Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2014/15


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze raz napiszę Wam, jak to kiedyś było liczone.

 

1/. u zawodników którzy rozegrali minimalną ilość spotkań (tą która była ustalona przez nas - 30 gier) - tutaj nic się nie zmieniało. po prostu to co zrobili zaokrąglaliśmy do 0,05 i dokładnie te wartości obowiązywały również w kolejnym sezonie oraz przy drafcie.

2/. u zawodników którzy rozegrali mniej spotkań (bariera 30 gier), to osobno liczyło się salary na nowy sezon, a osobno średnią braną do ustalania kolejności w drafcie. jeśli chodzi o średnią na nowy sezon, to wszyscy wiedzą jak. w przypadku draftu były one normalnie wyliczane na podstawie tego co zrobili zawodnicy w sezonie:

 

total / ilość rozegranych gier = średnia

no i tą średnią zaokrąglaliśmy również do 0,05

 

czyli na przykładzie:

K. Durant

total w sezonie: 1626

ilość rozegranych gier: 27

1626/27 = 60,2222

po zaokrągleniu 60,20

 

Co do zawodników grających poniżej 15fp, to kiedyś takiej sytuacji nie było. Więc obecnie jest to coś nowego, podobnie jak w sytuacji drużyny Pacers u której max 421 można policzyć.

Edytowane przez GeDDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulek, możesz podać wartości jakie przyjąłeś dla obliczenia salary np. Sandersa?

 

bo jako że miał tylko 27 meczów, więc zgodnie z II.1.b. regulaminu podstawą do wyliczenia jego salary jest FPPG z ostatniego sezonu, w którym rozegrał więcej niż 30 spotkań. czyli bierzemy '13, gdy miał średnią 46,55, która z kolei obniżona o 10% daje więcej niż 37,4 podane przez ciebie. czy coś mi umyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej te 10% odliczone zostało z jego ostatniej wartości 41,55fp - 10% = 37,40fp

tylko czy tak powinno być skoro regulamin stanowi inaczej?

 

ai, kolejność draftu jest taka, jak podałem wcześniej (tylko sumy FP będą nieco inne ze względu na zaokrąglanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to złe liczenie kolejnosci draftu kosztowało mnie swego czasu Anthony'ego Davisa (pamietasz lorak? :P)

 

Gratulacje dla chytrego za majstra.

 

Mnie czeka "ciezkie" lato, bo mam straszna nadwyzke na obwodzie (chyba the best ever obwód :P), natomiast duzą dziurę pod koszem, gdzie z keeperów mam takna prawde tylko Jonasa Valaanciunasa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czy tak powinno być skoro regulamin stanowi inaczej?

wychodzi na to, że to też zostało zmienione i chyba też na gorsze. kiedyś brało się pod uwagę po prostu ostatni sezon. w obecnej sytuacji może być tak, że koleś który raz zrobił w jednym sezonie wysoką średnią, a później w kolejnych latach rozgrywa 20-30 gier, będzie kosztował tyle samo dużo co roku. no a wiadomo, że wartość takiego zawodnika z każdym rokiem powinna spadać, bo jest podatny na kontuzje. no i nie twierdzę tak ze względu na obecność Sandersa w moim składzie. mi to rybka, bo i tak nie mam problemu z salary. Edytowane przez GeDDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to, że to też zostało zmienione i chyba też na gorsze. kiedyś brało się pod uwagę po prostu ostatni sezon. w obecnej sytuacji może być tak, że koleś który raz zrobił w jednym sezonie wysoką średnią, a później w kolejnych latach rozgrywa 20-30 gier, będzie kosztował tyle samo dużo co roku. no a wiadomo, że wartość takiego zawodnika z każdym rokiem powinna spadać, bo jest podatny na kontuzje. no i nie twierdzę tak ze względu na obecność Sandersa w moim składzie. mi to rybka, bo i tak nie mam problemu z salary.

Świetnym przykładem takiego zawodnika jest Emeka Okafor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

II.1.b. Pensja gracza nie może być wyliczona na podstawie sezonu, w którym rozegrał mniej niż 31 gier.

W takim przypadku jego pensja jest FPPG z ostatniego sezonu, w którym rozegrał więcej niż 30 gier obniżone o 10% (jeśli w poprzednim sezonie rozegrał od 21 do 30 gier) lub 15% (11-20) lub 20% (mniej niż 11 gier).

Zasada ta dotyczy także graczy, którzy opuścili cały sezon z powodu kontuzji oraz tych, którzy grali poza NBA.

To ja się również zapytam (w odniesieniu do tego punktu regulaminu), na jakiej podstawie wyliczono salary w starym sezonie Nerlensa Noela tj. 24,00fp? Jak również na jakiej podstawie wyliczone jest nowe salary Jabariego Parkera 27,00fp? Oni w pierwszym swoim sezonie nie rozegrali +30 spotkań, więc jak to się ma do tego regulaminu II.1.b.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to, że to też zostało zmienione i chyba też na gorsze. kiedyś brało się pod uwagę po prostu ostatni sezon. w obecnej sytuacji może być tak, że koleś który raz zrobił w jednym sezonie wysoką średnią, a później w kolejnych latach rozgrywa 20-30 gier, będzie kosztował tyle samo dużo co roku. no a wiadomo, że wartość takiego zawodnika z każdym rokiem powinna spadać, bo jest podatny na kontuzje.

Przeciez ponizej 30 gier bedzie spadala co roku. 

 

To ja się również zapytam (w odniesieniu do tego punktu regulaminu), na jakiej podstawie wyliczono salary w starym sezonie Nerlensa Noela tj. 24,00fp? Jak również na jakiej podstawie wyliczone jest nowe salary Jabariego Parkera 27,00fp? Oni w pierwszym swoim sezonie nie rozegrali +30 spotkań, więc jak to się ma do tego regulaminu II.1.b.?

W ich przykladzie bierze sie pensje rookich bo to poprzednia wartosc.

Choc rzeczywiscie brakuje tego przypadku w II.1.b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to, że to też zostało zmienione i chyba też na gorsze. kiedyś brało się pod uwagę po prostu ostatni sezon. w obecnej sytuacji może być tak, że koleś który raz zrobił w jednym sezonie wysoką średnią, a później w kolejnych latach rozgrywa 20-30 gier, będzie kosztował tyle samo dużo co roku. no a wiadomo, że wartość takiego zawodnika z każdym rokiem powinna spadać, bo jest podatny na kontuzje. no i nie twierdzę tak ze względu na obecność Sandersa w moim składzie. mi to rybka, bo i tak nie mam problemu z salary.

ale nawet jeśli liczyć salary nie na podstawie FPPG lecz salary z poprzedniego sezonu, to i tak skąd taka wartość Sandersa?

w ’13 zagrał 71 gier i miał średnią 46,56, a więc salary na ’14 46,55.

w ’14 23 mecze, a więc liczymy salary na podstawie FPPG z poprzedniego sezonu pomniejszone o 10% co daje salary 41,9 na sezon ’15. (a u nas miał 41,55 – skąd taka wartość?)

w ’15 znowu tylko 27 spotkań, a więc jeśli liczyć na podstawie salary ’15, to powinno wyjść 37,7 na sezon ’16. choć to i tak sprzeczne z regulaminem i powinno być policzone na podstawie FPPG z ’13 pomniejszonego o 10% czyli 41,9. takich przypadków jest więcej, również w poprzednim sezonie znalazłem błędy, a jeszcze wcześniejszych nawet nie ruszałem.

 

 

Przeciez ponizej 30 gier bedzie spadala co roku.

tzn.? liczymy wtedy na podstawie salary z poprzedniego sezonu? regulamin gdzieś o tym mówi?

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nawet jeśli liczyć salary nie na podstawie FPPG lecz salary z poprzedniego sezonu, to i tak skąd taka wartość Sandersa?

w ’13 zagrał 71 gier i miał średnią 46,56, a więc salary na ’14 46,55.

w ’14 23 mecze, a więc liczymy salary na podstawie FPPG z poprzedniego sezonu pomniejszone o 10% co daje salary 41,9 na sezon ’15. (a u nas miał 41,55 – skąd taka wartość?)

w ’15 znowu tylko 27 spotkań, a więc jeśli liczyć na podstawie salary ’15, to powinno wyjść 37,7 na sezon ’16. choć to i tak sprzeczne z regulaminem i powinno być policzone na podstawie FPPG z ’13 pomniejszonego o 10% czyli 41,9. takich przypadków jest więcej, również w poprzednim sezonie znalazłem błędy, a jeszcze wcześniejszych nawet nie ruszałem. [...]

tzn.? liczymy wtedy na podstawie salary z poprzedniego sezonu? regulamin gdzieś o tym mówi?

Pamietaj, ze blad moze byc w regulaminie... bo koncepcyjnie wydaje mi sie, ze dla tych wielokrotnych zlamasow co roku powinno sie obcinac jakis procent pensji.

 

Odnosnie Sandersa to w '13 mial pensje 46,15 i to wyjasnia wartosc dla '14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj, ze blad moze byc w regulaminie... bo koncepcyjnie wydaje mi sie, ze dla tych wielokrotnych zlamasow co roku powinno sie obcinac jakis procent pensji.

No ale od początku tak było, że co roku pensja miała maleć. Kiedyś tak to liczyliśmy Odenowi, Amare i innym złamasom. Więc ten punkt regulaminu ktoś zmienił, albo został źle zapisany.

 

Odnosnie Sandersa to w '13 mial pensje 46,15 i to wyjasnia wartosc dla '14.

No to w takim razie przy liczeniu w '13 ktoś walnął babola bo wychodzi, że powinien kosztować 46,55.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj, ze blad moze byc w regulaminie... bo koncepcyjnie wydaje mi sie, ze dla tych wielokrotnych zlamasow co roku powinno sie obcinac jakis procent pensji.

ok, czyli to jest oficjalna wykładnia?

 

Odnosnie Sandersa to w '13 mial pensje 46,15 i to wyjasnia wartosc dla '14.

jakim cudem mial 46,15 w '13, skoro wtedy wyprodukował 3306 FP w 71 spotkaniach co daje średnią 46,56, a więc salary 46,55? być może techniki i ejections zostały uwzględnione? tylko w takim razie to błąd, bo przecież je wykluczyliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.