Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2013/14


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

Roger, Ty się już tak nie pusz bo ja się o 4-wayu dowiedziałem wczoraj na sam koniec i, w zasadzie, to zamieniałem się tylko z Jendrasem. Tak czy siak, dobra robota ! ;]

Powiem tak. Każdy z Was wiedział, że handluje Kobim. Od września. Wysyłałem oferty, nikt nie był zainteresowany, najlepsze co mogłem za niego dostać to jakieś pionki na granicy FA. Mam pick Rogera, który w tym drafcie będzie wart pick 6-12 z poprzedniego, mam Hawesa, który będzie wytrejdowany albo nie będzie. Nawet jak poleci i nie będzie robił 50 tylko 40 to nadal jest to niezła wymiana za starego Kobika, który swoje zrobi ale waży w c*** i po kilku trejdach konkurencji mogłoby mi się na niego okienko zamknąć. Nie mówiąc już o tym, że rynku na niego wielkiego nie widziałem ale Shavlick lubi mieć ostatnie słowo, dobry z niego chłopak i kłócił się nie będę.

Paul jest ok ale ja mam do niego uraz po poprzednim sezonie gdzie rozjebał się na miesiac zaraz po tym, jak go pozyskałem. Z tego samego powodu pozbywałem się Wade'a, teraz podobna sytuacja może mieć miejsce z Kobim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się zdania, że mało zażyczyłem sobie za Duranta. Jednak odnoszę wrażenie, że patrzycie na ten deal dość ‘płytko’. Przede wszystkim należy sobie odpowiedzieć na dwa podstawowe pytania. Co zyskuję posiadając Duranta w składzie, a co oddając go w takiej wymianie? No i raczej więcej plusów widzę przy jego oddaniu. No ale po kolei ...

 

Zostając z Durantem w składzie, posiadałbym człowieka w okolicy 70fppg. Grającego regularnie i dość młodego. Z całą pewnością co sezon jest w TOP3 całej ligi. Posiadałbym Hicksona (okolice 38-40fppg w tym sezonie) i W.Johnsona (obecne 28-30fppg). Hickson niby niedoceniany, jednak on raczej kręci swoje maksy. W poprzednim sezonie jako podstawowy C w Portland, a obecnie w S5 w Denver pod nieobecność McGee! Jak McGee wróci, to w znacznym stopniu odbije się to na jego cyferkach (tak jak na początku obecnego sezonu). Więc więcej po prostu nie będzie kręcił (obstawiam jakieś 30-35fp), więc szału to nie robi. No chyba, że zostanie wytransferowany, no ale to obecnie ciężko przewidzieć. Johnson też w tym sezonie kręci lepsze cyferki, no ale nie wiadomo jak to w jego przypadku będzie wyglądało za rok i w kolejnych latach. Wszyscy wyżej wymieni zawodnicy grają i kręcą cyferki, które w znacznym sposób pogarszały mój pick w drafcie. W poprzednim sezonie ugrałem ze zdrowym Durantem 7 pick. Więc w tym roku posiadając go w składzie, byłoby pewnie bardzo podobnie. Tak więc, doszedłby do składu jakiś rookie, który może w przyszłości (nie wiadomo jak długiej), zacząłby kręcić jakieś 40fppg (no chyba, że przyfarciło by się z drugim MCW). Czyli posiadałbym Duranta 70fp, Monroe 45fp, Sandersa 45fp, Hicksona 35fp, rookie 40fp i reszta. Co można by takim składem osiągnąć w lidze? Na to pytanie najlepiej odpowie Wam Radzio, który kisił od początku istnienia fbx1 L.Jamesa w składzie (reszta to średniej klasy zawodnicy, albo jeszcze gorzej) i nigdy nic nie ugrał. Wysokiego picku też nigdy nie miał. No i tak co roku, gdzieś w środku stawki. Mnie takie wyniki nie zadawalają, więc postanowiłem zaryzykować. Więc ...

 

... co mogę zyskać oddając Duranta w takim dealu? Przede wszystkim jest tutaj Paul. Koleś może i trochę starszy, może i bardziej podatny na kontuzje. Aczkolwiek jak gra, to gra całkiem fajnie. No i jest w stanie kręcić cyferki w okolicy 60-70fppg. Natomiast jeśli o coś będę grał a ten złapie kontuzje, to przecież kupca na niego się znajdzie. Więc dramatu tutaj nie widzę. Zamiast Hicksona wchodzi tutaj B.Lopez, który jest o jeden, jak nie o dwa poziomy wyżej od JJ’a. Raczej doprowadzą go do stanu używalności w przyszłym sezonie (jest młody i ma potencjał w starych Netsach), więc możliwe jest kręcenie przez niego średniej w okolicach 50fppg. Do tego dochodzi zawodnik rookie z draftu z całą pewnością wyższym numerkiem jak 7. Więc nawet jak będzie w top5, to jest szansa wyrwania potencjalnego all-stara, który w przyszłości (może w przeciągu 2 lat) zacznie kręcić jakieś 50-60fppg. Czyli ostatecznie zostaję z Paulem 60-70fp, Lopezem 45-50fp, Monroe 45fp, Sandersem 45fp, rookie 50fp i resztą. Perspektywy będą dużo lepsze, a niżeli jakbym kisił w składzie Duranta. Tak mi się wydaje.

 

Nie bawi mnie co roku siedzieć gdzieś w połowie stawki, tak jak robi to Radzio. Chociaż on to już raczej jedzie na doświadczeniu i w taki właśnie sposób osiąga taki wynik w lidze ;). Wole zaryzykować i albo na tym zyskam, albo stracę. Jak stracę to będzie tankowanie. A jak zyskam, to wrócę do walki o coś w tej lidze. Oczywiście ktoś powie, że on dałby więcej za Duranta. Więc się pytam, dlaczego nie otrzymałem takiej oferty? Jak się ktoś nie zapyta, ten się nigdy nie dowie, że ktoś taki jak Durant może zostać sprzedany. Inna sprawa, że bawią mnie teksty osób, które złożyły propozycje za Duranta (moim zdaniem gorsze) i teraz piszą, że poszedł tanio. Śmiesznie też wygląda post Loraka, który się dziwi, że Roger dostał najlepszego zawodnika ligi. No a przecież sam mogłeś go pozyskać. Sam pytałeś się o niego w czasie jak A.Davis złapał kontuzję. No ale rzuciłeś cenę zaporową. Jeśli ktoś się teraz dziwi, że tanio sprzedałem Duranta, to niech sobie pluje w brodę, że o niego po prostu nie zapytał. Ja wybrałem najlepszą dla siebie ofertę i sprzedałem. No a jak to się dla mnie skończy, to czas pokaże. Ja jestem zadowolony, tym bardziej, że w poprzednio uzgadnianym dealu 4 GMów, oddałbym więcej. Tym samym mniej bym zyskał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwi mnie to z jaka lekkoscia Roger pocisnał kolegów, brawo , wyruchałes ich z usmiechem na twarzy a na koniec przypaliles im peta na klacie za co Ci podziekowali i zaspiewali Tobie faszystowska piosenke

zazdroszcze szczegolnie ze Marcos juz wjezdzal z czolgami do miasta - troche brak wyczucia caloksztaltu klimatu ligi przez kolegow

Klasyka w ocenie trejdow by ai3 ;-)

 

Po tym jak wymiana przepadła za pierwszym razem (zamiast Findka 4 do brydża był wtedy WilQ i imo jakość zawodników zaangażowanych w tamten props był jeszcze większy niż obecnie)

Ech... szkoda ;-)

 

Co można by takim składem osiągnąć w lidze? Na to pytanie najlepiej odpowie Wam Radzio, który kisił od początku istnienia fbx1 L.Jamesa w składzie (reszta to średniej klasy zawodnicy, albo jeszcze gorzej) i nigdy nic nie ugrał. Wysokiego picku też nigdy nie miał. No i tak co roku, gdzieś w środku stawki [...]

Nie bawi mnie co roku siedzieć gdzieś w połowie stawki, tak jak robi to Radzio. Chociaż on to już raczej jedzie na doświadczeniu i w taki właśnie sposób osiąga taki wynik w lidze ;)

A propos, Radzio to ma jakis plan? Bo go ni grzyba nie widze... od kilku lat... do tego stopnia, ze sie zastanawiam czy on jeszcze gra z nami. Tzn na Yahoo zaglada i sklad wystawia, ale jak mozna miec LeBrona i nie byc contenderem? Jak mozna miec druzyne w przebudowie z 1 ruchem przez pol sezonu???? Niby Jendras tez ma, ale on rzezbi trejdami, a te maja wiekszy wplyw na druzyne niz FAsy.

 

Oczywiście ktoś powie, że on dałby więcej za Duranta. Więc się pytam, dlaczego nie otrzymałem takiej oferty? Jak się ktoś nie zapyta, ten się nigdy nie dowie, że ktoś taki jak Durant może zostać sprzedany.

Wg mnie tu jest powazny problem w Twoim wywodzie: jak latami zawodnik jest nietykalny, a tak bylo w przypadku KD, i nagle sie okazuje, ze jednak mozna go dostac to nijak nie jest to oczywiste dla reszty ligi! Tzn poprzednich np 5 pytan odrzuciles, ale trzeba bylo zadac 6 akurat w momencie gdy zmieniles zdanie? To sie kupy nie trzyma. Samo handlowanie zawodnikami typu Durant powinno sie oglaszac na forum - "Hej, zmienilem status z 'nietykalny' na 'z powodu okolicznosci moze chyba oddam. Slijcie swe mega wypasione oferty, ale tylko te gdzie sa spelnione takie i takie warunki". Tego tutaj nie bylo. Sam sie dowiedzialem przypadkowo tylko dlatego, ze gadalem o swojej wymianie z niektorymi uczestnikami trejdu 4-stronnego...

 

Inna sprawa, że bawią mnie teksty osób, które złożyły propozycje za Duranta (moim zdaniem gorsze) i teraz piszą, że poszedł tanio

Poniewaz to zapewne dotyczy mnie to zareaguje... zawodnikow, ktorzy spelniali Twoje kryteria jest moze z 3 w lidze. To jakby z miejsca wyklucza sensownosc ofert dla calej reszty ligi i powoduje, ze sztucznie ubywa konkurencji... ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twojsza prawda, Geddo, nie jest mojsza. Wilka jest mojsza

Rzadko sie zdarza ruch takim zawodnikiem, zawsze słyszałem i potwierdzało się to w PMach, że Lebron, Howard i Durant są nietykalni w tej lidze. Aż szkoda nie dowiedzieć się, czy miało się szansę go mieć, nienawidzę Cię za to stary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Team GP Total FPPG ( +/- ) ( FPPG DNIA )

Roger 438 18881,5 43,11 ( -0,05 ) ( 42,47 )

Marcos 473 20263,5 42,84 ( 0,31 ) ( 46,97 )

lorak 448 18828,5 42,03 ( 0,04 ) ( 42,50 )

ai3 444 17898 40,31 ( 0,30 ) ( 44,87 )

Mar 454 18287 40,28 ( 0,33 ) ( 45,14 )

Wilq 426 16828,5 39,50 ( -0,19 ) ( 37,29 )

Findek 362 13674,5 37,77 ( -0,02 ) ( 37,46 )

drtoudi 455 16736,5 36,78 ( -0,22 ) ( 33,79 )

bulek 435 15395,5 35,39 ( 0,35 ) ( 40,28 )

Krzemyk 437 15455 35,37 ( 0,06 ) ( 36,40 )

piotreksuper 396 13908,5 35,12 ( 0,28 ) ( 38,01 )

Antek 407 13992,5 34,38 ( -0,16 ) ( 32,48 )

chytruz 399 13602,5 34,09 ( 0,08 ) ( 35,13 )

PeWee 449 15154,5 33,75 ( 0,36 ) ( 39,86 )

GeDDo 439 14393 32,79 ( -0,63 ) ( 23,55 )

Ik#1 372 12002 32,26 ( 0,37 ) ( 36,96 )

Jendras 365 11268,5 30,87 ( -0,34 ) ( 26,48 )

Radzio 437 13309 30,46 ( -0,02 ) ( 30,23 )

Wirakocza 429 12815,5 29,87 ( 0,01 ) ( 29,96 )

obi 417 12057 28,91 ( -0,30 ) ( 24,90 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.