Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2011/12


matek

Rekomendowane odpowiedzi

fajna analiza Piotrek. tylko słowo wyjaśnienia. Kobe nie zostawał na każdej zasłonie, lecz niemal każdej, ale brałem pod uwagę tylko te akcje, w których Westbrook oddawał rzut, ponieważ tylko takie są dostępne w synergy. w sumie jeszcze są straty, ale nie ma tych wszystkich, gdy ktoś został odcięty od piłki, czy po prostu oddał, bo nie miał co zrobić.

 

ale nawet trzymając się tego, co napisałeś, to mamy 14-15 dobrych zagrań w obronie na 36 sytuacji. w tym większość rzutów na izolacjach była spowodowana brakiem czasu i przede wszystkim wiemy, że rzuty po zasłonach były w większości (o ile nie wszystkie) niecelne z powodu pomocy wysokich a nie obrony Bryanta. dla porównania zobaczyłem też akcje Westbrooka z poprzedniego meczu i widać ogromną różnicę w jakości pomocy wysokich. tak więc nie bardzo można gloryfikować defensywę KB w takim meczu i w nim szukać głównej przyczyny słabej gry RW (który tak w ogóle ostatnio jest w fatalnej dyspozycji rzutowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wyżej wymienione sytuacje raczej obrazują dobry mecz Kobego w obronie. Zabrał Russelowi punkty w transition zawsze będąc przed nim. Często starał się odcinać Westbrooka od piłki, co opóźniało akcje Thunder, ale doprowadziło też do łatwego ścięcia za plecy w 3 kwarcie. Wbrew temu co pisał Lorak, Kobe nie zostawał na każdej zasłonie. Wrażenie takie pewnie powstało podczas końcówki meczu, gdzie faktycznie poziom obrony Kobego się obniżył. Oczywiście nie można zatrzymać takiego gracza jak Westbrook bez pomocy wysokich i to ich praca jest w sumie najważniejsza, ale niski, który dałby się non stop mijać na pewno utrudniłby obronę wysokim i pewnie wpuścił ich w foul trouble. Nie wiem, czy jakieś znaczenie miała sama obecność Kobego przed Russelem, który chciałby coś udowodnić i podejmował w tym meczu bardzo wiele złych decyzji.

jakbym był Mike Brown'em to cieszyłbym się z tego ,że Westbrook bierze piłkę i hustluje. widziałem reakcję Duranta jak Westbrook w końcówce brał piłkę "pod pachę" i sam chciał wygrać mecz. dla lakers jest to "to mi graj". Westbrook jest kretynem i całe szczęście dla przeciwników ,że on bierze się za odpowiedzialność wygrywania meczów dla Thunder. pisałem o tym wielokrotnie ,że najlepiej byłoby Westbrooka wyjebać za jakiegoś mądrego grajka z wysokiej półki np. Derona Williamsa. Kobe w końcówce słabiej grał w obronie ale jego obrona miała sens ,podchodził blisko po Westbrooka żeby ten się nie wstrzelił za 3 czy z jumperków gdzie niejednokrotnie pokazał ,że może być w tym skuteczny. jakby miał takich graczy w obronie jak bynum ,gasol czy świetny przedwczoraj Hill to także ustawiałbym tak obronę. tym bardziej ,że rotacja lakers jest świetna z powodu grania na trójce świetnych obrońców jakimi są Barnes, Ebanks czy ronron. z wiekiem ukrywanie KB24 jest jak najbardziej słuszne ,jeśli ma bronić faceta od rzutu a czasami się nadąży nad jego penetracją to jest dobry fit. kb8 udowodnił ,że był topowym kiedyś obrońcą teraz powinien się oszczędzać. westbrook tak naprawdę nie mam pojęcia kto mógłby przykryć w tej lidze od penetracji. takiego zawodnika nie ma. brown wie ,że westbrook ma świetne wyjście w górę po koźle jak ma na przeciw sobie obrońcą ,jeśli już wchodzi na kosz to nie zatrzymuje się (to jego wada) tylko wpierdala się dalej a w przypadku lakers wpada na gałęzie , także za bardzo nie ma komu oddać ponieważ perkins ofensywnie to drewno a ibaka nie lubi grać blisko kosza. dla mnie ten gameplan w defensywie się sprawdził i dlatego lejki wygrały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc jak ogólnie oceniać defensywę KB w takim meczu.

Już to napisałem w poprzednim poście. Po prostu solidna przeciwko bardzo dobremu graczowi. A jej najważniejszym punktem było ograniczenie punktów z transition. Kobe zawsze był przed Russelem i tylko raz przegrał taką sytuację, co skutkowało 2 rzutami wolnymi. Rzuty na izolacjach były spowodowane brakiem czasu, to prawda, ale faktem jest również to, że każdy z tych rzutów był dobrze broniony. Te sytuacje grają na plus dla KB24, obrona picków daje ogromny plus przede wszystkim Jordanowi Hillowi. Dla mnie dość istotny jest sam przekaz Kobego do drużyny. Biorę Westbrooka na siebie i pokazuje jak się staram ( czasami przesadzał z odcinaniem od piłki ) i przez to chcę całą resztę zmotywować do większej pracy w obronie, bo poprzednie mecze pokazały ogromną bezradność obrony Lakers względem Thunder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście Kubbas. to jeden z pięciu najlepszych graczy ostatniej dekady i drugi najlepszy SG w historii.

 

nie zmienia to jednak tego, że na przestrzeni kariery defensywa Kobe była mocno przeceniana i właściwie jest nadal.

 

Piotrek, a liczyłeś też może ile razy Kobe zatrzymał Westbrooka w transition?

 

EDIT

zdaje się, że thunder i tak w tym meczu mieli nieco więcej (i to uwzględniając possessions) fast break pts niż ich średnia z sezonu.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, a liczyłeś też może ile razy Kobe zatrzymał Westbrooka w transition?

Tak jak napisałem wcześniej, gdzie rozpisywałem akcję po akcji w transition bezpośrednich starć 1na1 odnotowałem trzy. 2 razy Kobe dobrze te sytuacje wybronił, a raz skończyło się faulem i dwoma rzutami dla Westbrooka ( próba wymuszenia ofensa w pierwszej kwarcie ). Sama próbka jest bardzo mała, ale to raczej dobrze świadczy o transition defense Lakersów, że więcej razy Russel nie próbował atakować kosza we wczesnej ofensywie.

 

Lorak, a można gdzieś sprawdzić jakie akcje zakwalifikowano jako fast break pts dla thunder w tym meczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cepem to jesteś jedynie ty i to największym na tym całym forum, NIC nie wnosisz do dyskusji NIGDY

 

A ty, jendras i van co wnosicie?? odp: BREDNIE i same subiektywne oceny. van to juz w ogóle jest poza jakimikolwiek kryteriami.

Oburzacie się tylko jak cos powiem nieprzychylnego na LAL... chill. Chociaz przyznam, że w tym temacie oprócz trollowania faktycznie nic nie wnosze, ale patrzenie na waszą spinkę jest epickie, nie mogę sobie tego odmówić.

Edytowane przez Maciek9020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubbas

Cepem to jesteś jedynie ty i to największym na tym całym forum, NIC nie wnosisz do dyskusji NIGDY

Ty za to moze i nie jestes cepem (jednakze nie wykluczam) jednak jestes chyba mistrzem nic nie wnoszacych jednozdaniowcow. Jestes krolem jednozdaniowcow. Tak bylo na e-b i tak jest tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to obejrzyj spotkanie jeszcze raz, bo akurat w tym meczu Bynum bardzo dobrze bronił na pickach. przy Westbrooku to on właśnie najczęściej ratował sytuację, gdy Kobe był ogrywany.

a to ciekawe, bo Bynum poza staniem i straszeniem swoim wzrostem to wcale taki super nie byl. wiekszy wplyw na to jak wygladal pick mial spacing, ustawienie defensywy lakers i decyzje graczy thunder:

 

11:33 - moving screen perkinsa, durant po zaslonie przechodzi, o jeden krok mniej w przod i mialby open jumpshot, stalo sie inaczej i potem widzial po lewej bryanta, przed soba bynuma (ktory wczesniej byl zbyt daleko) i blisko siebie gasola jeszcze. przez pozycje hiszpana jednak, ibaka byl wide open i sa punkty

10:08 - westbrook po zaslonie rzut, bynum dobrze przygotowany, bryant jednak faulowal (no call) i ostatecznie westbrook byl westbrickiem

9:30 - double screen ibaki i perkinsa, westbrook swietnie to wykorzystal, najpierw skupil uwage bynuma, potem gasola i w efekcie ibaka wide open

8:58 - screen perka, durant wchodzi pod kosz, bynum nawet dupy nie ruszyl

8:36 - swietny defens gasola przy picku na westbrooku, tylko ze bynum nie zrobil switcha i nie pokryl ibaki - 2 pkt

7:17 - bynum po picku zostaje przy westbrooku, ktory rzuca za trzy, bynum dobry contest, lapa prawie zablokowala pilke

1:43 - harden dwukrotnie po zaslonie, za pierwszym razem bynum wykonal dobra robote, za drugim juz calkowicie odpuscil i pewnie gdyby nie world peace stojacy w poblizu, james spokojnie odwazylby sie rzucac z poldystansu

 

4:00 - westbrook po zaslonie, mija bryanta, potem bynuma i ostatecznie hill ratuje sytuacje, swoje obecnoscia w pomalowanym; lepszy spacing i od razu westbrook mogl zaatakowac kosz

2:59 - westbrook mija po wysokiej zaslonie bryanta, potem bynuma ktory fauluje

 

10:46 - westbrook po zaslonie mija bryanta, pozniej zwodzi gasola i dopiero defensu bynuma, ktory wyskoczyl do bloku z pomocy go przestraszyl. problem w tym ze atak thunder kompletnie nie byl ustawiony, nie wszyscy zawodnicy zdazyli dojsc (ibaka)

9:36 - sefolosha po picku, gasol daje mu duzo miejsca ale tylko dlatego ze ibaka jest za nim a sessions biegnie za plecami thabo niewiadomo po co

8:51 - westbrook po picku, kryje go gasol i to dobrze, bryant zostal bardzo daleko na zaslonie, przez co ibaka mial duzo miejsca, a bynum byl wyraznie spozniony. pkt pewnie i tak by padly tak czy inaczej bo pod kosz scinal perkins

7:55 - durant uzyl zaslony perkinsa ale mu nie wyszl, bynum niepotrzebnie stoi w poblizu KD, perkins scial do srodka, gdyby dostal podanie, odegralby do ibaki, gdyz gasol musialby przyjsc z pomoca i pewnie bylyby pkt

7:08 - westbrook po zasonie, bynum ogolnie zbyt daleko westbrooka (na szczescie ten sam do niego przybiegl) w polaczeniu z dobrym ustawieniem lakers i zlym thunder nie dal punktow

7:04 - lepszy spacing, durant po zaslonie perkinsa, 1on1 z bynumem, mija go i wsadza do kosza

6:20 - durant zaczyna po zaslonie, nie wychodzi jednak, mija wiec sessionsa po akcji 1on1 a bynum zbyt daleko by mial wykonac dobry contest

1:37 - westbrook po zaslonie, bynum byl na miejscu ale zawolny by probowac zablokowac rzut westbrooka

 

4q i dwoch dogrywek nie chce mi sie juz sprawdzac (tymbardziej ze drew nie gral), po ich krotkim przejrzeniu jednak, cofam to ze hill spisal sie jakos super na pickach bo wlasciwie podobnie. roznice zrobil za to w koncowych akcjach, gdzie faktycznie byl na miejscu i jego obecnosc i zaangazowanie bardzo pomogly

 

bynum zagral lepiej niz ze spurs (gdzie az mnie krew zalewala gdy go widzialem stojacego 3metry od parkera) ale wciaz nie zrobil jakiegos szalu. to defensywa lakers, ich ustawienia powodowala, ze odcinala westbrooka czy duranta od dobrych podan etc. jak juz jednak bylo wiecej przestrzeni i gra picka, to durant czy westbrook bez problemu mijali wysokich. w koncu ich szybkosc jest tutaj znaczaca. w wiekszej ilosci akcji mieli po prostu za malo miejsca

 

bynum jest bardzo dobry w bronieniu pomalowanego za to. jako gosc czyhajacy na wejscie przeciwnika pod kosz spisuje sie naprawde dobrze i mozna na niego liczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe, bo Bynum poza staniem i straszeniem swoim wzrostem to wcale taki super nie byl. wiekszy wplyw na to jak wygladal pick mial spacing, ustawienie defensywy lakers i decyzje graczy thunder:

 

poniżej masz wszystkie 6 akcji rzutowych Westbrooka, które synergy zakwalifikowało jako p&r i w których Bynum brał udział. zgadzam się, że ogólnie jest on słabym obrońcą na zasłonach, ale tutaj niewiele można mu zarzucić. był wyjątkowo ruchliwy i ochoczo wychodził nawet do linii 3P.

 

[video=youtube_share;pwx_J9_xs0I]http-~~-//youtu.be/pwx_J9_xs0I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 akcja to c***owa obrona ponieważ westbrook ustawił się tak ,że russel miał wolną drogę do środka lub do oddania ibace. na sajt piku tak się nie broni. nigdy z takim czymś się nie spotkałem.

2 obrona jest całkiem dobra(chodzi o ten drugi pick). russel gra z perkinsem i bynum kryje agresywnie. zastanawiające jest ,że russel nie poszedł do linii jak miał missmatch

3 akcja to pick rona więc tutaj bynum nie miał zadania oprócz stania w pomocy. ogólnie tragiczne wykorzystanie picka przez westbrooka,beznadziejny timeing

4 akcja to chaos

5 akcja fuks

6 akcja wysokie wyjście

 

jak patrzy się na grę Bynuma to zagrał bardzo dobrze. wysocy Thunder c***owo rolują ,sprawiają średnie zagrożenie. perkins czy collison to pionki więc gameplan jak najbardziej słuszny. mnie dziwi ,że brooks nie przekazał wesbrookowi aby ten atakował bynum'a w celu wymuszenia faulu czy minięcia. te jego jumperki to słaba broń ,całkowicie nie rozumiem tych zagrań ,taki paul czy nash zrobiliby rozpierdol w tej sytuacji

pick 1 i ostatni świadczy o tym ,że kobe miał założenie aby nie kryć od picka tylko iść bezpośrednio za russelem ,więc de fato brown chciał aby westbrook wykorzystywał te picki. dlaczego? po tym filmiku widać ,że russel beznadziejnie wykorzystuje picki ,jedne co nadrabia to szybkością ale technicznie wygląda to porażająco do bani.

kobe został na picku tym niestandardowym z drugiej akcji gdzie pick został stawiany od linii końcowej i tu jest ciekawie. widać że kobe spycha westbrooka na lewą rękę do środka, czyli chce jego penetracji.

w 3 picku widać że też idzie za westbrookiem a nie naprowadza go na prawą rękę od picku

w następnej także nie kryje go od picku tylko idzie za nim

następna akcja to także ten niestandardowy pick od linni i westbrook wali o dechę.

w ostatniej akcji kobe także bronił za russelem.

 

kobe ciągle był nastawiony aby iść za russelem. więc brown chciał penetracji westbrooka. kobe właśnie robił świetną robotą bo jak niski kryje od zasłony to wtedy więcej pracy zostaje dla wysokiego ,który musi bronić dobrze na nogach. boston z kg na sajt pikach zawsze broni "yellow" aby na kg przerzucić odpowiedzialność. tylko te dwa picki od linii są ciekawe te perkinsa. z jednej strony dobrze to grali ponieważ kobe dochodził do russela a bynum potrafił postraszyć ,nie czuł się zagrożony bo w ataku grał perkins ,z drugiej strony jakby russel w tych sytuacjach byłby bardziej agresywny mogłoby to się skończyć faulami lub wejściem do linii i zrobienie przewagi. mała próbka i ciężko wyciągnąć wnioski czy te granie kb i bynuma było zamierzone ale można się doszukać konsekwencji. bynum mógł kryć "push" lub "show" a tego nie robił. krył trochę asekuracyjnie przed zagrożenie penetracji a z drugiej strony dzięki zasięgowi rąk contestował rzuty russela. brawa dla browna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to mądre pytanie, ale zadam je i tak, czy ktoś może podac czy z historii czy teraz, przykład centra/podkoszowego gracza, który byłby podobnym do Bynuma klocem i dobrze bronił picki, u nas w Jazzowych kręgach też jest o tym mowa z racji marnej obrony p'n'r Ala, po przeciwnej stronie jest taki Fav czy też elyta Dwight :) no ale może cięzko jest wymagać po prostu od gości o takiej budowie jak Jefferson czy Bynum dobrej obrony pnr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej masz wszystkie 6 akcji rzutowych Westbrooka, które synergy zakwalifikowało jako p&r i w których Bynum brał udział. zgadzam się, że ogólnie jest on słabym obrońcą na zasłonach, ale tutaj niewiele można mu zarzucić. był wyjątkowo ruchliwy i ochoczo wychodził nawet do linii 3P.

[video=youtube_share;pwx_J9_xs0I]http-~~-//youtu.be/pwx_J9_xs0I

4 z 6 tych akcji uwzglednilem w swoich notowaniach (chwalac bynuma). zapomnialem o 11:20 i 1:34 z 3q gdzie rowniez spisal sie dobrze. akcji p&r bylo wiecej i trzeba wziac caly mecz by to zobaczyc. btw. to z 1:47 nie powinno sie zaliczac do p&r bo to help defense tak jak napisal Koelner

 

wysocy Thunder c***owo rolują ,sprawiają średnie zagrożenie. perkins czy collison to pionki więc gameplan jak najbardziej słuszny. mnie dziwi ,że brooks nie przekazał wesbrookowi aby ten atakował bynum'a w celu wymuszenia faulu czy minięcia. te jego jumperki to słaba broń ,całkowicie nie rozumiem tych zagrań ,taki paul czy nash zrobiliby rozpierdol w tej sytuacji

pick 1 i ostatni świadczy o tym ,że kobe miał założenie aby nie kryć od picka tylko iść bezpośrednio za russelem ,więc de fato brown chciał aby westbrook wykorzystywał te picki. dlaczego? po tym filmiku widać ,że russel beznadziejnie wykorzystuje picki ,jedne co nadrabia to szybkością ale technicznie wygląda to porażająco do bani.

otoz to, wysocy najlepiej sie nie spisali a westbrook za malo agresywnie atakowal kosz a z drugiej strony mial za malo miejsca na to.

bynum mial kilka dobrych defensywnie akcji ale duzo bylo tez takich, w ktorych nie spisal sie dobrze, a mozna bylo zagrac lepiej...

 

no ale może cięzko jest wymagać po prostu od gości o takiej budowie jak Jefferson czy Bynum dobrej obrony pnr.

jak dla mnie to glownie chodzi o to by bynum wyzej wychodzil do goscia, ktory gra picka, nie dajac mu miejsca na jumperek czy tez rozpedzenie sie i miniecie lub aby byl jeden krok przed nim. bynum lubi zostawiac duzo miejsca, pewnie dlatego ze mu sie nie chce...z thunder nie wygladalo to az tak tragicznie ale moglo wygladac duzo lepiej. gdyby zamiast westbrooka gral ktos lepszy, to byloby zdecydowanie ciezej

Edytowane przez Air
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi generalnie wydaje się, że szanse Lakers na osiągnięcie sukcesu w tym sezonie zależą od dwóch rzeczy. Po pierwsze to obrona Bynuma, nie tylko na pickach, ale również pomoc w sytuacjach, kiedy Andrew znajduje się na stronie słabej. Za dużo w tym sezonie widziałem akcji, które doprowadzały mnie od szału ( Bynum ma szanse jeszcze obronić akcje, jakoś wpłynąć na atakującego, ale odpuszcza i daje przeciwnikowi łatwe dwa punkty ). Druga sprawa to efektywność Kobego w końcówkach wyrównanych meczów. Mało jest zespołów, które stać na blowout w playoff przeciwko Lakers, ale i LAL nie są na tyle silni, aby wcześniej kończyć mecze. A jako, że ofensywa Lakers w końcówkach jest przewidywalna do bólu, Kobe musi trafiać seriami trudne rzuty. Na ile to jest możliwe? Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Lakers' Metta World Peace has been suspended for seven games without pay for

striking the Thunder's James Harden in the head with his elbow, the NBA

announced today.

nie ma zle, spodziewalem sie wiecej. pierwsza runda playoffs (teraz pojawi sie teoria ze lakers na sile beda chcieli w szesciu meczach pokonac rywala ;) nie krocej a moze i dluzej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio spodziewalem sie kary w wysokosci 10-15 spotkan...

 

jest ok. 1 mecz rs, 6 spotkan po, jak dobrze pojdzie, to wroci na 1 mecz drugiej rundy. mam tylko nadzieje, ze przez te 2-3 tygodnie nie straci formy, bo tak jak ostatnio gral to miazga, chocby ta akcja w kontrze gdzie zapakowal nad durantem i ibaka...

 

mamy 3 seed, clipps polegli w atl wiec mozemy odpoczac.

pytanie tylko z kim zagramy. ani nuggets ani mas nie sa fajnym rywalem ale wolalbym chyba mavs, ze wzgledu na to, ze sa wolniejsi i mozliwosc rewanzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontynuując temat zawieszenia ( wyjątkowo łagodny jak na warunki ligowe) nie wydaje mi się aby Lakers kalkulowali przedłużenie pierwszej rundy...

 

po możliwym 4:0 i tak na dwa pierwsze mecze pojadą na wyjazd i spróbują czy to z Metta czy bez niego jeden mecz urwać...

 

kombinowanie z mavs 2:2 lub 3:2 może się totalnie nie kalkulować bo może mieć później dzień konia nowik lub jet i jak wszystko zacznie wpadać może być klops

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 meczow zawieszenia, to jest 6 w play off, bo jeszcze jedno spotkanie w RS zostalo. nawet przy 4-0 z denver/mavs nie jest zle, bo world war wypadnie tylko na dwa single z thunder. nie ma tragedii. a w 4-0 z dallas czy nuggets i tak nie wierze.

 

seria z okla bedzie mialo dodatkowy smaczek ze wzgledu na ostatnie wydarzenia :) dawac te play offy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.