pytania...

 

a były? bo skład ai, który podlinkowałeś, jest przecież z 12/13.

zas podlinkowane salary jest na 13/14 i wygląda na to, iż liczone błędnie z tech oraz eject.

Hmmmmmm, po zastanowieniu zrobilem zwrot o 180 stopni wobec tego co sie stalo i co powinno byc.

Bo tak, dlaczego piszesz "blednie" skoro w 12/13 one jeszcze obowiazywaly?

Dopiero w 13/14 przestalismy zliczac na Yahoo, ale pensje na 13/14 byly ustalane na podstawie wczesniejszego sezonu czyli jeszcze z technikami i bez sensu byloby wszystko przeliczac od nowa.

 

Tym bardziej, ze daty tych decyzji sie nie pokrywaja bo bulek wrzucil pensje w kwietniu 2013 [i na pewno byly jakies trejdy na ich podstawie!] zas zmiana o wywaleniu technikow przeszla w sierpniu/wrzesniu 2013, wiec nie dziwne, ze w pensjach na 13/14 nie ma tego uwzglednionego i nie powinno byc. Bo ta decyzja nastapila pozniej czyli pensja Sandersa nie jest bledem pomimo iz wraca do sezonu z technikami.

 

BTW, jeszcze odnosnie wieloletnich zlamasow... http://www.e-nba.pl/topic/2862-fbx-salary-graczy-sezon-201314/page-2?do=findComment&comment=231500 [plus kilka nastepnych postow] ;-)

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmm, po zastanowieniu zrobilem zwrot o 180 stopni wobec tego co sie stalo i co powinno byc.

Bo tak, dlaczego piszesz "blednie" skoro w 12/13 one jeszcze obowiazywaly?

Dopiero w 13/14 przestalismy zliczac na Yahoo, ale pensje na 13/14 byly ustalane na podstawie wczesniejszego sezonu czyli jeszcze z technikami i bez sensu byloby wszystko przeliczac od nowa.

to już kwestia dyskusyjna, bo jednak w '14 obowiązywała zmieniona punktacja, a więc i na tej podstawie powinno być salary.

 

poza tym nawet jeśli się z tobą zgodzić, to nadal problematycznym pozostaje salary Sandersa (i mu podobnych przypadków) w poprzednim sezonie oraz wartość podana przez Bulka na '16 - bo jeśli dobrze rozumiem, to do jej wyliczenia za podstawę cały czas służy FPPG z ostatniego sezonu z tech oraz ejct.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak, techniki i ejecty olaliśmy w sierpniu 2013, ale salary na sezon 2013/14 uwzględniało je jeszcze! Nie były uwzględnione do liczenia salary dopiero rok później, czyli od 2014/15.

 

Salary Sandersa to dyskusyjna sprawa i mój błąd jest taki, że obniżyłem w stosunku do ubiegłego sezonu, a nie od tego, w którym rozegral więcej niż 30 meczy.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak, techniki i ejecty olaliśmy w sierpniu 2013, ale salary na sezon 2013/14 uwzględniało je jeszcze!

i pytanie czy tak powinno być? IMO nie, bo skoro mieliśmy inną punktację w tamtym sezonie, to i salary powinno być policzone według niej.

 

Nie były uwzględnione do liczenia salary dopiero rok później, czyli od 2014/15.

niestety ale dla Sandersa (i mu podobnych przypadków) uwzględniłeś wtedy jako podstawę salary oparte na technikach.

 

Salary Sandersa to dyskusyjna sprawa i mój błąd jest taki, że obniżyłem w stosunku do ubiegłego sezonu, a nie od tego, w którym rozegral więcej niż 30 meczy.

z tego co piszą Wilq i Geddo to akurat nie jest błędem, bo pensja powinna spadać z roku na rok jeśli ktoś cały czas gra poniżej 31 meczów. błędem za to jest zakorzenienie w salary liczonym z tech i eject.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pytanie czy tak powinno być? IMO nie, bo skoro mieliśmy inną punktację w tamtym sezonie, to i salary powinno być policzone według niej.

Zdecydowanie nie, gdyż prawo nie działa wstecz, zasada ustanowiona była w sierpniu, salary policzyliśmy w kwietniu. Techniki i ejecty od sezonu 13/14 nie funkcjonowały, ale na yahoo, natomiast salary na ten sezon było jeszcze z nimi.

 

niestety ale dla Sandersa (i mu podobnych przypadków) uwzględniłeś wtedy jako podstawę salary oparte na technikach.

No bo tak powinno wtedy być. Salary na sezon 13/14 było z tech i eject, dlatego ono stanowiło podstawę. Natomiast ogólnie salary na sezon 14/15 nie zawierało tech i eject.

 

 

z tego co piszą Wilq i Geddo to akurat nie jest błędem, bo pensja powinna spadać z roku na rok jeśli ktoś cały czas gra poniżej 31 meczów. błędem za to jest zakorzenienie w salary liczonym z tech i eject.

Powinna, ale w regulaminie zawarte jest inaczej. Jeśli podstawą byłby zawsze sezon, w którym się rozegrało więcej niż 30 meczy, no to to jest droga donikąd, gdyż Nash do końca życia miałby salary 31.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie, gdyż prawo nie działa wstecz, zasada ustanowiona była w sierpniu, salary policzyliśmy w kwietniu. Techniki i ejecty od sezonu 13/14 nie funkcjonowały, ale na yahoo, natomiast salary na ten sezon było jeszcze z nimi.

a nie powinno! szczególnie że w offseason limit pensji nie obowiązuje.

 

No bo tak powinno wtedy być. Salary na sezon 13/14 było z tech i eject, dlatego ono stanowiło podstawę. Natomiast ogólnie salary na sezon 14/15 nie zawierało tech i eject.

co jest IMO bez sensu, gdyż prowadzi do sytuacji, w której po dwóch sezonach od zniesienie tech i eject nadal wpływają one na salary takich zawodników jak Sanders.

 

Powinna, ale w regulaminie zawarte jest inaczej. Jeśli podstawą byłby zawsze sezon, w którym się rozegrało więcej niż 30 meczy, no to to jest droga donikąd, gdyż Nash do końca życia miałby salary 31.

nie rozumiem cię teraz, bo mówisz, że to droga donikąd, a wcześniej napisałeś, że tak właśnie liczyłeś i przeciwna opcja była błędem. ("mój błąd jest taki, że obniżyłem w stosunku do ubiegłego sezonu, a nie od tego, w którym rozegral więcej niż 30 meczy.")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie powinno! szczególnie że w offseason limit pensji nie obowiązuje.

 

Właśnie salary na sezon 13/14 musiało być z nimi, gdyż nie jest ono niczym innym jak tylko podstawą wyjściową z sezonu 2012/13. A to był ostatni sezon rozgrywany na yahoo z technikami i ejectami.

 

 

 

co jest IMO bez sensu, gdyż prowadzi do sytuacji, w której po dwóch sezonach od zniesienie tech i eject nadal wpływają one na salary takich zawodników jak Sanders.

 

No bez wątpienia, ale czy to dobrze czy źle to jest kwestia umowna, ale w kwestii zasad nie ma to żadnego znaczenia.

 

 

 

nie rozumiem cię teraz, bo mówisz, że to droga donikąd, a wcześniej napisałeś, że tak właśnie liczyłeś i przeciwna opcja była błędem. ("mój błąd jest taki, że obniżyłem w stosunku do ubiegłego sezonu, a nie od tego, w którym rozegral więcej niż 30 meczy.")

Bowiem zastosowanie się do tego punktu w regulaminie, a moje zdanie na temat tego punktu, to dwie odrębne sprawy. A jest taki punkt w regulaminie, mówiący o ostatnim sezonie, w którym rozegrało się więcej niż 30 meczy. W związku z tym salary utknęło w martwym punkcie, bowiem na dobrą sprawę nie wiem, czy mam się do tego punktu zastosować. Nie jestem organem decyzyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec zrobilem tak 

wzialem Total FP z Yahoo - nie z nba.com nie z b-r tylko z Yahoo bo tam gramy 

i wyszlo mi Denver  19878,2 Chicago 19871,2

przy czym Boozera i Wrighta wzialem Total/GP x brakujace sloty do 492 (47 dla Booza i 27 Wrighta)

 

wiec jebanym Boozerem na tasme spadlem z 5 na 6

nie jestem pocieszony  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulek - ok.

 

wiec zrobilem tak 

wzialem Total FP z Yahoo - nie z nba.com nie z b-r tylko z Yahoo bo tam gramy 

i wyszlo mi Denver  19878,2 Chicago 19871,2

przy czym Boozera i Wrighta wzialem Total/GP x brakujace sloty do 492 (47 dla Booza i 27 Wrighta)

wziąłeś total, ale wiesz, że w regulaminie jest napisane, iż liczymy to ze średnich? (przy czym yahoo podaje prawidłowy total a błędne średnie, więc trzeba na to uważać.) teoretycznie to nic nie zmienia, ale w praktyce może prowadzić do drobnych różnic.

 

TEAM	FP	pick
IND	12660,0	1
LAC	15977,6	2
DET	16191,8	3
MEM	17239,1	4
CHI	19871,5	5
DEN	19878,3	6
SEA	20026,7	7
MIL	20099,8	8
SAC	20173,1	9
SAS	20233,3	10
HOU	20284,2	11
PHO	20563,8	12
LAL	20892,8	13
ORL	20927,0	14
CLE	21713,8	15
BOS	22280,0	16
DAL	22559,8	17
NYK	22616,3	18
MIA	22744,7	19
PHI	23087,4	20
tak mi wyszło, masz inną kolejność albo gdzieś różnicę w punktach większą niż jeden? Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak - bierzymy 492 najlepsze srednie 

srednia*GP=Total 

wiec czy wezme total czy wezme srednia*GP to jest to samo - tak dlugo jak biore Total z Yahoo albo obliczam średnią = Total(z Yahoo)/GP 

ale to jest matematyka z 3 klasy podstawowki 

problem jest w tym ze Yahoo zle liczy srednie wiec nie mozna go brac ale nie wiem czemu mamy brac srednie z b-r czy z nba.com

bo jedyna prawidlowa opcja to branie ich poprzez liczenie Total z Yahoo/ GP 

 

wszystko sie zgadza bo roznica pomiedzy kazdym innym miejscem jest i byla i bedzie wieksza niz pomiedzy Chicago a Sacto 

wiec ta tabela jest ostateczna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już kwestia dyskusyjna, bo jednak w '14 obowiązywała zmieniona punktacja, a więc i na tej podstawie powinno być salary.

Wg mnie nie bo...

Zdecydowanie nie, gdyż prawo nie działa wstecz, zasada ustanowiona była w sierpniu, salary policzyliśmy w kwietniu.

Nawet niezaleznie od tego...

szczególnie że w offseason limit pensji nie obowiązuje.

IMO nowe przepisy nie moga zmieniac przeszlosci, a miedzy kwietniem i sierpniem na pewno byly jakies decyzje kadrowe podjete wg starego modelu pensji. Co wiecej, moglbys w ten sposob wygrzebac nowy problem bo co by sie stalo gdybys zmienil pensje na 13/14 bez technikow i by sie okazalo, ze druzyny byly powyzej limitu przez caly sezon?

 

 

Bowiem zastosowanie się do tego punktu w regulaminie, a moje zdanie na temat tego punktu, to dwie odrębne sprawy. A jest taki punkt w regulaminie, mówiący o ostatnim sezonie, w którym rozegrało się więcej niż 30 meczy. W związku z tym salary utknęło w martwym punkcie, bowiem na dobrą sprawę nie wiem, czy mam się do tego punktu zastosować. Nie jestem organem decyzyjnym.

Na poprzedniej stronie wyjasnialem, ze to raczej brak w regulaminie lub jakies nieporozumienie.

 

Wg mnie z tego watku z 2013 http://www.e-nba.pl/topic/2862-fbx-salary-graczy-sezon-201314/page-2?do=findComment&comment=231500 wynika, ze juz wtedy uwazalem iz to naprawilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO nowe przepisy nie moga zmieniac przeszlosci,

tyle że by jej nie zmieniano, gdyby przed sezonem '14 salary policzono według nowych zasad.

 

poza tym ciągle zostaje taki problem, że zawodnicy jak Sanders mają salary obliczone na podstawie wartości sprzed dwóch sezonów, a więc z tech i ejec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.