Skocz do zawartości

Los Angeles Clippers 2013/14


eramus

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna z ciekawszych drużyn, która chyba gra najbardziej widowiskową koszykówke. CP3 i jego zagrania do Jordana bądź Griffina nie raz pojawiają się w przerywnikach meczów. Mimo tak dobrego ataku kompletnie nie maja obrony, zawodnicy stoją i czekają tylko na zbiórke. Osobiście liczę i w końcu uda im się zajśc dalej niż w poprzednim sezonie i zobaczę ich oraz swojego ulibionego zawodnika CP3 w finałach :smile:

 

Los Angeles Clippers Roster - 2013-14

Matt Barnes SF $3,250,000 25

Reggie Bullock SG $1,149,000 2

Darren Collison PG $1,900,000 11

Jamal Crawford SG $5,225,000 9

Jared Dudley SF $4,250,000 34

Willie Green SG $1,399,507 32

Blake Griffin PF $16,441,500 15

Ryan Hollins C $884,293 33

Antawn Jamison PF $884,293 6

DeAndre Jordan C $10,986,550 0

Byron Mullens C $947,907 3

Chris Paul PG $18,668,431 4

J.J. Redick SG $6,500,000 5

Maalik Wayns PG $788,872

Coach: Doc Rivers

Edytowane przez Borys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś oglądający Clippers regularnie jak wygląda Griffin? W sensie czy to jego dobre granie to nie punkty po alleyach od CP3, czy nadal robi swoje 360 post move spin shot behind the back around the head rzuty?

Nadal robi swoje post move tylko coraz bardziej skutecznie, rośnie na jednego z lepszych PF :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie zawsze piszę o nich to to samo, wiec nie zaszkodzi jak jeszcze raz napiszę. Dopóki tam biega Dandru Borban Clippers mogą najwyżej poudawać, że będą się liczyć. Bluk Gruffen niby w formie, Doc jakby nakręcił CP3, ale to wszystko za mało. Mlar Dodm niby był staczającym sie narkomanem, ale jeśli akurat nie był na głodzie, to coś tam potrafił pobronić. Aktualne backupy wysokich to dno dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal robi swoje post move tylko coraz bardziej skutecznie, rośnie na jednego z lepszych PF :)

Jednym z lepszych PF to on był w momencie dołączenia do ligi. Ogólnie powoli rośnie na legi allstara, a może nawet all-nba. Chyba najlepszy pg w lidze z wysokich, dobry handling, szybkość i court vision, poprawił swój rzut z dystansu, ogólnie pod tym elementem powinien w końcu dojść do poziomu Duncana - 20ft range na wprost kosz i mam nadzieję na te 70%ft. Shotblockerem nigdy nie będzie, defensive anchor tyż nie, ale dzięki dobrej zbiórce i jakiejś tam obronie 1 na 1, nie jest jak słabym obrońcą. Ot, przydałby się tam obok niego jakiś center. Taki Asik byłby piękny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blake Griffin w kwestii praktycznej to faktycznie wygląda bardziej komfortowo z piłką i można powiedzieć że powoli zaczyna się czuć w pomalowanym jak u siebie, a nie jak nerwowy diabeł tasmański - stąd te bardziej spokojne decyzje i passing game. Ale estetycznie to jest mogiła. Uważam, że mecze Clippers powinny być dozwolone od lat 7, bo nie wszystkie dzieci gotowe są na takie brutalne sceny jak Griffin na post upie.

 

Blake Griffin robi fatality na sztuce gry tyłem do kosza.

 

 

Chris Paul jest przekotem - ale trójka to mu wybitnie nie siedzi - tylko że jego problem polega na tym, że w PO gra/jest zmuszony do grania w zupełnie drugą stronę. Z boiskowego Napoleona przeistacza się w jednosobową armię, ciągnąca na plecach ten worek gruzu, bo przecież Jamal Crawford, DAJ i Matt Barnes kończą się na przełomie marca/kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że ma zły post up, bo ewidentnie się poprawił i jest bardziej spokojny w podejmowaniu decyzji, przez co wydaje się że wreszcie czuje się pewnie pod koszem - tylko, że robi to naprawdę obrzydliwie.

 

Kobe wyrok śmierci? LOL. Kobe w kwestii stylu ma dożywotni list żelazny - tutaj bardziej kwestie sensu i efektywności podlegają dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie powiedzieli najwazniejszej rzeczy ktora ostatnio rozkminialem, mianowicie Dwight, Griffin musi być w czymś tak skuteczny, żeby defensywa go kryła inaczej, dlaczego Shaq Barkley itd itp byli tak skuteczni? Bo trafiali jump hook, musieli go trafiać i Dwight musi tez i nie ma innej opcji

 

Poza tym na miejscu Mchale'a, nie zmienialbym go jak robia hack a Dwight, trudno, jakos nie widze Popovicha na tym miejscu zdejmującego Dwighta, czy Phil zdejmował Shaqa?

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało jest ekip w NBA z tak szerokim składem, a to może być jedna z podstaw sukcesu, chociaż Jordan i Mulens to prawdopodobnie najbardziej bezmyślna para podkoszowych jaką w życiu widziałem

akurat szeroka ławka, jak już wielokrotnie tu na forum pisaliśmy, w zasadzie gówno w PO daje, więc dopóki BG nie będzie legit HCO threat, dopóty clippers nawet w drugiej rundzie konkretnie nie powalczą, a co dopiero tu mówić o czymś więcej [chyba że druga runda to wg Ciebie byłby dla nich sukces, no to ok]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie jest nawet Griffin, bo w HCO zawsze można nim grać two-man game, potrafi podać i zaczął trafiać z półdychy -

problemem jest DeAndre Jordan, który mimo hucznych cyferek i niezłego początku sezonu w wersji boxscore, ciągle jest tym samym ćwierćinteligentem w czymś takim jak team defense. Póki przeciwnicy Clippers będą wchodzić pod kosz bez respektu to Clippers mogą zapomnieć o grze w czerwcu.

 

Coś mi się wydaje, że szykuje się trade z udziałem Jamala, tylko że jedynym sensownym dostępnym wysokim, który zmienia ich sytuację jest Asik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie jest nawet Griffin, bo w HCO zawsze można nim grać two-man game, potrafi podać i zaczął trafiać z półdychy -

problemem jest DeAndre Jordan, który mimo hucznych cyferek i niezłego początku sezonu w wersji boxscore, ciągle jest tym samym ćwierćinteligentem w czymś takim jak team defense. Póki przeciwnicy Clippers będą wchodzić pod kosz bez respektu to Clippers mogą zapomnieć o grze w czerwcu.

 

Coś mi się wydaje, że szykuje się trade z udziałem Jamala, tylko że jedynym sensownym dostępnym wysokim, który zmienia ich sytuację jest Asik.

I Varejao.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat szeroka ławka, jak już wielokrotnie tu na forum pisaliśmy, w zasadzie gówno w PO daje, więc dopóki BG nie będzie legit HCO threat, dopóty clippers nawet w drugiej rundzie konkretnie nie powalczą, a co dopiero tu mówić o czymś więcej [chyba że druga runda to wg Ciebie byłby dla nich sukces, no to ok]

 

 

+1 

w finał konferencji Clippers póki nie zobaczę to nie uwierzę

 

 

Problem nie jest nawet Griffin, bo w HCO zawsze można nim grać two-man game, potrafi podać i zaczął trafiać z półdychy -

problemem jest DeAndre Jordan, który mimo hucznych cyferek i niezłego początku sezonu w wersji boxscore, ciągle jest tym samym ćwierćinteligentem w czymś takim jak team defense. Póki przeciwnicy Clippers będą wchodzić pod kosz bez respektu to Clippers mogą zapomnieć o grze w czerwcu.

 

Coś mi się wydaje, że szykuje się trade z udziałem Jamala, tylko że jedynym sensownym dostępnym wysokim, który zmienia ich sytuację jest Asik.

 

Ty, ale to byłoby idealne rozwiązanie dla Clipps tylko nie wiem po co Jamal Hou chyba że by go puścili gdzieś dalej, do Bucks czy Hawks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.