Skocz do zawartości

FIBA Mistrzostwa Świata w koszykówce mężczyzn (World Cup 2014)


danny

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy według Ciebie w poprzednim sezonie międcy Philly, a Spurs czy Heats istnianała ogromna przepaść czy nie?

O Heats nic nie wiem to się nie wypowiadam. Między Philly a Spurs była przepaść ale różnica między USA a Europą to dla mnie bardziej coś w stylu Spurs vs Grizzlies, może Suns. W best of seven to raczej by wyszło 4-2 dla Jankesów ale jeden mecz na dwa lata mógłby różnie wypaść. Do tego mam wrażenie że piątki Dragić-Teodosić-Antetokounmpo-Nowitzki-Noah czy Parker-Bogdanovic-Batum-Pau-Marc potrafiłyby grać bardziej zespołowo i z większą korzyścią dla zespołu niż amerykańska piątka Superstar-Superstar-Superstar-Allstar-Drummond gdzie gracze są przyzwyczajeni do roli franchise playera, dumy miasta i drugiego po bogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A się powymądrzam.

 

1. Trzeba pamiętać, że od 2006/07 roku to rzeczywiście jest kadra USA, a nie drużyny zbierane tydzień przed imprezą. Ok, jeszcze daleko do europejskich układów, gdzie taki Parker z Diawem znają się od przedszkola, a Navarro z Gasolem od żłobka, ale jednak ciągłość pracy jest.

 

2.Chyba rzeczywiście NBA znowu odjechała fizycznie reszcie świata. Gdzieś dekadę temu dystans wydawał się zmniejszać, a teraz znowu się powiększa. Jak wtedy chodziło, okiem laika, przede wszystkim o masę mięśniową, to teraz znowu się robi różnica w szybkości czy ogólnej sprawności.

 

3. Europa (+ARG i w mniejszym stopniu BRA) się strasznie zestarzała. Nie oglądam już Euroligi (po prawdzie NBA też mniej) regularnie, ale nawet rzucenie okiem na składy pozwoliło mi wyhaczyć nazwiska, które oglądało się jeszcze w tV4.  Czyli 10-12 lat temu. I tak się zastanawiam, chyba nie tylko my mieliśmy boom koszykarski na fali MJa, telewizji satelitarnej i Szaranowicza. No, bez tego ostatniego.

 

4. Nie widać nikogo, kto mógłby USA w najbliższym czasie podskoczyć. Na moje oko tylko Francja, w absolutnie pełnym składzie, byłaby w stanie nie skompromitować. Choć czy ona też nie robi się stara? (no dobra, nie jestem obiektywny, życzę Parkerowi medalu). Nawet jeśli do Rio, bo jednak to mniej "trendy" miasto niż Pekin i Londyn, pojechałby, tak jak teraz, sort bardziej AllStar niż Super. Albo nawet trochę mniej...

 

5... właśnie. Wzielibyście Farieda na igrzyska?

 

6.Genetyczne predyspozycje, rozpatrywane pod kątem większego zbioru, nie jednostek, do pewnych sportów to śliska sprawa i jednak uproszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczekałem się Griffina w Hiszpanii więc liczę że chociaż raz w 2016 w Brazylii się pojawi a Europa nie jest i nadal nie będzie na niego gotowa.

 

Szkoda żeby tak "specyficzny" gracz nie pojawił się nigdy na imprezie międzynarodowej.

 

 

Chciałbym zobaczyć taki skład na IO choć wiem że to raczej nie możliwe

 

Paul,Westbrook,Irving

Thompson,Harden

Lebron,Durant,George

Griffin,Love

Davis,Cousins

 

Chciałbym zobaczyć taki team po wspólnym miesięcznym obozie treningowym grający z pełnym zaangażowaniem i nie odpuszczający nawet przy +40 podejrzewam że wtedy dopiero okazało by się jak wielka jest różnica między USA a resztą świata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odpuszczający nawet przy +40 podejrzewam że wtedy dopiero okazało by się jak wielka jest różnica między USA a resztą świata

 

Tyle, że to jest niemożliwe, bo zawodnicy są ludźmi i nawet jakby się starali cały czas grać na 100%, to podświadomie wiedzieliby, że grają o nic, bo są +40. Ale wiem o co Ci chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczekałem się Griffina w Hiszpanii więc liczę że chociaż raz w 2016 w Brazylii się pojawi a Europa nie jest i nadal nie będzie na niego gotowa.

 

Szkoda żeby tak "specyficzny" gracz nie pojawił się nigdy na imprezie międzynarodowej.

 

 

Chciałbym zobaczyć taki skład na IO choć wiem że to raczej nie możliwe

 

Paul,Westbrook,Irving

Thompson,Harden

Lebron,Durant,George

Griffin,Love

Davis,Cousins

 

Chciałbym zobaczyć taki team po wspólnym miesięcznym obozie treningowym grający z pełnym zaangażowaniem i nie odpuszczający nawet przy +40 podejrzewam że wtedy dopiero okazało by się jak wielka jest różnica między USA a resztą świata

Zamień Hardena na Beala.

 

Nie znoszę Hardena a raczej jego gry obronnej, może trzeba by było go nastraszyć, tyle ile punktów rzuci mu jego vis-a-vis o tyle cm skracają mu brodę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezły ten cały pojazd z Hardena, czekam aż zrobi sezon na 30+ a potem na kontynuacje gównowiatrów

 

choć przypuszczam, że jak ktoś napierdala takie stepbacki i inne eurostepy to mógłby w obronie przestawiać się niemniej szybciej

 

moja ocena tej sytuacji jest taka

 

przez tą przypałową brodę poci się tak bardzo, że zwyczajnie nie dałby rady po dwóch stronach parkietu ;)

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu całe forum robi błąd w nazwisku Brody

 

James Haren

 

Gdzie wy kuzwia widzicie u niego D?

 

A tak na poważnie to fajnie w sumie ze jest taki Gwiazdor jechany u nas za to co wszyscy widzimy jak stoi nie w tym kącie podczas gry obronnej

 

Jakby kadrę USA zestroic z tych najlepszych i cały czas trenować np. Popem to chyba byśmy się ponownie zdziwił ;-)

 

Tym bardziej ze w systemie spurs właśnie z LBJ zrobiłby zadaniowca ( wiem wiem brzmi strasznie ale przy Durancie miałby jakby schować dumę zajebiste zadatki na to)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.