Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2013/14


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

Rzekłbym że tu jest 6/7 ;) ale chyba jako jedyny widziałem NYK w TOP3.

Rzeczywiscie ladnie to wyglada, ale tu wychodzi problem z wnioskami odnosnie ocen przedsezonowych.

Patrzac po wynikach lorak w Top3 bylo swietna i odwazna przepowiednia.

Patrzac na sklad loraka przed sezonem byla to przepowiednia bledna!

 

tutaj jest lepszy od ciebie, ai i mnie. w I roto od ciebie i Sławka, a rok temu w roto był lepszy od GBR i mnie. poza tym przed sezonem mocno go męczyłem o jakiegoś PG i wiem jakich graczy chciał, a jakich nie - to też sporo mówi i wszystko razem wystarcza aby go umieścić w top 15 najlepszych GMów w polsce ;]

Serio? Gdybym porownal tutaj graczy NBA na takiej podstawie to bys mnie wysmial... ale odnosnie GMa to ma jakis sens? Probka jest za mala na takie stwierdzenia... chociaz jesli ktos sie z tym zgadza to radze Ci Marcos odejsc teraz bo bedzie juz tylko zjazd w dol ;-)

 

 

po pierwsze, to nawet gdybym nie dokonał wymian z Jordanem i LA, to miałbym średnią na poziomie około 40,8

Czyli bylbys w srodku stawki!

 

przy założeniu, że Brook by grał (a takie założenie, bo jego kontuzja spowodowała wymiany). tak więc to tak czy inaczej był skład na top5/6.

Czyli nie bylbys contenderem... a odnosnie tego zalozenia to nie dosc, ze kontuzja Brooka nie byla wielkim zaskoczeniem to jeszcze generalnie przy tego typu wymianie powinienesbyl dostac gorszego zawodnika, a dostales znacznie lepszego!

 

po trzecie, nie wszyscy, bo Marcos miał mój skład w top3 - kolejny argument za tym jak dobrym jest GM ;]

LOL, to sie poklepales po plecach ;-) A wg mnie jest wrecz przeciwnie, podkresla farta! Chyba, ze wiedzial iz klepniesz takie trejdy wtedy wielki szacun. Ale w opisie przedsezonowym tego nie bylo.

 

Jakoś dziwnym trafem pomijasz że w tym trejdzie poszedł jeszcze Lance który przez pół sezonu naparzał prawie co noc triple double.

Lance zaczal mocno, ale skonczy sezon poza Top100, wiec w ocenie trejdu to marginalny ziutek.

 

Poza tym w drafcie trudno jest wybrać zwycięski skład

Dlatego rozgrywamy sezon ;-)

Tzn nie zrozum mnie zle, miales lepszy sklad niz myslalem przez eksplozje Lowrego i Cousinsa, ale zupelnie sie nie zgadzam, ze bylbys contenderem gdyby nie swietne trejdowanie, ktorego przed sezonem przewidziec sie nijak nie dalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie ladnie to wyglada, ale tu wychodzi problem z wnioskami odnosnie ocen przedsezonowych.

Patrzac po wynikach lorak w Top3 bylo swietna i odwazna przepowiednia.

Patrzac na sklad loraka przed sezonem byla to przepowiednia bledna!

w takim razie weźmy składy wszystkich drużyn sprzed początku sezonu i tylko na ich podstawie sprawdźmy kto jaki miałby wynik, gdyby takie składy zachować przez cały sezon.

 

Serio? Gdybym porownal tutaj graczy NBA na takiej podstawie to bys mnie wysmial...

dlaczego? Marcos regularnie jest w czołówce przy okazji pokonując dobrych GMów - niektórych już dwa razy! do tego grał też w innych ligach i w nich również ma bardzo dobre wyniki - w sumie na 10 sezonów, tylko raz poza top 5. toż to właściwie tak jak ty i Sławek! ;)

 

 

Czyli bylbys w srodku stawki!

6 miejsce to nie jest środek stawki, ba, według Rogera to właściwie top 5 ;]

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 

Roger ruchal kolesi na trejdach, wybral rookie of the year i nie mial szans od 1 lutego dogonic Marcosa - wg mnie glownie dlatego ze nie chcial zaryzykowac

Lorak rowniez wyruchal kolesi nawet niechcacy znajac jego nature - Jendras i Wirakocza sie podjarali tegorocznym draftem i opylili dozywotnie 50fp za 3 miejsca nizej w drafcie - way to go boys !! - i tez nie mial szans

 

zadziwiajace jak ten pseudo %^jowy sklad marcosa z ktorym sie do swiat BN nie liczylem nas wszystkich rozjechal i pozbawil zludzen

jakbym mial sie bawic w co by bylo gdyby to jedynie Kendall Marshall/ Kobe mogli nas uratowac 

 

chce tylko zaznaczyc ze wy 2 w/w nie jestescie swietnymi trejderami wiec niech wam jaja nie pachna migdalami - tylko trafiliscie na wyjatkowo przehypowany draft i kolesi ktorzy to rownie mocno przehypowali przez co ssali wam te wasze jaja za darmo

 

kolejna zasada manifesto - ruch na rynku i rozrzut w lidze bedzie rownie proporcjonalny do draft hype - tzw beware of legendary deep draft 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedoszacowany byl też po części mój team, a jednak udało się zdobyc to 8 miejsce pomimo, że przez długi czas nie mogłem korzystać z usług Bledsoe. Najistotniejsze jednak, że udało mi się uniknąć weteranów, a skład na obecną chwilę mam szeroki, co w perspektywie przyszłego sezonu daje szansę na to, że uciułam wyższe miejsce w top8.

Contenderem nie będę ani za rok ani pewnie nigdy ale pewnie już na 14-17 miejsce typowany nie będę ;)

 

Choć przez to, że nie mam aktualnie typka, który by znacząco odstawał od towarzystwa, rotowanie na FA będzie utrudnione i wielu może mi przejść obok nosa z tego powodu, że brakuje mi faworyta do odstrzału...

 

Ale na tą chwilę wszelkie prognozy odnośnie przyszłości nie mają sensu. Wystarczy, że mi jakiś Gortat, a Rogerowi ktoś inny popadnie w casus Turnera, czyli utonie w rotacji po trejdzie do lepszej drużyny i wszelkie plany spalają na panewce.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie ladnie to wyglada, ale tu wychodzi problem z wnioskami odnosnie ocen przedsezonowych.

Patrzac po wynikach lorak w Top3 bylo swietna i odwazna przepowiednia.

Patrzac na sklad loraka przed sezonem byla to przepowiednia bledna!

Ty wierzysz czasem w to co piszesz? Przecież Lorak przed trejdami był 4 ze stratą do 2 0,18 więc jaka to błędna przepowiednia. Jeżeli nie widziałeś potencjału w jego teamie to o czym my rozmawiamy. A to że lepiej przehandlował swoich kontuzjowanych niż Ty to już chyba nie jego wina, prawda?

 

Lance zaczal mocno, ale skonczy sezon poza Top100, wiec w ocenie trejdu to marginalny ziutek.

DH12 jest w ranku 189 - Lance 91, Jrue 57, Tobias 80 ... ale czy to coś znaczy?? Bez jaj że to był złodziejski trejd, a kontuzji Jrue nie można było przewidzieć. Podstawą ekonomii jest to że coś jest tyle warte ile ktoś za to zapłaci - nikt za Dwighta nie był w stanie dać więcej, bo nikomu nie pasował do koncepcji. A za tą paczkę albo inną kupiłbym wielu równie dobrych grajków bez wielkiej szkody dla teamu. Głębia składu i tyle w tym temacie.

A miało już tu nie być o roto, ale jeszcze tylko jedno ...

 

miales lepszy sklad niz myslalem przez eksplozje Lowrego i Cousinsa, ale zupelnie sie nie zgadzam, ze bylbys contenderem gdyby nie swietne trejdowanie, ktorego przed sezonem przewidziec sie nijak nie dalo.

Naprawdę eksplozja Lowrego i DMC Cię zaskoczyła? C'mon!!

Trzeba po prostu mieć czym trejdować, ja postawiłem na to zeby takich kolesi miec z draftu kosztem braku gwiazd, a inni postawili na FA. To już kwestia koncepcji budowy drużyny i selekcji graczy - każdy z nas ma swoją, jak widać różną i niech się jej trzyma.

 

Teraz już o fbx ...

 

Roger ruchal kolesi na trejdach, wybral rookie of the year i nie mial szans od 1 lutego dogonic Marcosa - wg mnie glownie dlatego ze nie chcial zaryzykowac

W pewnym momencie sezonu obawiałem się że Roger albo Lorak pójdą va banque i kupią od Ciebie Duncana i Dirka ale po ofertach z jakich słyniesz to pewnie cena była "atrakcyjna inaczej" ;)

 

Ale generalnie ten sezon pokazuje jasną sprawę: bez tony upside'u nie ma co myśleć o contenderowaniu. Na dziś wygląda że moje salary po sezonie będzie ponad 520, pewnie podobnie będzie u Loraka i Rogera. To tylko potwierdza jaka zacięta była walka. Dlatego też back-to-back w fbx nie jest prosty bo trudno np. będzie liczyć na jeszcze większą eksplozję Lowrego czy Griffina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oferty sa jakie sa u mnie ;]

tanio nie ma ale jak dostaje najlepszego zawodnika w trejdzie jestem w stanie wiele 'stracic'

 

problem w tym ze Roger i Lorak mieli ochote robic takie same trejdy jak zrobili z Wirakocza/Geddo jak i ze mna - czyli ja zapewnie Ci kiepska przyszlosc a Ty mi zapewnij wspaniała terazniejszosc i dodaj troche swietlanej przyszlosci 

 

prawde mowiac to bylem blizej pozyskania Antoniego Davisa niz Lilliarda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ukrywam, że od ai chciałem bardzo dużo i na jego miejscu pewnie bym też na taką wymianę nie poszedł. ale uważam AD za najlepszego gracza fantasy na lata i jeśli już miałem go oddawać, to chciałem mieć bardzo duże szanse na dogonienia Marcosa.

 

Wilq,

skoro mamy oceniać te przewidywania na podstawie składów przed sezonem, to oto jak wyglądałaby tabela na średnich z top10 graczy spośród trzynastu, których każdy miał na początku sezonu. zawyżona jest tylko pozycja Findka (swoją drogą czy on olał ligę? zrobił trejd i pozyskanych graczy nawet ani razu nie wystawił!), bo u niego było wiadomo, że od początku dwaj superstarzy opuszczą mecze, ale siłę innych składów na tamten moment oddaje to dobrze, bo przecież nie możemy karać drużyn za kontuzje, które zdarzyły się już w trakcie rozgrywek.

 

GM	FPPG
marcos	44,0
roger	43,9
wilq	42,5
lorak	42,4
toudi	41,6
ai	40,6
mar 	39,3
piotrek	39,1
findek	37,9
bulek	37,8
krzemo	37,5
geddo	36,5
chytry	35,6
pewee	34,3
wira	34,1
antek	33,6
radzio	33,1
jendras	32,7
lukasz	32,5
obi	29,1
Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak rowniez wyruchal kolesi nawet niechcacy znajac jego nature - Jendras i Wirakocza sie podjarali tegorocznym draftem i opylili dozywotnie 50fp za 3 miejsca nizej w drafcie - way to go boys !! - i tez nie mial szans

 

 

a ciebie widzę mocno boli dupa, że spuściłem Deandre Lorakowi, a nie tobie za JR Smitha (z dorzuceniem picku z mojej strony, oczywiście).

 

Wtopiłem oddając Jordana, ale oczekiwałem (jak chyba większość), że nie utrzyma poziomu 50 fp (a on go jeszcze podwyższył). Chciałem więc wykorzystać okazję i wymienić go, kiedy jego wartość była najwyższa. Powinienem był chwilę poczekać i uderzać po Hortorda, ale koniec końców dostałem MCW i Bryanta, więc twoje cofnięcie o ileś tam lat możesz se wsadzić ;]

 

Tanking nie był priorytetem, bo w tym roku nie ma jednej głównej nagrody, jak np. w sezonie z Davisem, top3 w zupełności mi wystarczy, zwłaszcza, że mam jeszcze pick Kings. A o tegorocznym drafcie od dawna mówi się, że jest przehype'owany i wcale nie taki głęboki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest system daily-tomorrow więc czemu czekać do jutra?

Eeee yyy cos tu przekombinowales. Co ma ten sposob pobierania zawodnikow do zamykania ruchow? Przeciez nie ma znaczenia kiedy sie wyswietli w skladzie na Yahoo, dodanie zawodnika nastepuje w momencie klikniecia akceptuj...

 

Co wiecej, chwila, chwila, jakie zamykanie FAsow??? Wydawalo mi sie, ze nie ma deadline? Czyli jak Yahoo pozwoli mozna sobie pobrac i w maju... ale pick oczywiscie bedzie wyliczony na podstawie jutrzejszych skladow.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Team GP Total FPPG ( +/- ) ( FPPG DNIA )

Marcos 822 35983,5 43,78 ( 0,19 ) ( 49,35 )

lorak 822 34503 41,97 ( -0,36 ) ( 34,89 )

Roger 822 34138,5 41,53 ( -0,13 ) ( 39,09 )

Mar 818 33658 41,15 ( 0,24 ) ( 45,81 )

ai3 811 33016 40,71 ( -0,07 ) ( 38,79 )

Wilq 811 31449,5 38,78 ( -0,24 ) ( 34,52 )

drtoudi 821 30363 36,98 ( 0,41 ) ( 50,12 )

bulek 804 29078,5 36,17 ( 0,35 ) ( 44,13 )

Krzemyk 811 28458,5 35,09 ( -0,09 ) ( 33,43 )

piotreksuper 772 27048 35,04 ( 0,11 ) ( 37,23 )

chytruz 760 26403,5 34,74 ( 0,45 ) ( 42,93 )

PeWee 764 26028,5 34,07 ( 0,15 ) ( 37,79 )

Antek 757 25983 34,32 ( 0,18 ) ( 38,48 )

Radzio 786 24511 31,18 ( -0,07 ) ( 29,34 )

Ik#1 718 23636 32,92 ( -0,04 ) ( 32,36 )

Findek 636 23456 36,88 ( 0,24 ) ( 41,63 )

GeDDo 760 23392,5 30,78 ( -0,08 ) ( 28,63 )

Wirakocza 788 22619 28,70 ( 0,23 ) ( 33,22 )

Jendras 712 21226 29,81 ( 0,37 ) ( 35,93 )

obi 727 20098 27,65 ( 0,08 ) ( 29,00 )

 

Składy wdg których liczona będzie kolejność draftu zarzucę w temacie obok w godzinach po południowych.

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.