Skocz do zawartości

Hakeem the Dream Olajuwon


Bastillon

Rekomendowane odpowiedzi

trzeba wydzielic. Koelner widze ze na YouTube jest pelno meczow z tamtego okresu i masz wycinki Hakeema.

 

http://www.youtube.com/watch?v=4M-l2Lv3hNs

 

2:05

Bastillion nikt nie twierdzi ze HO bym fenomenalnym C , jednym z najlepszych ( napewno z najlepszym footwork) , tylko ze sam go ograniczasz wystawiajac go na PF.

Wycinasz mu wlasnie jego najlepszą broń czyli szykosc ," dream shake " na najlepszych PF ever nie bedzie juz tak skuteczny jak na cielakach pod koszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem najlepszymi defensywymi PFami 1 na 1 byli:

 

Rodman

Grant

KG

Oakley

Malone

Duncan (ja go uwazam za C ale niech bedzie)

 

Oak 94 finals - nie ograniczyl Dream Shake'a

Grant 95 finals - to samo

Malone 94 WCF, 95 1st Rd - to samo

Rodman 95 WCF - ale b. rzadko go kryl, z miernym skutkiem ofc

 

jesli najlepsi defensywni PFs w historii nie potrafili ograniczyc Olajuwona to dlaczego ma byc ograniczony grajac na PF ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olajuwon nigdy nie grał przeciwko strefie, a taką obronę można wystawić w naszej zabawie. Nie powiem, bo zwyczajnie nie wiem, czy dream shake byłby efektywne wobec skomasowanej obrony strefowej. Obecnie Howard też ma ogromną przewagę pod koszem (tak, nie ten kaliber, nie ta technika, ale starting C w lidze jest Kwame Brown i bywał Jason Collins), a Orlando żyje w zasadzie na siepaniu za 3. Nie siedzi, nie mają czego szukać.

 

Strefą można ukrócić Olajuwona, ale Jordana już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olajuwon nigdy nie grał przeciwko strefie, a taką obronę można wystawić w naszej zabawie. Nie powiem, bo zwyczajnie nie wiem, czy dream shake byłby efektywne wobec skomasowanej obrony strefowej. Obecnie Howard też ma ogromną przewagę pod koszem (tak, nie ten kaliber, nie ta technika, ale starting C w lidze jest Kwame Brown i bywał Jason Collins), a Orlando żyje w zasadzie na siepaniu za 3. Nie siedzi, nie mają czego szukać.

nie

 

Strefą można ukrócić Olajuwona, ale Jordana już nie.

i nie

 

moim zdaniem najlepszymi defensywymi PFami 1 na 1 byli:

 

Rodman

Grant

KG

Oakley

Malone

Duncan (ja go uwazam za C ale niech bedzie)

 

Oak 94 finals - nie ograniczyl Dream Shake'a

Grant 95 finals - to samo

Malone 94 WCF, 95 1st Rd - to samo

Rodman 95 WCF - ale b. rzadko go kryl, z miernym skutkiem ofc

 

jesli najlepsi defensywni PFs w historii nie potrafili ograniczyc Olajuwona to dlaczego ma byc ograniczony grajac na PF ?

Mi nie do konca o to chodzi .

Jezeli grasz jako PF dostajesz pilke dalej od kosza , o wiele wieksze znaczenie ma pol dystans( a jak masz 3p to takie skruby jak Frye czy ostanio Rysiek "osmielają " sie nazwac PF :lol: ) , passing skils , miniecie po kozle. Nie twierdze ze HO tego nie mial , ale zwyczajnie ograniczasz mu najwieksza jego bron , cos dzieki czemu tak panowal w pomalowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz temat "sklady".

 

z '93 jest niestety tylko to:

. szkoda ze sedziowie zrujnowali ten mecz bo mogloby dojsc wtedy do pojedynku Jordan-Olajuwon. z drugiej strony patrzac na support: rookie Horry, Herrera, Thorpe, Kenny, Sleepy, Maxwell, Bullard... :shock:

 

ooo mam co chcialem

http://www.youtube.com/watch?v=zDpaxBhp ... re=related

ja tego nie wrzucilem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hakeem PF

check out dunk Sampsona 7:10, takiego czegos nie widzieliscie nigdy od 7 footera na 100%

Miałem wklejać Larrego Nance'a ale się pierdolnąłem o jakieś 5 cm ;]

 

Masz tu nowego Hakeema :D

 

Rozjebał mnie komentarz pod filmikiem:

If he can get his vertical above 8 inches, he will be a beast

 

EDIT:

 

O k****, a propos 7 footera z ballhandlingiem i minięciem, JA pi****le !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy filmik jest dziesięć lat wcześniej. w drugim filmiku Barkleya kryje Horry a Hakeem kryje centrów a Hakeema kryją centrzy. tyle w tym temacie.

 

widziałeś kiedyś u 7'6 takie minięcie ?

masz tu shaq,rattlifa,dikembe i przede wszystkim top defendera wtedy jermaine'a

 

dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji HO

przez całe lata pokutiwalo myślenie jak to Rockets wtopili wybierając Aakima a nie Majkela w drafcie, ale ostatnio zdałem sobie sprawę ze to nie tu dali d...

wybranie dreama było perfekcyjne, trzeba było jednak od razu wymieniać Sampsona na 3 pick (nawet ptb by pewnie na to poszli )

i to nawet nie dlatego ze Sampson sie skontuzjowal, tylko dlatego, ze zamiast wp...ac sie w dwie wieże ktore sobie trochę przeszkadzały i trochę zabieraly sobie gry, mozna było mieć wybitnego podkoszowca i obwodowca.

the right way

a co by z tego wyszło przeszloby do legendy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dream fajny na C, bo i mial atak i obrone

ale mam wrazenie, ze wiekszosc za bardzo napalila sie na wysokich w calym tym fantasy. jasne tych wysokich jest mniej niz dobrych malych ale ja kwidze, ze wszyscy buduja twin towery to smiac mi sie chce, bo nigdy twin towery (spurs99 i lakers obecni sa wyjatkami ale to inne TT) mistrzostwa nie zdobywali.

 

hakeem jako C fajny ale jako pf to imo marnotrastwo. przyklad pistons 04 pokazuje, ze defensywa mozna zniszczyc wszystko, od TT po swietne duety podkoszowe (malone-shaq) i reszte. dlatego nie rozumiem takiego jarania sie TT i pojsciem w wysokich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hakeem PF

check out dunk Sampsona 7:10, takiego czegos nie widzieliscie nigdy od 7 footera na 100%

swoją drogą to fajny przykład na złudzenie highlightowe/sugerowanie się jednym meczem. bo tu wszystko fajnie wygląda, ale w tamtym sezonie w playoffs przeciw jazz i Eatonowi Hakeem miał jak na niego slabą skuteczność, a Sampson to w ogóle rzucał na iversonowskiej skuteczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł z tym draftem, zabawa musi być przednia :D

 

Olajuwon nigdy nie grał przeciwko strefie, a taką obronę można wystawić w naszej zabawie. Nie powiem, bo zwyczajnie nie wiem, czy dream shake byłby efektywne wobec skomasowanej obrony strefowej. Obecnie Howard też ma ogromną przewagę pod koszem (tak, nie ten kaliber, nie ta technika, ale starting C w lidze jest Kwame Brown i bywał Jason Collins), a Orlando żyje w zasadzie na siepaniu za 3. Nie siedzi, nie mają czego szukać.

 

Strefą można ukrócić Olajuwona, ale Jordana już nie.

Mal masz wątpliwości że taki technik jak Hakeem, lub inni starzy twardziele nie poradzili by sobie w dzisiejszej lidze Kastratów?? (Może nie wszyscy ale duża ilość zawodników dziś zachowuje się tak jakby przed meczem zostawiała "coś" w szatni :D) To temat na dłuższą dyskusje i w dużej mierze winny jest Stern i sędziowie którzy właśnie w taki sposób kształtuję przepisy i wpływają na grę, co ma dalszy wpływ na zawodników.

 

Co z tego że jest strefa jak dziś jest "płacz" lament praktycznie po najmniejszym kontakcie obrońcy, a czasami to nawet można mieć wrażenie że gwizdki idą za krzywe spojrzenia na atakującego lub za mocne chuchnięcia w stronę obrońcy.Jak ostatnio Garnett postawił twardą zasłonę ro reakcje graczy Miami, były takie jakby KG popełnił wielkie przestępstwo) Ja nie mam wątpliwości ze gwiazdorzy poprzedniej epoki bez problemu przystosowali by się do dzisiejszych warunków ( zapewne byłyby wyjątki i zagadki jak np. Rodman :D )

 

Hakeem nie ma odniesienia. Ale popatrz na prawie 40 letniego Shaq'a jak sobie radzi i radził przez ostatnie 2,3 sezony gdy już był zaawansowany wiekowo. Masz wątpliwości że młody Shaq który był niczym Terminator :D grałby gorzej niż stary lub gorzej niż Howard?

Albo następny przykład Grant Hill który jest blisko 40. Co prawda to SF ale przypomnij sobie jego mecze w Detroit i odnieś do czasów obecnych.

Ta dwójka oprócz doświadczenia nie góruje niczym nad swoimi (nazwijmy to) "obrazami przeszłości" Młodsi byli o wiele sprawniejsi, szybsi, silniejsi i skoczniejsi.

Może sobie gdybać co do innych, ale to są realne przykłady. I moim zdaniem w jakiejś części pokazują jak gra wygląda dziś, w porównaniu do przeszłości.

 

Ps. Mam mało czasu teraz, więc jak coś odpowiedź może pojawić się dopiero wieczorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.