Skocz do zawartości

(No) Country for old men.. [Suns 2011/12]


theo001

Rekomendowane odpowiedzi

Kasta prawnicza na forum :(

@Bast chyba prokuratorem zostnie, skoro zawsze tak pogardliwie sie wypowiadał o obronie ;) No to powodzenia chłopaki żeby was tylko na tej jeb**** aplikacji nie uwalili, bo z tego co wiem dalej stary syf niema otwarcia zawodu.

bastek poszedł na studia i zamiast siedzieć na forum posuwa przyszłe prawniczki.

no to go jeszcze usprawiedliwia, gdyby sie uczył to już by było niedopuszczalne, słowem nie mogę sobie darować dobrze że prawniczki nie prawiczki, nie wiem jak mozna być przyszłym prawiczkiem ale musiałem napisać wybaczcie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasta prawnicza na forum :(

a nie palestra :P?
na razie jeszcze się nie poczuwają ;)

heh, a myślisz, że niby Babby'emu myśl przyjęcia takiej oferty przeszłaby przez głowę chociaż? :wink:

Dawać sobie może każdy, ale Steve i tak zostaje u nas. Nash to Phoenix Suns i na odwrót.

nie no to się chwali, ale co masz ofercie do zarzucenia, dla mnie Nash to po Stocktonie ulubiony grajek więc nie zamierzam umniejszać jego wartości, ale Harris i z 10 pick to imo bardzo ładna oferta, jakby nie patrzeć Devin dychę ma mniej na karku i ostatnio jak widzę ma "zajebiste pksy" coś a la Frazier :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez czlowiek juz stary, skoro dzieci sa na studiach. Juz sam fakt, ze Bula zdawal na aplikacje swiadczy o pauperyzacji danego zawodu prawniczego ;] Zreszta...egzamin na aplikacje... Kiedy to bylo? Tydzien po zlocie forumowym, imprezie u PeWeego i Wojtas Superstar... Super wspomnienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdawał... a zdał? :)

 

No i żeby przystąpić wystarczy mieć dyplom magistra prawa co przy obecnej liczbie uczelnii raczej problemem nie jest :) Także ten, spokojnie, prawdziwi prawnicy czyli ludzie mający zawód prawniczy znają się na rzeczy i nie są pierwszymi lepszymi dziadkami leśnymi :)

 

No, ale to nie ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdany, aplikacja skonczona, a sukienka wisi w szafie,,, ale przy obecnym przesycie na rynku w wieku 24 lat rozwazalbym alternatywne sciezki kariery. Naprawde bowiem po zdaniu zawodowego w wieku lat 28 nie zawsze wrota do raju otwieraja sie na osciez... choc ja osobiscie nie marudze, ale znam troche osob, ktore korporacyjna rzeczywistosc mocno uderzyla po glowie... No, ale czemu sie tez dziwic, skoro na studiach realia wykonywania zawodu ludzie poznaja od niepraktykow, tudziez na podstawie Magdy M, czy Ally McBeal, a na aplikacji jest niewiele lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego jak ktoś chce iść w kierunku zawodu to od 3ciego roku powinien już lecieć na praktykach.

Same praktyki nic nie dadzą, gdy nie ma się wewnętrznego samozaparcia, chęci poświęcenia i naprawdę porządnego zainteresowania określoną gałęzią lub choćby zagadnieniem. Zresztą co ja będę się rozwodził - dwa przykłady z mojej kancelarii z ostatnich 2 tygodni:

- studentka 3 roku pyta mnie do którego sądu przesyła się apelację (wybaczyć mogę brak znajomości kpc na 3 roku, ale brak jakiejkolwiek inicjatywy by otworzyć ustawę, ba w google wpisać...),

- studentka 4 roku sporządziła mi projekt apelacji (wiele ciekawych rzeczy mogłem się dowiedzieć, ale sam bym się wstydził pokazać coś takiego nawet dobremu kumplowi, apelację miał rozpoznać sąd I instancji, brak wskazania stron, brak WPZ, brak wskazania zaskarżenia i zakresu, brak zarzutów... i jeszcze kilkanaście innych uchybień dyskwalifikujących pismo jako pismo procesowe w ogóle, że o jakiejkolwiek merytoryce w uzasadnienia pół strony nie wspomnę - łącznie apelacja na 1,5 strony; jak żyję takiego czegoś nie widziałem).

 

Dziewczyny zatem biegają, noszą pisma do sadu, urzędów, komisji, czasem odbiorą odpis z KRS i tak oto studenci w obecnych czasach zdobywają wiedzę praktyczną, chwaląc się swoim znajomym, że pracują w renomowanych kancelariach. A jeśli tak wygląda obecnie poziom wiedzy praktycznej na studiach i poziom zaangażowania w powierzone obowiązki, to naprawdę życzę powodzenia i wysokiego OC kiedy już magistrzy prawa zaczną bez problemów występować w sądach...

 

Dobra, faktycznie dość już na temat branżowy. Zresztą czas wracać do roboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suns zagrają za to w styczniu aż trzykrotnie z mistrzami NBA Dallas Mavericks. W dniach 15-23.01 zaliczą natomiast ciężką, pięciomeczową trasę wyjazdową, w trakcie której odwiedzą San Antonio, Chicago, Nowy Jork, Boston i Dallas.

nice :roll:

A Top 6 ze wschodu grają po razie i wszystko na wyjeździe. Nieciekawie też, że dwa back-to-back-to-backi grają głównie z zespołami do ogrania w normalnych warunkach - jakieś Utah, Denver, Portland, ten deseń. Lepsze byłoby Miami, Dallas czy Thunder - wtedy i tak wiadomo, że w plecy, to można jeszcze starterom dać odpocząć, a zespołami z niższej półki grać w pełni sił.

 

Ogólnie są spore podstawy, żeby obawiać się czy Nash się nie rozpadnie przy tym terminarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.