Skocz do zawartości

Orlando Magic 2013/14


tomaszan

Rekomendowane odpowiedzi

3 razy sobie skasowalem posta takze na krótko bez zbednego ubierania to w fajne zdania:

Small line-up skladajacy sie z 3 gosci z tej ekipy nelsona/price/moore/oladipo to tragedia (dzis roztrwonili 15 pkt przewagi)
Nelson musi odejść... nawet jak jest hot to wiesz ze jednak przestanie  byc hot jak bedzie tego najbardziej potrzeba
Harkless potrzebuje jak najwiecej grania zeby zwiekszyc pewnosc siebie chociaz dzisiaj dostal 46 minut i zaowocowało to 4pkt i 3 zb... amazing.
Davis sieka trojki  pod presja w tym sezonie
Arron Afflalo nie jest all starem dalej gra to co gra l rok temu po prostu czuje sie pewniej w roli jaka ma w magic (jest bardziej przyzwyczajony?) wrocił do skuteczności jaką miał przed przybyciem tutaj... Ale dalej twierdze że najlepsza dla niego opcją jest transfer do jakiegoś contendera i bycie tym 3/4 strzelcem druzyny wiecej grania bez pilki i wiecej zapierdalania w obronie...
Uwielbiam oladipo wciskającego się pod kosz... wiecej galy w jego rekach mniej w nelsona i AA.
Tobias wygląda jakby wracał do siebie ale ciekawi mnie jak to bedzie wygladalo po powrocie vucevica i afflalo bo poki co mam wrazenie ze dojście oladipo i davisa troche go blokuje w ataku.


Transferujcie coś pany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam wrażenie że sposób w jaki tankuje Orlando jest dewastujący dla młodzieży. Jak mam być szczery to ja nie widze praktycznie żadnego rozwoju u młodych . Harkless Harris czy Vucević są na tym samym poziomie co byli rok a może i gorzej. ICh mowa ciała nie jest najlepsza. Całą ta strategia tankowania przymusowego może sprawić że wyrobią w sobie nawyk że nie warto się starać.

 

Dziś pewnie patrząc na Harrisa nikt by nie pisał że Bucks zrobili głupotę stulecia ( inna sprawa że jeśli nie chcieli przedłużać z Reddickiem to i tak nie mam pojęcia po co dokonali tej wymiany). Nicholson gra źle. Harkless chyba się wręcz cofa w rozwoju,

 

Sprawdziłem listę 100 graczy którzy poprawili swoje statystyki a choćby i boxscorowe i na niej jest tylko jeden gracz MAgic i jest to Affallo a to chyba nie o to chodziło Magic

 

Orlando chce sporo za dużo za swoich graczy i dlatego nie mogą dokonać żadnych wymian. Nikt im nie da picku pierwszorudnowego za Nelsona czy G.Davisa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pewnie patrząc na Harrisa nikt by nie pisał że Bucks zrobili głupotę stulecia

 

Harris akurat najpierw w ogóle nie grał, a potem grał z jedną nogą. Nawet ostatnio mówił, że nie spodziewa się, żeby go przestałą boleć w tym sezonie. Ja tam sztabkę złota oblepioną gównem chętnie przygarnę.

 

Ale ogólnie zgadzam się, mismanagement tam odchodzi grubszy, głównie bezsensowne blokowanie młodych przeciętnymi weteranami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harris gra to co rok temu ale jest wiekszy tłok do piłki/rzutów Nie ma tego hajpu co rok temu bo juz mniej wiecej ludzie wiedza czego od niego oczekiwać (rok temu był niespodzianką z głębokich rezerw bucks) zreszzta ostatnie kilka jego meczy bez arona i vucevica to tylko potwierdza.. ale złotą sztabką bym go raczej nie nazywał...

Mam nadzieje ze naszych weteranów Rob trzyma na dead line ostatecznie na draft kiedy druzynom jest łatwiej dogadać trejdy.

Naszej młodzieży trzeba czasu dlatego jak najszybciej trzeba pozbyc się afflalo, gość gra po prawie 38  minut na mecz tylko 7 graczy gra od niego dłuzej w spotkaniach z czego  pierwszej 20 jest jedynym zawodnikiem którego drużyna nie łapie się do PO... to jest zdecydowanie za duzo...

Nasza niechciana trójka czyki davis/nelson/afflalo to wlaśnie liderzy magic w minutach calkiem zalosnie to swiadczy o ich wkladzie na wyniki druzyny gdy wezmie sie pod uwage ze jestesmy druga najgosza ekipa na mega słabym wschodzie...

Trzeba go wymieniać w pierwszej kolejności bo statsy lecą w dół gość a jak słyszę głosy w lidze to już paru ludzi nabrał na to że rozgrywa sezon na poziomie all star... zanim ludzie sie zorientują że oprócz powrotu do stałych procentów w 3 do jakich nas przyzwyczail w ciagu calej kariery to dalej jest ten sam afflalo ktory nie nadaje sie do bycia 1, 2 opcja w walczacym o cos wiecej niz 1 pick teamie..

Bardziej niż decyzje naszego gm martwi mnie trener... a jak patrze na Pana z Sixers to sie zastanawiam czy nie wyciągneliśmy złego chłopka z SAS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Young guns! Młodzi Orlando od kilku ostatnich meczy pokazują potenał z jakim mogą grać. A przerzucenie Dipo do rezerwy dało im chyba teraz tego potrzebnego kopa i właśnie wygrali dla magic 3 mecz z rzedu. Wczorajszy mecz a zwłaszcza 4 kwarta pokazuje dlaczego mimo tankowania mozemy byc raczej spokojni o przyszłość. Ogladanie Orlandipo w obronie sprawia mi zajebista frajde, a wczroaj pokazał czego można oczekiwać gddy siedzi mu jumper.


O'Quinn, Harkless, Oladipo good things happen kiedy graja razem, Dobry D i błyskawiczne kontry, Ostatnio najlepiej wygladaja jak się do nich doda Harrisa i Moore'a ( to akurat mnie dziwi no ale działa)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem, co o tym myśleć. Niby tankujemy, a tu takie zwycięstwa, w których widać, że drużyna ma duży potencjał. Prawidłowe uzupełnienie braków na jedynce i czwórce może spowodować, że wyskoczymy całkiem wysoko :peaceful: . Oczywiście na razie to wróżenie z fusów, ale widać, że w drafcie najwyżej notowani są zawodnicy na trójkę, a tę pozycję mamy obsadzoną całkiem nieźle. No ale powinniśmy mieć dwa wybory w pierwszej rundzie, więc będzie z czego wybierać. W Orlando mają o czym myśleć. Jestem ciekaw, czy te trzy mecze, w których rozłożyliśmy dwie najlepsze drużyny ligi, to jednorazowy wyskok, czy jakaś tendencja. Osobiście stawiam na to pierwsze i mam nadzieję, że to pierwsze, bo szkoda byłoby jednak utracić czołowe miejsce w drafcie. Wygrywać można będzie w następny sezonie. Niemniej jednak, chociaż trudno być kibicem Magic w tym sezonie, to mam wrażenie, że w wielu meczach nie wkładamy maksimum. No, może źle się wyraziłem, to trener często działa, jakby nie zależało mu na zwycięstwach. Rzadko kiedy daje grać zawodnikom, którym w meczu idzie. Akurat tego najlepszego zdejmuje z parkietu. Jakoś takie to dziwne, ale mam wrażenie, że taka jest taktyka na ten sezon. Cieszy natomiast to, że po takich meczach młodzi zawodnicy widzą, że jest w nich naprawdę potencjał. Może już na next sezon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie że ostatnie mecze to konsekwencja tego co moglismy widzieć w orlando gdzieś od czasu meczu z bulls z trzema dogrywkami... plus minus bo pamieć zawodzi od tego okresu jak affalo i vuc bylio niedostępni... Pod nieobecność nikoli do rotacji mocno wkroczył O'Quinn którego chyba nie da się nie lubić, jest definicją team playera całkiem dobrze podaje jak na wysokiego walczy broni i dirty work to jego działka. Harkless ma momentami piekne sekwencje w obronie czasami nie da się na niego patrzeć bo wyglada jakby się bał oddychać. Ale ostatnie mecze to akurat ten Harkless którego (przynajmniej po bronionej stronie) chcemy oglądać. Do tego Oladipo ktory jest maga kotem w obronie i tylko to że Orlando do tej pory grało marnie jest powodem że ludzie w świecie nba nie spuszczają się nad nim za bardzo. Do tego dochodzi zdrowy Harris wrócil Vuc i nagle te okresy dobrej gry ławki które mieli w ostatnich kilkunastu meczach, wzmocnione przez przeniesienie tam oladipo ( brawo żak!) powodują że Orlando gra na prawdę dobrze. Poza tym na boisku mają zabawę widać że im sprawia przyjemność ostry zapierdziel w obronie i efekty jakie daje. Oczywiście są młodzi i bardzo możliwe że zaraz się to skończy ale w sumie pierwszy raz w tym sezonie mają do dyspozycji cały skład zdrowy, afflalo nie musi siekać już kosmicznych(jak na niego) cyferek wrócił trochę na ziemię ale skuteczność za 3 dalej jest w porządku i akurat zmniejszenie jego roli to plus.

Dalej licze na jakiś transfer może jeszcze teraz jak nie to w dzień draftu bo taki nelson jak bardzo już go tu nie chce to może byc fajna opcja strzelby z ławki w jakimś dobrym teamie, co w sumie powtarzam od zawsze ze uzywanie go jako jr/jamal type player z ławki jest najlepszą opcją bo jak mu siedzi to może dawać naprawdę sporo drużynie.

Strasznie chciałbym zobaczyć tutaj Taj Gibsona ale to raczej nie jest opcją.

"Paul George and Kevin Durant went a combined 1-11 against Harkless in the fourth quarter of the last two games."



Niech tylko nie wygrywają za dużo bo nie ma to za dużego sensu w tym momencie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmocnione przez przeniesienie tam oladipo ( brawo żak!)

Jeśli zdrowi są Nelson, Afflalo, Harris, Davis i Vucevic to trener z automatu sadza na ławę Oladipo. Brawo to można by mu bić gdyby posadził tam Nelsona lub Davisa. Dla mnie gość skompromitował się w Cleveland, a z Indianą też niewiele brakowało, żeby drużyna zaliczyła podobną wpadkę. No chyba, że to wszystko było specjalnie, żeby jednak nie wygrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony oladipo ktorego chcą widzieć z piłką w tym sezonie z rezerwami ma wiecej miejsca do popisu i mam wrażenie że to puszczanie oladipo z drugą piątką jest spowodowane tym że w tych kilkunastu ostatnich meczach mają oni okresy fajnej gry zwłaszcza w obrnie. Jak było to się nie dowiemy chociaż ogólnie sporo zastrzeżeń mam do jego pracy.

 

 

 

"The Magic are the first NBA team to be 20+ games under .500 to beat the leagues two best teams back-2-back since 1967."

Edytowane przez PH#1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://basketball.realgm.com/wiretap/232081/Glen-Davis-Magic-Agree-On-Buyout

 

Hmmm, zastanawiam się, jaki w tym jest większy sens. Nikogo młodego i perspektywicznego przed deadline nie pozyskaliśmy, więc skład pozostał bez zmian. Wygląda na to, że więcej czasu dostanie O'Quinn, ale czy naprawdę wykup Davisa był do tego potrzebny? Rozumiem, że jego wartość rynkowa najwyższa nie była, podobnie jak Nelsona, o czym przekonuje brak tak naprawdę ofert za tych zawodników (pomijam jakieś zupełnie niesprecyzowane "zainteresowania"), ale mógłby w jakimś transferze może się przydać.

W każdym razie widać, że jesteśmy nastawieni na tegoroczny draft. Dobre wybory w tym drafcie, to skok Magic, złe, to popadnięcie w niebyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co raz lepiej gra ostatnio Tobias Harris, zarówno w ataku, jak i w obronie. Trochę się zdziwiłem niedawno, kiedy dowiedziałem się, że on ma tylko 21 lat. Ma bardzo duży potencjał i oby go w pełni wykorzystał. 

Oladipo natomiast zaskakuje mnie swoją grą w ofensywie, myślałem, że będzie z niego większy pożytek w defensywie niż w ataku, a tu proszę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Najdziwniejszy dla mnie nius dzisiejszej nocy jest taki że Magic zwolnili Nelsona bo szykują miejsce pod Monroe.

 

Ja nie wiem co oni sobie umyślili ale s5 Payton-Oladipo-Harris-Gordon-Monroe byłaby chyba non stop w kategorii kto więcej jumperów nie. Mam nadzieje że to mimo wszystko jest plotka bo ja taka piątka nie miałaby racji bytu w żadnej erze a co dopiero w czasach gdzie bez trójki jest ciężko dostać się do PO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam. Przecież i tak mieli miejsce na Monroe zanim zwolnili Nelsona.

Jeśli Monroe miałby grać na centrze, to nie lepiej jednak zostać z Vucevicem?

 

Na koniec mała ciekawostka. 3FG% Post All-Star (prawie 30 meczów):

- Harkless 40%

- Oladipo 38%

- Harris 38%

Jakiś tam progres jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.