Skocz do zawartości

Hakeem the Dream Olajuwon


Bastillon

Rekomendowane odpowiedzi

what the fuck are we talkin about here ? :roll:

stracilem watek

 

bylo o spot up jumpshooterach. Hakeem byl bardzo dobrym jumpshooterem, period. zarzuc jakikolwiek mecz z kolekcji i to zobaczysz. midrange to krolestwo Olajuwona na tamtym etapie kariery. blizej kosza tez potrafil, ale przez wiekszosc czasu rzucal jumperki juz. podstawowy move to byl obrot przez prawe ramie i baseline fadeaway.

 

mowisz o pozycjach, Hakeem byl PF/C, jak dla mnie byl nawet bardziej PF niz C ale juz dobra. to samo z Robinsonem. Parish i kilku innych rowniez.

 

obawiales sie o co, ze Gilmore bedzie zawadzac Hakeemowi ? a Thorpe to juz nei zawadzal ? a Chucky Brown ? a Charles Jones ? a Sampson ? Hakeem gral z 4 trojkowiczami tylko podczas NBA finals 95, przez cala reszte kariery mial obok siebie wysokiego czekajacego na weakside (np Thorpe, Brown) lub highpost (Sampson, Barkley), przy czym ci drudzy tez atakowali off reb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej nie potrafie uwierzyc w to ze w ogole o tym dyskutujemy:

naprawde sadzicie ze ktos taki nie moze grac na PF ? :?

 

Man w ogóle nie dyskutuj

 

Wystawiaj Hakeema na PF. Przy jego mobilnosci i dobrym podaniu jak znalazł. Dodatkowo i tak sporo grał jako PF.

 

Nie wiem czy ludzie sie czepiają literki C czy jak? Nie mam pojecia - na parkiecie Olajuwon był skuteczny z midrange.

Piernicze te pozycje są wymienne w wiekszosci. No chyba że masz klasyka dupskiem pod koszem. hakeem był ultimate froncourterem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ludzie sie czepiają literki C czy jak? Nie mam pojecia - na parkiecie Olajuwon był skuteczny z midrange.

 

 

Myślę, że tu raczej chodzi o to, że Hakeem na pf oznacza jakiegoś klasycznego centra obok niego, a więc nieco mniej przestrzeni i więcej gry dalej od kosza w obronie. Czy Olajuwon poradziłby sobie ganiając za dzisiejszymi czwórkami i pomagając na high pickach? Pewnie tak. Ale czy to byłaby optymalna rola dla 30-paro letniego Dreama? Można się zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej nie potrafie uwierzyc w to ze w ogole o tym dyskutujemy:

naprawde sadzicie ze ktos taki nie moze grac na PF ? :?

5:28 - czyli co sie stanie jak drugi wysoki podwaja Hakeema

6:52 - czyli center jak sk****syn

http://www.youtube.com/watch?v=cpVn45M0fXA

 

1:01 tak gra true Center? kontra ,kozioł?

1:19 taki jest szybki center?

1:36 wybiera Pippenowi piłkę z kozła ,wow co za obrońca,biegnie do kontry i wsadza wow

1:51 tak się rusza center? :o:)

1:58 jaki zwód ,jak Hakeem ,musi to być czwórka

2:15 zobacz,rusza się jak Dream

2:24 jak biegnie do kontry! lepiej niż Gasol

 

1:13

yao wypuszczę na czwórkę ;]

 

jak mamy tak rozmawiać to dajmy sobie siana.

 

xamel wystawiaj Shaq na czwórkę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hakeem głównie grał jako PF w ataku a w obronie bronił pomalowanego, czyli w obronie grał głównie jako center.

Duncan często odwrotnie- jako typowy center w ataku i krycie PF w obronie.

Duncan i Hakkem w zależności od przeciwnika grali jako C lub PF.

Porównywanie tych graczy jest jak najbardziej na miejscu, mimo że technicznie HO jest lepszy to Duncan w prostszy sposób osiągał podobne wyniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież w obronie SzaQ bedzie stał pod koszem z noga za trumna a Mutombo bedzie zap... dookoła i blokował wszystko co leci w kierunku kosza

qwa to tak trudno skumac?

Mutombo to jeden z najlepszych blokujacych ever, on k**** stał na ziemi w momencie kiedy rzucający był w najwyższym punkcie i zdazal jebnac bloka wychodząc w gore jak delikwent zadowolony leciał już na dół. przy SzaQ Mutombo bedzie jebal 6-7 piłek w trybuny co mecz.

w ataq SzaQ przesunie dupa wszystko pod koszem, hakima z gilmorem i klubowym autokarem.

to nie haakim (uwaga bedzie podpowiedź jak pokonać Bastka) którego lal podwajali i potrajali byle kim i rozwalili do 0 w pierwszej rundzie (88 chyba).

dostanie dwóch alltime defenderow na plecy i o wyniku spotkania bedzie decydował ron ron i TMac (fail).

chyba ze unstoppaderonable

plis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xamel masz niewatpliwie jedna z najlepszych defensyw ligi z takim size pod koszem i zajebista zbiorka, ja wbrew powszechnej opinii nie uwazam zeby szybkosc byla wazniejsza od size'u, taki Camby potrafil zniszczyc w zeszlych PO Amare 1 vs 1 i moim zdaniem duzo predzej sie sprawdzi ktos wolny/wyzszy na kims szybszym/nizszym niz na odwrot. mlody Mutombo chyba moglby poganiac za PFami i byc ok.

 

problem jest w tym ze nikt u ciebie pick and rolli nie broni. Shaq wiadomo. Mutombo niewiele lepiej. jak ktos to bedzie potrafil wykorzystac to troche kicha, na twoim miejscu sciagalbym kogos dobrego w tych sprawach. Josh Smith moze ? (ale on jebie spacing)

 

ale juz jak chcesz oszukiwac siebie ze Shaq wszystko przepchnie i zniszczy to najwyrazniej zapomniales przeciwko komu dominowal na poczatku tej dekady. Gilmore to silniejszy kloc niz ktokolwiek z kim gral Shaq w swojej karierze. Hakeem to zaden Smits.

 

bardzo sie ciesze ze Shaq wygladal na unstoppable w 00s, ale gdzie byl w 90s ? co rok dostawal sweepa od HOF PF/C: Karl Malone, Olajuwon, Robinson... w dodatku jesli zechcesz rzucic okiem na moja tabelke ktora wkleilem wczesniej to zobaczysz ze przeciwko czolowym centrom ligi w latach 90-tych wypadal calkiem przecietnie, nie ma mowy o zadnej dominacji na pewno. jesli juz to sam zostal zdominowany przez Hakeema i D-Roba.

 

albo prosze, masz tu moj stary temat:

http://forums.realgm.com/boards/viewtop ... 08&start=0

 

w 1990 Hakeem faktycznie zostal zatrzymany, ale sekret polegal nie na tym ze byl potrajany, a na tym ze byl broniony przez trojke graczy bardzo czesto, bo Rockets nie mieli zadnych shooterow na obwodzie wiec Lakers po prostu sobie schodzili do srodka calym zespolem. Hakeem oddawal na obwod i tamci rzucali cegly w stylu 4-25, 6-27 itp. najlepszy shooter nie mial 3p range. ja nie mam takich problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.