Skocz do zawartości

czy my jeszcze dozyjemy quadruple-double


jamesland

Rekomendowane odpowiedzi

Temat typowo analizujacy . Jak powszechnie wiadomo w historii nba tylko 4 graczom udalo sie zdobyc podwojne cyeferki w 4 pozytywnych statystykach . Z graczy ktorzy jako ostani wykonali to zadanie byli robinson i olajuwon . Ale czy teraz jest wogole szansa by zobaczyc nawet nie w tym ale w kilku najblizszych sezonach taki wyczyn?

 

Oto moja lista kandydatow ktora przed zakonczeniem kariery moze postarac sie o qd (nie wiem jak sie to pisze)

 

1 Andrei Kirilenko - gdybym mial wskazac kto moim zdanie moze zdobyc QD to wskazal bym wlasnie rosjanina. O minimum 10 punktow jezeli akurat nie jest po kontuzji nie nalezy sie martwic , jezeli chodzi o zbiorki to te 10 raczej wykrec a bez problemow(choc tu akurat zdarzaly sie gorsze wystepy) nkilka razy zdarzalo mu sie te 10 razy na tyle celnie podac ze akcja konczyla sie punktami . I przede wszystkim swienie blokuje w statystykach blokow i przechwytow dwucyfrowe liczby rzadko sie zdarzaja a jednak andrej jest w stanie 10 razy zablokowac a wtedy przy swietnym wystepie przejdzie do historii jako 5

 

2.Lebron James - triple double zdarzaja mu sie dosyc czesto (jak na tak mlodego gracza) tak wiec pozostaje kwestia 4 statystyki mysle ze przechwyty bo w jednym meczu zdarzylo mu sie 7 stealsow a jesli podpatrzy hughesa na treningach to moze sie okazac ze to on przejdzie do annalow ligi

 

3. Jason Kidd - gdyby byl tylko mlodszy... a tak pomimo iz na pewno wykreci nie jedno TD to niestety nie wydaje mi sie by byl w stanie miec mecz zycia w stealsach jak kendall gill , choc ja osobiscie zycze mu tego bo bylo by to znakomite zwienczenie kariery .

 

4. Kevin Garnett - czesto najlepszy we wszytskich statsach w wolves ale to nie wytsarcza co pradwa dobrze blokuje wiec teoretycznie jak zalozymy ze td mu sie zdarzaja a blokowac potrafi to moze on nawiaze do tradycji nba

 

5.Andre Igoudala - moze troche kontrowersyjne ale on chyba najczesciej ma wysokie statsy we wszystkim np. 10 pkt, 6 zb , 5 as, i 5 steals wiec moze jak dostanie wiecej minut nabierze doswiadczenia to moze on jako 1 od dawna zdobedzie qd ?

 

 

mysle ze kazdy ma swoich kandyatow choc tak napradwe jest malo prawdopodobne by w tym lub kilku nastepnych graczy byl w stanie to zrobic.

 

Moje pytanie do takich specjalistow jest czy przy takim zaostrzeniu obrony jakie obecnie obserwujemy i takim podziale graczy na role druzynie czy jest wogole mozliwe takie heroiczne boje jednego gracza czy fani nba nie maja sie ludzic ze jeszcze kiedys beda mogli okazje ogladac na parkiecie taki cud . jesli myslisz ze tak napisz kto jest w stanie tego dokonac?bo ja niestey mysle ze jednak nie.

 

MOD:

Edytka zmieniła quaterdouble na quadruple w tytule ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mamy taką sytuację: double-double można wykręcić średnio w całym sezonie, z triple-double mamy do czynienia niezbyt często w jednym roku, quadruple-double wystąpiło 4 razy w cięgu 32 sezonów od kiedy notowane są przechwyty i bloki (nigdy więc się nie dowiemy jak to wyglądało w przypadku Russella, Chamberlaina, czy Robertsona, ale naiwnym byłoby stwierdzić, że Wilt w żadnym ze swoich 78 występów z triple-double nie zaliczył w którymś 10 bloków), zaś o quintuple-double nikt z was pewnie nie słyszał, bo nigdy się nie zdarzyło ;) (albo inaczej: nigdy nie zostało odnotowane).

 

Ja za czasów mojego aktywnego kibicowania jedno quadruple-double przeżyłem (to do pytania w temacie ;)), ale czy warto zawracać sobie głowę następnym? Moim zdaniem nie. Czuję że nieprędko się go doczekam. Powód? Wśród centrów nie mamy obecnie statystycznych dominatorów, a to jednak center ma największą szansę na takie osiągnięcie. Co prawda zdarzyło się raz, że to obrońcy udała się ta sztuka, ale osiągnąć 10 przechwytów to nie lada wyczyn i udało się to wybitnemu specjaliście w tej dziedzinie (Alvin Robertson). Rekord NBA wynosi 11 przechwytów (przydarzyło się to dwóm zawodnikom). Niestety nie znalazłem ilu do tej pory mieliśmy graczy którzy zaliczyli 10 przechwytów. Sądzę jednak, że tych co miało 10+ bloków było więcej.

 

Sporo było zawodników, którzy ocierali się o to osiągnięcie, ale jednak jest spora różnica między 8 blokami czy przechwytami a 10. Tu już nie będziemy mieli takiej sytuacji jak w przypadku Ricky Davisa czy Boba Sury. Przeciwnik nie podaruje ci piłki, koledzy też nie pomogą jak może to mieć miejsce przy zbiórce czy asyście. Jeśli patrzę na dzisiejszych zawodników, to quadruple-double musiałbym rozpatrywać w kategoriach cudu. Może gdybym zamiast O'Neala przy kości (to bardzo delikatne określenie :) ) widział O'Neala z pierwszych dwóch sezonów... Może gdyby Garnett lepiej blokował, bo na razie ani razu w karierze nie przekroczył 10 czap w meczu... Może gdyby Kirlence wyszedł idealny mecz, w którym pobiłby swoje wszystkie rekordy... Może gdyby James miał to szczęście, że rywale będą mu podawać piłkę w ręce... Może gdyby to co napisałem przy Jamesie spotkało Kidda...

 

Na koniec mam jeszcze pytanie, na które może ktoś zna odpowiedź lub wie gdzie można ją znaleźć: czy ktoś kiedyś zaliczył triple-double nie notując 10+ punktów, albo czy komuś udało się zaliczyć triple-double z 10 przechwytami i 10 blokami (ewentualnie czy było takie double-double)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos mialby miec w najblizszym czasie quadruple double, to chyba te osoby, o ktorych wspomnial jamesland, ale z duzym naciskiem na kirilenke. Warto tu dodac, ze rosjanin (chyba jako jedyny az dwukrotnie) osiagnal tzw. 5x5 (czyli co najmniej 5 punktow, 5asyst, 5zbiorek, 5 blokow i 5 przechwytow). 5x5 tazke zdarza sie niezwykle rzadko, w ostatnich latach moze sie nim pochwalic procz Kirilenki chyba tylko Marcus Camby (ktory IMO tez jest jednym z kandydatow do ewentualnego zdobycia quadruple double). Swiadczy to o bardzo duzej wszechstronnosci AK. Poza tym on wciaz sie rozwija. Zdarzaly mu sie juz fenomenalne mecze jesli chodzi o liczbe blokow, a powinno byc jeszcze lepiej - spodziewam sie wiec ze liczbe 10bl przekroczy w swojej karierze przynajmniej kilka razy. Pozostaje oczywiscie kwestia, zeby pozostale 3 statystyki tez mial 2-cyfrowe w tym samym meczu - problemem moga byc asysty - w koncu nie tak czesto przekracza 10 asyst. Ale mysle, ze AK ma spora szanse na osiagniecie w karierze przynajmniej jednego QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślę tak, że spośród zawodników, którzy mają szansę na odnotowanie kiedyś quadruple-double największe szanse mają zdecydowanie Kirilenko i Kidd...a to ze względu na to, że taki James czy Garnett mogą bez problemu osiągnąć podwójną zdobycz w trzech podstawowych kategoriach, ale już w odpowiednio przechwytach i blokach nie są na tyle dobrzy, by odnotować ich aż 10.....to samo taki Ben Wallace - można sobie wyobrazić, że poza pkt i zb będzie miał 10 bloków ale ciężko, że będzie miał przy tym 10 asyst...

 

a taki Kidd, dla którego pestką jest triple-double i zalicza je regularnie, może mieć kiedyś dużo szczęścia i mieć jeszcze w tym samy meczu 10 przechwytów, co do których ma wyjątkowy zmysł...

 

ale i tak w całym towarzystwie najlepszy jest Kirilenko - a to dlatego, że on potencjalnie we wszystkich kategoriach może teoretycznie odnotować podwójną zdobycz i zaliczyć nawet quintuple-double...oczywiście zapewne tak się nigdy nie stanie i nawet jest możliwe, że ze względu na duży rozrzut swoich osiągnięć AK nie zaliczy nigdy nawet triple-double....jednak myślę, że występ zawodnika, który już 2 razy w karierze zaliczał 5x5 i był też tego bliski kilkakrotnie w zeszłym sezonie, w którym zaliczy np.: 15pkt, 11zb, 8as, 7prz, 8bl, jest bardzo prawdopodobny....ale sądzę, że jest to po prostu "as close as it can get" i jednak, jak powiedział Spabloo, trochę od takiego na przykład wyniku brakuje do quintuple-double

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz overseer - przecież AK może mieć 10 bl/10pkt/10zb./10przechwytów prawda :?: :!: :wink:

To nie muszą być asysty :P

Oczywiscie masz racje, z tym ze AK w ostatnim sezonie mial jednak srednio 2 razy tyle asyst co przechwytow. Wydaje mi sie, ze ma po prostu znacznie wieksza szanse dopelnic quadruple double asystami, w koncu ma komu podawac :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt wielu uniwersalnych graczy by zapychać statystyki. Nawet czasy 30 zbiorek przy atletycznych obrońcach dawno minęły. popatrzmy ilu graczy ma średnia powyzej 10 Rpg lub ponad 4 BPG? Osobiście zyczyłbym QD Iversonowi, grającemu w złotym łańcuchu. Może stern uniewazniłby jego zdobycze. Oj grożny ten stern :lol:

 

MOD

Niepotrafię oprzeć się wrażeniu, że dążysz za wszelką cenę do sporu z fanami Iversona. Zupełnie nierozumoiem czemu to robisz, bo początkowo dałeś się poznać jako spokojny forumowicz, a teraz kreujesz się na kolejnego Pistonsa, który prowokował, a potem narzekał, że wszyscy się na niego uwzięli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dzisiejsza NBA nie pozwala na taki wyczyn. Gra jest zupełnie inna niż przed laty. Taktyka zmieniła się nie do poznania. Wtedy było mniej strategii czy swego rodzaju obowiązków zawodników na parkiecie. Od nich się poprostu mniej wymagało. Teraz wszystko się zmieniło. Kiedyś Mike Krzeszewski z Duke Univers powiedzial, że każdy zawodnik z jego drużyny przy każdej zagrywce wie co w której sekundzie skąd dokąd ma biec i co ma zrobić jeśli się spóźni on, albo inny zawodnik z drużyny. NBA staje się powoli (o ile już nie jest) jak NFL, czy ogólnie koszykówka jak football, gdzie każda drużyna ma playbook z 30-40 zagrywkami, z której każda z nich ma 2-3 rozne warianty. Każdy zawodnik wie co ma zrobic w danej zagrywce, bo odziwo w football nie polega na tym ze QB ma rzucic do WRa a ten ma zlapać i biec na TD. W dzisiejszej NBA nie widze możliwości nie zawodnika. Chyba, że cała drużyna na siłe chciała by to zrobić. Ricky Davis pewnie by znalazł sposób, żeby zaliczyć quadruple-double.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOim zdaniem kiedys będzie powtórka z historii bo byc po prsotu musi. Byc moze bedziemy musieli na to czekac długo, a moze nawet bardzo długo ale kiedys to sie stac musi. Wydaje sie ze jak na dzien dzisiejszy to te czasy są bardzo odległe, gdyz koszykówka idzie bardziej w strone wiekszego znaczenia zespołu a mniejszej roli jednostki, co ja wiadomo nie ułątwia zadana podanego w tytule koszykarzom. Jest kilku graczy dalej notujacych czesto Triple double i którys z nich włąsnie jest potencjalna osobą do QD. Musi mu tylko wyjsc naprawde genialny mecz, spotkania zycia. Moim zdaniem pierwszym kandydatem do tego wyczynu jest Kidd. Najczesniej ze wszystkich koszykarzy konczy mecz z TD, robi to niezmiennie od lat, musi mu tylko jeden mecz w przechwytach wyjsc, zeby zawodnicy rywali rzucali mu piłke do rąk. Drugi to LeBron James, nie wiem czemuy, ale mam przeczucie ze bedziet o ktos z guardów. Ciagle młody, rozwijajacy sie zawodnik, juz jest bliski cezsto TD, nie raz jest zdobywał, a przechycic piłke tez dobrze umie. Dalej w kolejnosci bedzie Kirlenko albo Garnett. Szybciej zaufałbym temu drugiemu. To są potencjalni kandydaci, ale bedzie bardzo, bardzo trudno i sam do konca nie wierze, ze to moze sie stac. Cóz, zobaczymy co nam przyniesie los 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja rzucę nowego kandydata :) Josh Smith from Atlanta Hawks. Z punktami nie ma problemu. Bloki- jest w stanie zrobić. Zbiórki również. I teraz tylko albo przechwyty albo asysty. Joe Johnson jest dobrym strzelcem- to wiadomo. I gdyby Josh podałby do niego 10 razy to jest duża szansa że on te 10 razy trafi. A czy przypadkiem nie będzie łatwiej odebrać komuś piłkę? Josh jest do tego zdolny.

 

Jest duże prawdopodobieństwo że J-Smoove osiągnie QD. Jeśli nie teraz to za kilka lat. Bo staćgo na to.

 

Drugim moim faworytem jest Allen Iverson. Punkty- nie ma wątpliwości. Asysty- teraz ma do kogo podać. Przechwyty- bez wątpienia stać go na to. Ale 183 cm uniemożliwia mu blokowanie (no chyba że Erla Boykinsa). No i czy będzie wstanie coś zebrać? Jeśli zostanie sam pod koszem to tak...

 

I oczywiście nie należy zapominać o Kobim :) Punkty i asysty- tak samo jak Allen. Zbiórki- jest wstanie zebrać ich 10. Przy dobrym meczu może mieć 10 przechwytów lub bloków.

 

Chociaż te dwie ostatnie kandydatury są wątpliwe- Josh Smith jest w stanie osiągnąć QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt faktem ze gra rzeczywiscie tka diametralnie sie zmienila ze teraz jest jeszcze trudniej niz przez wszystkie przeszle lata o taki wyczyn. Choc zyje, podobnie jak wielu z was, nadzieja ze w koncu ktos sie "przelamie", mysle, jamesland, ze dobrze wytypowales tych kandydatow a iguodala wcale nie jest takim typem kontrowersyjnym...

 

i mysle rowniez ze najblizej takiego osiagniecia byl / jest / bedzie Jason Kidd, bo w mojej opinii latwiej bedzie mu przechwycic pilke 10 razy niz garnettowi np zablokowac 10 rzutow...

 

josh smith ?? dla mnie smieszne, ale kazdy ma swoje zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

josh smith ?? dla mnie smieszne, ale kazdy ma swoje zdanie...

A dlaczego śmieszne? On już w debiutanckim sezonie potrafił zaliczyć 10 bloków, a Garnettowi jeszcze się to w NBA nie udało (Kirlence też, rekord Kidda w przechwytach to 6). Na pewno warto w takim zestawieniu go wziąść pod uwagę tym bardziej, że to gracz po HS i jeszcze będzie miał czas, żeby się rozwijać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nigdy np. nie przekroczyl 5 asyst czy przechwytow, no po prostu dla mnei to nie ten typ zawodnika ktory mialby takie cos osiagnac, ale to moje zdanie a czas pokaze czy jest prawdziwe :)

Asysty zawsze jest dużo łatwiej osiągnąć niż przechwyty czy bloki i tutaj wraz z postępami w ofensywie i w rozumieniu gry będzie coraz lepiej (tłumaczenie kbb o podaniach do JJ rzeczywiście zabawne ;)). A to, że nie przekroczył 5 przechwytów, to akurat małe ma znaczenie, bo nie spodziewałbym się po nikim q-d bez asyst, zbiórek i punktów.

 

A czy to ten typ zawodnika? T-Mac przez pierwsze 3 sezony nie sprawiał wrażenia, że mógłby kiedyś zostać królem strzelców. Smith jest młody i wszystko jeszcze przed nim. Zobaczymy jak się rozwinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem - Greg Ostertag 8) :lol:

 

A poważnie, to tego typu gracze wcale nie są pozbawieni szans na wykręcanie zdobyczy. Zwróćcie uwagę - punktów wystarczy 10 - TAG miewał ich wielokrotnie więcej; o zbiórkach i blokach nie wspomnę, bo to facet, który akurat na tym się zna. Miewał po 21 zbiórek i 11 bloków w meczach. Zostają przechwyty - tu akurat nie ma nic do powiedzenia, ale już w asystach tak bo zdarzały mu się mecze, gdzie notował ich po 6

 

A zatem to mój murowany kandydat :wink: :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje typy do QD

 

1.Andrej Kirilenko... o nim już wszystko powiedzieliście...

2.Baron Davis... Rekordy : 40 punktów, 10 zbiórek, 17 asyst, 7 przechwytów, 4 bloki. Jak trafi na dobry dzień to zrobi te trzy przechwyty więcej oby tylko zebrał te 10 piłek, o asysty nie ma sie co martwić jeszce teraz jak w GS jest, a punkty to n/c :)

3.Sam Dalembert :D może troszke dziwny typ ale... 10 pkt, zb to dla niego raczej nie problem bloków 10 jeszce nie uzbierał w jednym meczu ale to raczej kwestia kilku gier 8) żeby jeszcze podał te 10 razy do 2xAI lub Korvera

4.Steve Francis ale to raczej marzenie niż typ :lol: to mój ulubiony gracz więc chciałbym żeby to jemu się udało a statystyki wcale tego nie wykluczają REK>44pts 14ast 17rebs 8steals z bloki nieco gorzej bo tylko 4 gdyby zagrał mecz życia to kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tłumaczenie kbb o podaniach do JJ rzeczywiście zabawne...

Zapomniałem dodać tam takiego czegoś: :) Bo akutrat to zdanie nie było całkiem na serio :)

 

 

Poza tym chyba traktujecie bloki i przechwyty jako fuks :) Takie mam odczucie...

 

A tak naprawadę każdy może osiągnąć QD :) To zalaży przede wszystkim od dobrego dnia pretendenta do qd i od złego dnia przeciwnika. Bo nie ma co. Jak przeciwnik jest w dobrej formie to 10 przechwytów nie uzbierasz :) Ale nawet w ortografi polskiej zdarzają się wyjątki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sprawa byłaby znacznie prostsza gdyby straty też sie liczyły, np. taki Wade nie miałby problemu z QD :D Wie ktoś może dlaczego straty sięnie liczą :?: Kiedyś się prawie rozpłakałem jak przez to Yao nie miał TD :twisted:

Liczą się tzw. pozytywne statystyki (punkty, zbiórki, asysty, bloki, przechwyty). Kidd jeszcze w barwach Phoenix miał taki mecz, że zaliczył 18 pkt., 12 zb., 10 asyst i 14 strat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeżeli ktoś z obecnych graczy ma zdobyć QD to najwieksze szanse moim zdaniem mają:

 

1.JASON KIDD

a)punkty: bez problemu 10

b)asysty: bez spokojnie 10 moze miec

c)zbiórki: jeden z najlepszych zbierajacych PG w lidze. 10 moze miec

d)tutaj chyba stealsy tylko, jest w stanie przy duzym szczesciu te 10 prz.

 

2.ANDREI KIRILENKO

nie lubie faceta ale moze w przyszlosci QD zdobyc:

a)punkty: no problem

b)asysty: jest w stanie te 10 asyst miec

c)zbiórki: jak najbardziej 10 zbiorek

d)bloki miewal mecze z 5-6 blokami oraz 5-6 przechwytów czyli przy dużym szczesciu mogłby mieć 10 bloków ew.10 przechwytów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.