Skocz do zawartości

Orlando Magic sezon - 2003/2004


Fokcik

Orlando skompromituje sie w tym sezonie ?  

  1. 1. Orlando skompromituje sie w tym sezonie ?

    • Tak
      0
    • Nie
      0


Rekomendowane odpowiedzi

ten sezon dla mnie jest sporym zaskoczeniem i przed sezonem typowalem spokojnie Magic na PO

No chyba kazdy tak typowal... co wiecej, ja nawet typowalem Orlando w pierwszej piatce konkferencji wschodniej, ale niestety juz po poczatku sezonu, bylo mozna powiedziec, ze nie bedzie tak kolorowo....

G.Giricek także zawodzi. Przyszedł za Mike Mllera( swoją drogą debiutanta sezonu i dobrego strzelca nie oddaje się za byle kogo).

Zapomnailes jeszcze o Goodenie, ktory rowniez przeszedl do Magic miedzy innymi za Millera. Tak czy tak wydaje mi sie, ze ten transfer byl korzystny dla druzyny z Florydy. W poprzednim sezonie bylo mozna juz to stwierdzic. Wiem ze obecnie nie wyglada to za dobrze, ale jestem przekonany, ze jeszcze ta wymiana odbije sie pozytywnie na wynikach druzyny. Giricek w obecnym sezonie wrocil po kontuzji, Gooden ten porykal sie z drobnymi urazami, ale gdy beda oni w pelni sil ( mam nadfzieje ze juz w nastepnym sezonie ) to z pewnoscia beda mocnym elementem druzyny.

Odejscie Armstronga dobrego ducha zespołu, Mike Millera niezłego strzelca

Odejscie tych zawodnikow mialo na pewno wielki wplyw na gre druzyny, a przede wsyztsmi odejscie tego pierwszego, ktory swoja postawa niesamowicie motywowal druzyne do walki. Miller zas byl bardzo dobrym kumplem McGrady'ego, co na pewno T-Mac'a wkurzylo, ze zabieraja mu przyjaciela z druzyny.

 

Co do meczu Magic - Jazz

Bardzo ciesze sie z tej wygranej, bo juz denerwowalo mnie to, ze druzyna Orlando nie potrafi wygrac nawet ze slabymi przeciwnikami, nie chcialem slledzic kolejny raz ogromnej seri porazek mojej ulubionej druzyny. T-Mac zagral dobre spotkanie, ale przede wsyztskim jak nigdy cala druzyny spisala sie dobrze w obronie, co przysnioslo rezultaty. Wydaje mi sie ze Hunter sporo podwyzszyl poziom obrony w tym spotkaniu, takiej gry zawodnika wlasnie brakuje druzynie Magic. Musi byc zawsze ktos kto motywuje do walki. Takim zawodnikiem w zeszlym roku byl Armstrong.

Edycja:

Orlando Magic 102 : 98 Nenver Nuggets

Dzisiejszej nocy druzyna Magic odniosla 2 zwyciestwo z rzedu. T-Mac zostal usuniety na koniec drugiej kwarty. Mimo to druzyna Orlando poradzila sobie z przeciwnikami. DObrze spisali sie nowi nabytki Orlando Magic. Stevenson 10 pkt i 5 zb. Natomiast Desmond Penigar zanotowal 4 pkt i 8 zb. Oprocz nich na pochwale zasluguje: Howard, Gooden, Strickland....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc średnio mi się spodobało jak Tracy kopnął piłkę w trybuny. Rozumiem, że można być sfrustrowanym itp, ale żeby tak się zachowywać przed własną publiką ... i kiedy zaczęli naniego buczeć, a piłka wróciła na parkiet, znowu ją wykopał. Niech lepiej chłopak ochłonie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do meczu z Denver :

jestem na maxa zadowolony z postawy zawodników Orlando, którzy poradzili sobie z silniejsza od siebie drużyną po zejściu T-maca :D

Sam Mcgrady zachowal sie głupio kopiąc tą pilkę..teraz pewnie będzie pauzował kilka meczy.. ale może nie bedzie najgorzej bo inni zawodnicy Magic maja szanse na pokazanie sie ( Stevenson, Penigar, Bogans )

na uwage zasługuje występ Stricklanda 12 pkt 8 zb(!) 8 as , Gooden równie nieźle z ławki, Penigar w swoim debiucie tez na +, wydaje mi sie ze trzeba z nim przedłużyc kontrakt, moga być z niego ludzie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi za to najbardziej podobało się to co powiedział DeShawn Stevenson po meczu z Denver:

 

"Nie znałem zagrywek."

 

Ciekawe czy już mu ktoś powiedział, że w Orlando nie jest tak jak u Sloana i tu nie ma zagrywek :lol: . Ale dwie wygrane z rzędu to już coś. Nie podniecam się bo teraz pewnie będzie z 6 porażek z rzędu. Nie wiem czy się uda zająć ostanie miejsce z tak dobrą grą ;). Silna konkurencja jest ze strony Atlantydy Hawks. Zastanawiam się czy wygrają coś jeszcze do końca sezonu, bo nie bardzo ma kto u nich grać.

 

No dobra nabijałem się. Mam nadzieję, że złoją tyłek Detroit, chociażby w ramach rewanżu za poprzednie PO. Mógłby zagrać T-Mac ( na razie nic nie wiem o wykluczeniu) - z pewnością byłby bardzo umotywowany.

 

Szczerze mówiąc średnio mi się spodobało jak Tracy kopnął piłkę w trybuny. Rozumiem, że można być sfrustrowanym itp, ale żeby tak się zachowywać przed własną publiką ... i kiedy zaczęli naniego buczeć, a piłka wróciła na parkiet, znowu ją wykopał. Niech lepiej chłopak ochłonie ...

Zachowanie godne potępienia. T-Mac ma już na koncie boiskowe bójki itp., ale z umiejętności piłkarskich to chyba go jeszcze nie znamy. Ja nie siedziałem na trybunach i nie dostałem piłką ;), więc mu wybaczam. Z drugiej strony gdyby to był Barkley czy Rodman to nikt by nawet się tym nie przejął. Może McGrady właśnie się zmienia w Bad Boya...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE DO WIARY !!!!! Magic wygrali trzeci mecz z rzędu. Tym razem odprawili Pistons pokonując ich jednym punktem, znakomicie grając w czwartej kwarcie. Beznadziejnie zagrał T-Mac. 3/20 z gry mówi samo za siebie. Jednak toTracy zainicjował ostatnią akcje meczu, gdzie na kilka sekund przed koncem meczu, przechwicił piłke a J.Howard trafił zwycięską trójke.

Swoją drogą źle w ostatnich dwóch meczach grał T-Mac a jednak Magic potrafili wygrać. To daje do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dam garść ciekawych cytatów ;) :

 

"Nie wiem jak udało mu się umieścić piłkę w koszu. Nie mam pojęcia." - Tracy McGrady o ostatnim rzucie Juwana Howarda

 

"Rzuciłem piłkę do góry i powiedziałem w myślach: Do diabła z tym." - Juwan o odczuciach przy swoim rzucie.

 

ÂŹle się czułem przez cały dzień... Miałem skurcze żołądka. - Juwan Howard

 

W Clippersach w zeszłym sezonie. - Sean Rooks zapytany o to kiedy ostatnio rozegrał aż 16 minut w meczu NBA. Zagrał nieźle - 6 punktów i 4 zbiórki.

 

3 mecze z rzędu? No, no - kto by przypuszczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac to bylem pewien, ze druzyna Magic przegra spotkaanie z Pistons. Ale cale szczescie cuda sie zdarzaja, szkoda tylko, ze cudem zawodnicy Orlando nie dostana sie do Playoff. Ostatnio dobrze spisuje sie Drew Gooden, cos mi sie wydaje ze jest to odpowiedni moment aby dac go do pierwszej piatki. McGrady w ostatnich spotkaniach nie popisuje sie, ale najwazniejsze ejst to ze w koncu zawodnicy z Florydy odnosza zwyciestwa. Wyrownali oni rekord wygranych spotkan pod rzad w obecnym sezonie ( 3 ).

 

Z cytatow podanych przez spabloo wynika ze ostatni rzut to zdecydowanie fart. Ale nie ma co sie oszukiwac, w calym sezonie druzynie Magic brakowalo szczescia, dobrze ze maja go choc o drobine. Kolejne spotkania z dosc przecietnymi druzynami: Blazers, Cavaliers, Atlanta. Licze tu na 2 zwyciestwa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( czy ktos mi powie czemu im tak slabo idze ten sezon Mcgrade nie daje sam rady czemu strikland nie zdobywa 25 oczek na mecz przecierz to dobry zawodnik Howard drugi ktory powinien trzepac od kosza do kosza zbierac zdobywac punkty ah szkoda gadac mam nadzieje ze to ich ostatni sezon tak slabej gry

ZAA ROK MISTRZEM NBA BEDZIE ORLANDO :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlando Magic 104 : 99 Atlanta Hawks

Cieszy mnie ta wygrana poniewaz w tym meczu, nie tylko Tracy zdobywal punkty. Jeszcze paru zawodnikow oprocz niego zakonczylo mecz majac na koncie wiecej niz 10 pkt. W koncu dobrze zagral Tyronn Lue, ktory zaliczyl 19 pkt i 7 asyst. Najlepszy mecz jak dotad w barwach Orlando rozegral Stevenson. Wydaje mi sie, ze jest to zawodnik ktory gra rowniej od Giricka i bardziej przyda sie druzynie.

 

Mecz wygrany zostal dzieki celnym rzuta osobistym, bo tylko pod tym wzgledem druzyna Magic byla zdecydowanie lepsza. Kolejne 3 mecze pokaza czy w koncu cos sie ruszylo w druzynie, bo mi sie wydaje, ze w ostatnbich spotkaniach zawdonicy Magic zaczeli w koncu grac na odpowiednim poziomie. W ostatnich 6 meczach, wygrali az 4 razy, przy czym zaliczyli 2 porazki z tym ze dopiero po dogrywce.

 

czy ktos mi powie czemu im tak slabo idze ten sezon Mcgrade nie daje sam rady czemu strikland nie zdobywa 25 oczek na mecz przecierz to dobry zawodnik

Przyczyn jest wiele, przedewszytskim slaba obrona i nie rowna gra zawdnikow.... A co do Stricklanda to ma on juz swoje lata i niestety nie stac go na prezentowanie poziomu z przed paru lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stricklanda już nie ma w drużynie więc na pewno nie bedzie rzucał po 25 punktów w meczu, tym bardziej, że nigdy tego nie robił ;). Nie było sensu go trzymać. Teraz otwiera się przed nim szansa zatrudnienia przez lepszy klub z którym mógłby powalczyć w playoffs.

 

Coś by należało wspomnieć o meczu z Bostonem. Wystaczy chyba tyle że ze stanu 87-82 dla Celtics pod koniec 3 kwarty zrobiło się 112-82 na niespełna 5 minut przed końcem meczu. Aż mi głupio :oops: .

 

Strickland odszedł więc otwiera się już chyba ostatnia szansa przed Gainesem. Wpuścić go na 25 minut, aby coś pokazał. Jak się nie przełamie to trudno. I tak ryzyka już nie ma. Chyba, że Magic nie chcą być ostatni w lidze. Po raz kolejny zawiódł Gooden. Mimo iż mógł dziś zagrać dłużej, bo z powodu zatrucia nie mógł wystąpić Howard, to łapał faul za faulem i w rezultacie grał przez 22 minuty, w dodatku beznadziejnie.

 

Z ciekawostek może być to, że McGrady wyprzedził Shaqa na liście najlepszych strzelców w historii Magic i teraz zajmuje drugie miejsce za Nickiem Andersonem.

 

Inną ciekawostką jest to, że Gabriel zachwycił się Pavelem Podkolzinem, podczas gdy obserwował go w Europie. Ciekawe czy zwracał uwagę na umiejętności czy tylko na wzrost...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlando Magic 101 : 96 Atlanta Hawks

Trzecia wygrana z druzyna Hawks w obecnym sezonie. Pierwszy spotkanie zawodnicy Magic wygrali roznica 3 punktow, dwa kolejne roznica 5 punktow. W dzisijeszym spotkaniu druzyna Orlando rzucala z bardzo dobra skutecznoscia ( co jest zadkoscia w tym sezonie ) 51.9%. Na tablicach zdecydowasnie sobie nie radzili, ale cale szczescie dobra skutecznosc wystraczyla na wygranie tego meczu. Nastepne zwyciestwo z Atlanta juz 2 kwietnia.

Strickland odszedł więc otwiera się już chyba ostatnia szansa przed Gainesem. Wpuścić go na 25 minut, aby coś pokazał. Jak się nie przełamie to trudno. I tak ryzyka już nie ma.

Szansa sie otworzyla, ale niestety Reece Gaines przebywa na boisku niewiele. W ostatnich trzech spotkaniach gral lacznie okolo 8 min. Dla mnie w tym sezonie to on juz nic wiecej nie poaze ( kto wie czy nawet bedzie mial taka szanse ).

Z ciekawostek może być to, że McGrady wyprzedził Shaqa na liście najlepszych strzelców w historii Magic i teraz zajmuje drugie miejsce za Nickiem Andersonem.

Mam nadzieje ze Tracy zostanie w druzynie Magic i zapisze sie na zawsze w historii tej druzyny. Obecnie juz wiele wniosl do historii, ale to i tak za malo na takiego zawodnika. Stac go na wiele wiecej....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak mogli umoczyc taki mecz. Wygrywajac 19 pkt w trzeciej kwarcie z jednym z kandydatow do mistrzostwa i roztrwonic cala przewage w czwartej kwarcie. Ja nie wiem czy oni nie robia tego specjalnie czy co? :wink: Ktory to juz taki mecz.

Dobrze ze juz o nic w tym sezonie nie graja bo bylbym wkurzony podwojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzieliście rzut-końcówkę T-Maca w meczu z Lakersami? :lol: . Szkoda, że minimalnie po czasie (Gruby ewidentnie trzymał T-Maca, zanim ten dostał piłkę, potem ciężko było już się złożyć). Ale ten rzut był niesamowity. Oto link:

http://vidzstreet.meoko.com/hu_040315la ... motion.wmv

 

Mało ostatnio popularny ten temat. Chyba wszyscy już z utęsknieniem wyczekujemy końca sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzieliście rzut-końcówkę T-Maca w meczu z Lakersami? :lol: . Szkoda, że minimalnie po czasie (Gruby ewidentnie trzymał T-Maca, zanim ten dostał piłkę, potem ciężko było już się złożyć). Ale ten rzut był niesamowity.

WoW ale mu sie udalo.... wlasnie to lubie w Tracym. Dosc czesto oddaje celne rzuty z nietypowaych pozycji, lecz niestety tez sie myli z prostrzych, tych wypracowanych ( ale tak juz ma kazdy zawodnik )

Mało ostatnio popularny ten temat. Chyba wszyscy już z utęsknieniem wyczekujemy końca sezonu.

No pewnie tak.... Juz sie nie moge doczekac, rozpoczecia nowego sezonu, kiedy to druzyna Magic sie wzmocni i bedzie w koncu wygrywac. Mecz Lakers byl zdecydowanie do wygrania, nie wiem jak mozna stracic taka przewage. Kobe zagral niesamowicie w tym spotkaniu, mam tu namyli przede wszytskim ostatnia kwarte, w ktorej rzucil ponad 20 pkt. O ile sie nie myle to podobny byl pierwszy mecz z Lakers w tym sezonie, tez pod koniec stracili prowadzenie i przegrali spotkanie :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

i co zamarło coś :P

chłopaki niezamłujcie się można zacząć już planować na przyszłość :wink:

 

natomiast poptrzcie co ostnio wyrabia Lue bez TmaC'a 32p ostnio chyba z 19p :shock: ja myślałem że on miał prowadzić gre a nie być 2 opcją w atakU(którą oczywiście miał być wiecznie niespełniony Howard :x ) martwi też Gooden raz dobrze 2 razy źle :? niewspominjąc o orlando 2003 draft pick :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o czym tu gadać. McGrady najpierw pojechał na pogrzeb, teraz kontuzjowany. Bez niego drużyna nie ma nawet szans, żeby nawiązać walkę. Stevenson ma taką skuteczność, że aż żal d... ściska, właściwie tylko Lue nie dopuszcza do czegoś więcej niż blamażów (o ile coś więcej może być). Czekamy. Tym bardziej, że jest na co: loteria, powrót Hilla, może jakieś ruchy kadrowe (Dampier, Kandi, Blount???).

 

Najbardziej mnie teraz martwią problemy z plecami przyszłego gracza Magiców ;) - Okafora. Mam nadzieję, że wydobrzeje wkrótce, bo po pierwsz Connecticut ma spore szanse na mistrzostwo NCAA, a po drugie ja już chyba nie wyobrażam sobie kogoś innego w O'Town. Czytałem o nim sporo i muszę powiedzieć, że takiego gracza i przede wszystkim człowieka to ciężko znaleźć. Ale o tym jak już założę temat o drafcie, albo ktoś inny mnie uprzedzi :).

 

Wkurza mnie też to, że zwolnili Gabriela (w końcu tego chciałem), a zatrudnili "Mr. Hockey'a" Weisbroida. Sukcesów w hokeju odmówić mu nie mogę, ale jak słyszę, że Davis zostanie na przyszły sezon to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera. Nawet Balcerowicz i teraz Miller dojrzeli do tego, że trzeba odejść ;). Ten człowiek nie potrafi wydobyć kompletnie nic z tego co ma teraz, więc jaki sens jest go trzymać na posadzie. Przecież większość tych ludzi zostanie na przyszły sezon i tak do końca beznadziejni nie są. Po meczu z Dallas w "Orlando Sentinel" pokazali pewne rzeczy:

 

The Mavs (45-28) shot 56 percent and outscored the Magic 64-32 in the paint in a meeting of the league's two poorest defenses

 

The Mavs scored 26 baskets on lay-ups and dunks, registered 34 assists and outscored the Magic 22-4 on fastbreak points. Opponents have scored 74 baskets on lay-ins or dunks in the past three games against Orlando.

 

Nawet się nie oszukujmy, że oni jeszcze walczą... Chyba tylko o Okafora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.