Skocz do zawartości

Trade Time - marzec 2012


Wyparlo

Rekomendowane odpowiedzi

ale to samo mozna napisac o perkinsie. nie wiadomo, jak dlugo bedzie zdrowy, a mimo wszystko thunder go lykneli, bo wiedza ze kloc pod koszem jest na miare mistrzostwa.

 

co do boguta, rozumiem, ze jest fajnym obronca ale defensywa wokol bynuma, przy trenerze, ktory posweca wiecej czasu obronie jest conajmniej tak wydajna, jesli nie bardziej, od tej zbudowanej wokol aussie

 

a gdy obaj sa zdrowi, nie kangur nie ma podjazdu. nie wiem gdzie wy widzicie wielka roznice w defensywie na korzysc boguta. przynajmniej nie teraz przy brownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne w jaki sposób doznawał tych kontuzji, ważne że jego kolana nie są w takim stanie w jakim być powinny, co prowadzi do tego, że może się popsuć nawet bez kontaktu z rywalem.

a kolano Blake'a Griffina jest w takim stanie w jakim być powinno ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to samo mozna napisac o perkinsie. nie wiadomo, jak dlugo bedzie zdrowy, a mimo wszystko thunder go lykneli, bo wiedza ze kloc pod koszem jest na miare mistrzostwa.

Niby tak, ale zobacz ile meczy grał Bynum w poszczególnych sezonach, a ile Perk. Odkąd zaczął być znaczącą postacią w C's to nie licząc paru meczy grał całyczas, przytrafiła mu się 1 kontuzja w poprzednim sezonie.

A Bynum?

07/08- 35

08/09- 50

09/10- 65

10/11- 54

Ryzyko jest duużo większe, tym bardziej, że miałby polecieć Harden. Wtedy oddaliśmy nie pasującego do nas Greena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to samo mozna napisac o perkinsie. nie wiadomo, jak dlugo bedzie zdrowy, a mimo wszystko thunder go lykneli, bo wiedza ze kloc pod koszem jest na miare mistrzostwa.

 

No i teraz żałują i im głupio.

 

A Bogut to jeden z najlepszych obrońców w lidze. Top 5, te okolice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne porównanie.

o co ci znowu chodzi ? kolana bynuma nie są w takim stanie jak powinno z powodu kontuzji więc idąc twoim tokiem rozumowania tak samo jest z kolanem Griffina

 

przecież Bynum nie kontuzjował sobie co sezon tego samego kolana, nawet to, że opuszczał w kolejnych sezonach mecze jest skutkiem nie za każdym razem kolejnej kontuzji, ale przedłużającej się rehabilitacji po poprzedniej kontuzji odniesionych za każdym razem w połowie sezonu, a nie jak np w przypadku Griffina w preseazon i stracie jednego roku.

 

Jak podajesz tak ilości opuszczanych meczów przez Drew to faktycznie źle to wygląda, ale nie jak się temu bliżej przyjrzeć bo nie znaczy wcale czterech poważnych kontuzji w każdym kolejnym sezonie. Do tego jest teraz fizycznie w dużo lepszej formie niż kiedys, solidnie pracuje latem co również ogranicza ryzyko odniesienia przez niego kolejnego urazu.

 

Prawda jest taka, że ryzyko jakieś tam zawsze już będzie, ale to jest sport i różnie bywa można grać ileś lat bez urazów i raz mieć pecha i pozamiatane. Bynum nie bazuje jakoś specjalnie na swojej szybkości, atletyczności do tego jak powiedziałem dba o siebie teraz w dużo większym stopniu niż kiedyś więc jeżeli nie będzie miał znowu jakiegoś pechowego przypadku myślę, że ryzyko, że nagle samo z siebie coś mu strzeli w tych kolanach nie jest tak duże.

 

Harden jest dobry, naprawdę dobry, ale Bynum po swoich kontuzjach ma od niego po prostu wyższą wartość chociażby dlatego, że klasowych niskich w tej lidze nie brakuje, a klasowych prawdziwych centrów już tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do boguta, rozumiem, ze jest fajnym obronca ale defensywa wokol bynuma, przy trenerze, ktory posweca wiecej czasu obronie jest conajmniej tak wydajna, jesli nie bardziej, od tej zbudowanej wokol aussie

 

a gdy obaj sa zdrowi, nie kangur nie ma podjazdu. nie wiem gdzie wy widzicie wielka roznice w defensywie na korzysc boguta. przynajmniej nie teraz przy brownie

czy wy naprawdę uważacie, że skupiacie samych najlepszych graczy? Widziałeś Boguta, nie nękanego przez kontuzje, w full formie? Chyba nie. Jego impact na defensywę jest wtedy nie mniejszy od Howarda. No ale gdzie tam, Bynum daje to samo w obronie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wy naprawdę uważacie, że skupiacie samych najlepszych graczy? Widziałeś Boguta, nie nękanego przez kontuzje, w full formie? Chyba nie. Jego impact na defensywę jest wtedy nie mniejszy od Howarda. No ale gdzie tam, Bynum daje to samo w obronie..

oczywiście, że tak uważamy mamy najlepiej obsadzoną pozycję rozgrywającego i niskiego skrzydłowego w lidze, nie mówiąc już o tym, że mamy również najlepszą ławkę cały czas to powtarzamy i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej

 

widziałem zdrowego Boguta parę razy przeciwko słabszemu niż obecnie Bynumowi i jakoś dostrzec tej wybitnej defensywy nie mogłem. Na pewno w obronie bliżej Bynumowi do Boguta niż Bogutowi do Howarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, żeby wymagać od takiego kloca dobrej obrony pnr, gdzie szybkość na nogach jest najważniejsza. Pnr to dobrze bronią gracze typu Varejao, Chandler, KG, czy nawet k**** Bosh. Ale nie Bynum. Swoją drogą Magic nie oglądałem kupę czasu, jak wygląda ta kwestia u DH? Obrona picka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij różowe okularki w żółtych oprawkach to może będzie łatwiej.

jak jesteś taki mądry to powiedz dokładnie w czym tkwi ta wielka przewaga w defensywie Boguta, na czym opierasz swoje wnioski i jakie są twoje wrażenia z ich bezpośrednich starć, bo skoro tak chętnie wypominasz innym brak wiedzy i obiektywizmu, posądzając jednocześnie o arogancję (!!!!), to domyślam się, że jesteś doskonale zorientowany w temacie i obejrzałeś mnóstwo materiałów, o których my nie mamy pojęcia. Oczekuję więc pasjonującego breakdownu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jesteś taki mądry to powiedz dokładnie w czym tkwi ta wielka przewaga w defensywie Boguta, na czym opierasz swoje wnioski i jakie są twoje wrażenia z ich bezpośrednich starć, bo skoro tak chętnie wypominasz innym brak wiedzy i obiektywizmu, posądzając jednocześnie o arogancję (!!!!), to domyślam się, że jesteś doskonale zorientowany w temacie i obejrzałeś mnóstwo materiałów, o których my nie mamy pojęcia. Oczekuję więc pasjonującego breakdownu.

przez 2 lata prowadził 2 i 4 defensywę ligi, nie mając w składzie dobrych defensorów prócz Mbah Moute (Jennings, Delfino, Ridnour..). Był w ścisłym top indywidualnie pod względem defensywy (drtg), ustępując tylko Howardowi czy Noahowi. Były wiele razy podawane statystyczne różnice w obronie gdy Bogut gra, a gdy jest kontuzjowany i były one miażdżące, ale nie mam teraz czasu szukać. Duże różnice w puntach zdobywanych/traconych gdy jest Bogut i go nie ma na parkiecie. W ścisłej czołówce blokujących ligi, chyba najlepszy nawet 2 lata temu. Howard w poprzednim sezonie pod Bogutem per 36 min 13,5 pkt. To statystyki + to co widzimy sami, a chyba nikt nie ma wątpliwości, że bardzo dobrze broni 1on1 Bogut?

 

To dane z poprzednich lat. W tym sezonie to w ogóle Bogutowi wychodzi świetne 93 drtg (bynum 98), ale rozegrał tylko 12 spotkań, więc trochę mało.

 

Nie wiem czego oczekiwałeś, ale takie są fakty. Ja nie twierdzę, że Bynum to zły obrońca. W tych wszystkich statach jest on gdzieś tam niby nie tak daleko za Bogutem, ale przegrywa wszędzie, dlatego właśnie jest między nimi różnica klasy w defensywie. Dla mnie sprawa prosta. Jeżeli wy mówicie, że nie widzicie dużej różnicy, to ja mówię, że to nie prawda. Ogromna ta różnica nie jest, ale już znacząca.

 

I ja nie wypominam nikomu braku wiedzy, tylko właśnie wam-lakersfanom brak obiektywizmu. Van z kolei mnie i Maćka o to posądził i sam się przyznał do swojej arogancji, więc nie wiem o co ci chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak właśnie myślałem, że zasypiesz mnie garścią statsów. zero własnych obserwacji. zarzucasz innym, że nie widzieli wystarczająco gry Boguta, a kwestię kilku bezpośrednich starć, które wypowiadający się tutaj kibice Lakers dobrze pamiętają (i ja również) po raz kolejny pomijasz. że Bogut nie miał dobrych obrońców w składzie to bzdura i naginanie faktów pod swoją tezę.

 

a analiza statystyczna ma tę jedną wadę, że nie daje nam materiałów do porównań z tego sezonu, kiedy Bynum jest lepszy niż kiedykolwiek, a Bogut nie gra.

 

możesz sobie uważać Boguta za gracza nawet 7 klas lepszego, ale nie zarzucaj innym, że za mało widzieli, kiedy wszystko czym się podpierasz, to cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harden jest dobry, naprawdę dobry, ale Bynum po swoich kontuzjach ma od niego po prostu wyższą wartość chociażby dlatego, że klasowych niskich w tej lidze nie brakuje, a klasowych prawdziwych centrów już tak

Tak bo klasowych 2 to w tej lidze jest takie bogactwo, że wyjeżdżają do Indonezji za chlebem bo w NBA już pracy nie mogą znaleźć. Harden za 1-2 to będzie top sg jeśli nie całej ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko, że staty to w pewnej mierze odzwierciedlenie tego co widzimy na parkiecie w trakcie meczu. To jest po prostu bezsprzeczne potwierdzenie, z którym nie można dyskutować. Co z tego, że ja ci powiem, że Bogut świetnie broni na nogach, nie da się go przepchnąć łatwo, nie gubi się na pickach, świetnie blokuje z pomocy, jak ty mi powiesz wtedy: GOWNO PRAWDA. i będziemy się tak spierać. Staty pokazuje, że Bogut to najściślejsze top defensorów ligi, nie wiele gorszy od Howarda, a Bynum jest co najwyżej niezły, względnie dobry.

 

A jakich to super obrońców miał w swoim składzie Bogut np. w 2009 roku? Prócz właśnie niezłego Kameruńczyka i Thomasa, który grał ochłapy. Delfino? Ridnour? Bell? Ilyasova? WARRICK? JENNINGS? pokaż mi gdzie tak naciągnąłem fakty pod tą tezę. Ta ekipa bez Boguta to 3dycha ligowa w defensywie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.