Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2014/15


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

Co do wyliczeń draftu, to zdaje się na bulka w kwestii liczenia średniej zawodników - jak co roku zresztą ;) Jak tylko pojawią się średnie, to będą wyniki draftu - tutaj liczenia już jest nie za wiele, więc to jest kwestia godziny.

To ja mam od razu pytanie, jakie obliczenia są brane pod uwagę u zawodników którzy rozegrali mniej jak 30 gier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to pytanie chyba nie do mnie, bo ja tylko liczę to co dostaję na tacy - ale z tego co widzę w poprzednim sezonie obliczenia były robione w ten sposób, że jak któryś z graczy rozegrał mniej niż 30 meczy, do wyliczenia picku brano średnią już pomniejszoną o %, a nie rzeczywistą wartość jaką osiągnął w sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś pewny w 100% to na przyszłym sezonie. Wysokość średniej możesz śrubować żeby przejść do historii fbx1 ? i tylko w tym celu. Za rok nikt nie będzie pamiętał, a jeśli wykonasz w tym celu ruchy osłabiające Twój potencjał to sensu nie ma. Sztuką byłoby wygranie z jak najniższą średnią z jednoczesnym poprawieniem szans na następny sezon. A w ogóle to co Ty tutaj robisz ? Ile ta symbioza ma trwać ? Nie przeraża mnie Wasza współpraca ale sensu większego w tym nie widzę.

Edytowane przez Findek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle to co Ty tutaj robisz ?

Biorę udział w dyskusji, bo akurat poruszony wątek był dla mnie ciekawy ze względu na podobną sytuację w fbx3.

 

Ile ta symbioza ma trwać ? Nie przeraża mnie Wasza współpraca ale sensu większego w tym nie widzę.

A ile trwała Twoja symbioza i mythosa? Ja jak najbardziej nie mam specjalnego parcia,

by pomagać LBS w przyszłym sezonie, jak i tez zrozumiem, że w topicu mogą się wypowiadać gracze ligi.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to pytanie chyba nie do mnie, bo ja tylko liczę to co dostaję na tacy - ale z tego co widzę w poprzednim sezonie obliczenia były robione w ten sposób, że jak któryś z graczy rozegrał mniej niż 30 meczy, do wyliczenia picku brano średnią już pomniejszoną o %, a nie rzeczywistą wartość jaką osiągnął w sezonie.

Więc jest to źle liczone i najprawdopodobniej od dłuższego już czasu. Jak się domyślam, to od momentu kiedy marcinek i ja przestaliśmy się tym zajmować. Już o tym pisałem w innym temacie, ale na szybko to draft jest zawsze dokończeniem sezonu, a nie otwarciem nowego (to, że draft przeprowadzamy we wrześniu nie ma tutaj nic wspólnego). Więc nie bardzo rozumiem dlaczego średnie które maja przedstawiać szacowaną wartość zawodnika na nowy sezon i nie są w żaden sposób wyznacznikiem formy z tego sezonu, są brane pod uwagę przy liczeniu i ustalaniu kolejności w drafcie! Powinniśmy bazować na średnich osiągniętych w danym sezonie! Różnice te tyczą się właśnie zawodników kontuzjowanych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mythos nie pomagał mi przy FBX1. Mało tego, mój dobrodziej radził mi zaufanie Bargnaniemu, który poleciał jako pierwszy.

 

Źle mnie zrozumiałeś, pisz sobie w temacie jeśli sobie życzysz. Nie odpisywałbym Ci, gdyby mi to przeszkadzało.

 

Jak tam sobie chcesz Jąderko, jak wygrasz to podzielisz się glorią z Maciem, z pewnością będzie smakowało tak samo, jak w przypadku samodzielnej wygranej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty Chytry. Roger gonił, ale nie dogonił, niemniej końcówka sezonu była do końca ciekawa.

 

Ja miałem w planach run a'la Lorak, ale wymagało to by wszystko zagrało ...  a nie zagrało, kontuzje, słabsza forma po All Star u Dirka, utrata pozycji w klubach lub wytrejdowanie nie tam gdzie trzeba. Niemniej nie był to zły sezon :smile:. Jest 5 pozycja a byłem typowany najczęściej na 10-15 miejsce.

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek... gratulacje dla Chytruza za zaskakujaca wygrana. Az wstyd sie przyznac, ale przed sezonem typowalem ta druzyne poza Top10... oops! Ale hej, Korver okazal sie pieknym prezentem z mojej strony takze mozna powiedziec, ze mialem wplyw na mistrzowska druzyne ;-)

 

Poza tym Roger i lorak pewnie sa teraz rozczarowani, ze nie wygrali, ale podium to tez jest sukces, wiec gratki.

 

mi też się wydaje, że liga jest równiejsza niż kilka lat temu i dlatego też trudniej zebrać masę talentu w jednej drużynie.

Przede wszystkim to jest limit pensji, ktory z definicji ten rozklad talentu splaszcza ;-)

Takze w praktyce decyduje ile sie udalo zebrac gosci dobrych i tanich, a ich przewidywalnosc i skutecznosc jest slaba.

 

 

A w sytuacji, w której ma się pewnego mistrza, to warto się skupić na:

1) przyszłym sezonie

2) śrubowaniu jak najwyższej średniej?

Osobiscie nawet nie widze powodu by wybrac bramke numer 2... Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem limit pensji nie obowiązywał od początku historii tej ligi ?

No tak i wlasnie on utrudnia porownania czy liga jest rowniejsza czy nie.

 

Ma ktoś pomysł jak inaczej i szybciej przestawić skróty imion na pełne niż przez babranie się w każdym?

Zrobic raz zestawienie "skrotowe - pelne" i pozniej automatycznie zastepowac? Tzn na pewno sa skroty, ktore sie powtarzaja, wiec byloby pare bledow, ale to lepiej robic recznie 20 wpisow niz 500.

 

Albo w ogole zmienic zrodlo danych z Yahoo na takie z pelnym imieniem i nazwiskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Wilqu ósmego miejsca!

Nie wiem czy to zartem czy na serio, ale faktycznie ostatniego Cie wyprzedzilem co cieszy nawet jak glownie wynika z tego, ze opusciles mnostwo gier ;-) Choc samo miejsce jest "meh" i najgorsze w erze ze skladem, na ktory mialem wplyw, to z sezonu jestem w miare zadowolony bo w przeciwienstwie do poprzedniego duzo wczesniej sie skapowalem, ze nie powalcze o podium co pozwolilo mi na kilka ciekawych trejdow w poczatkowej fazie sezonu i spora przebudowe. W ten sposob mam bardziej standardowy fundament, wyrwalem za poldarmo troche uzupelnien, losow na loterii i mam nadzieje, ze za rok wroce do walki o podium. Nawet udalo sie dociagnac do konca eksperyment z trzymaniem 2 rookich na lawce ;-)

 

P.S. bulek, probowales sciagac dane ze stron druzyn? Bo tam sa pelne imiona i nazwiska...

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, mogłem wchodzić na poszczególne drużyny i potem uzupełniać o FA-sy. Zawsze mniej roboty. No ale teraz to już i tak końcówka, więc tak na przyszłość trzeba tak zrobić.

 

Niemniej dzisiaj już z salary się nie wyrobię, zbyt dużo czasu mi zeszło z tymi nazwiskami. Jutro w godzinach popołudniowo-wieczornych znajdę trochę czasu, więc dokończę. Po zadaniu formułek wszystko będzie jeszcze trzeba posprawdzać, ci obniżeni wymagają innych, ci powyżej 30 meczy innych, a ci ze średnią poniżej 15 jeszcze innych, więc najlepiej zrobić to na spokojnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Chytrego za przytulenie miśka! Gratulacje dla Rogera za ambitną walkę do końca... aż miło się oglądało prawie jak pogoń Egipcjan za Mojżeszem! Lorakowi też należą się brawa za zajęcie ostatniego miejsca na podium.

 

Sam z siebie też jestem zadowolony, bo Bucks rosną w siłę i za rok wynik powinien być jeszcze lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.