Skocz do zawartości

Jazz "The Comeback Kings" !!!


elwariato

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro o Suns jest temat o przerwie miedzy sezonowej to o Jazz powinien być tym bardziej, bo sytuacja w klubie ze "słonego stanu" jest naprawdę bardzo ciekawa. Wolni agenci to Boozer, Korver, Mathews, i Fessenko pierwszy na liście raczej nie zostanie podpisany, chociaż wiadomo że dopiero ktoś mu nie przedłoży sporej finansowo umowy to nic nie wiadomo, Booz już rozpoczął turne po stanach do sierpnia ma odwiedzić kilka miast w Chicago już był i wywiadu udzielał. Pozostała trójka raczej zostanie podpsana, pewne ale są jesli KK albo Wes dostana jakieś +6 za sezon umowy od innych klubów( notabene Mathews to niesamowity farciarz teraz, gdyby został wybrany w tej 2 rundzie to by grał 4 sezony za minimum, a tak to już teraz dostanie mega podwyżkę).

 

Już 24 draftowy przydział, jeśli nic się nie zmieni to Utah ma nr. 9 i w temacie draftowym wałkowaliśmy to już od jakiegoś czasu, te mocki sa seryjnie denne, przynajmniej tak wyglądają na dzień dzisiejszy, wciskają nam Monrów Jazz zbędnych albo Aldrichów przereklamowanych, top dla Jazz życzeń to wydaje mi się Whiteside/Udoh dalej ciężko powiedzieć Johnson byłby na tej liscie jako nr1 ale szanse dostania go z 9 są równe 0, wiec dobry defensor pod kosz prosi się odrazu, od tych 2 lepszych niema, gdyby sie nie ostali to Monroe może faktycznie być wybrany jesli będzie dostepny no a poza wysokimi to Henry/Jones/George tak pod Utah by nieźle pasowali.

 

Co do listy życzeń wolnych agentów, to Haslem i Hay myślę że powinni być brani pod uwagę w naszym kontekście, jakieś szanse nie watpliwie są, wiadomo cięzko nam się bedzie licytować z innymi klubami ponad te 6 baniek i wieloletnią umowę którą możemy teraz dać, ale też trzeba patrzeć na prywatne preferencje danych zawodników. co do kasy to Miller zapowiedział ze jest w stanie płacić podatek i nawet całkiem spora sumę na kontrakty( pewnie coś w okolicach 70 mln$ mu chodziło po głowie) jesli drużyna będzie zbudowana rozsądnie, wiadomo jak to w wypadku Jazz kasa w błoto raczej nie jest dostępna, starczy już ostatni rok kontraktu AK za ponad 17 baniek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z wieloma obserwacjami el, jednak wydaje mi się, że powinniśmy szukać jakiegoś lepszego wyjścia z Boozerem niż pozwolić mu odejść. Co prawda Greg na ten przykład jest wielkim zwolennikiem podpisania z nim nowej umowy, ale ja raczej byłbym za s'n't :roll:

 

Wydaje mi się, że pogłoski o możliwej wymianie/s'n't z Magic, sugerowanej przez media amerykańskie, gdzie za Boozera + coś dostalibyśmy trio Gortat/Burns/Pietrus byłby tym czego nam trzeba.

 

Czytałem dziś wywiad z Marcinem i jest koleś tak wściekły, że jak stwierdził "mogę grać na Alasce". Z kolei Burns nie pali się do pozostania w Orlando, bo wyczytałem na hoops'ie, że "obserwuje rynek".

 

Z kolei z tymi wyborami w drafcie w ostatnich 20 latach to było 50/50 i parę wisienek się znajdzie: 8)

 

Te nie wymiatały :mrgreen:

Stacey Augmon - 91'

Clarence Weatherspoon - 92'

Rodney Rogers - 93'

Eric Montross - 94'

Ed O'Bannon - 95'

Samaki Walker - 96'

:mrgreen:

 

I gwałtowna zmiana u progu nowej dekady :shock:

Tracy McGrady - 97'

Dirk Nowitzki - 98'

Shawn Marion- 99'

Joel Przybilla - 00'

Rodney White - 01'

Amare Stoudemire - 02'

 

I znów powrót do normy :lol:, ale coś się rusza

Michael Sweetney - 03'

Andre Iguodala (wyjątek) - 04'

Ike Diogu - 05'

Patrick O'Bryant - 06'

Joakim Noah - 07' (another except)

D. J. Augustin - 08'

DeMar DeRozan - 09'

 

 

Więc jak widać - można naprawdę wyjąć coś niezłego, tym bardziej jeśli się pamięta numery np. Pierce'a, Redda, AK, Parkera, Manu, Sapa, Diawa, "Sha"Howarda, Barbosy, Artesta czy Ty'a

 

Poza tym myślę, że Jazz już zdecydowali się na przehandlowanie numerku na coś wyższego (słynne sztuczki KOC-a: 6=3 i D-Will w 2005 :P ), względnie potraktowanie go jako "dodatku". No nic zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KoC na szczęście na talentach się zna to będzie wiedział co zrobić, jeśli uzna Whitesida za godnego ryzyka to go weźmie, jesli nie to myślę że bankowo Udoh będzie wyborem Jazz, jesli będzie dostępny oczywiście. Z handlwaniem to jest ten problem ze nam odpowiada tylko 4 od T'Wolves aby dostać Johnsona, a to mało prawdopodobne, Aminu mnie nie przekonuje, a patrząc jakie podejście do sprawy mają KoC i Sloan wątpię żeby gościa chcieli pozyskać, czyli że raczej to 9 miejsce się ostanie myślę.

 

Co do Boozera to jasne ze s'n't to niezła opcja na pewno bardziej na+ , ale tutaj sytuacja nie daje za duzo do myślenia nad tym, jedyna opcja totaka że Boozera nikt nie podpisze wtedy Jazz moga zaryzykować, a tak co będą się prześcigać z innymi klubami w ofertach dla Boozera, no nie sadze, przebijać i ryzykować że będzie się miało Booza na lata za mega kase, jeszcze z Sape w składzie to by była głupota. Zresztą lepsze od kombinacji z s'n't jest normalne powalczenie na rynku wolnych agentów o Haslema i Haya, mniejsze ryzyko i sadze ze tez mniejsze obciążenie budżetu.

 

Stacey Augmon - 91'

Clarence Weatherspoon - 92'

Rodney Rogers - 93'

Prawda nie wymiatali, ale gwoil ścisłości, Plastick man miał wielkiego pecha z urazami a później ta bardzo smutna historia z jego siostrą, tak to koleś był super graczem. Spoon trochę nie profesjonalnie podchodził do swojej kariery, ale myśle że przy takim trenerze jak np Sloan to koleś byłby dobrze zapamiętany, w kilku sezonach pokazał klasę. A RR to clipers najtragiczniejsza organizacja w dziejach sportu :wink: wiem że to nadużycie trochę ale jak dlamnie to chłopak w innym klubie by się tak nie kisił :)

 

Co do zwrotów :) to Przybilla ciekawa z mim sprawa, jedni mówia że to bust jak na miejsce w drafcie, inni ze spokojnie daje rade i że sporo ludzi ma zbyt duże wymagania, prawda taka że i on i taki Mhim to efekty posuch na rynku wysokich graczy, przykładów można by namnożyć zresztą. Tak czy owak gdyby nie to że w NBA nie ma wysokich na odpowiednim poziomie to później idzie taki Joe w top 10, gdyby nie to to by był pod koniec 2 dziesiatki i wszyscy by mówili że solidny center dobry wybór, co do Jazz to ja mam jednak nadzieje że my nie przyfarcimy tak jak z centrem PTB ale bardziej jak Suns z Amare czy Bulls z Noah :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba dla Jazz będzie lepiej jak Carlos opuści stan Utah. na jego pozycji godnie go zastąpi bardziej zaangażowany Millsap, który lepiej broni i co też istotne jest sporo mniejszym obciążeniem finansowym. kolejna kwestia to że jak już nie raz było widać gdy Boozer był kontuzjowany lepiej grali AK,Okur i właśnie Millsap. na obecną chwile po prostu bym odpuścił całkowicie gościa. warto by natomiast poszukać solidnego zmiennika dla Paula. obecnie na myśl przychodzi mi Gooden, zarabiał by i tak pewno połowę tego co Booz, a dawał by dobra defensywę i zbiórki, oraz doświadczenie.

 

co do draftu OConor pewno będzie chciał wzmocnić strefę podkoszową. i chyba jednak Aldrich a nie Whiteside jest nr 1 u niego na liście. Hassan jest bardziej surowy i chyba trochę potrwa niczym zacznie odgrywać istotną role, a Aldrich ma poważne szanse już odrazu zaistnieć, choć u Sloana to mało prawdopodobne.

 

inna kwestią są dalsze losy Korvera, Matthewsa i Fesenki. nie oficjalnie się mówi iż wszyscy zostaną. było by to dobre rozwiązanie w dwóch pierwszych przypadkach. tylko pytanie co do ukrainca, Koufos ma ważny kontrakt po co kolejny nie spełniony środkowy i kogo w razie wyboru w drafcie w.w. graczy się pozbyć?

 

jak miałem spore wątpliwości do Milesa przed poprzednim sezonem, to uważam że chłopak zasługuje na zaufanie. nabrał masy, poprawił rzut i gra coraz pewniej.

 

kolejną kwestią na przyszły sezon jest pozycja rezerwowego rozgrywającego. Price to fajny zapchaj dziura, gość od brudnej roboty, ale nie solidny zmiennik. tu też Jazz powinni kogoś doświadczonego poszukać. bo sporo perspektywicznej młodzieży jest w tym składzie, a brak 1-2 weteranów co zrobią robotę na parkiecie i w szatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to megagłupi pomysł pomysł ale gdyby tak ... zrobić s'n't Boozera za TMac'a?

 

gdyby tylko potrafił spokornieć i pozwolił przejąć dowodzenie Dwillowi, biorąc shotblockera w drafcie z Jazz robi się drużyna kompletna, bez Boozera poprawia się D, bo więcej graja Millsap i AK, a nie ma dziury w ataku bo dostajemy dużo lepszego strzelca. Tylko pytanie czy TMac jest w stanie wrócić do gry i do formy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to megagłupi pomysł pomysł ale gdyby tak ... zrobić s'n't Boozera za TMac'a?

No faktycznie głupi, bo a Tracy Utah nienawidzi za to że się z niego tak niemiłosiernie nabijali, a po drugie i najważniejsze to on chyba jest FA więc Booza nie musisz podpisywać aby się o T maca starać, styknie mu dać ofertę :)

 

co do draftu OConor pewno będzie chciał wzmocnić strefę podkoszową. i chyba jednak Aldrich a nie Whiteside jest nr 1 u niego na liście. Hassan jest bardziej surowy i chyba trochę potrwa niczym zacznie odgrywać istotną role, a Aldrich ma poważne szanse już odrazu zaistnieć, choć u Sloana to mało prawdopodobne.

Surowy to prawda ale lepszy Surowy Whiteside który może być siłą kiedyś pod koszem niż, "malutki" Aldrich który zawsze w pomalowanym będzie się męczył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu Jazz zaryzykowabym Whiteside'a. Pod Sloanem może być tylko lepszy, przy Boozerze czy Millsapie będzie kozakiem i perfect fitem.

 

Co do TMaca to nie widzę powodu oddawać gracza z którego można sporo dostać za połamańca. Pomyśl Jazzmanie ,przeciez prawdopodobieństwo że on znowu dostanie wyklcuzającej kontuzji jest ogromne ! On sie nie borykał z jednym problemem, on sam jest jedną wielką kontuzją i problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz dalej sie nie nauczyli ze w playoffach trzeba miec wiecej niz jedna ofensywna opcje. ta klatwa ciagnie sie za nimi juz od ponad 20 lat. to + shotblocking center i bedzie contender. moze Haywood/Gortat + Hamilton ?

No to Whiteside jak znalazł, w sumie Orton też wyjebiście blokuje, co do drugiej opcji zobaczymy co Sap pokarze po przerwie, za każdym razem wraca do Utah z jakimś elementem udoskonalonym, ostatnio dodał rzut z 20/25 teraz może popracuje nad jego doskonaleniem, seryjnie wierze że jak Booz odejdzie to Sap go w rewelacyjny sposób zastąpi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to megagłupi pomysł pomysł ale gdyby tak ... zrobić s'n't Boozera za TMac'a?

No faktycznie głupi, bo a Tracy Utah nienawidzi za to że się z niego tak niemiłosiernie nabijali, a po drugie i najważniejsze to on chyba jest FA więc Booza nie musisz podpisywać aby się o T maca starać, styknie mu dać ofertę :)

nie do końca tak jest bo nawet jeżeli nie przedłużymy kontraktu z Boozerem to jesteśmy ponad salary cap, a co za tym idzie maksymalny kontrakt jaki możemy podpisać z nowym zawodnikiem to MLE.

 

wydaje mi się że w TMacu wciąż drzemie spory potenciał, tylko zdrowia brak...

 

Bastilion, akurat atak w tym sezonie mieliśmy zbilansowany jak nigdy, Williams sie ofensywnie rozwinął, Boozer jak zawsze, a trafiać wreszcie zaczął CJ Miles, wiec nie można powiedzieć ze mieliśmy tylko jedną opcje w ataku. fakt faktem Boozer się posrał w serii z Lakers i nie mieliśmy wtedy gotoguya, ale to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę el że jesteś napalony na Whitesida i opcja z Aldrichem jest be. ja nie widziałem tego chłopaka, więc się nie wypowiadam na temat jego gry, a statystyko to tylko cyferki. natomiast widziałem Aldricha i bardzo mi jego gra spasowała. z tego co wiem włodarze Jazz wcale nie mówią nie w jego przypadku.Whiteside to ponoć ciekawy zawodnik na przyszłość, ale czy w Jazz nie potrzeba kogoś kto by odrazu miał szanse na pokazanie się? Jazz potrzebują gotowego środkowego. Koufos i Fesenko dalej to nie to i co najwyżej mogą być trzecim w kolejce i to tylko jeden z nich. nie wyobrażam sobie kolejnego sezonu z obydwoma panami w barwach Jazz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę el że jesteś napalony na Whitesida i opcja z Aldrichem jest be. ja nie widziałem tego chłopaka, więc się nie wypowiadam na temat jego gry, a statystyko to tylko cyferki. natomiast widziałem Aldricha i bardzo mi jego gra spasowała. z tego co wiem włodarze Jazz wcale nie mówią nie w jego przypadku.Whiteside to ponoć ciekawy zawodnik na przyszłość, ale czy w Jazz nie potrzeba kogoś kto by odrazu miał szanse na pokazanie się? Jazz potrzebują gotowego środkowego. Koufos i Fesenko dalej to nie to i co najwyżej mogą być trzecim w kolejce i to tylko jeden z nich. nie wyobrażam sobie kolejnego sezonu z obydwoma panami w barwach Jazz.

Aldrich tez nie jest gotowy i ma 2 razy mniejszy potencjał. Bez butów mierzy 6'9'' i waży bodajże jakieś 235...czy to jest size na Centra?Do tego tragiczny atletycznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

fajnie byłoby wziąść prawdziwego podkoszowego zwierzaka, a takim Aldrich raczej nie jest i nie bedzie. Po prostu solidny center przede wszytstkim dobrze broniacy w pomalowany i z drygiem do bloku. Aldruch niby tez to umie , ale ja wybrałbym Udocha (może grac i jako PF i jako C) albo zaryzykował z Hassanem. Masy i siły z czasem nabierze, a jak bedzie rzeczywiście zawodniiem pokroju Cambyego to będzie dla nas zbawieniem !! Pozatym chodzą słuchy że Jazz mogą starać się o pick w 3 dziesiątce draftu, np. pick 23 od Minnesoty. A jesli nie to w drugiej rundzie jest szansa wyciągnąć moim zdaniem arcy-ciekawego grajka na pozycje SF/PF jakim jest Luke Harangody. Nie dlatewgo że buiały, ale dlatego ze silny i walczak, z dobrym rzutem, może być stealem podobnie jak Chase Budinger (nr 44 draftu w zeszłym roku) dla Houston w zeszłym sezonie !

 

Co do przedłużenia kontraktów to Kyle za ok. 5 baniek za sezon i Wes za jakies 3 mln (bo tyle sa realnie warci) , a propo Wesa dziwie się że Jazz nie zawarli w jego poprzednim kontrakcie opcji druzyny żeby móc go za 500 tys. przedłużyć na obecny sezon. Ktos troche chyba zaspał. No ale trzon drużyny powinien zostać, Boozera bym nie podpisywał, chyba że na zasadzie s'n't , Koufos albo w tym sezonie powinien dostac szansę albo powinien odejść. Do tego brałbym rezerwowego, doświadczonego PG jako zmeinnika Derona na rynku Free agentów i drużyna byłaby kompetna. Nie wiem czy Gaines zostanie, jesli tak to R. Price przesunąć na SG , oby tylko AK był zdrowy i będzie dobrze. Rozważyłbym tez zatrudnienie Haslema jako zmiennka dla Millsapa, ale wtedy trzeba oddać Koufusa lub Fesenkę do innego teamu.

 

Juz nie moge doczekac sie tego draftu, mimo ze to tylko 2 dni :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

najświeższa ploteczka Gortat/Bass lub Pietrus lub Reddick za Boozera. Mówiło się już o tym kiedyś, teraz ponoć Howard się w to włączył. Da się to wogole zrobić bez ruszenia Cartera, Lewisa?

Dałoby się - ale z s'n't Boozera :roll: Do tego musielibyśmy dorzucić kogoś z dwójki Fess/Kosta, być może jakieś picki, względnie nasz "9" :P Lewis jest bardzo przepłacony, więc musielibyśmy wziąć dość solidne kontrakty. Wydaje się, ze wymiana typu Marcin/Bass/VC albo Marcin/Pietrus/VC byłaby możliwa :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedne Miami ...

 

A Elwariato już się pewnie cieszy :D

Większość w Utah się cieszy :) serio ja chyba najbardziej doceniłem Booza po obecnym sezonie, dla mnie w rs był #1 Jazz, ale on zawsze zawali na końcu, dlatego fajnie gdyby sobie jednak gdzieś poszedł poza Utah :)

 

Podobno Haywood też jest w metodzie s'n't do wyjęcia, jego bym w Utah widział, chociaż tutaj metoda z Boozem odpada, wzmacnianie Mavs ni jak nam na rękę nie wyjdzie :wink:

 

ps. Max, weź tu czarnych skryptów nie dawaj, Lewis nie jest bardzo przepłacony, tylko przepłacony w idiotyczny, nierealny sposób, VC w Jazz wporzo ale gdyby mu cofnąć z licznika z chociaż 2 lata, ten układ z Magikami, Booz za Gortata/Bassa/Pietrusa wydaje się być dosyć sensowny, w sumie to dla obu ekip korzystny i to bardzo, gdyby w Orlando jeszcze pchneli Cartera z Arenasa, to by mieli porypanie mocny skład, niepewny zdrowotnie, w tym jedyna nadzieja dla konkurencji ze wschodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tony Dutt, agent for Rashard Lewis and Brandon Bass, said a rumored sign-and-trade deal between the Magic and the Utah Jazz “has no legs.”

czyli niestety raczej z tego nic nie będzie.

 

odnośnie jeszcze tej wymiany Gortat/Bass/Pietrus w Jazz, dostajemy D tracimy O. IMO stajemy się słabszą drużyną niż teraz, ale Boozera i tak nie zatrzymamy, a to jest solidny pakiet za niego. Być może się mylę i Millsap rozwinie się, złapie ciąg na kosz, ale w tej chwili Millsap i Gortat to ludzie którzy zdobywają tylko trash points!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.