Skocz do zawartości

Najlepszy Laker all time


ai3

Rekomendowane odpowiedzi

z jakim "k****" każdym?

wymieniłem 3 najlepszych SG dekady . nigdzie nie napisałem ,że Shaq wygrałby z Nickiem Andersonem czy Ericiem Piatkowskim.

"k**** z każdym" pisał ai3.

 

Ty Koelner twierdziłeś, że Shaq był najistotniejszym elementem Lakers. Ale to nie jest przedmiotem sporu. Bądź co bądź piszemy o wsparciu O'Neala, nie o tym, czy był najważniejszy w LA. Zarzucałeś mi niechęć do niego - może i słusznie - ale ja się po prostu nie zgadzam z utożsamianiem sukcesów drużyny z dominacją O'Neala (a mam wrażenie, że tak to wygląda). Nie w sytuacji, w której u jego boku grał koleś rzucający po 30 punktów w seriach play-off, będący podstawowym playmakerem i closerem drużyny. Kobe był najlepszym graczem mistrzowskiego runu 2001, ciągnął zespół w obydwu seriach ze Spurs i generalnie lepiej grał na wyjazdach niż w Staples, podczas gdy z Shaqiem było odwrotnie. To jest coś więcej niż po prostu sidekick.

 

Przypominam, że cały czas rozmawialiśmy w kontekście Magica. Nie wiadomo czemu, zrobiło się z tego Kobe vs. Shaq, aż w końcu Kobe vs. Gasol. No i na koniec nieuzasadniona moim zdaniem reakcja z twojej strony.

 

 

Co do trenerów, to pewnie Phil vs. Pat ze względu na ilość pierścieni.

 

Ja bym jednak wspomniał też o Billu Sharmanie, który prowadził jeden z najbardziej dominujących zespołów w historii NBA - '72 Lakers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub wręcz tragicznie (Magic Johnson,

O ile dobrze pamiętam, Lakers z Johnsonem mieli 8-8, a bez niego 25-41, także nie było tak źle.

To źle pamiętasz, bo jednak było gorzej. Zresztą przy 8-8 nikt Magica by z posady trenera nie zwalniał.

a Wilt?

Wilt grał w LAL tylko 5 sezonów i to pod koniec kariery, skupiając się głównie na obronie (coś w stylu KG w Bostonie). Oczywiście i tak trochę osiągnął, jest legendą klubu ale nie można o nim mówic w kontekście najlepszego Lakera All-Time. Jest co najmniej 6 lepszych kandydatów (w sumie to Wilt jest pewniakiem na miejsce numer 7 przed np. Worthym i Goodrichem).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra skoro już przeszliśmy do Celtów to taka ciekawostka - Bill Russell jest dopiero 26 strzelcem w historii klubu (pod względem ppg). Wyprzedzają go m.in. Dino Radja, Wally Szczerbiak, Ricky Davis i Ron Mercer. ;] Pierwszy jest oczywiście Larry Bird, przed Piercem i Havlickiem. W Lakers najlepszy jest Elgin Baylor o włos przed Shaqiem i Westem. Potem Kobe, Kareem, Cedric Ceballos i dopiero na 7 miejscu Magic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To źle pamiętasz, bo jednak było gorzej. Zresztą przy 8-8 nikt Magica by z posady trenera nie zwalniał.

btw. coś mi się pochrzaniło z tym Johnsonem, Lakers pod jego wodzą mieli 5-11.

tak czy inaczej, za krótki okres i za słaby zespół, żeby można było wyciągać daleko idące wnioski.

 

a Magica przecież nikt nie zwolnił - sam ogłosił, że nie powróci na kolejny sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem z innego obozu ale... zawsze lubiłem Lakers. Spoko tam zawodnicy grali.

 

1. Magic/Kobe - ikony, legendy, zwijcie jak chcecie, nawet jesli Kobe'ego nie lubicie teraz to za za kilka (nascie) bedzie w gronie Naj z Naj.

Magic. Trzeba przedstawiac? Fenomen!! Przy tym wzroscie co onmial przegląd pola, drybling itp. masakra!!

 

3. Kareem.

 

Legenda jak Ci wyzej, tyle ze nie zawsze z LAL :D

 

Jest jeszczec Wilt i inni, ale to jest TOP 3 dla mnie niepodwazalne.

 

ps. Shaq bylby na 1 gdyby nmie to ze nie jest pelnokrwistym Lakerem. Wiele mu ta organizacja zawdziecza oj wiele!! Gral u nich swoj najlepszy basket.

 

No dobra - shaq 4 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.