Skocz do zawartości

[E-BASKET] DYSKUSJA


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

już nie przesadzajmy, że zmieniło się na tyle, że ludzie tacy jak Ewing czy DRob, którzy i tak mieli świetne warunki fizyczne i byli bardzo mobilni - mieli by problem w 'dzisiejszej' lidze.

Skoro z powodzeniem radzi sobie ktoś taki jak Boozer Bosh czy Brand, to nie widzę przeciwskazań dla goryli z lat 80-90

ok, trochę defensywa zespołowa się zmieniła, ale nikt mi nie powie, że będzie wolał wybrać Cambyego kosztem Zo, ze względu na to że ten pierwszy z powodzeniem sprawdza się w dzisiejszych czasach. nigga plz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie, Tim Shaq Hakeem KG MJ zajebiści, ale będzie pachniało dickrideryzmem na całego.

Bastek już napisał gameplan, niezależnie od tego kogo przeciwnik wystawi na Hakeema, bo i tak wiadomo że Olajuwon go zniszczy.

KG już broni wszystkich i wszystko na boisku, z pomocy indywidualnie etc i jeszcze rozgrywa.

przem+Tim :)

a u mnie MJa można bronić chyba tylko całą armią średniej wielkości państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keolner,

patrząc na najlepsze defensyw od '05 to w większości drużyn są: KG, Duncan, Dwight, Ben i Yao (!). DH, Duncan czy Yao na pewno nie są mniejszymi klockami od takiego Ewinga, który przecież do pewnego momentu był bardzo atletycznym centrem. nawet Zo przecież to nie był byle kto w tym względzie. zresztą skoro taki undersized center jak on miał tak wiele bloków, to nie mógł być nieatletyczny.

 

IMO help/team defense zawsze, niezależnie od czasów, miała największe znacznie i nic się w tym względnie nie zmieniło. teraz po prostu nie ma za bardzo podkoszowych, grających tyłem scorerów, bo ciężar ofensywy przesunął się na obwód. nie ma więc też zbyt wielu okazji by podkoszowcy wykazywali się obroną 1on1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Lorak . nie wiem czy to jest związane z tym ,że urosłem sam od lat 90tych ale jak oglądam teraz kosza to zawodnicy wydają mi się chudsi ,mniejsi.

tym bardziej jak widzę koszykówkę z lat 80tych i 90tych i te wyprostowane kolana w obronie to aż łapię się za głowę.

praca nóg u Garnetta jest niemożliwa dla kogokolwiek z graczy ,których nawet wymieniłeś i szybkość reakcji w obronie. to drugie może być spowodowane oczywiście zmianą przepisów na których rozgrywa się obecny draft ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co Barry w ogole nie pojdzie?

wiadoma sprawa że nawet taki marbury zrobił by mu z tyłka jesień jakbysmy go przeniesli z tym co grał do dzisiejszych czasów, no ale to chyba nie o to chodzi do końca w tej zabawie nie?

 

myślę sobie zatem że na to że bawimy się w dzisiejszych czasach trzeba patrzeć troche z przymrużeniem oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę sobie zatem że na to że bawimy się w dzisiejszych czasach trzeba patrzeć troche z przymrużeniem oka.

zgadzam się, to że wybieramy na dzisiejszych zasadach jest bardziej symboliczne, bo jednak mimo wszystko więcej spotkań większość z nas widziała z okresu 2000+.

A dobieranie zawodników z lat 80-90 tylko i wyłącznie pod funkcjonujące zasady byłoby nie tylko mniej zabawne ale bardziej uciążliwe.

Zresztą nie po to nazywa się to all time draft, żeby obniżać wartość gwiazd sprzed 25-30 lat tylko dlatego że grali na innych zasadach.

Szczególnie, że bez handczekingu to taki Jordan stałby się praktycznie nie do powstrzymania przez takie tuzy defensywne jak Tony Allen współcześnie.

 

albo np.Karl Malone ze swoim idealnym upper body, etyką pracy, byłby szefem nawet w 2011, szczególnie że jak był stary i rozkładający się to i tak wymiatał gdzieś na półskrzydle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Lorak . nie wiem czy to jest związane z tym ,że urosłem sam od lat 90tych ale jak oglądam teraz kosza to zawodnicy wydają mi się chudsi ,mniejsi.

tym bardziej jak widzę koszykówkę z lat 80tych i 90tych i te wyprostowane kolana w obronie to aż łapię się za głowę.

praca nóg u Garnetta jest niemożliwa dla kogokolwiek z graczy ,których nawet wymieniłeś i szybkość reakcji w obronie.

z których wymieniłem to nie, ale dla Robinsona czy Hakeema już tak. poza tym Dwight czy Duncan przecież są dominującymi w obronie wysokimi po '04 i atletycznie nie przewyższają Ewinga czy Zo.

 

co do "wyprostowanych kolan" to się zgadzam jeśli chodzi o większość obwodowych, ale to i tak raczej do końca 80s tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontynuując nie widzę przeciwskazań, żeby taki Barkley in prime nadal był one man army szczególnie przeciwko Melo, Amare i innym tuzom. Moncriefowi chyba pracy nóg w obronie też nikt by nie zabrał. Vlade Divac ciągle miałby ten sam zajebisty przegląd pola. Rodman nie zapomniałby nagle jak zbierać piłki i gdzie się ustawiać. Post up wśród niskich ciągle jest w cenie(Penny Payton), zasłony ciągle działają na korzyść zajebistych shooterów (Reggie) a easy points jak były, tak są i będą (Mullin)

 

oceniajmy może bardziej samych zawodników, a nie zasady co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już któraś osoba pyta o jakieś rzeczy, które zostały opisane w temacie draftowym, więc czy to ja tak niezrozumiale piszę, czy wy nie czytacie? :wink:

nie czytamy. my bad

 

to jeszcze na dodatek nie bylo defensive 3, a wiec moglby stworzyc 1-man polstrefe w samym srodku pomalowanego i wtedy dopiero by niszczyl.

illegal defense?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie jak grali w lidze ci wszyscy goscie w wieku pod 40 lat, jak Zo, Mutombo, Miller, Jordan w Wizards, Malone, Payton itd. nadal byli kozakami, potrafili rzucic +20, czy zebrac +10, mimo ze mieli w nogach i kręgosłupach 20 lat wiecej.

 

Nie widze powodu, dla ktorego mieliby sobie nie poradzic dzisiaj, gdyby byli w takiej samej formie fizycznej jak przed laty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo trochę nie w porządku jest dobieranie lat później - dzięki temu można manewrować przeciwko innym drużynom, dzięki późniejszym wyborom. wiecie o co mi chodzi?

 

 

lorak, będziesz grał Robem i Patem pod koszem? wow. nie bardziej opłacało się wziąć np. Dr J 80-81 + kogoś z tej dwójki pod kosz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo trochę nie w porządku jest dobieranie lat później - dzięki temu można manewrować przeciwko innym drużynom, dzięki późniejszym wyborom. wiecie o co mi chodzi?

Zgadza sie, ale widzisz jakie reguły sobie dobierają:)

 

Sam byłem za tym aby od razu dawać lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.