Skocz do zawartości

Filmy


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem 2 dni temu na ,,Na rauszu'' o którym już wspominaliście (generalnie oglądam praktycznie wszystkie filmy z Madsem :D ) i jestem ciekawy jak interpretujecie końcówkę? Mam już tyle wersji że sam nie wiem, wydaje mi się że taki był zamysł Vinterberga bo na prawdę można to zakończenie rozumieć na wiele sposobów.

btw. wychodzi kolejny film z Madsem ,,Jeźdźcy Sprawiedliwości'' i zbiera chyba jeszcze lepsze recenzje niż ,,Na rauszu''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.rottentomatoes.com/m/the_witcher_nightmare_of_the_wolf

 

Ja pierdolę. Ta fabuła naprawdę nie ma żadnego sensu

W skrócie - Wiedźmini tworzą nowe potwory, bo po przez zabicie tylu ich dotychczas, zaczyna im ich brakować i w związku z tym źródła zarobku.

Wiedźmini w książkach byli zawsze biedni, ledwie radzili sobie od dnia do dnia.

Potwory grasowały zwykle nie po miastach, ale po odosobnionych terenach, gdzie żyli głównie biedni chłopi nie mający za wiele do oddania

Zawód był niesamowicie ryzykowany, praktycznie każdy wiedźmin umierał młodo

Wiedźmini byli "idealistami" - co nie jeden raz pokazano, wiedźmini ze swoimi zdolnościami do walki mieli wiele możliwości zarobienia pieniędzy w sposób niezwiązany z zawodem, mogli być łowcami bandytów, nauczycielami miecza, prestiżowymi strażnikami, łowcami cennych skór i składników, bandytami, każda z tych rzeczy była lepiej płatna

Było zawsze wiele potworów - po oczyszczeniu głównych terenów Sagi, można było podróżować morzem na zachód, przez góry na wschód, na południe, gdzie dalej żyły potwory

To mniej więcej logika tego, że policja zaczyna popełniać pospolite morderstwa by mieć więcej pracy i premie za nadgodziny

Ta fabuła jest po prostu skrajnie głupia i bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojna o jutro - The Tomorrow War

Pomysł na film całkiem ciekawy. I tyle. Ilość głupot i nieścisłości wręcz śmieszy. Średnio co 5 minut pytasz się w głowie, jak można było to tak skopać. Mimo to siedziałem do końca by zobaczyć czy na końcu wybrną. No i słabo jest do samego końca. Infantylnie i żenująco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nomadland świetny film i świetnie zagrane. Czytałem książkę / reportaż i zdecydowanie film jest bardziej nastawiony na emocjonalna stronę całego zjawiska, na człowieka i jego samotność. Dawno tak dobrego filmu nie oglądałem.

Rozczarowaniem jest natomiast równie długo wyczekiwany przeze mnie co powyższy tytuł The Green Knight, straszna wydmuszka, która wizualnie jest świetna ale nic poza tym.

Po dziesięciu latach od premiery w końcu obejrzałem Róże Smarzowskiego, bardzo dobry. Kulesza i Dorociński zagrali świetnie.

Edytowane przez Wujek Wójcik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, the_secret napisał:

overdose nie wyklucza przecież intencjonalności. to nie był jakiś randomowy ćpun, lecz ktoś z około 30 letnim doświadczeniem, więc są niewielkie szanse na to, że się pomylił.

aczkolwiek z tym video "don't cry for me" to ciekawa sprawa, bo można to dwojako interpretować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

3 godziny temu, the_secret napisał:

nie no, chodzi mi o ten rzekomy fentanyl, nawet jeżeli chciał zrobić złoty strzał to chyba nie za pomocą tego środka?

 

czemu nie? jest bardziej toksyczny, wiec pewniejszy, szczególnie ze być może miał wyrobiona tolerke na here.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo się cieszyłem na wieść o nowym Matrixie, ale niestety obawiam się po tym zwiastunie, że otrzymamy coś na poziomie tego:

 

 

Nie wiem czy to tylko ja, ale mam wrażenie, że ten trailer wygląda gorzej niż 1-ka, a oglądałem całkiem niedawno dla przypomnienia całą trylogię. Gdzieś zgubił się klimat, generyczne kolory, wizualizacje, efekty, kostiumy.  CGI też jakieś odpychające...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, P_M napisał:

 

Bardzo się cieszyłem na wieść o nowym Matrixie, ale niestety obawiam się po tym zwiastunie, że otrzymamy coś na poziomie tego:

 

Nie wiem czy to tylko ja, ale mam wrażenie, że ten trailer wygląda gorzej niż 1-ka, a oglądałem całkiem niedawno dla przypomnienia całą trylogię. Gdzieś zgubił się klimat, generyczne kolory, wizualizacje, efekty, kostiumy.  CGI też jakieś odpychające...

 

 

Matrix ewoluował przez te 20 lat od premiery oryginału, więc oczywiste, że będzie wyglądał inaczej o to chodzi. Widzimy w zwiastunie, że Thomas Anderson łyka blue pille, to też może być kolejne wyjaśnienie dla braku charakterystycznej zieleni, i generycznych kolorów

 

Jak jest ktoś zainteresowany i nie straszne mu spoilery to mogę mu wysłać długi opis fabuły filmu bo skrypt wyciekł do internetu(sam nie czytałem).

Jak dla mnie dobry trailer, widać, że reżyserka trochę gra na nostalgii,świadomie oczywko, bo sam film będzie bardzo samo-świadomy też i pewnie mieszane uczucia wywoła u widzów

 

Wróciła też strona https://thechoiceisyours.whatisthematrix.com/ i po kliknięciu na odpowiednia pigułke można zobaczyć teaser jej odpowiadający

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.