Skocz do zawartości

Odnalro Cigam i Thgiwd Drawoh 2011/12


PH#1

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawe jest to czy magic uderzą po boozera.

chcieli go rok temu, jest kumplem howarda i magic moze beda w ten sposob chcieli przekonac dh do zostania w druzynie.

I co magic moga dac bulls...

Może JJ Reddick, którego Bulls chciało rok temu? Ale do tego Chicago powinno łyknąć jakiś niewygodny kontrakt, najlepiej Turasa, ale na to Chicago nie pójdzie. Dziwne że nie wzięli Brooksa. Ale bardziej chyba szkoda tego Mayo.

kurde, nie zaglądnąłem tu i Ci nie odpisałem.

 

Nie wiem kim jest jj reddick praktycznie ale teoretycznie to role player który dorzuca 10 pkt/mecz i zapewnia przyzwoitość w obronie. Nie wiem czy bulls są gotowi tradować po niego i brać jeszcze jakiś kontrakt, nie wiem czy bulls są gotowi tradować po kogokolwiek, bo jeśli mle się ostanie a bulls będą mogli go wykorzystać to na rynku FA jest wiele opcji, od j richa zaczynając po reggiego williamsa. W międzyczasie Forman udzielił wywiadu że boozer zostaje. Wiec wymian pomiędzy dwoma klubami nie będzie. Co nie zmienia faktu że Otis żeby coś ugrać musi być aktywny, tylko czy będzie mieć czas (w przypadku anulowania sezonu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czas nieco odświeżyć temat, bo o Magic dużo jest mowy, ale w innych topicach.

 

Pominę tu kwestię Howarda, bo to już jest nużące po prostu, ale dziś stały się podobno dwa ruchy:

- Davis za Bass'a,

- zwolnienie Arenas'a (amnestia).

Tego drugiego ruchu można było w zasadzie się spodziewać, ale ten pierwszy ruch jest ciekawy. Co by nie mówić, to Bass nie był tytanem obrony. Davis pod tym względem jest (według mnie) dużo lepszy. Teraz jest pytanie, w jakim kierunku zmierzają Magic? Gdyby Howard został w Magic, mamy dobry tandem podkoszowy, bo - co by nie mówić - to Davis przy Howardzie wydaje się być niezłym wyborem, znacznie wzmacnia strefę podkoszową, w szczególności pod względem siłowym. Do tego dochodzą plotki o podpisaniu z Battie.

Zwolnienie Arenas'a, jeżeli nie podpiszemy JRich-a, powoduje, że mamy salary cap coś na poziomie 55,6 mln (nie chce mi się liczyć). Największy problem to kontrakt Turka. Jakby udało się jakimś cudem tego pozbyć, to sytuacja wyglądałaby całkiem nieźle, w szczególności, że po następny sezonie wygasają kontrakty Nelsona i Redicka.

Pytanie tylko, czy Howard będzie chciał czekać? Powiem szczerze, że jeżeli faktycznie Howard ma zamiar odejść, to puściłbym go do Nets za Lopeza (który jest naprawdę niezłym, młodym grajkiem) i za picki w drafcie, który wydaje się naprawdę mocny. Jeżeli jednak Howard miałby zostać, to jest pewna szansa na zrobienie czegoś, ale pod głównym warunkiem spuszczenia jakimś cudem Turka i mniejszym warunkiem - spuszczenia Nelsona. Może jednak warto byłoby uderzyć w drugą stronę, a więc zwrócić się po Derona Williamsa, którego osobiście cenię zdecydowanie wyżej niż Paul'a. Kto wie, jakby było, gdyby to Williams zażądał transferu do Magic... :lol: .

Na razie, jeżeli faktycznie to załatwione, to strefa podkoszowa zostałaby załatana w całkiem niezły sposób. Teraz czas na ruchy na innych pozycjach. Oczywiście, wszystko zmieniłby transfer Howard, bo wówczas trzeba byłoby czekać ze 2-3 lata na jakieś postępy (gdyby w ogóle odbyły się sensowne ruchy).

Ps. Powyższe świadczy tylko o tym, że podobnie jak w przypadku LBJ-a władze Cavs, władze Magic po prostu przebimbały kilka lat i powinni zakończyć dawno swoją pracę (oczywiście chodzi głównie o GM, ale także o tych, co pewne ruchy zatwierdzali). Wokół Howarda już dawno powinna zostać zbudowana drużyna. No chyba, że czymś zostaniemy jeszcze zaskoczeni, chociaż trudno w to uwierzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otis, proszę cię, wypierdalaj jak najdalej. Bass za Davisa? Za tego kloca z zerowym basketball iq? Dwight mowil ze zostanie jesli Smith sprowadzi mu Smitha/Ellisa/Iguodale, ale to brzmi bardziej jak pobozne zachcianki, bo jedyne wartosciowe assety w tym momencie to JJ, Ryan i Jameer, z czym pozbycie sie tego ostatniego teraz byloby glupota, bo zostalibysmy z niczym na 1. Nie widze wielu mozliwosci sprowadzenia wczesniej wymienionej trojki, Reddick to bardzo solidny ale jednak role player, a Anderson to zdecydowanie nie ta polka.

 

Dwight raczej odejdzie, zreszta c***owo sie zachowal dajac kilka dni temu jakies nadzieje, a dzisiaj juz rozmawiajac incognito w ciemnych gabinetach z Prochorowem. Jesli to konieczne, trzeba z trade wyciagnac ile tylko sie da, czyli niekoniecznie Bynuma i pare smieciowych pickow, czy tam Lopeza alias "6 rpg" . W tradzie wyjebac turasa daleko jak sie tylko da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... To ja już nie mam pojęcia w jakim kierunku zmierza orlando

Ze skrajności w skrajność. Teraz jest rumor, że być może wyciągniemy Iguodolę w Philly z udziałem JRich-a i jakiegoś trzeciego teamu. Jeżeli to prawda, to by wyglądało, że idziemy w defensywę, ale wtedy trzeba byłoby zmienić trenera, a o tym cisza. W każdym bądź razie, mi wygląda na to, że po prostu DH postawił warunki i Orlando stara się je spełnić. Lista z udziałem Smith'a i Iggy'ego wskazuje na to, że Howard doszedł jednak do wniosku, że trzeba zmienić taktykę (chociaż Ellis do tego towarzystwa nie pasuje). Jednak, jeżeli to wszystko prawda, to może w Orlando połapali się, że z takim pomysłem na grę, jak dotychczas, daleko się nie zajdzie. Tylko, co wówczas miałby robić Stan??? Generalnie chyba nie ma co zbytnio gdybać, bo wydaje się, że wszystko wyjaśni się w ciągu najpóźniej tygodnia. Albo wóz, albo przewóz. Albo coś zbudujemy w ciągu tego tygodnia, albo drużynę trzeba będzie składać od początku. Ważne, że coś zaczyna się dziać, bo - powiedzmy sobie szczerze - najgorszy jest w tym układzie marazm. Osobiście mam nadzieję, że jeżeli już faktycznie mielibyśmy spuścić gdzieś Howarda, to za jakieś rozsądne picki, a nie coś przepłaconego.

Na razie podpisaliśmy Hughes'a i Pruitt'a. Jeżeli Hughes jakimś cudem doszedł do formy (w co trudno uwierzyć), leci Redick, a więc będzie gdzieś użyty w trejdzie - może właśnie za Iguodolę. Co do tego drugiego, to jakoś niezbyt go kojarzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co Arenas w jeden wieczór zarobił ponad 60 mln$

Razem z podpisaniem tego kontraktu już zarobił między innymi te 60 baniek.

 

Teraz po prostu, to oprócz tego, że kasa ta nie wlicza się w payroll Magic to nowe salary Gilberta będzie odciążać Orlando z zobowiązań wobec jego osoby, czyt. z tych 60 mln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana Davisa za Bassa

zalezy jaki kontrakt dostanie Davis bo chyba jest wolnym agentem. znajac szczodrosc Otisa dojebie mu fc*** kasy i juz nie bedzie tak rozowo. jezeli chodzi o umiejetnosci to wyzej cenie Davisa

 

howard

trzeba go gdzies spuscic razem z Hedo

a przydalby sie teraz Gortat bo mielibysmy wiecej opcji wymiany Howarda np za jekiegos niskiego

Bynum>Lopez

Nets>Lakers

?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie.

 

Nie podoba mi się ta wymiana Bass - Davis. I to nie tylko dlatego, że będę musiał zmienić avatar ;). Bass w końcówce poprzedniego sezonu zmagał się z kontuzją i nie był tak produktywny jak w pierwszej części rozgrywek. Sądzę, że w formie jest lepszy od Davisa. Chyba, że włodarze Magic widzą, że problemy zdrowotne jakie miał będą się powtarzać... Nawet jeśli tak jest to jakoś nie chce mi się wierzyć, że Davis przy takiej wadze (a raczej nadwadze) będzie w stanie przez 4 lata zagrać powiedzmy w 3/4 spotkań (obym się mylił). A już najdziwniejsza jest kwestia pieniędzy, czyli Bass zarabiał 4 mln, a Davis dostanie ponad 6 (ja słyszałem o 25-26 mln). Przez to, że w tym klubie nie umieją liczyć stracimy niedługo Howarda.

 

Odnośnie Howarda to jestem już pogodzony z jego odejściem. Trudno. Spójrzmy prawdzie w oczy, że nie jesteśmy mu w stanie zapewnić supportu pozwalającego myśleć o mistrzostwie. Teoretycznie możemy próbować jeszcze robić coś, żeby został, bo drugiego takiego prędko nie znajdziemy. Jednak na pewno nie sprzedawałbym go na siłę. Warunkiem podstawowym jakichkolwiek dyskusji odnośnie transferu Howarda powinno być wzięcie w pakiecie Turka. Pozbycie się jego kontraktu (i oczywiście nie branie w zamian żadnego salary) daje nam jakieś możliwości przebudowy, chociaż skoro Orlando jest stosunkowo małą metropolią, to pewnie nikt z najwyższej półki do nas nie przyjdzie... Przynajmniej na razie póki panuje jakaś dziwna psychoza, że trzeba grać w dużym mieście, z 10 all-starami w składzie, którzy w dodatku są twoimi świetnymi kumplami. Moim zdaniem jeśli nie pojawi się naprawdę dobra oferta (przykro mi ale nie uważam za taką wymianę jeden do jednego na Bynuma) to zostawmy go na rok i... zostańmy z niczym. W 2012 będziemy w PO, kolejny sezon na straty, a w 2013 będziemy mieli czysty payroll.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego fajnie byłoby wziac sie na deal z Clippers, pick Minny, Gordon, nie mowiac juz o Blaku, troche innych utalentowanych graczy, to chyba najlepsze co Orlando moze dostac jesli chodzi dluzsza perspektywe (dobry draft w tym roku, Gordon to zawodnik wokol ktorego bedzie mozna budowac druzyne, nie ma wiekszych a nawet srednich wad potrzebuje tylko oszlifowania). Mozna tez zabiagac o Bynuma, nie od dzis wiadomo ze franchise najlepiej stawia sie na solidnej podwalinie w postaci wysokiego, ja jednak nie ufam jego kolanom i ogolnemu nastawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy ludzie tak z tym Gordonem, on jest fajny dla druzyny 30-52 ale wyzej dupy nie podskoczy, no sorry, a zeby tu wielce liderowac ? please

gra w Clippers renomy nie robi ale jak był w reprezentacji to naprawdę pokazał się z dobrej strony, więc wcale bym sie nie zdziwił gdyby nawet w dobrym klubie mógł zaskoczyć, plus absolutnie się zgadzam z opcją wymiany Howarda za niego i pick od miny, teraz powalcza o play off albo cos się pokreca na 30 zwycięstwach a w czerwcu wybiorą Drummonda który za sezon dwa przy pomyślnym wietrze rozwali Howarda :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli DH otrzymał pozwolenie na rozmowy z 3 klubami , a jest zrodło ktore mowi ze najblizej mu do Nets .

Na ZP1 pisza ze Nets zaproponowali 4/70 Nene

Chyba wiem kto bedzie w przyszlym roku centrem Magic

Mix z poprzedniego sezonu

 

Jezeli w trade jeszcze idzie turas i jego hu.... kontrakt to bedzie cos do tego.

Lopez zarabia teraz 3 banki , a posiadajac DH juz go nie beda potrzebwac , wiec moze Orlando dostana go w pakiecie razem z Nene i z pickami.

Osobiscie jezeli doszlo by do takiego tradu , to bym był zadowolony.

Nets maja ładnie wyczyszony payroll , wiec tak naprawde moga dla Magic podpisywac free agent.

Dodatkowo po amnestii dla Arenasa , Magic teraz maja pelne MLE do dyspozycji , trzeba to rozsądnie wykorzystac

wiec moze to wygladac tak :

 

1) Nelson , Duhon , Pruitt

2) JJ ( podpisano J-Rich 25/4 , ale mysle ze tylko w celu trade assetu ) ,Larry Hughes, DeAndre Liggins

3) Quentin Richardson ,Earl Clark (FA) ? , Jezeli udalo by sie spakowac w trade turasa to tu potrzeba by wzmocnien ( Iggy badz Josh Smith byli by idealni )

4) Big Baby , Ryan Anderson , Justin Harper

5) Nene ( 70/4 ) ? Lopez ? Daniel Orton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozna podpisac FA i odrazu uzyc go w trade, wiec zapomnij o Nene za Howarda. dopiero w polowie sezonu mogliby wymieniac nowopodpisanych FA.

 

skoro nets maja miejsce w salary na 70/4 Nene to znaczy ze moga wymienic Howarda nawet za samego lopeza, i tak jego kontrakt zmiesci sie w capie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko bo wstałem właśnie.

 

1. Miło było cię gościć Dwight.

 

2. Brook Lopez i Glen Davis.

 

3. "Nosz k****" jako komentarz do punktu drugiego. Nie lubie skurwieli.

 

4. Coś mi się rzuciło w oczy odnośnie pierwszorundowych picków... coś wiecej?

 

5. Netsi z Howardem i Williamsem zyskaja w mej osobie cichego fana. Czyli coś na co nie mogli liczyć by Lakers ;]

 

6. Kto k**** u nas będzie zbierał?

 

7. Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Howardowi zmienia sie jak w kalejdoskopie wiec nie bralbym tego za pewnik ze trafi akurat do Nets. to co on chce to jedna strona medalu a to co jest dobre dla organizji to inna para kaloszy

Lakers odpuszczja Paula, maja TPE od Dallas, dorzuca Gasola lub Bynuma (albo dwoch :P ), pick, Ebanksa i juz jest lepsza oferta niz ta z NJ

calkiem dobry deal z J Richem. myslalem ze bedzie chcial wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.