Skocz do zawartości

Wszelakie Dyskusje Miedzyligowe


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Sama dyskusja jest już ciekawa.

Wyrzucilem wszystkie inne ligi wiec JEDNAK przystępuje do rozgrywek.

 

Będzie to moja jedyna liga wiec oczywiście wybrałem te NAJWAZNIEJSZA!

 

Gram

Zgodnie z PM zaraz edytuj posta w odpowiednim temacie.

 

Jednym z argumentów za była postawa jej organizatorów którym widać ze zalezy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie wcześniej niż tak jak w tym roku czyli 20.09 ale nie później niż 30.09. Może 25.09 - to będzie conajmniej miesiąc przed startem NBA.

 

A może po prostu dokładnie miesiąc przed startem NBA?

Tzn wg Was nie ma znaczenia na jaki dzien to wypadnie? Deadline np w piatek i poczatek organizacji w sobote jest wg mnie kiepski jesli chodzi o ruszenie z kopyta [zwlaszcza jesli chodzi o komiszow bo to realne, ze ktorys akurat na weekend gdzies wyjedzie].

 

Przecież nikt nie będzie draftował we wrześniu a tydzień w październiku wystarczy żeby ustalić draft

Nie chodzi o mozliwosc draftowania we wrzesniu tylko o wiekszy margines na spoznialskich i mozliwie wczesne zaklepanie dobrych terminow na pazdziernik [takze na jego pierwsza polowe].

 

Tylko wpisanie sztywnej daty przyzwyczai wszystkich do nawyków.

Ale to trzeba wiedziec do czego przyzwyczajac... a wszystkie pomysly sa na razie eksperymentalne. Czy ustawisz 25 czy miesiac przed RS to trzeba najpierw zobaczyc jak sie to sprawdzi w praktyce by ewentualnie wklepac w regulamin i przyzwyczajac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tzn wg Was nie ma znaczenia na jaki dzien to wypadnie? Deadline np w piatek i poczatek organizacji w sobote jest wg mnie kiepski jesli chodzi o ruszenie z kopyta [zwlaszcza jesli chodzi o komiszow bo to realne, ze ktorys akurat na weekend gdzies wyjedzie].

 

Jeśli byłoby zawsze miesiąc przed początkiem sezonu, to wypadałoby to chyba zawsze we wtorek, nie? Teraz przykładowo zaczniemy jutro, więc wychodzi na to samo praktycznie :)

 Ale to trzeba wiedziec do czego przyzwyczajac... a wszystkie pomysly sa na razie eksperymentalne. Czy ustawisz 25 czy miesiac przed RS to trzeba najpierw zobaczyc jak sie to sprawdzi w praktyce by ewentualnie wklepac w regulamin i przyzwyczajac.

 

Chodzi chyba głównie o to, by gdzieś w głowach to było: do miesiąca przed początkiem NBA muszę się zgłosić do fantasy.

 

Zawsze znajdą się osoby, którym to nie wystarczy, ale to już trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tzn wg Was nie ma znaczenia na jaki dzien to wypadnie? Deadline np w piatek i poczatek organizacji w sobote jest wg mnie kiepski jesli chodzi o ruszenie z kopyta [zwlaszcza jesli chodzi o komiszow bo to realne, ze ktorys akurat na weekend gdzies wyjedzie].

 

Nic tak nie zapisuje się w pamięci jak konkretna data. Naprawdę.

Próbujesz na wszystko mieć algorytm zamiast skorzystać z najprostszego rozwiązania.

Jak będziesz to inaczej wpisywał? Np. do końca weekendu poprzedzającego 4 tydzień przed startem NBA?

Będziesz zmuszał niektórych do korzystania z matematyki a to może być niebezpieczne ;)

 

Przecież jak ustawisz ten przykładowy 25.09 to NBA wcześniej jak miesiąc po tej dacie nie zacznie - wystarczająco czasu na start lig, drafty w wszystkich ligach. A czy to będzie poniedziałek, piątek czy niedziela? jakie to ma znaczenie?

Konkretna data najszybciej wryje się w pamięć.

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiLQ wspierany przez zdanie paru innych osób, którym nie jest wszystko jedno, jak milczącej większości, trzyma się pierwotnej wersji, do której 3 tygodnie temu nikt nic nie miał.

3 tyg temu nikt nie wiedział, że będzie aż TAKI problem z potwierdzeniami... to tylko potwierdza potrzebę wpisania do regulaminu terminu na sztywno, przecież ZAWSZE będziemy mogli go zmienić po jakimś czasie, jak uznamy, że potrzeba więcej czasu na potwierdzenia/organizację lig.

 

Wszystko trzyma sie kupy tylko jest jeden drobiazg: jaki ten termin ma byc i dlaczego akurat taki? Co wiecej, przeciez zeszloroczny deadline powstal tez przez moje widzimisie! A tu sie okazuje, ze rok pozniej to juz sie nadaje do wyrycia w kamieniu...

No własnie dlatego o tym rozmawiamy...

 

W tym miejscu musze przyznac, ze nie rozumiem skad wytrzasnales ta zasade ani z czym dyskutujesz...

bo wg mnie sa zupelnie inne powody stojace za takim podejsciem do regulaminu i ankiet [o czym nizej].

 

Jesli odpowiednio wczesniej wysle PMa to nikogo nie zabraknie z czystej niewiedzy.

Super, że wysyłasz PM, robisz przypomnienia, ale uwierz mi, że gdybyś był na 3-4 tyg. wyprawie wakacyjnej (a wbrew obiegowej opinii, internet na urlopie niekoniecznie jest wszechobecny, nawet w Europie... nie mówiąc o wycieczkach do Ameryki środkowej/Południowej czy Afryki) to choćbyś satelitą mnie szukał, to bym tego nie odebrał... I nie chodzi mi teraz o wymyślanie powodów - tylko o fakt, że sam PM NIE JEST GWARANTEM

 

Poniewaz nie wiadomo kto bedzie gral w nastepnym sezonie.

Naprawdę chcesz co sezon dopasowywać każdemu nowemu graczowi, szczególnie takiemu co zagra pierwszy raz??? Ten argument nie ma ŻADNEGO sensu. Regulamin i jego zmiany zatwierdzamy np. wiążąca ankietą, decyzją admina w oparciu o dyskusję itd. i nie ma znaczenia kiedy jest głosowanie. Ważne aby głosowali gracze lig drzewkowych na dany moment, kiedy to/coś ustalamy.

 

I wybaczcie, ale chyba macie jakas luke w pamieci jesli uwazacie, ze w sezonie wiekszosc regularnie odwiedza forum... bo ja dobrze pamietam te niektore polmartwe ligowe watki i tylko we wrzesniu wszyscy musza byc na forum [zeby potwierdzic, dlatego wtedy sa ankiety i zmiany zasad!].

 

 

Tja, po co sie silic na odpowiedz jak mozna zignorowac argumenty i uznac, ze to widzimisie...

Ej... chyba teraz to Ty ignorujesz argumenty innych. Jak robiłeś deadline na 20.09 to nikt nie krytykował Twoich argumentów (że szybszy termin pozwoli na spokojną organizację), dyskusja raczej dotyczy problemu na dziś, który chcemy rozwiązać na przyszłość.

 

Ej, serio, mam coraz mniej entuzjazmu by sie tym wszystkim zajmowac, wiec przestancie traktowac moje wypowiedzi jako dyktatorskie bronienie status quo - jak ktos ma ochote/wiedze by sie zajac organizacja to niech sie zglosi, a to przejmie bez walki. Ale zwazywszy na to, ze duzo wiecej osob sie czepia tego co robie niz dziekuje to nikomu nie polecam tej funkcji... wyjatkowo niewdzieczna i czasochlonna.

Od dyktatora do pokrzywdzonego? Daj spokój wiLQ ja bardzo cenie sobie Twoje działania, a swoimi wypowiedziami nie chcę Ci się uprzykrzać, tylko usprawnić grę czyli min. Twoją i GM robotę.

 

Hmmmmm, moze z tego wynika nasza roznica zdan - bo manewr jest prosty, ale dlaczego uwazasz, ze pozniejszy deadline ulatwi koordynacje tworzenia lig? Wg mnie jest wrecz przeciwnie, chyba lepiej najpierw ogarnac stare ligi by potem zabrac sie za nowe, a nie wszystko na raz?

Pamiętasz wiLQ jak pisałem o schemacie awansów i spadków bez losowań? (Dla przypomnienia 1 z 3 pacyfic awansuje do 2 west, 15 z 1 spada do 2 east itd.) Taki system uprościłby organizację lig 1-3 (wiadomo by było od razu gdzie kto jest i kto za kogo awansuje, w przypadku rezygnacji), a jedynie 4 liga byłaby niewiadomą. Niestety byłeś przeciwnikiem takiej opcji, a teraz piszesz o "trudnej" organizacji... Tak funkcjonująprawie wszystkie ligi krajowe w europie, a losowania są dobre do EMŚ czy EME ;)

 

Tzn wg Was nie ma znaczenia na jaki dzien to wypadnie? Deadline np w piatek i poczatek organizacji w sobote jest wg mnie kiepski jesli chodzi o ruszenie z kopyta [zwlaszcza jesli chodzi o komiszow bo to realne, ze ktorys akurat na weekend gdzies wyjedzie].

Ale to trzeba wiedziec do czego przyzwyczajac... a wszystkie pomysly sa na razie eksperymentalne. Czy ustawisz 25 czy miesiac przed RS to trzeba najpierw zobaczyc jak sie to sprawdzi w praktyce by ewentualnie wklepac w regulamin i przyzwyczajac.

No i sam widzisz, że można tak eksperymentować dalej, a efekt wiele się nie zmiania - dlatego sztywna data, to podstawa. Jak nie chcesz sam wyznaczać daty to zrób ankietę z kilkoma datami, np. 20,25,30.09, 05.10 eweewntualnie opcja 4 tyg przed NBA start (choć to wg mnie dalej będzie jak z ruchomymi świętami WielkijNocy, które niby każdy wie kiedy są, a reflektuje się na tydzień przed ;) Za to każdy wie kiedy jest NowyRok ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tak nie zapisuje się w pamięci jak konkretna data. Naprawdę.

Próbujesz na wszystko mieć algorytm zamiast skorzystać z najprostszego rozwiązania.

Jak będziesz to inaczej wpisywał? Np. do końca weekendu poprzedzającego 4 tydzień przed startem NBA?

Bardzo prosto - deadline = przedostatnia niedziela wrzesnia.

AFAIK na podobnej zasadzie tworzy sie terminarze w ligach zawodowych gdzie sa zafixowane dni startowe. 

 

Przecież jak ustawisz ten przykładowy 25.09 to NBA wcześniej jak miesiąc po tej dacie nie zacznie - wystarczająco czasu na start lig, drafty w wszystkich ligach. A czy to będzie poniedziałek, piątek czy niedziela? jakie to ma znaczenie?

Z moich obserwacji ma znaczenie dla aktywnosci. Ale ok, na przyszly sezon zapytam jaka ma byc data...

 

3 tyg temu nikt nie wiedział, że będzie aż TAKI problem z potwierdzeniami... to tylko potwierdza potrzebę wpisania do regulaminu terminu na sztywno, przecież ZAWSZE będziemy mogli go zmienić po jakimś czasie, jak uznamy, że potrzeba więcej czasu na potwierdzenia/organizację lig.

Nie rozumiem Twojego punktu widzenia, ze wpisanie do regulaminu rozwiaze problem znikniec. Przeciez brak potwierdzen nie wynika z tego, ze ktos zajrzal na forum, przejrzal regulamin i postanowil olac tylko, ze w ogole nie zajrzal i nic nie przeczytal. Chocby w dziale bylo wielkimi literami jaki jest deadline bedzie to bez znaczenia jesli osoba sie nie pojawi.

 

Super, że wysyłasz PM, robisz przypomnienia, ale uwierz mi, że gdybyś był na 3-4 tyg. wyprawie wakacyjnej (a wbrew obiegowej opinii, internet na urlopie niekoniecznie jest wszechobecny, nawet w Europie... nie mówiąc o wycieczkach do Ameryki środkowej/Południowej czy Afryki) to choćbyś satelitą mnie szukał, to bym tego nie odebrał... I nie chodzi mi teraz o wymyślanie powodów - tylko o fakt, że sam PM NIE JEST GWARANTEM

Po 1, jak ktos planuje taki wyjazd i mu zalezy na grze moze dac znac o tym wczesniej,

Po 2, czekanie tydzien dluzej niby jest takim gwarantem?

W jaki sposob rozwiazaniem ma byc pozniejszy deadline... gdy juz byl taki i problem wciaz istnial?

Po 3, co masz innego poza uzywaniem jedynych form kontaktu? Ignorowanie ich stawia wine na GMie, a nie na organizacji.

 

Naprawdę chcesz co sezon dopasowywać każdemu nowemu graczowi, szczególnie takiemu co zagra pierwszy raz??? Ten argument nie ma ŻADNEGO sensu. Regulamin i jego zmiany zatwierdzamy np. wiążąca ankietą, decyzją admina w oparciu o dyskusję itd. i nie ma znaczenia kiedy jest głosowanie. Ważne aby głosowali gracze lig drzewkowych na dany moment, kiedy to/coś ustalamy.

Tu sie chyba nie rozumiemy, wiec sprobuje jasniej...

"Poniewaz nie wiadomo kto bedzie gral w nastepnym sezonie" z GMow grajacych w poprzednim sezonie!

Moze na przykladzie, gdybys w lutym walnal ankiete moglby w niej zaglosowac np sirkozi, ktory zrezygnowal czyli bralby udzial w tworzeniu przepisow na sezon, w ktorym nie gra.

 

Pamiętasz wiLQ jak pisałem o schemacie awansów i spadków bez losowań? (Dla przypomnienia 1 z 3 pacyfic awansuje do 2 west, 15 z 1 spada do 2 east itd.) Taki system uprościłby organizację lig 1-3 (wiadomo by było od razu gdzie kto jest i kto za kogo awansuje, w przypadku rezygnacji), a jedynie 4 liga byłaby niewiadomą. Niestety byłeś przeciwnikiem takiej opcji, a teraz piszesz o "trudnej" organizacji... Tak funkcjonująprawie wszystkie ligi krajowe w europie, a losowania są dobre do EMŚ czy EME ;)

Nie zgadzam sie, ze taki system by uproscil, jakbys sie zaczal babrac w wyjatkach co sie dzieje przy wielu olewusach/rezygnacjach na poziomie to by nie starczylo nam miejsca na forum - bo jedna zmiana tworzylaby kaskade przesuniec we wszystkich miejscach.

 

10 nowych zgłoszeń to dużo czy mało patrząc wstecz?

Zalezy jak na to patrzec, wg suchej daty to malo, ale uwzgledniajac brak fali ogloszen to duzo. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Twojego punktu widzenia, ze wpisanie do regulaminu rozwiaze problem znikniec.

Przeciez brak potwierdzen nie wynika z tego, ze ktos zajrzal na forum, przejrzal regulamin i postanowil olac tylko, ze w ogole nie zajrzal i nic nie przeczytal. Chocby w dziale bylo wielkimi literami jaki jest deadline bedzie to bez znaczenia jesli osoba sie nie pojawi.

wiLQ widzę, że nie rozumiesz mojego przekazu - ja NIGDZIE nie pisałem, że wpisanie daty ROZWIĄŻE problem, efektem będą jasne zasady dla każdego. Wyjazd był tylko przykładem, gdzie ktoś wyjeżdżający znając regulamin miałby obowiązek wysłania takie info np. do Ciebie, że go nie będzie dłużej jeśli chce grać. Dziś regulamin go do tego nie obliguje i daje niepotrzebne powody do pretensji - oby takich nie było.

 

Po 1, jak ktos planuje taki wyjazd i mu zalezy na grze moze dac znac o tym wczesniej,

Po 2, czekanie tydzien dluzej niby jest takim gwarantem? Nie rozumiem jak rozwiazaniem jest pozniejszy deadline... gdy juz byl taki i problem wciaz istnial.

1. a niby dlaczego? skoro wraca 21-go, rok temu deadline był 28-go, a w regulaminie tego nie ma...

2. dokładnie czekanie dłużej/krócej nic nie gwarantuje i już to sprawdziłeś, więc można spróbować sztywnej daty. Pamięta tylko, że taka data nie sprawi od razu cuda, to dopiero po kilku sezonach powinno dać wymierny efekt, co nie znaczy, że znikną OLEWUSY.

Tu sie chyba nie rozumiemy, wiec sprobuje jasniej..."Poniewaz nie wiadomo kto bedzie gral w nastepnym sezonie" z GMow grajacych w poprzednim sezonie.

Moze na przykladzie, gdybys w lutym walnal ankiete na dowolny temat moglby w niej zaglosowac np sirkozi, ktory zrezygnowal czyli bralby udzial w tworzeniu przepisow na sezon, w ktorym nie gra.

A CO TO MA ZA ZNACZENIE? Jaką masz gwarancję, że z obecnych+nowych graczy, którzy dziś głosują nie przystąpią nawet do draftu? Ile było takich osób w zeszłym sezonie? Próbujesz mi teraz wmówić, że spoko gracz, który teraz zrezygnował ma głos mniej warty od tego co teraz deklaruje grę i nawet nie będzie go na drafcie? wg mnie to kompletnie bez znaczenia, ważny jest status na moment głosowania, a nie to czy ktoś zrezygnuje/oleje itd.

 

Wg mnie celem organizacji nie jest prostota, a miodnosc gry. Do tego nie zgadzam sie, ze taki system by uprosil, jakbys sie zaczal babrac w wyjatkach co sie dzieje przy wielu olewusach/rezygnacjach na poziomie to by nie starczylo nam miejsca na forum.

Idąc tym tropem myślenia, to wg mnie teraz jest dokładnie tak jak napisałeś... Pozwolę sobie jednak zauważyć, że gdyby system losowy był tak "prosty" to większość lig by nim grała, a jakoś jest na odwrót.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jebię, po cholerę ta dyskusja? Żeby wyprowadzić Wilka z równowagi i doprowadzić go do tego, żeby rzucił to wszystko w diabły? Akademickie pi****lenie, które do niczego nie prowadzi - poza traceniem życia przez dyskutantów. Ja wiem, że Wilq bardzo lubi sobie popisać i porozkminiać, ale prowokowanie go do wyjaśniania najdrobniejszej pierdoły to jakaś tortura - nie tylko dla Wilka, ale i dla wszystkicjh tutaj. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znak czasów

 

każdy wie lepiej

zna się na wszystkim

lubi postawić na swoim a jeżeli jest to wbrew wiekszości to nawet i lepiej

widzi czubek swojego nosa

 

i najważniejsze

 

jakiekolwiek POTRZEBNE W SUMIE zapędy dyktatorskie są rozpatrywane jako zamach wolności osobistej "Niemcy mnie bija"

 

pisałem z 2 lata temu że to jak przy organizowaniu wyjazdów...potrzeba lidera-dyktatora i tyle

Dyktatora merytorycznie przygotowanego i chroniacego DOBRO publiczne a nie oszołoma czy sadysty.....

 

myslę że nadszedł czas aby Wilqu wcisnął 

 

red_button.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniose dyskusje z dannym na priva bo to rzeczywiscie rozbijanie atomu, a tymczasem sa wyniki losowania!
Zaraz otworze watki ligowe i powysylam wszystkim PMy...
 

II East					II West
MTH					Piotrek
Jordan20				bigfucker
nixon[c]				LukeBerd
wujek dobra rada			pabloboar
szkoda-czasu				thompkins
Qooniu					washko[c]
Jurek Furtak				wroblon
p4tryk					Wojtek J
L.TM					Mentor
Ledley					Gerard
Leszczur				Tru Warier
Lorak					bulek
Siner					GRB
January					Dig
Kula23					QAS

oraz poziom III

Atlantic	Pacific		South		North
piotreksuper	barcalover[c]	maro		RonnieArtestics
killer7		Raven		Rakers		knt
dvd93		turbokasztan	Chytruz		obi
Grobar		wowo		sowacx		Tocheck
Kraso		ATBFLASH	Enigmos		Jackoso
goozman[c]	bulls2006	GeDDo		Lew[c]
Buu		matvez		eMeS[c]		LeweBiodroSmoka
Julius		k4sztan		kolek23		t3jlor
dannygd		Gryzlak		nawciarz	Michallar
BlackMamba	Bartek31	michal_ko	Rysiu
Adison		siwy66		kubas198	ptb
Lukacs		Mack		Raf85		Dida.84
Tizz		Racza		Axd		hasek
Gawron24	julekstep	Szulim		nash13phx
karl		Marthinus	maryjan		vinsCARTER15

Na IV nie bylo co losowac bo jest jedna stara liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z glownej strony forum...

 

Najnowsze tematy

Fantasy NBA Roto - zapisy na sezon 2015/16

wiLQ - dziś, 18:39

 

Sezon 2015/16 Liga IV California

wiLQ - dziś, 13:13

 

Sezon 2015/16 Liga III North

wiLQ - dziś, 12:57

 

Sezon 2015/16 Liga III South

wiLQ - dziś, 12:55

 

Sezon 2015/16 Liga III Pacific

wiLQ - dziś, 12:53

To kolejny dzien w rozgrywkach gdzie sie zastanawiam nad karami za spamowanie forum ;-)

 

BTW, w pierwszym poscie tego watku uaktualnilem wszystkie linki do lig...

 

No wreszcie się zaczyna zabawa :smile:

Co najwyzej organizacyjna bo na drafty czy sezon jeszcze trzeba troche poczekac ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poziomie II jest komplet, a na poziomie III brakuje juz tylko jednego GMa takze powoli konczy sie etap wstepnego ogarniania lig - zwroccie uwage, ze trwalo to tydzien, a terminy draftow ciagle nie wszedzie sa zaklepane.

 

Poza tym mozna chyba juz stwierdzic, ze w tym roku bedzie najmniej nowych zapisow w krotkiej historii rozgrywek, ale trudno sie oprzec wrazeniu, ze ma to duzy zwiazek z najmniejsza liczba ogloszen [tylko 3].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tu gdzieś post podsumowujący sklady wszystkich lig. Tzn. kto w której lidze gra, czy muszę każdy wątek ligowy przejrzeć?

Kilka postow wyzej sa wyniki losowania - http://www.e-nba.pl/topic/3035-wszelakie-dyskusje-miedzyligowe/page-86?p=379023&do=findComment&comment=379023

 

A na poziomie I i IV sa pojedyncze ligi, wiec tam watek ligi zalatwia sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postow wyzej sa wyniki losowania - http://www.e-nba.pl/topic/3035-wszelakie-dyskusje-miedzyligowe/page-86?p=379023&do=findComment&comment=379023

 

A na poziomie I i IV sa pojedyncze ligi, wiec tam watek ligi zalatwia sprawe.

 

Nie ma to jak się przypruć, zamiast spojrzeć wcześniej na górę ekranu :)

 

No i super, że mamy bardziej przejrzysty dział roto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.