Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2013/14


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

 Perspektywy na kolejne sezony znakomite ;)

 

Wyczuwam u Ciebie tzw. ból dupy ;), trzeba było składać propsy.

 

Perspektywy hmmm ... są nudne, znudziłem się już kiszeniem pewnych graczy.... perspektywy kolekcjonuje pewee

 

Fournier > Turner

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Team GP Total FPPG ( +/- ) ( FPPG DNIA )

Marcos 795 34651 43,59 ( -0,16 ) ( 40,15 )

lorak 782 33107,5 42,34 ( -0,13 ) ( 39,08 )

Roger 779 32457,5 41,67 ( -0,10 ) ( 39,60 )

Mar 778 31825,5 40,91 ( -0,10 ) ( 38,76 )

ai3 782 31891 40,78 ( 0,10 ) ( 42,77 )

Wilq 768 29965 39,02 ( 0,23 ) ( 43,41 )

Findek 606 22207 36,65 ( 0,22 ) ( 41,43 )

drtoudi 796 29110 36,57 ( 0,34 ) ( 45,79 )

bulek 770 27578 35,82 ( 0,07 ) ( 37,50 )

Krzemyk 771 27121,5 35,18 ( 0,11 ) ( 37,79 )

piotreksuper 735 25670,5 34,93 ( -0,06 ) ( 33,58 )

chytruz 720 24686,5 34,29 ( -0,04 ) ( 33,38 )

Antek 725 24751,5 34,14 ( -0,10 ) ( 31,44 )

PeWee 735 24932,5 33,92 ( 0,09 ) ( 36,00 )

Ik#1 675 22244,5 32,95 ( 0,19 ) ( 36,53 )

Radzio 758 23689,5 31,25 ( 0,04 ) ( 32,20 )

GeDDo 734 22648 30,86 ( 0,09 ) ( 33,61 )

Jendras 671 19753 29,44 ( 0,13 ) ( 32,05 )

Wirakocza 750 21356,5 28,48 ( -0,23 ) ( 23,60 )

obi 687 18938 27,57 ( 0,08 ) ( 29,58 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trejd.

 

Mój pick, Wolters i Patterson do Wilqa.

Jackson i Henderson do mnie.

 

Wolters i Patterson tak czy siak by szli na FA, zasadniczą rolę tu odgrywają pick i Jackson.

 

Pick sprzedaję, bo owszem, mogę trafic na drugiego Cartera-Williamsa, ale i na jakiegos Caldwella-Pope'a, ktorego wybrałem w FBX#2.

Jackson to dla mnie jeden z lepszych backupów na PG w NBA. O ile nie najlepszy.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

male podsumowanie sezonu 

 

Marcos gratulacje nikt by sie nie spodziewal - under the radar - zadziwiajace ze 

1) trafil Ci sie najbardziej under the radar trejd jeszcze przed sezonem 

a) Derozan postanowil zrobic skok 

B) Lowry postanowil zagrac o nowy kontrakt 

c) Rudy Gay odszedl a Raptors zaczeli grac naprawde super fajnie

2) Marshall byl pickupem sezonu

a) Lakers i DAntoni byli ogolnie pickupem ale ten Kendall robiacy po 50 po nowym roku niesamowite

3) Mimo iz kazdy rozdawal zawodnikow robiacych po 60 - DeAndre, Lamarcus i dostal w zamian 30%-60% wartosci to i tak zwyciestwo bylo nie zagrozone - ogolnie kazdy sie podjaral topowym draftem i postanowil przez to cofnac sie o 3 lata w rozwoju to i tak nic to nie dalo 

4) Roger mimo iz prowadzil pol sezonu o lata swietlne, zrobil swietny trejd i wybral najlepszego rookiego pod katem fantasy od kilku ladnych lat to ledwo zajmie 3 miejsce - nie wiem czy gratulowac czy wspolczuc  

5) Dragic ! 

 

do zobaczenia na drafcie 

#excited ! 


aha no i wielki przegrany sezonu nasz ex mistrz 

wilq - raz pod wozem raz pod wozem - tak trzymaj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcos gratulacje nikt by sie nie spodziewal

True, true. Mozemy od teraz pisac zamiast "zycze sobie idealnego sezonu" to "powtorka marcosa z 13/14" ;-)

Bo to przyklad jak niemal wszystko wychodzi w wariancie optymistycznym i pozamiatal spektakularnie.

Pewnie przy okazji pobil jakies rekordy sredniej za sezon?

 

4) Roger mimo iz prowadzil pol sezonu o lata swietlne, zrobil swietny trejd i wybral najlepszego rookiego pod katem fantasy od kilku ladnych lat to ledwo zajmie 3 miejsce - nie wiem czy gratulowac czy wspolczuc

Oczywiscie gratulowac bo fundament ma na lata, a marcos co roku nie bedzie trafial wygranej w totka.

 

aha no i wielki przegrany sezonu nasz ex mistrz 

wilq - raz pod wozem raz pod wozem - tak trzymaj

Wolalbym zeby to byl jednorazowy wypadek ;-)

Ale na liscie rozczarowan niestety musze sie umiescic, nawet nie chodzi o kontuzje Horforda i Ryana bo przeciez z taka czolowka bym nie powalczyl choby byli zdrowi, mnie najbardziej bola stracone szanse trejdowe ze szczegolnym uwzglednieniem Twojego wpadniecia do Findka w taki sposob, ze wydymales nas obu. Doceniam piekno ruchu jako obserwator, ale to byl mocny cios dla moich planow i trzeba sie przegrupowac by powalczyc za rok. Zobaczymy co z tego wyjdzie, zawsze jakies wyzwanie...

 

Swoja droga, sezon katastrofa i 6 miejsce? Um, moglo byc gorzej...

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przy okazji pobil jakies rekordy sredniej za sezon?

gdzie tam. teraz liga jest za silna żeby bić rekordy z dawnych lat ;]

 

numerem jeden jest Mar z 2008 ze średnią 46,13.

 

Oczywiscie gratulowac bo fundament ma na lata, a marcos co roku nie bedzie trafial wygranej w totka.

patrząc na wyniki Marcosa w roto, to nie sądzę aby to był szczęśliwy traw. on po prostu wygląda na jednego z lepszych GMów w fantasy. BTW, ai też mógłbyś spróbować swoich sił w roto.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to wolę bawić się w podsumowania po ostatnim meczu sezonu, ale skoro zaczęliście to swoje też dodam od siebie ...

 

1. Największe zasługi co do mojej wygranej należą się Dunk Fanowi bo dostałem po nim ekipę z ogromnym potencjałem, i przede wszystkim core z jego składu przez cały sezon stanowił o sile zespołu: Lowry, Dragic, Conley, Griffin, Bosh, nawet Nick Young, a ja dołożyłem jedynie swoje z trejdem DeRozana (that's my man) i Lopeza (najbardziej mnie zaskoczył swoim sezonem) oraz potem FAsami: Kendall, Meeks.

 

2. Rywalizacja była bardzo ostra i dopiero niedawno poczułem że tego nie przegram, bo Roger i Lorak na zmianę mieli dobre serie, nie odpuszczali i straszyli mnie ciągle. A naprawdę to po dealu Rogera z Durantem i Lillardem pomyślałem że będzie po zabawie, ale jednak mój team to przetrwał. Trejd roku, jeżeli nawet nie kilku najbliższych lat.

 

3. Sprawdziłem i do końca roku miałem średnią 40,86 a od tego momentu mam 45,53. z czego w samym styczniu 48,07. To się nazywa nowe otwarcie w nowym roku ;) Bardzo dużo czynników się zgrało i się dobrze poukładało co tylko pokazuje dlaczego medale się rozdaje na końcu ;) Sam w okolicach świąt uważałem że walka jest o 2 miejsce bo u Rogera wszystko działa jak należy i nie ma prawa się zepsuć - i w zasadzie aż tak bardzo się nie zepsuło, tyle że u mnie zaczęło działać jeszcze lepiej.

 

4. @ai3 - mimo wszystko gratuluję wybrnięcia z głębokiej starości składu w całkiem, całkiem perspektywy. I doceniam trafność twoich przewidywań  - nawet sprawdziłem - 09.01. założyłeś że mogę wygrać - nawet ja pomyślałem że to się może udać trochę później.

 

5.

patrząc na wyniki Marcosa w roto, to nie sądzę aby to był szczęśliwy traw. on po prostu wygląda na jednego z lepszych GMów w fantasy. BTW, ai też mógłbyś spróbować swoich sił w roto.

 

Dzięki za takie słowa, ale jeszcze trochę doświadczenia brakuje. Przypomnę tylko że przed sezonem w roto mój team był typowany do walki o utrzymanie ;) Ale tam sezon jeszcze się nie skończył, choć chyba niestety na ostatniej prostej się dam wyprzedzić.

 

I potwierdzam że roto jest duuuuuużo bardziej wymagające. Ai3 - czas się sprawdzić z dużymi chłopcami ;)

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty Marcos.

 

U mnie trochę kiepskie uczucie, że zrobiłeś wszystko co mogłeś, a to i tak starczyło jedynie do 3 miejsca.

 

Z drugiej strony potem zaczynasz myśleć, że oddałeś Hedo za pick, który zamieniłeś w MCW i który utorował drogę do pozyskania Duranta i Lillarda, by zapomnieć, że świat się nie kończy na tegorocznym sezonie :]

 

 

Moje top5 na koniec sezonu: Mavs, Clippers, Celtics, Cavs i 76ers/Bulls/Heat - kolejność przypadkowa.

 

W sumie niewiele się pomyliłem - zamiast Celtics Nix i trafiam piąteczkę w mini lotto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz Roger, jak się wymienia 1/3 ligi jako top5 to nietrudno trafić cztery zespoły, bo 8 drużyn przed sezonem było wyraźnie lepszych od pozostałych.

 

w ogóle ciekawie się czyta posty z tamtego okresu, jak np. pisałeś, że Ariza przepadnie w rotacji wizards, a co niektórzy się napalali na jakichś Jenkinsów z waivera ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu, że typy Twoje i Wilq w kwestii pozycji na koniec sezonu były gorsze od moich ;]

 

Jenkins over Ariza to moja pomyłka sezonu. Zresztą gdzieś tu już napisałem, że miałem ustawionego na waiverze 1 Arizę, ale uznałem że utonie w rotacji, więc dałem go na dwójkę. Znacznie przeceniłem ewentualną rolę Portera, a niedoceniłem rolę cy. Dobrze że ostatecznie nie znalazłem miejsca w salary by wziąć Portera w drafcie zamiast MCW, a co planowałem jeżeli już mówimy o postach z tamtego okresu, bo teraz nie byłbym na 3 miejscu, a na 10...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu, że typy Twoje i Wilq w kwestii pozycji na koniec sezonu były gorsze od moich ;]

niby jak? w 7 (twoja metoda na top5) wymienionych na początku drużynach również trafiłem 4 w realnym top 5. Wilq podobnie (choć tu trochę trudniej ocenić, bo w drugiej grupie wymienił znacznie więcej drużyn).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na wyniki Marcosa w roto, to nie sądzę aby to był szczęśliwy traw.

Dla jasnosci, mialem na mysli istotna nagla poprawe polowy skladu, ktora sie za rok nie powtorzy, a nie ze Marcos przypadkiem zebral sklad.

 

on po prostu wygląda na jednego z lepszych GMów w fantasy.

Czekaj z ta korona, na razie mial jeden dobry sezon... ;-)

 

 

Przypomnę tylko że przed sezonem w roto mój team był typowany do walki o utrzymanie ;)

Po czym klepnales zlodziejski trejd za Dwighta i stracilo to na aktualnosci.

Spojrz gdzie bys byl gdybys zatrzymal Jrue i Tobiasa!

 

 

wiesz Roger, jak się wymienia 1/3 ligi jako top5 to nietrudno trafić cztery zespoły, bo 8 drużyn przed sezonem było wyraźnie lepszych od pozostałych.

+1.

 

 

Nie zmienia to faktu, że typy Twoje i Wilq w kwestii pozycji na koniec sezonu były gorsze od moich ;]

Wolne zarty. 3/5 > 4/7 ;-PP

Gdyby liczyla sie sama ilosc trafionych to moznaby wymienic 10-15 druzyn i zawsze trafialbys cale Top5.

Ale to zadna sztuka i dlatego tier contenderow nie powinien zawierac polowy ligi.

 

Choc odnosnie przedsezonowych przepowiedni trzeba dodac, ze wszyscy mocno niedocenilismy loraka... ale czy dalo sie przewidziec, ze dostanie w sezonie tyle prezentow trejdowych? Nie, takze gratki za to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przyjmując założenie że poza tymi co się już połamali to nikt się nie połamie więcej

to bym trochę tak nietypowo postawił na taką kolejność:

TOP 3 - 76ers, DAL, NYK,

4-7 - LAC, CLE, BOS, MIA,

8-13 - CHI, SAC, DET, ORL, MEM, LAL

14-17 - SAS, DEN, STL, PHO

18-20 - IND, HOU, MIL

 

W założeniu kolejność nieprzypadkowa, ale sezon jest długi więc zmiennych też sporo ;)

 

Rzekłbym że tu jest 6/7 ;) Nie doceniłem co prawda trochę Chicago i strasznie przeceniłem 76ers, ale chyba jako jedyny widziałem NYK w TOP3. 

 

Co Wilq skomentował tak :

 

 

Wg mnie kolejnosc marcosa nie jest "nietypowa" tylko "z bardzo luznym zwiazkiem ze skladami" ;-)

76ers, DAL, NYK w Top3??? To juz predzej bym sie spodziewal, ze druzyny 4-7 skoncza jako 1-4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj z ta korona, na razie mial jeden dobry sezon... ;-)

tutaj jest lepszy od ciebie, ai i mnie. w I roto od ciebie i Sławka, a rok temu w roto był lepszy od GBR i mnie. poza tym przed sezonem mocno go męczyłem o jakiegoś PG i wiem jakich graczy chciał, a jakich nie - to też sporo mówi i wszystko razem wystarcza aby go umieścić w top 15 najlepszych GMów w polsce ;]

 

Choc odnosnie przedsezonowych przepowiedni trzeba dodac, ze wszyscy mocno niedocenilismy loraka... ale czy dalo sie przewidziec, ze dostanie w sezonie tyle prezentow trejdowych? Nie, takze gratki za to...

po pierwsze, to nawet gdybym nie dokonał wymian z Jordanem i LA, to miałbym średnią na poziomie około 40,8 przy założeniu, że Brook by grał (a takie założenie, bo jego kontuzja spowodowała wymiany). tak więc to tak czy inaczej był skład na top5/6.

 

po drugie, trejd z udziałem Duranta był chyba lepszy niż jakikolwiek mój. pozyskanie Derozana z Lopezem to też się okazało niesłychanie sporym wzmocnieniem Marcosa.

 

po trzecie, nie wszyscy, bo Marcos miał mój skład w top3 - kolejny argument za tym jak dobrym jest GM ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym klepnales zlodziejski trejd za Dwighta i stracilo to na aktualnosci.

Spojrz gdzie bys byl gdybys zatrzymal Jrue i Tobiasa!

Jakoś dziwnym trafem pomijasz że w tym trejdzie poszedł jeszcze Lance który przez pół sezonu naparzał prawie co noc triple double. Poza tym w drafcie trudno jest wybrać zwycięski skład, ale ja miałem wartościową 11-12 i dzięki temu robiąc deale mogłem sprzedawać grajków z mojego 8-11 miejsca w rotacji a nie musiałem tak jak ty oddawać graczy z miejsc 1-5. Subtelna różnica. Ale to nie wątek o roto więc tą dyskusję zostawimy sobie na posezonowe analizy w roto I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.