Skocz do zawartości

jak to jest z tym Rondo?


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

Ale karpik nikt (albo przynajmniej nie ja) nie neguje tego, że większy niż u innych rozgrywających procent asyst nabitych jest u Rondo dzięki właśnie zagrywkom granym przez Celtów. To raz, dwa, to mam nadzieję, że obaj obejrzeliście ten mecz i potraficie wskazać, które z tych asyst były wykreowane, a w których Pierce jako jedynka tylko dogrywał na obwód.

Bez bicia się przyznaję, że akurat tego meczu C's nie widziałem.

Podałem ten przykład jako koronny dowód, że Rondo jest przeceniany na swojej pozycji skoro PP dosyć często pod jego nieobecność wyciąga spore asysty -wczoraj było to nad wyraz widoczne.

Nie wiem czy jest jakiś team (wydaje mi się, że nie), który bez "czołowego PG" kręci takie asysty grając nominalnie 2-3 na rozegraniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boowka,

pytałeś o rzuty z poszczególnych pozycji. na b-r ostatnio dodali prawie wszystkie pbp z tego wieku, więc te informacje są dostępne: http://www.basketball-reference.com/play-index/plus/shooting.cgi?player_id=kiddja01&year_id=2001

 

Ale z tym co mamy teraz, ocena defensywy jest uzależniona od defensyw pozostałych drużyn. Oprócz tego, że samym można być bardzo mocnym i dzięki temu mieć znaczną przewagę nad innymi (accept), to niestety ale również słabsi rywale oznaczają lepszą różnicę i lepszy wynik w drtg (reject). Dlatego też wskaźnik ten, jest wielce prawdopodobne, że może być bardzo nierzetelny.

No i karpik, dlatego takie patrzenie na różnicę w kontekście historycznym nie ma sensu. Nie wnosi nic do dyskusji. Więcej wskaźników wcale nie musi oznaczać lepszy pogląd na sytuację.

Karl, nie odpowiedziałeś na pytanie. co zatem proponujesz w zamian? jak to zmierzyć skoro ortg/drtg ci się nie podoba?

 

A jacy są Celtics w obronie, jeśli nie najlepsi w lidze obok Bulls i 76-ers?

celtics nie są najlepsi ogólnie! a tylko wtedy jakiś tam sens (choć jak dla mnie to i tak bardzo wątpliwy) miałoby odpuszczanie w ataku, skoro sama defensywa sprawia, że są najlepsi w lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boowka,

pytałeś o rzuty z poszczególnych pozycji. na b-r ostatnio dodali prawie wszystkie pbp z tego wieku, więc te informacje są dostępne: http://www.basketball-reference.com/play-index/plus/shooting.cgi?player_id=kiddja01&year_id=2001

Ok, dzięki bardzo. Jak znajdę chwilę to podliczę poszczególne sezony, będzie można porównać co nieco Kidda z Rondo. Na pierwszy rzut oka widzę, że w miarę kariery Kidd polepszał się w rzutach 16ft to 3-pt. A w ogóle to najciekawszy jest ten sezon, bo Kidd oddał tylko 50 rzutów za 2 przy 220 za 3 ! Sądzę, ze Rondo również czeka poprawa rzutów z dalekiego półdystansu, ale 3 point range nie sądzę żeby zdobył kiedykolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karl, nie odpowiedziałeś na pytanie. co zatem proponujesz w zamian? jak to zmierzyć skoro ortg/drtg ci się nie podoba?

już pisałem troche wyzej, jaka bylaby (tak mi sie wydaje) lepsza metoda na ocenienie defensyw, ofensyw w przeciagu lat. roznica od sredniej nie jest do tego potrzebna.

 

celtics nie są najlepsi ogólnie! a tylko wtedy jakiś tam sens (choć jak dla mnie to i tak bardzo wątpliwy) miałoby odpuszczanie w ataku, skoro sama defensywa sprawia, że są najlepsi w lidze.

ogólnie czyli jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.