Skocz do zawartości

Hakeem the Dream Olajuwon


Bastillon

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to pisałem w kontekście Bastkowego składu fantasy, gdzie on chce dwóch true C wystawić obok siebie. A przeciwko będzie miał kozaków, a nie Kwame Browna z Kyrylo Fesenko.

Hakeem nie jest true C. nie rozumiem dlaczego Hakeem mialby kogos "mijac", dlaczego nie moze grac tego co gral do tej pory tylko bedac kryty przez PFow ? (chyba ze ktos rzucic PFa do krycia Gilmore'a, powodzenia) przeciez wielokrotnie tak wlasnie bywalo ze np. Grant czy Oakley probowali bronic Olajuwona i nie zmienial przeciwko nim stylu gry. dalej wykorzystywal jeden ze swoich stu post moves i gral swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hakeem nie jest true C. nie rozumiem dlaczego Hakeem mialby kogos "mijac", dlaczego nie moze grac tego co gral do tej pory tylko bedac kryty przez PFow ? (chyba ze ktos rzucic PFa do krycia Gilmore'a, powodzenia) przeciez wielokrotnie tak wlasnie bywalo ze np. Grant czy Oakley probowali bronic Olajuwona i nie zmienial przeciwko nim stylu gry. dalej wykorzystywal jeden ze swoich stu post moves i gral swoje.

Ty nadal nie rozumiesz....

czym innym jes brnienie HO przez PF , a czym innym wystawianie go na PF!

Hakeem jest sobie centrem i niszczy szybkoscia i " dream shake " prawie wszystkich na C , Trenerzy opp mysla sobie zniwelujmy chociaz nieco jego przewage szybkosci i wystawmy na niego PF . Dream nadal niszczy.

 

A teraz Ty

Ustawmy HO na PF , niech dostaje pilke dalej od kosza i gra wiecej jump shot ( chyba ze chcesz by twoj drewniak stał na pol dyszce) , niech gra po kozle mijajac przeciwnika .

Rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hakeem PF

check out dunk Sampsona 7:10, takiego czegos nie widzieliscie nigdy od 7 footera na 100%

Dzięki za spropsowanie mojego człowieka, ale ja widziałem coś lepszego i to od jeszcze wyższego zawodnika niż Sampson:

0:58 klipu

Lu, ten mix oglądałem jeszcze na długo przed śmiercią Manute. Teraz słysząc tę muzykę i oglądając clip prawie się rozpłakałem, dzięki Ci stary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli dla was ustawianie na PF oznacza faceup i kompletna zmiane stylu gry ? :lol:

 

Duncan grajacy na PF jakos gral tylem do kosza przez 75% czasu gdy przychodzilo co do czego w PO.

 

ja nie wiem jak wy sobie to wyobrazaliscie wczesniej, ale Hakeem caly czas gra swoje. jego pole do left block (patrzac w strone kosza), tam dostaje pilke, a ze przez wiekszosc czasu i tak jumperkowal to nikt mu nie bedzie przeszkadzal. Gilmore w tym czasie gra dokladnie tam gdzie Thorpe, czyli na weakside po drugiej stronie. jest offensive rebounderem, lapie loby i zajebiscie konczy (najwyzsze FG% w historii, ~70% FTs). co lepsze, Gilmore byl leworeczny wiec gdyby mial kogos post-upowac to nawet nie musza sie zamieniac miejscami.

 

i zeby bylo jasne - gra na PF w NBA nie oznacza tego ze wiecej jumperkujesz. to znaczy tylko tyle ze bronisz PFs przeciwnikow. w ataku oczywiscie zalezy od systemu, ale w moim systemie rola Olajuwona w ataku pozostaje niezmienna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zeby bylo jasne - gra na PF w NBA nie oznacza tego ze wiecej jumperkujesz. to znaczy tylko tyle ze bronisz PFs przeciwnikow. w ataku oczywiscie zalezy od systemu, ale w moim systemie rola Olajuwona w ataku pozostaje niezmienna.

Mylisz sie

Duncan grajacy na PF jakos gral tylem do kosza przez 75% czasu gdy przychodzilo co do czego w PO.

To był JEDYNY dzialajacy sytem na twin towers JEDYNY.

 

 

ja nie wiem jak wy sobie to wyobrazaliscie wczesniej, ale Hakeem caly czas gra swoje. jego pole do left block (patrzac w strone kosza), tam dostaje pilke, a ze przez wiekszosc czasu i tak jumperkowal to nikt mu nie bedzie przeszkadzal. Gilmore w tym czasie gra dokladnie tam gdzie Thorpe, czyli na weakside po drugiej stronie. jest offensive rebounderem, lapie loby i zajebiscie konczy (najwyzsze FG% w historii, ~70% FTs). co lepsze, Gilmore byl leworeczny wiec gdyby mial kogos post-upowac to nawet nie musza sie zamieniac miejscami.

a myslisz ze skąd sie wzial ten FG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olajuwon spokojnie mógłby grać na PF bo ma super footwork i cośtam czytałem, że ten center którego wziąłeś miał "decent long jumper". W ataku jak dla mnie spoko. Jednak Hakeem jest mistrzem gry z pomocy a neich Ci się trafi jakiś matchup z PF ciskającym za 3, Hakeem przy łuku za bardzo się nie "napomaga". A przecież tu grają All time greatest, więc przydałoby Ci się chyba mieć taką obecność we własnym pomalowanym albo chociaż w jego okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olajuwon spokojnie mógłby grać na PF bo ma super footwork i cośtam czytałem, że ten center którego wziąłeś miał "decent long jumper". W ataku jak dla mnie spoko. Jednak Hakeem jest mistrzem gry z pomocy a neich Ci się trafi jakiś matchup z PF ciskającym za 3, Hakeem przy łuku za bardzo się nie "napomaga". A przecież tu grają All time greatest, więc przydałoby Ci się chyba mieć taką obecność we własnym pomalowanym albo chociaż w jego okolicy.

zalezy kto sie trafi. jak sie trafi Dirk to bez wzgledu na sklad jestes udupiony. dlatego wlasnie Dirk jest IMO top1 offensive PF all time, megawszechstronnosc. tylko jak Dirk bedzie bronil Olajuwona ? no wlasnie.

 

nie wiem dlaczego bylby z tym problem w innym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na hajlajtach to nawet Shaq biega setke poniżej 10s

 

wrzucacie pojedyncze akcje i forsujecie, że wasze twin-towers będą w stanie nadążyć za każdą obroną i każdym kontratakiem. Jason Kidd was zajedzie po obu stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na mysli to ze ty tak napisales wczesniej ;]

 

http://www.nba.com/video/ all-star weekend highlights, siodma strona, fantasy draft 4 runda. wybor Reggiego:

 

"Tell you what, see, I have flexibility here. I am gonna move Hakeem Olajuwon to power forward position, his true position. And I need a big man. I'm gonna go with the Admiral. Bring the ball inside if you like, bring the ball inside."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pisze z komórki zatem mam ograniczone możliwosci sprawdzenia matchupów

2. Owszem, w tamtym linku nie było serii playoff, my bad

3. Seria była bez historii, Spurs sie przetoczyli po Suns stad nie pamiętałem o występach Amar

4. Co ma obrona Duncana do tego, że Amare miewał mecze po 15 fta. Zapewne to nie Duncan łapał te faule.

5. Malo kto by ustał tamtego Amare, który groził jumperem i miał first step guarda.

6. To są naprawdę pojedyncze mecze, które nie mogą być wyznacznikiem. O ile w ogóle Duncan krył Stata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amare objezdzal Duncana w tamtej serii, a jej dlugosc nie miala z tym nic wspolnego bo mecze byly close, Spurs wygrywali koncowki. tamten Amare nie grozil jumperem specjalnie, mial solidny ale nawet nie w przyblizeniu to co dzisiaj. jumpera dodal po microfracture, w okolicach 2007 r.

 

z Dirkiem bylo to samo. kiedykolwiek Duncan go probowal bronic konczylo sie foul trouble, wjazdami lub jumperami. Spurs byli tak zdesperowani ze nawet Bowena oddelegowali do krycia go.

 

nie wiem co sie tutaj burzysz, to w sumie powszechnie panujaca opinia ze Duncan swietnie broni grajacych tylem do kosza ale ma problemy z szybkimi PFami grajacymi face-up.

 

Hakeem takich problemow nie mial. w dodatku mial duzo lepszego jumpera w ataku i gral dalej od kosza. i dlatego jest o wiele bardziej PFem niz Duncan. i dlatego nie mam pojecia jak mozecie kwestionowac czy bedzie tak samo dobry na PF :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale taki Dirk to jest specyficzny gracz. Ma kapitalnego jumpera, robi spacing, umie wjeżdżać , wymuszać, dobrze rzuca wolne. Jego muszą bronić sf, bo nad true pf on ma mega przewagę.

Podaj mi gracza o podobnych parametrach, którego face up bronił Olujuwon i dał sobie radę. Na pewno mam braki w tamtym okresie i mogę tego nie wiedzieć. No offens.

Na moje, to jak będziesz miał matchup z kimś kto ma Dirka , to Olajuwona w obronie przeciwko niemu, nie sprzedasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.