Skocz do zawartości

Orlando Magic i sezon 2010/2011


Rijo

Rekomendowane odpowiedzi

Wprawdzie dopiero co się zarejestrowałem, ale forum śledzę od dobrego miesiąca :wink:

Ponieważ jestem zagorzałym fanem ekipy z Florydy i widzę, że na samym forum klub ma paru zwolenników(np. z serwisu Magic.e-nba.pl), założyłem temat o "Magikach" na sezon 2010/2011.

 

Na razie nasza sytuacja wygląda tak:

Mamy najlepszego centra w lidze (Howarda), ale nie on sam da nam mistrzostwo. W drafcie zdobyliśmy Daniela Ortona i Stanleya Robinsona. Szczególnie ściągnięcie tego drugiego "przyprawia mnie" o radość. W sezonie 2009-10 dla swojej uczelni zdobywał średnio 14,5 pkt. na mecz oraz notował średnio 7,6 zbiórek. Będzie świetnym zmiennikiem dla Lewisa.

W play-offach najwięcej punktów zdobywał Nelson. Podobało mi się u niego szczególnie to, że znacznie poprawił rzuty za 3 pkt. W tym sezonie powinien wymiatać jeśli dalej będzie tak rzucać . Do tego miał średnio prawie 5 asyst na mecz co może nie jest świetnym wynikiem, ale mnie wystarczy.

Teraz trochę o przyszłości Gortata...

Ponieważ w drafcie wylosowaliśmy Ortona, Gortat ma coraz mniejsze szanse na to, że będzie więcej minut spędzał na boisku. I tu niestety potrzebny jest transfer do innego klubu. Wczoraj czytałem, że szczególnie Toronto Raptors ma na niego "chętke".

Niedługo napiszę jeszcze coś więcej o zbliżającym się sezonie i ruchach na rynku transferowym, bo teraz nie mam czasu.

Zachęcam do rozmów wszystkich fanów, jak i "normalnych" forumowiczów :)

GO MAGIC, GO!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie krótka piłka.

 

Bez PRAWDZIWEGO PFa i z VG na ławce trenerskiej Magic mistrzostwa nie zdobędą. Magic są o tyle od tyłu ile Lewis dostawał wpierdol od Garnetta, a Kevin potem ile przegrał z Gasolem.

 

Sam Howard im nic nie wygra, bo masywniejszy C (Bynum, Perkins) i Dwight już tak nie szaleje.

 

Tu nawet wg mnie zbytnio super PG sytuacji nei zmieni. Nawet z Chrisem Paulem na PG, a bez PFa prawdziwego nie byliby dla mnie kandydatem do mistrzostwa.

 

Carter to też dla mnie średni powód do radości.

 

Gortat powinien odejść i posyłając z nim kogoś w pakiecie może udałoby się wyciągnąć coś ciekawego ?

 

Na plus Magic zdecydowanie najdłuższa i najrówniejsza ławka w lidze. To jest bardzo dobre na RS, ale w PO i tak się zawęża rotację do 8-9 zawodników i jak pokazały te PO Lakers czy Celtics nie byliby tutaj dużo gorsi, a Ci drudzy wygrali :

 

1. Lepszymi matchupami

2. Tym, że Magic przespali pierwsze dwa mecze.

 

Dodajcie dobrego PFa i solidnego PG, a Magic będą dla mnie głównym kandydatem do detronizacji Lakers :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duhon w Magic jako backup na 4 lata za 15mln. Niezle wzmocnienie lawki, za rozsadne pieniadze.

 

W końcu jakiś back up na dłużej. Nie przepadam za duhonem ale jako zmiennik ujdzie. Ale do k**** nędzy nie na to czekam. Szkoda bo to oznacza koniec walki o watsona, cieszy rozsądna cena.

 

Szczególnie ściągnięcie tego drugiego "przyprawia mnie" o radość. W sezonie 2009-10 dla swojej uczelni zdobywał średnio 14,5 pkt. na mecz oraz notował średnio 7,6 zbiórek. Będzie świetnym zmiennikiem dla Lewisa.

Jeżeli rysiek wróci na 3. Chyba że na poważnie widzisz Robinsona przez jego 7,6 zbiórki na 4, przy Bassie i Andersonie, ba nawet przy Gortacie? Robinson to taki barnes tylko bardziej atletyczny z gorszym jumperkiem i ze słabszą obroną. Przynajmniej z tej małej próbki co go widziałem.

 

 

The signing of Duhon--which comes exactly one day after Smith responded to a reporter's question about free agency by asking, "what's the rush?"

 

Uwielbiam Otisa i jego pi****lenie. Jakkolwiek gejowsko to nie zabrzmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duhon to dobry rezerwowy PG - można było zrobić to zarówno lepiej jak i gorzej. No, ale nie to będzie decydować o naszej sile w przyszłym roku. Otis mówił, że nie planuje jakichś wielkich zmian, że podoba mu sie obecny team, a to oznacza, że szykuje sie jakiś blockbuster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magic ponownie od początku przegrywali i musieli gonić. Podonie jak wczoraj dogonili, wyszli nawt na 1-punktowe prowadzenie, ale chwilę później Jazzmani przejęli inicjatywę i pokonali Orlando 78 - 73.

 

Orton i Robinson - na nich skierowane były nasze oczy, na nich liczyliśmy najbardziej, oni mieli prowadzić drużynę w Summer League. Tymczasem zawodzą oni bardzo. Orton tym razem zagrał jeszcze gorzej, nie trafił ani jednego z 6 rzutów z gry, miał zaledwie 2 zb i zakończył spotkanie z 2 pkt. Niewiele lepiej radził sobie Robinson notując 4 pkt i 3 zb.

 

Jest jednak inny powód do zadowolenia - Patrick Ewing Jr. Syn legendarnego centra, który jest asystentem trenera Magic, a w Lidze Letniej głownym coachem Orlando, po raz drugi zagrał bardzo fajne zawody i był najlepszym zawodnikiem wśród gospodarzy. Ewing rzucił 17 pkt i miał 2 bl.

 

Poza Ewingiem przyzwoicie zaprezentował się Donell Taylor - 12 pkt, 6 zb, a z ławki Paul Davis - 13 pkt, 5 zb.

 

Kolejny mecz już jutro o godzinie 23.00 czasu polskiego, tym razem naprzeciw Magików stanie ekipa New Jersey Nets.

Kurde. Jeśli Orton ma zdobywać 2 pkt. to ja dziękuje :? Robinson też do dupy...

 

Co do transferu Duhona, to wydaje mi się, że to ciekawy ruch sprowadzić takiego zawodnika. Będzie świetnym zmiennikiem Nelsona. Myślę, że odrodzi się w Orlando ;) W NYK i tak rzucał średnio 8 pkt. na mecz(w tym sezonie). Teraz obstawiam przynajmniej 10-15 pkt. No i niezły transfer co do budżetu. Zarobi 15mln. w ciągu 4 lat! :)

Go Magic GO!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do transferu Duhona, to wydaje mi się, że to ciekawy ruch sprowadzić takiego zawodnika. Będzie świetnym zmiennikiem Nelsona. Myślę, że odrodzi się w Orlando ;) W NYK i tak rzucał średnio 8 pkt. na mecz(w tym sezonie). Teraz obstawiam przynajmniej 10-15 pkt. No i niezły transfer co do budżetu. Zarobi 15mln. w ciągu 4 lat! :)

Go Magic GO!!

 

:lol:

 

nie wiem jakim trzeba być dyletantem żeby obstawić iż duhon będzie rzucał 15 pts/game. To już prędzej amare będzie miał 15 rebs/game. LOL. i to jeszcze jako rezerwowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sprowadzenie Duhona do ORL, to zła decyzja. Tej drużynie był potrzebny Steve Blake... Duhon miał tragiczny poprzedni sezon i był bez wątpienia jednym z najsłabszych graczy Knicksów spośród tych którzy grali więcej minut. Duhon zaczynał poprzedni sezon nawet jako starter by pod koniec RS spaść do głębokiej rezerwy. Warto zauważyć, że ta niska liczba asyst i punktów została przez niego ugrana w ofensywnym systemie D'Antoniego... W Orlando takiej swobody nie będzie już miał. Owszem można założyć, że drugi tak słaby sezon z rzędu mu się nie powtórzy, jednak na chwilę obecną moim zdaniem Duhon jest słabą opcją w dodatku dostał aż czteroletni kontrakt... przynajmniej za niewielkie pieniądze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprowadzenie Duhona nic nie zmieni w Orlando dopóki Lewis będzie grał na 4 a tym, który ma ciągnąc zespół będzie VC. Niech spróbują ich wytrejdowac za cokolwiek moim zdaniem nawet za picki i niech w 2011 postarają się o Melo. Wielkim fanem Magic nie jestem ale jeśli Duhon to ma byc ten kluczowy ruch w lato to nic więcej poza Semi finals konferencji im nie wróże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wierze w Duhona. To, że miał beznadziejny sezon w NYK, nie oznacza, że taki tu będzie miał. Naprawdę będzie świetnym zmiennikiem Nelsona, jak "tylko się postara" :D

I mam podobne zdanie z wowo, że Carter pociągnie "Magików" daaaaleko ;) Będzie świetnym "kapitanem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wierze w Duhona. To, że miał beznadziejny sezon w NYK, nie oznacza, że taki tu będzie miał. Naprawdę będzie świetnym zmiennikiem Nelsona, jak "tylko się postara" :D

I mam podobne zdanie z wowo, że Carter pociągnie "Magików" daaaaleko ;) Będzie świetnym "kapitanem".

Ta ostatnie PO już pokazały jak z Vince'a świetny "kapitan" i jak daleko poprowadzić Magików :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wierze w Duhona. To, że miał beznadziejny sezon w NYK, nie oznacza, że taki tu będzie miał. Naprawdę będzie świetnym zmiennikiem Nelsona, jak "tylko się postara" :D

I mam podobne zdanie z wowo, że Carter pociągnie "Magików" daaaaleko ;) Będzie świetnym "kapitanem".

Ta ostatnie PO już pokazały jak z Vince'a świetny "kapitan" i jak daleko poprowadzić Magików :lol:

Pomijając już to że z posta wowo też zupełnie co innego wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wierze w Duhona. To, że miał beznadziejny sezon w NYK, nie oznacza, że taki tu będzie miał. Naprawdę będzie świetnym zmiennikiem Nelsona, jak "tylko się postara" :D

I mam podobne zdanie z wowo, że Carter pociągnie "Magików" daaaaleko ;) Będzie świetnym "kapitanem".

Ta ostatnie PO już pokazały jak z Vince'a świetny "kapitan" i jak daleko poprowadzić Magików :lol:

Pomijając już to że z posta wowo też zupełnie co innego wychodzi.

a tym, który ma ciągnąc zespół będzie VC.

VC... Vince Carter?

PH#1 - chodziło mi tylko o to, z tym Carterem. Jeśli znowu źle zrozumiałem, przepraszam - nikt nie jest idealny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle odebrałeś to co napisał wowo, jemu chodzi o to że i tak się nic na plus nie zmieni jak Lewis będzie dalej grał na 4 zamiast na 3 i Carter będzie miał być dalej (przynajmniej z założenia) tym który będzie ciągnął grę. Czyli inaczej VC out a Lewis na SF :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle odebrałeś to co napisał wowo, jemu chodzi o to że i tak się nic na plus nie zmieni jak Lewis będzie dalej grał na 4 zamiast na 3 i Carter będzie miał być dalej (przynajmniej z założenia) tym który będzie ciągnął grę. Czyli inaczej VC out a Lewis na SF :)

Dobra, chyba odebrałem ;) Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kluczem jest Lewis. Albo zostanie wreszcie przywrocony na SF'a albo niech sie go pozbeda. Nie mozna udawac, ze ten czlowiek to PF. Przeciez byl bardzo slaby. Slabszy niz Carter. Carter mial fatalny caly styczen, mial tragiczne 2 mecze z Bostonem ( te, ktore Orlando wygralo ), przy porazkach oczywiscie w wiekszosci gral ponizej oczekiwan, ale i tak na tle gry druzyny prezentowal sie naprawde przyzwoicie. Trzeba mu dac jeszcze rok szansy. I raczej ta szanse bedzie mial.

Naprawde nie trzeba w tym roku robic jeszcze rewolucji kadrowej, Carterowi jakby co konczy sie kontrakt po tym sezonie ( chyba dobrze mowie? ), nie wiem jak Lewisowi, ale na pewno bedzie dosc miejsca w placach, zeby powalczyc za rok chocby o tego Melo.

Poki co glowny punkt programu to dla mnie sprowadzenie PFa z prawdziwego zdarzenia. Nie musi to byc poziom Bosha, czy Garnetta, ma byc to solidny, nominalny PF.

Nelson,Carter,Lewis,solidny PF,Howard. Robi sie goraco, nawet jezeli mamy w pamieci slabe wystepy Cartera i Lewisa w decydujacej serii. A lawka nadal moze pozostac silna.

 

Barnes jako najwazniejszy rotator, dobry obronca, ktory nie bedzie mial nic przeciwko graniu 20 paru minut w meczu i pelnieniu roli sixth man. Nadaje sie do tego idealnie. Maja juz tego Duhona, wiec, zeby udzwignac PF'a, beda musieli pozbyc sie Gortatowicza i pewnie ktoregos z rezerwowych obwodowych, jest w czym wybierac. Oczywiscie musi sie znalezc tez jakis rezerwowy center, ale mysle, ze Otis wynajdzie im jakiegos weterana bez duzych wymagan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Magic zaliczyli czwartą z rzędu porażkę w summer league i pozostają bez zwycięstwa :/ Tym razem ulegli oklohoma city :/ Co się dzieje?!

Ależ od nowego sezonu będą derby z heat. Mam nadzieję, że Magic dadzą radę, chociaż w tych meczach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.