Skocz do zawartości

Ankiety (Update Regulaminu FBX)


karl

Jakie wg Ciebie powinny byc deadline w lidze?  

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie wg Ciebie powinny byc deadline w lidze?

    • Zaden
    • Tylko na trejdy (tego raczej nikt mądry nie wybierze, więc bez konkretnej daty ;) )
    • Tylko na pobrania FAsow/waiverow [1 kwietnia jak bylo]
    • Na trejdy i na pobrania.


Rekomendowane odpowiedzi

Siema

 

Nie udzielałem się i nie wypowiadałem, bo byłem chwilowo out. Kilka razy udało mi się w ostatnim tygodniu przeczytać kilka postów, a teraz nadrabiam braki. Zaglosowałem na B), bo w realnej lidze jest trade deadline, to i tutaj go chcę. Trade deadline zamiast FA acquisitions deadline, a data 1 kwietnia może być zamieniona na 2 kwietnia, aby nikt nie miał wątpliwości, czy to przypadkiem nie jest czasem jakiś żart. Rynek FA wolałbym mieć otwarty do końca, bo znacznie łatwiej zaangażować kogoś w ten sposób, niż skonstruować na szybko jakiś trade, a dodatkowo właśnie trade'y, według mnie, mogą znacznie bardziej wypaczyć kolejność draftu, czego wielu tak bardzo się obawia. Aby uniknąć dropowania dobrych graczy przez managos z pierwszym waiverem wprowadzić bana na pozbywania się (poprzez FA) graczy z aktualnym salary większym niż 40fp, o ile rzeczony gracz nie jest "done for season". Jeśli dojdzie do czegoś takiego, co raczej jest mało prawdopodobne, to będzie to takie małe szczęście w nieszczęściu.

 

Zdecydowanie rozważyłbym pomysł z prawami do zawodników wybranych w drafcie, a niepodpisanych przez drużynę, pod warunkiem właśnie takim, że będzie on wybrany w rookasowym naborze, a nie wyciągnięty z FA w trakcie sezonu. Takie "player rights" to zawsze jakiś dodatkowy "trade asset". Salary tych graczy oczywiście nie ma prawa być wliczane do salary cap.

 

Co do samych ankiet to proponowałbym zamknąć aktualną za dwa dni i dopiery wtedy ustawić kolejną na powiedzmy pięć dni. Byłoby czysto klarownie i mielibyśmy szanse skupić się na jednym konkretnym aspekcie...

 

Tyle ode mnie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Benon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja osobiście jestem już na tyle przyzwyczajony do obecnego systemu, że jestem za opcją, żeby został.

 

Jeśli już miałoby coś się zmienić, to wprowadziłbym zakaz przeprowadzania transferów do ogłoszenia kolejności draftu do następnego sezonu. Miejsce w drafcie ma być odzwierciedleniem pozycji zespołu w danym roku gry, nie zaś wynikiem pojedynczej wymiany. Zadecydować, że zaraz po sezonie pojawia się kolejność wyborów i wydzieliś pewien okres czasu, w którym nie będziemy mogli "polepszyć sobie" tego miejsca.

 

Co równoznacznie stworzyłoby nasz własny trade deadline, do którego też byśmy się mogli przygotowywać w tym sensie, że zawsze jakieś 2-3 mega wymiany by się pojawiały.

 

To a propos tradeów.

 

Jeśli chodzi o FAs to nie traktowałbym FBX tak samo jak FB, gdzie pod koniec sezonu managerowie walczący o zajęcie wyższej pozycji przeprowadzają po 4-5 zmian dziennie, raz że będzie chaos z podliczaniem salary, a dwa jak sama nazwa mówi to jest dynastia, czyli proces, przygotowanie planu, a nie umiejętność wstania o 6.00 i zgarnięcie jakiegoś dobrego kąska.

 

Dla mnie zostaje data wyznaczająca ostatni dzień podbierania FAs, ja bym ją jednak przesunął do przodu. Kiedy już mniej więcej będzie wiadomo, którzy zawodnicy dostaną więcej minut w końcowej części sezonu. Wtedy podejmujemy decyzje i ryzyko kto może nam pomóc, a kto nie. Każdy może przeprowadzić tego ostatniego tyle zmian ile będzie chcieć. Przyniosłoby to więcej emocji. Nie wiem ile to mogłoby być? 2-3 tygodnie przed zakończeniem sezonu. Tak, żeby nie wszystkie karty zostały odkryte przez prawdziwe zespoły w lidze.

 

Również pozwoliłbym managerom, którzy chcą "zrzucić" jakieś grube salary, aby poprawić swoją pozycje w drafcie na wywalanie "Butlerów" w piździec. Musi być możliwość uskuteczniania tankowania, bo jedni walczą o mistrzostwo, a drudzy o pick.

 

Co do zawodników, którzy dołączają do NBA w późniejszym terminie to zgadzam się z przedmówcami, nie powinno się ich salary wliczać do głównej puli, ale dany manago ma do takiego zawodnika pełne prawa. Salary zaczyna się wliczać jak dołaczy do NBA i wtedy decydujemy kogo wywalamy.

 

 

W skrócie, bo i tak wiem, że tego nikt nie przeczyta :]

- trade deadline na wymiany do ogłoszenia kolejności kolejnego draftu.

- trade deadline na FAs zdecydowanie później niż 1 kwietnia, aby managerowie nie mając pewności kto wypłynie na koniec sezonu, ryzykowali z ich wyłapywaniem

- możliwość dropowania "Butlerów" w celu polepszenia sytuacji przed draftem

- zawodnicy wybrani w real drafcie, a przedłużający czas poza NBA nie są wliczani do salary, ale mamy do nich pełne prawa.

 

 

Kurde, żebyście pojęli o co mi chodzi :] można zrobić jeszcze tak, że 1 kwietnia będzie deadline dla wywalania zawodników, którzy obciążają nasze salary i wtedy będzie można podebrać kilka 15-stek za jakieś +25-tki. Potem przy tym drugim deadlinie zaznaczyć, że zawodnik nie może mieć niższego salary niż ten oddawany z tolerancją do 5fppg różnicy.

 

Jednak jeśli to się wzajemnie wyklucza, to odpuszczamy wyrzucanie tych "Butlerów" i wtedy commish ma mozliwość cofnąć taką wymianę jeśli uzna, że chodzi tu tylko o tankowanie. Na pewno nie jestem za brakiem jakichkolwiek deadlinów, to spowoduje lawiny zmian i może wprowadzić chaos.

 

Przeanalizujcie to!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jednego nie rozumiem

zasady dzialaja na korzysc niekorzysc wszystkich

po hooya ukonserwatywniac zasady ?

kazdy moze zrobic to samo, moze pogorszyc swoj zespol celem picku , moze trejdowac, dropowac, tankowac itp

nikt nikomu nie zabrania

a te wasze jeki odbieram tak jakbyscie zazdroscili ludziom pomyslow i jak jestescie za glupi i malo sprytni to sprowadzicie gre do swojego poziomu

 

wszedzie tylko zakaz, nie wolno, nie rob

prawdziwi polacy

trudno gowno ale rowno

ludzie wyjdzcie z tej komunistycznej doktryny

mamy doceniac kreatywnosc a nie ja karac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ai3, ale co z tego, ze działaja na korzysc niekorzysc wszystkich? To znaczy, ze nie można ich zmieniac? Lepsze jest wrogiem dobrego? Czy idziemy w skrajną konserwatywność, beton a'la grzesiu lato i jedziemy... a raczej nie jedziemy tylko stoimy w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jaka konserwatywnosc ? ******* mnie te twoje przekracanie logiki zdania

 

ja jestem za tym by bylo 460 , wg ciebie to konserwatyzm bo robimymy status quo

dla ciebie lepiej jest cos zmienic czyli dla ciebie jestes liberalny bo chcesz cos zmienic

ale tego ze chcesz ludziom dojebac wiekszy podatek 460->450 to juz nie widzisz

bo masz sie za liberalnego a mnie za konserwatywnego

 

ty jestes w mlodziezowce PoPisu ?

 

tak jak mowilem jestes albo hujowy alo zajebisty

nie ma srednio

bo bycie srednim sie nikomu tu nie oplaca

jak chcesz ruletki to idz na ruletke

nie bedziemy wyrownywac ligi bo to jest bezsens, losowosc nie bedzie i nie moze decydowac o wygranej

trzeba kombinowac

zreszta glosowanie idzie jak idzie

nie rozumiem

dopasujcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem PM do wszystkich z fbx1, którzy jeszcze nie zagłosowali, a sporo tego jest, ale nie ma jak do tej pory oddzewu.

 

chytry, lorak, jendras, obi, krzemo, geddo, radzio, findek i pewee nie zagłosowali.

 

Ostateczny termin na zagłosowanie to 26 maj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba pamiętać że mamy 4 opcje do wyboru więc głosy się rozłożą i napewno 50% łącznej liczby GMów na żadną nie będzie.

Tyle że jak przeanalizować to głosowanie to i tak widać że 21 jest za otwarciem FA do końca sezonu bo druga opcja też to zakłada,

I wydaje się to już przesadzone że to przejdzie - obojętnie jak liczyć.

 

@ obi

Jesteśmy i czytamy, ale chłopie próbowałem zrozumieć wszystko o co Ci chodziło w tych Twoich propozycjach i po piątym czytaniu dalej nie za bardzo rozumiem sens zakazu przeprowadzania transferów do ogłoszenia kolejności draftu do następnego sezonu, albo dwóch deadlinów czy tych tolerancji na dropy i addy oraz generalnie o co kaman.

Jak mawiał pewien klasyk - nie wiem na czym wtedy jechałeś ale musiało to być mocne i musiało tego być dużo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymalem i policzylem GMow. Teoretycznie powinno byc 60, ale biorac pod uwage powtorzenia z listy z watkow o deklaracjach praktycznie jest... 45. Czyli zwykla wiekszosc to 23 glosy.

Swoja droga, dopiero teraz zauwazylem, ze obi jako jedyny gra w 3 ligach...

 

Jeśli już miałoby coś się zmienić, to wprowadziłbym zakaz przeprowadzania transferów do ogłoszenia kolejności draftu do następnego sezonu.

Zdajesz sobie sprawe, ze nie trzeba czekac na ogloszenie kolejnosci by wiedziec o pickach?

Bo przeciez sami mozemy sobie to liczyc/szacowac i reagowac adekwatnie.

 

Czy idziemy w skrajną konserwatywność, beton a'la grzesiu lato i jedziemy... a raczej nie jedziemy tylko stoimy w miejscu.

LOL za to demagogiczne porownanie od czapy!

"Jak liga nie zaakceptuje mojego pomyslu to wina ligi, a nie propozycji!".

 

FYI: pare dni temu zauwazylem, ze bulek zaproponowal identyczna zmiane obnizenia limitu pensji w keeperze na sznurowadle... takze cos go mocno olsnilo w tym sezonie stad taka krucjata ;-)

 

Wysłałem PM do wszystkich z fbx1, którzy jeszcze nie zagłosowali, a sporo tego jest, ale nie ma jak do tej pory oddzewu.

#czerwonaflaga

 

Ostateczny termin na zagłosowanie to 26 maj.

Co sie stanie jak zabraknie glosow by podjac decyzje? Z automatu nie przechodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ai3, strzelasz sobie samobója jak Pique.

Piszesz, albo jestes hujowy albo zajebisty. Uważasz siebie za tego drugiego? C'mon, to sobie poradzisz i z 450. Najlepsi i tak sobie poradzą. A ci, którym jakoś się udało wejśc na sam szczyt i się boją zmian, bo straca miejsce w czołowce na lata - sami sobie mówią: "boje się utraty swojego stanowiska, bo się przyzwyczaiłem być na szczycie". Wypisz wymaluj Grzesio.

 

Wilq - tu i tu jestem komishem. Jaka tu krucjata? Nie mogę zasugerowac własnej opinii? Przecież nikomu niczego nie narzucam, nie robię z siebie Stalina (pozdro QAS). Poza tym tak jest najłatwiej, czekac na gotowe i jeszcze jechać po kimś, kto się stara ulepszać ligę. A to krucjata, a to frazesy, że przemawia przeze mnie prywata (bo nie jestem w czołówce). Super, też tak lubię.

 

Uważam, że to dobre dla ligi, bo rozkręci trejdy, nieco wyrówna ligę i przyczyni się do tego, że najlepsi będą musieli zmienić styl niż iśc po linii najmniejszego oporu. Rok temu Roger wywalił na FA 3 rzadziaków i po sprawie. Nic nie mam do tego, ale to do wzrostu poziomu ligi sie nie przyczyni.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ci, którym jakoś się udało wejśc na sam szczyt i się boją zmian, bo straca miejsce w czołowce na lata - sami sobie mówią: "boje się utraty swojego stanowiska, bo się przyzwyczaiłem być na szczycie". Wypisz wymaluj Grzesio.

Eghm, Grzesio dostal stolek po znajomosci, a druzyny byly budowane wlasnym ryzykiem i decyzjami.

 

Wilq - tu i tu jestem komishem. Jaka tu krucjata?

Zartowalem w tym dopisku, raczej jestem ciekawy skad sie wziela propozycja...

 

Uważam, że to dobre dla ligi, bo rozkręci trejdy, nieco wyrówna ligę i przyczyni się do tego, że najlepsi będą musieli zmienić styl niż iśc po linii najmniejszego oporu. Rok temu Roger wywalił na FA 3 rzadziaków i po sprawie. Nic nie mam do tego, ale to do wzrostu poziomu ligi sie nie przyczyni.

... bo nie bardzo widze zwiazek miedzy Twoja argumentacja, a sama propozycja.

Rozkreci trejdy? Juz jest ich duzo i zaleza bardziej od aktywnosci GMow niz przepisow. Zmienic styl gry? Na jaki? Wciaz bedzie wywalanie dziadow ot nie 3 tylko 4 i ironia sytuacji polega na tym, ze druzyny z dolu tabeli nie sa zainteresowane tymi dziadami. Takze contenderzy traca, zyskuja pretenderzy z waiverow, a dolna 10 zespolow i tak malo co z tego ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałem głos na opcje bez zmian.

 

Jednak już tu wyczytałem, że zasdrościmy ludziom pomysłów i że jesteśmy za głupi, że sprowadzamy ligę do swojego poziomu.

 

i oczywiście wszyscy tak to łykną...

 

a potem jak będzie 20 wymian jednego dnia i tak codziennie, bo czołówka będzie walczyć o mistrza to ai3 sam będzie każdego dnia liczyć salary. Ciekawe na jaki pomysł wpadniecie jak się okaże, że ktoś przekroczył i tak grał przez tydzień, a powiedzmy za 3 dni koniec sezonu? Będziecie odejmować?

 

Ja jak najbardziej mogę przyjąć no limit option, będę się budzić wcześniej i tak swoje dostanę. Pisałem jednak, żeby przesunąć granice dalej niż 1 kwietnia, aby nie robić z FBX jednosezonówki i żeby był trade deadline, który eliminowałby wymiany poprawiające pozycje w drafcie. To jest sprowadzanie ligi do swojego poziomu do hoooooooooya?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem PM do wszystkich z fbx1, którzy jeszcze nie zagłosowali, a sporo tego jest, ale nie ma jak do tej pory oddzewu.

 

chytry, lorak, jendras, obi, krzemo, geddo, radzio, findek i pewee nie zagłosowali.

 

Ostateczny termin na zagłosowanie to 26 maj.

Ja nie mam i nie miałem możliwości zagłosowania. "Ankieta zamknięta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ankieta jest zamknięta, nie ja ją zakładałem i nic nie mogę zrobić, by ją odblokować, więc prosilbym tych którzy jeszcze nie zaglosowali o napisanie w tym temacie którą opcję wybierają.

 

Twojego głosu Krzemo nie widzę w ankiecie, choć zdaje się, że zagłosowałeś na opcję numer 3, bo widoczne w ankiecie jest 5 głosów GMów na tę opcje, a przecież głosów oddanych zostało 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.