Skocz do zawartości

jak to jest z tym Rondo?


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

trochę ostatnio na 4kwarcie wyśmiewają mnie za to, co piszę o Rondo i tak ciekaw jestem co o nim myślicie? bo jak dla mnie to:

- jest jednym z najlepszych defensywnie PG, ale jego całościowy wpływ na D i tak jest dość mały

- ogólnie nie jest w top 5 PG, lecz w top 10

- notuje mnóstwo asyst, więc jest postrzegany jako świetny kreator, ale...

- ... wyniki ofensywne celtics (i nie chodzi mi tylko o ten sezon) pokazują, że te jego asysty nie mają takiego przełożenia na jakość ataku, jak ta ilość asyst by sugerowała

- bierze się to po części z tego, że Rondo jest ograniczony pod względem scoringu

 

gdzie się mylę, gdzie przesadzam?

 

taka ciekawostka, zawodnicy, którzy mieli co najmniej 11 APG

(ortg to przeciętny ortg drużyny w stosunku do średniej ligowej)

 

 

 

[TABLE=width: 260]

[TR]

[TD]gracz[/TD]

[TD]lata[/TD]

[TD]ortg[/TD]

[TD]APG[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Magic Johnson[/TD]

[TD]8[/TD]

[TD]5,5[/TD]

[TD]12,4[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Steve Nash[/TD]

[TD]6[/TD]

[TD]5,5[/TD]

[TD]11,3[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Kevin Johnson[/TD]

[TD]2[/TD]

[TD]5,2[/TD]

[TD]11,8[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Oscar Robertson[/TD]

[TD]3[/TD]

[TD]4,4[/TD]

[TD]11,3[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Tiny Archibald[/TD]

[TD]1[/TD]

[TD]3,8[/TD]

[TD]11,4[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Isiah Thomas[/TD]

[TD]2[/TD]

[TD]2,8[/TD]

[TD]12,5[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]John Stockton[/TD]

[TD]9[/TD]

[TD]2,2[/TD]

[TD]13,1[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Chris Paul[/TD]

[TD]2[/TD]

[TD]2,2[/TD]

[TD]11,3[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Norm Nixon[/TD]

[TD]1[/TD]

[TD]1,6[/TD]

[TD]11,1[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Mark Jackson[/TD]

[TD]1[/TD]

[TD]-0,7[/TD]

[TD]12,3[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Kevin Porter[/TD]

[TD]1[/TD]

[TD]-1,7[/TD]

[TD]13,4[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Rajon Rondo[/TD]

[TD]2[/TD]

[TD]-2,3[/TD]

[TD]11,4[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Guy Rodgers[/TD]

[TD]1[/TD]

[TD]-4,6[/TD]

[TD]11,2[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. myślę, że przeceniani są BIG3...

owszem w primeach to była niesamowita siła, ale to już są kolesie po 35 lat i dla przykładu Celtics z bardzo przeciętnym ofensywnie Bradleyem (za to absolutnym mordercą w D ! ja wśród PG/SG nie widzę dla niego konkurencji defensywnej) zamiast wielkiego (i statystycznie grającego doskonały sezon) Raya Allena, mają lepszy ortg...

mało ścięć, mało ruchu, zajęcie dogodnej pozycji jak najmniejszym kosztem i czekanie na piłkę...

Przy absencji RR nie pamiętam, żeby zastępca robił po 15asyst (choć tam najczęściej PP wtedy bierze się za pointforwardowanie)...

2. w CEL oprócz Rondo (no i teraz Bradleya) NIKT nie zdobywa punktów w transition, ponowienia nie istnieją, czyli dwa źródła easy points podbudowujące staty.

3. Celtics to mądra ekipa, jeżeli mecz jest na styku oddają trudniejsze rzuty w ostatnich sekundach, jeżeli mecz jest rozstrzygnięty również się nie przemęczają.

4. Ławka CEL jest beznadziejna ofensywnie, ostatni wysoki potrafiący zdobyć punkty z pomalowanego, to chyba młodziutki Al Jefferson...

 

uwielbiam Rondo i czekam, żeby w końcu gdzieś (najlepiej do INDY) go przehandlowali i mógł pokazać co jest wart.

a niech zielonych dziadków spróbuje pociągnąć jakiś DJAugustin ze swoim scoringiem...

w tym sezonie to TOP5PG ligi (CP3 bezapelacyjny nr 1, jeszcze Westbrick, Parker, Deron i Nash na równi z RR).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nash jest jednym z moich ulubionych graczy, ale jak wszystkim wiadomo - łatwo jest błyszczeć po jednej stronie boiska ; )

 

ten nawias mało czytelnie ująłem - CP3....przepaść...Westbrick (świetny sezon), Parker..przerwa...Deron, Nash, RR wszyscy 3 na równi.

wiadomo że Debrick (kontuzje) i Westbrick to scorerzy, no ale oni rozdzielają gałę (nieudolnie co prawda, za to nadrabiają scoringiem), a Deron nie bardzo ma z kim i nie bardzo mu się chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

defensywnie wartość PG jest znana ale Rondo często na słiczach broni sg i wtedy drużyna aż tak nie traci. ta tabelka co wkleiłeś jest znana ,było to wałkowane kilkakrotnie ,to jest moim zdaniem zagadka którą bardzo ciężko rozgryźć. pamiętam na oko ataki magica ,johnsona ,stocktona i oni mieli świetną tranzycję oraz fast break. jedyny thomas trochę mi odstaje a reszty nie pamiętam. zresztą ciężko jest porównywać zawodników z różnych dekad gdzie zmienia się wszystko po przepisy kończąc. także obstawiam przy tym ,że pg z rzutem byłby lepszą opcją dla celtów. ale oglądając rondo ma niesamowite to ,że mimo posiadania w drużynie dziadków do orzechów świetnie prowadzi fast break a przede wszystkim tranzycję. na hal courcie cała liga go odpuszcza na linię osobistych a on tak po pierwszym czy drugim ruchu jak ma piłkę w rękach potrafi zrobić kawałek przestrzeni dla zawodników. w tych momentach rondo zachowuje się jak pf czy c ,który po dwóch kozłach potrafi zagrać hand off i zrobić przestrzeń dla rzucającego. dlatego wstawienie bassa do dobry ruch .

wynikałoby z tej tabelki ,że rondo asysty nabija. to jest fakt i przym traci atak. ale inny pg w tym systemie nie udowodnił ,że poradziłby sobie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP3, Nash, Rose, Westbrook, Deron, Parker to nie ten level, wiec Rondo jest najwyżej 7. Ale gdyby posłużyć się fortelem Alonzo, tzn. "gdyby LeBrona przesunąć na PG, to Rondo spada jeszcze dalej", to będzie najwyżej na 8.

 

Jadnakże

 

nie postawię pieniędzy, że Rondo jest tak naprawdę lepszy niż Lowry czy Irving. Albo Rubio? W sumie nie wiem, jest w najlepszym wypadku siódmy, ogólnie gdzieś top 7-11.

 

 

łatwo jest błyszczeć po jednej stronie boiska ; )

 

Niełatwo. A błyszczeć po jednej stronie na miarę Nasha jest kurewsko trudno jeśli popatrzysz ile osób było w stanie robić w ataku tyle co on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia idzie teraz w odwrotna strone i Rondo niedlugo bedzie uznawany za niedocenianego. Warto pamietac, ze w 2007 po zrobieniu "Big Three" mowilo, ze jest to druzyna na jeden sezon albo moze dwa i sie skoncza. Jest 2012 rok i dalej sa uznawani w gronie druzyn walczacych o mistrzostwo. Ogladajac Rondo w Bostonie mozna odczuc, ze on nie pasuje do tej druzyny i czesto sie wkurwia, bo on chce biegac i grac szybko, a dziadki jednak truchtaja i chca grac pozycyjny. Ciekaw jestem wlasnie jak Rondo spisywalby sie w mlodej, atletycznej ekipie, gdzie mialby kilku grajkow chetnych do biegania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi się żeby Boston ani teraz, ani tym bardziej przed sezonem był poważny traktowany jako kandydat do mistrzostwa. Wymowne wielce jest to, że C's sięgnęli po tego misia, kiedy rola Ronda w zespole była jeszcze stosunkowo niewielka i był tylko uzupełnieniem dla big3. Kiedy jednak zaczęła ona rosnąć i stworzyło się 'big4' to już nie powtórzono tego sukcesu. Oczywiście powodów było wiele, m.in. kontuzje KG i ogólnie "zużycie materiału" podstarzałych gwiazdorów, ale jednak myślę, że kwestia z Rondo także nie jest bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem, jest w najlepszym wypadku siódmy, ogólnie gdzieś top 7-11.

 

W pełni się zgadzam.

 

Ponadto ciekawostką jest też fakt, że w miarę ogarniętego rozgrywającego można wziąć z ulicy. Wystarczy tylko w trakcie meczu dać mu gałę do łapy i już robi jakieś punkty i asysty. Dla przykładu:

1. Lin

2. Thomas z Sacto

3. Lester Hudson

Czy też trochę mniej znikąd jednka przez kilka lat błakający się:

4. Dragic

5. Bayless

6. Jack

 

I pewnie kogoś pominąłem.

 

Da się znaleźć podobne przykłady gdzie SG,SF,C znikąd nagle robił rzeczy, które da się zauważyć w box scorze?

Chodzi o to, że bycie w top 7-11 PG jest mało znaczące gdyż można go zastapić gościem co może być nie tak znacznie gorszy.

Zastąpić Pierce'a czy KG gościem z ulicy się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czaje troche was

Rondo to nie rozgrywajacy tylko koszykarz

broni Lebrona broni Wadea broni pg zawsze stawia sie na playoffs i wszystkie wieksze mecze, ma jaja, jest tafffff i nie wiem jak mozna posstawic go pod Paulem - jedna seria, Deronem czy Nashem ajko impact playerem czy wogole w jakim kolwiek rankingu bo ranking to nie miejsce dla koszykarzy jak on

gosc wygral mistrza, rozjebal Lebrona 1on1 w 2010, broni atakuje

nie trafia wolnych i nie specjalnie ma rzut ale rozgrywa lepiej niz Westbrook i pasuje lepiej do Oklahomy i doBostonu nizon

broni miliard razy lepiej nizNash i jak narazie osiagnal wiecej niz ktorykolwiek pozostaly pg pozaKiddem

co moze wielu z was sie nie podobac ale Kidd i Rondo to najbardziej utytulowani Pg naszej ery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.