Skocz do zawartości

The Clippers


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwnie to brzmi w połowie sezonu ale dzisiaj must win mecz z PTB, jeżeli chcą myśleć o PO. Blake znowu powinien siać spustoszenie w ataku przy osłabionym frontcourcie Blazers. Ciekawe też jak wypadnie przy Lamarcusie o ile nie zajmie się nim DeAndre. Jednak kluczem do zwycięstwa w tym meczu powinno być przyspieszanie gry i nie danie się wciągnąć w ustawianą gre Portland.

W następnych 7 meczach dobrze by było zrobić conajmniej 5-2, bo pózniej 3 wyjazdy z Atlantą, Miami i Orlando gdzie pomimo stawania się czarnym koniem rozgrywek ciężko będzie urwać choćby jeden mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up O co chodzi ? Kto to co to Easly ?

 

Co do Barkleya. Griffin będzie w ASG, bo będzie u niego w domu.

 

Love to zwykły statsiarz, który robi statsy w okolicach dna. Nie wydaje mi się , by się go ktokolwiek bał w sensie zrobienia krzywdy dla twojej drużyny. A czy to jest ASG kaliber, nie dla mnie, ale ja też nie traktuje poważnie całego ASG. Lekko z 8 lepszych forwardów można wytypować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Love nie doceniałem, jest statsiarzem, ale jednak umiejętności ma. Ogólnie do ASG przed nim na F nie licząc Gasola i Duncana na C, typowałbym:

Aldridge, Odom, Anthony, Durant, Griffin, Dirk.

Więc rzecz jasna poza ASG, ale do top20 wysokich się łapie i można tworzyć zespół z nim jako drugą opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Gayu tak, Lee jest słabszy zdecydowanie, a Zach? Kolejny statser tylko gorsze ma.

Bynum nie zasługuje na C w ASG.

Bynum na startera to nie, ale przecież Love też jest rozważany tylko jako ten ostatni spot.

 

No Lee ma słaby sezon. Kontuzje, wampiry, Ellis i Curry. W dobrej drużynie jako 2nd , 3rd option, by miał podobny impact co Love. Nie czyni go to słabszym.

 

Zach statsi, ale ma contract year, a Memphis liczy się w walce o PO. O T-pupps tego nie powiem.

 

Jak trenerem zachodu zostanie Popovich, to nie ma co liczyć na udział Duncana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clippers będą musieli jeszcze trochę poczekać na play-off, jeśli nie nauczą się grać w ataku pozycyjnym. Dziś widziałem tę samą bezradność i brak pomysłu, co na początku sezonu. Nie wiem, może to kwestia mobilizacji na najlepszych rywali, może Del Negro coś tam próbuje zrobić, ale poświęca na to za mało czasu, bo są momenty, kiedy zespół próbuje wyegzekwować konkretne zagranie (np. dziś z Portland w pierwszej kwarcie była wstawka triangle offense), ale nawet wtedy wygląda to nieprecyzyjnie i jest nieskuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blake Griffin zachowuje się względem piłki jak student wobec wódki, nikt mu nie odmówi zaangażowania. A mimo to Clippers są 23. w defensywie, a Griffin broni c***owo. Widać ile są warte teorie Vana o defensywie na podstawie zaangażowania lidera.

Griffin w d gra c***owo, pół biedy jak go można na kimś ukryć, ale i tak będzie wtedy klepał jakiś kloc lepsze niż przeciętnie staty. Gorzej, kiedy trzeba go wrzucić na jakiegoś Odoma/Gasola czy ostatnio Chandlera. Mecz z Dallas wyłączyłem, po prostu nie mogłem patrzeć jak Chandler rucha Griffina. To było smutne.

Ja bym z chęcią widział Kirilienkę w Clippers, można kontrakt Kamana za niego dać, bo naprawdę potrzeba jeszcze jednego defensora, który może bronić PF. Wtedy by można było Blake dać na najsłabszego z trójki SF/PF/C, bo nawet w Lakers jest wtedy do krycia Artest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Trójstronna wymiana w wyniku której Paul miałby trafić do LAL poszła się rypać.

Zaczyna zaś być słychać, iż najciekawszą ofertę mogą teraz złożyć LA Clippers.

Myślę iż Aminu + Bledsoe + spadający wysoki kontrakt Kamana to może być to.

Kasa się zgadza w takiej wymianie, NOH zyskują młode talenty a kontakt Kamana

mogą dalej pchnąć.

Clippers zaś z miejsca stają się drużyną kompletną za składem :

PG - Paul / Mo

SG - Gordon / Foye / Warren

SF - Butler / Gomes

PF - Griffin / Cook / Thompkins

C - Jordan

powinni / muszą już liczyć się w tym sezonie. Potrzebny jest jedynie zmiennik na C.

Dodatkowo mogą w ramach amnestii teraz lub za rok spuścić Mo, albo w przyszłym

sezonie wymienić jego spadający kontrakt. Mają w każdym razie pole manewru do

budowania mocnego teamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clippers zaś z miejsca stają się drużyną kompletną za składem :

PG - Paul / Mo

SG - Gordon / Foye / Warren

SF - Butler / Gomes

PF - Griffin / Cook / Thompkins

C - Jordan

powinni / muszą już liczyć się w tym sezonie. Potrzebny jest jedynie zmiennik na C.

.

Nie do końca się zgadzam- zobacza jak OGROMNA jest dysproporcja między s5 a benchem. WPrzy tak intensywnym sezonie brak ławki to może być problem. Dlatego opcja w której nie biorą CP3 a zostają Aminu i Bledsoe i dopierają np Billupsa też mi się podoba - zdecydowanie drużyna jest wtedy dużo bardziej zbilansowana. No i ma na ławce zdolną młodzież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mo, Foye, Gomes, Lesley, Thompkins, Warren to nie jest brak ławki. Ta ostatnia trójka też jest zdolną młodzieżą.

Do tego na pewno podpisali by jeszcze 2 graczy.

OK - zgadzam się, że Mo to wartościowy gracz. Ale Foye? Mam alergię na tego gościa. LEslie, Thompkins - daj spokój, goście którzy zagrali kilka treningów na obozie przygotowawczym - i to całe ich doświadczenie z NBA. Nie wiadomo co z nich będzie (choć Leslie wygląda obiecująco). Gomes - kolejny do odstrzału...

 

Jeśli oddadzą w tym trejdzie jeszcze Gordona to już w ogóle masakra- będziemy mieli dwie gwiazdy które w każdej chwili moga się nam połamać. Za duże ryzyko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foye był najlepszym rezrwowym Clippers w tamtym sezonie trafiał ważne trójki i fanie współpracuje z Jordanem i Blakiem.Jak backup na pg i Sg jest w sam raz do tego zarabia tyle ile powinien.

 

 

Thompkins bedzie bardziej przydatny niz Leslie szczególnie w tym sezonie.

 

Nie wiem czemu Clipps zwolnili Craiga Smitha.Fajny gracz do tego za grosze zawsze zdobywał pełno śmiecowych punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.