Skocz do zawartości

(No) Country for old men.. [Suns 2011/12]


theo001

Rekomendowane odpowiedzi

theo001, dlaczego ciagle hejtujesz Marcina?

nie hejtuje, tu nie o to chodzi. po prostu dla mnie to ciągle tylko przydatny roles. Wszyscy mi tu piszą ogólniki, że dobrze zbiera, coś zablokuje, coś pobroni, ma "jakieś" manewry podkoszowe.. No to ja się pytam konkretnie - jakie? Oglądam niemal każdy mecz Suns (ale muszę skończyć z tym uzależnieniem, bo już nie przynosi mi przyjemności..) i trochę sobie już wyrobiłem zdanie na ten temat. Nie raz miał w wyniku mismatchu jakąś pizdę małą na dupie i nie potrafił zrobić najprostszej akcji tyłem do kosza, wykorzystując przewagę fizyczną. Czasem trafi open looki, ale jak pisałem nie ma tego ustabilizowanego. Zdobywa większość punktów po pickach z Nashem i chwała mu za to, trzeba to potrafić, ale to nie znaczy, że już jest jakimś super rozwiniętym graczem w ofensywie, bo jest drewnem dalej. Zdarza mu się ciągle w kompromitujący sposób pi*****ić najprostsze lay'e po podaniach Steve'a. Dlaczego nikt mi nie odpowie na pytane dlaczego Suns w dalszym ciągu są ruchani na deskach - dobrze zbierający i zastawiający center to duża część sukcesu, więc jeżeli Gortat takim by był to chyba nie powinniśmy z każdym zespołem dostawać wpierdol na zbiórce?

Byście oglądali Suns częściej, każde ich porażki, non stop popełniane błędy, to byście zrozumieli ocb.

to ty nie rozumiesz cały czas jednego gdyby był super rozwinięty w ofensywie, prezentując w każdym meczu równą formę, gdyby samodzielnie potrafił sprawić, że taki pizdowaty zespół nie przegrywa z każdym na deskach to nie byłby role playerem zarabiającym po 7mln za sezon tylko po dwa razy tyle.

 

To jest center, który w niczym nie jest świetny, ale też w żadnym elemencie gry nie jest słaby i z pewnością nie jest kimś kto jest przepłacony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jakbyś czytał dyskusję od początku to byś wiedział, że wycofywałem się z tego jego przepłacenia, twierdząc, że jeszcze jakiś czas temu można było go tak traktować. Rzeczywiście realia ligi powodują taki, a nie inny stan rzeczy, ale wg mnie taka najbardziej obiektywna wartość Gortata to 5-5,5 mln za rok gry.

A w ogóle to kto ma tam sprawić, że Suns nie dostawać będą na deskach? Gortat samodzielnie tego nie zmieni o 180 stopni, ale ma duży wpływ, bo jest k**** CENTREM? Zwalmy winę na Dudleya, Nasha, Hilla.. Oczywiście są takie pipy w zbiórce jak Frye czy Warrick, ale uwierz mi, że w każdym meczu kilka razy rywala potrafią zebrać znad głowy MG..

 

@Chytruz:

ruch rozpaczy, ale wolę patrzeć na Redda jako naszą pierwszą-drugą opcję niż na Browna, z którego chcą zrobić naszego strzelca z ławki, który sam sobie coś wykreuje. Kozłuje, kozłuje, na końcu się przewraca albo napierdala airballa. Chyba nie nauczył się tego od Kobasa :?

A nuż kolejny raz wyjdą na jaw magiczne zdolności medyków z Phoenix i Redd nam wystrzeli z 20 ppg ~45fg% i będziemy mieć gtg, kreatora i masę niezlych rolesów. No a wtedy to.. marsz do PO :lol:

 

ps. nawet dałem lajka na fb w newsie o podpisaniu MR :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, widziałem obydwa wygrane mecze Suns (z NOH i GSW). Przemyślenia:

 

- mecz z NOH to naprawdę baaardzo przyzwoita obrona, widać, ze chłopaki się spieli, wyjątkiem masa oddanych zbiórek ofensywnych Hornets, szczególnie na początku meczu

 

- z kolei w meczu s GSW widziałem przez moment "stare" Suns, czyli szybki i skuteczny atak, Nash napędzający ofensywę, ruch, wychodzenie na czyste pozycje (przede wszystkim Dudley), wyglądało to zupełnie dobrze

 

- Gortat - świetny mecz z NOH, z GSW złapał kilka głupich fauli, zajebiście grał Morris, przebudził się trochę Frye, także Gortat spędził dużo czasu na ławie, poza tym widać, że kontuzja mu przeszkadza

 

- Nash sinusoida formy, wczoraj mu ładnie siedziało, zaskoczył tez kilkoma penetracjami pod samą dziurę

 

- Hill to stary człowiek, potrzebuje chyba jeszcze czasu, żeby wejść w sezon

 

- Shannon to retard, ale potrafi trafić trójkę

 

- Markieef to nasz najlepszy podkoszowy, jak pisze theo, chłopak potrafi wiele - fadeaway, wykończenie prawą, lewą ręką, półdystans, trójka, dunk finish, zastawianie się, zbiórka, cholera przypomina mi Rasheeda momentami, wypi*****ić Czajnika ze s5 i dawać Markieefa, niech sobie Frye trójki ciepie z ławki

 

- Ronnie Price w porządku jako backup pg, Telfair w ogólne nie grał chyba ostatnio, i dobrze nie lubię typa

 

- Childress niestety nadal zupełnie poza rotacją

 

 

Podsumowując, jeśli będziemy grali w obronie tak jak z NOH i w ataku tak jak z GSW to możemy się kręcić koło .500 i może psim swędem wejsć do PO, chociaż raczej wątpliwe, biorąc pod uwagę wiek naszych kluczowych grajków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[TABLE]

[TR=bgcolor: #CCCCCC]

[TD=bgcolor: #CCCCCC]

Josh Childress

 

[/TD]

[TD=bgcolor: #CCCCCC]

11/12

$6,000,000

 

[/TD]

[TD=bgcolor: #CCCCCC]

12/13

$6,500,000

 

[/TD]

[TD=bgcolor: #CCCCCC]

13/14

$7,182,500

 

[/TD]

[TD=bgcolor: #CCCCCC]

14/15

$7,317,50

 

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

 

2014/15 player option. Jednym słowem padaka. Dla mnie pierwsza opcja do zamnestionowania. Nawet tego Frye'a bym zostawił przed nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[TABLE]

[TR=bgcolor: #CCCCCC]

[TD=bgcolor: #CCCCCC]

Josh Childress

 

[/TD]

[TD=bgcolor: #CCCCCC]

11/12

$6,000,000

 

[/TD]

[TD=bgcolor: #CCCCCC]

12/13

$6,500,000

 

[/TD]

[TD=bgcolor: #CCCCCC]

13/14

$7,182,500

 

[/TD]

[TD=bgcolor: #CCCCCC]

14/15

$7,317,50

 

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

 

2014/15 player option. Jednym słowem padaka. Dla mnie pierwsza opcja do zamnestionowania. Nawet tego Frye'a bym zostawił przed nim.

Childress, Warrick, Frye.. konkurencja jest ostra i szykuje się rywalizacja do ostatniego dolara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 6 spotkaniach jesteśmy zespołem w którym najwięcej punktów zdobywa nie kto inny jak Hakim The Dream Warrick (całe 12.8 to chyba jakiś historyczny rekord, być liderem zespołu zdobywając niecałe 13 punktów na mecz!) a najlepszym zbierającym jest Frye (8.7 na mecz). To jest najlepsza ilustracja sumy talentu jakim ten zespół dysponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny mecz z Blazers. Dudley dał dużo energii, Frye aż tak nie ceglił, Morris i Gortat bardzo skuteczni, a Nash ma jeszcze trochę paliwa jak widać.

Co cieszy? Morris, gość jest niesamowity, zdecydowanie powinien pójść z 5 picków wyżej, no ale mi to nie przeszkadza. :D

Co martwi? Oprócz wielu innych rzeczy, DESKA, Gortat, który ma rozpierdalać, daje się dymać straszliwie, miejmy nadzieję, że boi się o kciuk i że z czasem cała ta sytuacja się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwa wygrana dla Phoenix, 1sza kwarta koncertowa egzekucja w ataku, każde podanie Nasha kończyło się asystą.

W trzeciej kwarcie totalna dominacja i powiększenie przewagi do około 25 pktów.

Bardzo skutecznie zagrała cała S5 Suns.

Cieszy postawa Marcina, który po tym meczu stał się liderem punktowym Phoenix (12,3pkta) tuż za nim Nash z 12pkt na mecz.

Liczę tylko na lepszą grę Gortata na desce, bo w tym sezonie zbiera zdecydowanie za mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.