Skocz do zawartości

1st rnd: Lakers (1) vs Thunder (8)


badboys2

Wynik serii:  

77 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wynik serii:

    • 4:0 dla Lakers
    • 4:1 dla Lakers
    • 4:2 dla Lakers
    • 4:3 dla Lakers
    • 4:3 dla Thunder
    • 4:2 dla Thunder
    • 4:1 dla Thunder
    • 4:0 dla Thunder


Rekomendowane odpowiedzi

Playoffs baby, playoffs:)

Na szersze rozpisanie serii na czynniki pierwsze pozwole Wam. ja jedynie wypisze to co najwazniejsze i co moze byc kluczowe. jedziemy.(+ to plus, - to minus)

 

Lakers:

+obrońcy tytułu plus doswiadczenie,

+defensywa na miarę mistrzów NBA(wreszcie!)

+kobe bryant

-kontuzje (bynum,bryant)

-brak atletyzmu

-krotka lawka

-zmeczenie

 

Thunder

+kevin durant

+russel westbrook

+mlodosc

+defensywa

-mlodosc, brak doswiadczenia

-brak podkoszowcow

-slabi 3punktowcy

 

seria moze byc bardzo ciekawa. thunder, to ekipa, ktora nie lezy specjalnie jeziorowcom. choc ci wygrali w sezonie 3 mecze z 4, to byly to spotkania stosunkowo ciezkie, wygrane po zacietych koncowkach i grane w roku 2009, kiedy thunder jeszcze nie osiagneli takiego pulapu jak po asg. 4. mecz grany byl w marcu i lakers byli bez bynuma, wiec zostali rozjechani.

 

thunder zeby wygrac beda musieli sprawic by lakers przestawili sie na ich tryb gry opierajacy sie na atletycznosci i szybkosci. tego najbardziej brakuje lakers i to sie moze udac thunder, jezeli bynum nie dojdzie do siebie i nie bedzie dominowal to lakers moga miec problemy. choc trzeba przyznac, ze nawet bez bynuma dysponuja taka sila fizyczna, ze wciaz powinni radzic sobie z wysokimi thunder ale to moze nie wystarczyc do wygrania serii. thunder maja swietnych defensorow na kb, ktory w obecnej dyspozycji nadaje sie do podawania gasolowi i artestowi.

 

westbrook i durant. o powstrzymywaniu tego pierwszego przez fisha mozemy zapomniec. phil na dzien dobry bedzie musial dac wiecej minut farmarowi. z durantem nie musi byc zle. jest ron, jest kobe, odom a pod koszem gasol i bynum. jezeli sedziowie pozwola na twarda i fizyczna gre to durant powinien spuchnac w serii. z 2 strony jest na tyle szybki ze moze sprawic by wysocy lakers wpadli w foul trouble a wtedy zaba moze wyglada inaczej.

 

doswiadczenie. podstawowa rotacja thunder ma srednia wieku ok 22-23. jest to zaleta ale moze byc i wada. tu bedzie chyba wada. pamietamy co rok temu stalo sie z mlodymi blazers w playoffs. teraz maja pol skladu ale dodali 3 doswiadczonych (miller,camby,howard)i jest duzo trudniej z nimi wygrac nawet bez roya. lakers maja to doswiadczenie w nadmiarze dzieki czemu juz wiedza jak sie wygrywa serie. wiem, ze thunder graja swietnie ale juz nie takie ekipy padaly w playoffs przez brak doswiadczenia.

 

obie ekipy maja b.dobre defensywy(100,9 drtg lakers, 101,4 okc) i niezle ofensywy(106 ortg lakers, 104,5 okc). statystycznie wyglada to calkiem podobnie z lekkim wskazaniem na lakers, choc w ostatnim miesiacu defensywa okc spadla do 106, co moze byc oznaka puchniecia mlodych graczy z okc, co widac tez po wynikach 4porazki w 5 ostatnich meczach). ciekawostka jest to, ze thunder potrafia wygrywac na wyjazdach, co jest rzadkoscia wsrod mlodych zespolow. gdyby nie kilka wpadek pod koniec sezonu mogli miec najlepszy bilans spotkan wyjazdowych wsrod wszystkich ekip zachodu. nie ma zatem dla nich roznicy czy graja u siebie czy na wyjezdzie, wiec lakers beda musieli troche uwazac.

 

mozliwe sa wg mnie 2 scenariusze.

1.kobe i bynum nie dochodza do zdrowia, thunder graja szybko i w ten sposob moga wygrac nawet serie. lakers wygladali pod koniec sezonu na calkiem zmeczonych i rozbitych.

2.lakers spowalniaja gre do maximum. graja konsekwentnie pod kosza, tak jak playoffowy bog przykazal. jest bynum, jest przewaga pod koszami, na deskach i dzieki temu lakers wygrywaja max w 5 meczach z niedoswiadczona ekipa z okc.

 

Xfactor: bynum po stronie lakers i westbrook po stronie thunder.

 

pojedynek, na ktory warto zwrocic uwage:

artest vs. durant

kobe vs. thabo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakers:

+obrońcy tytułu plus doswiadczenie,

+defensywa na miarę mistrzów NBA(wreszcie!)

+kobe bryant

-kontuzje (bynum,bryant)

-brak atletyzmu

-krotka lawka

-zmeczenie

 

Thunder

+kevin durant

+russel westbrook

+mlodosc

+defensywa

-mlodosc, brak doswiadczenia

-brak podkoszowcow

-slabi 3punktowcy

nie rozumiem dlaczego Thunder maja "slabych 3P", a Lakers juz nie. jesli juz to w tej sferze Thunder ma duza przewage chocby ze wzgledu na osobe Duranta. najlepszy 3P shooter Lakers to dlugimi momentami Artest. to chyba mowi samo za siebie. na dodatek Thunder maja bardzo dobrze rzucajacych wysokich, a wysocy Lakers raczej wola grac pod koszem i choc potrafia rzucac jumperki to nie widzialem, zeby jakos szczegolnie karali inne teamy tymi jumperkami.

 

najwieksza przewaga Lakers na pewno nie jest Kobe, bo ma w przeciwnej druzynie Duranta ktory na tym etapie ich kariery juz jest prawdopodobnie lepszym graczem... a tym bardziej ze Kobe ma przeciwko sobie bardzo niewygodne matchupy z Hardenem, Sefolosha, Westbrookiem czy Durantem, wiec nawet gdyby dostal mismatch to i tak moze byc pokryty dobrze. Durant bedzie kryty przez Artesta ktory bardzo slabo radzil sobie na screenach ze wzgledu na swoje gabaryty.

 

przewaga Lakers tkwi w tym, ze maja znacznie wyzszy i ciezszy frontcourt, ktory moze zrobic rozpierdol tuz pod tablica, skad beda lecialy notoryczne putbacki. jakos nie widze Greena przeciwko Gasolowi czy Krstica przeciwko Bynumowi. spodziewam sie ze OKC beda duzo podwajac, a maja do tego personel.

 

ogolnie uwazam, ze OKC jest lepszym przeciwnikiem niz wskazuje na to bilans i balbym sie na miejscu Lakers. nie liczac Spurs, zdecydowanie najtrudniejszy przeciwnik z grupki na 5-8 seed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszac plusy i minusy, pisalem to w katekscie serii i przeciwnika

zgadzam sie, ze thunder posiadaja tylko ciut gorsza trojke od lakers, problem polega na tym, ze do wygrania z lakers potrzebna jest dobra dyspozycja na dystansie i poldystansie. lakers zawsze mieli problemy z zespolami majacymi dobrych shooterow na obwodzie.

 

reasumujac

trojka do wygrania serii lakersom nie jest potrzebna. thunder tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche gorsza ? :roll: nie, Thunder ma lepsze 3P shooting i znacznie lepszy spacing. nie bazuje tu nawet na statsach - po prostu Lakers maja dwoch reliable 3P shooterow w skladzie i obaj sa bezuzytecznymi shooterami poza spot-up shots. Thunder maja przede wszystkim Duranta majacego zasieg do half courtu, potrafiacego rzucac w kazdej sytuacji i wysokich ktorzy dobrze rzucaja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli juz to w tej sferze Thunder ma duza przewage chocby ze wzgledu na osobe Duranta. najlepszy 3P shooter Lakers to dlugimi momentami Artest. to chyba mowi samo za siebie.

samo za siebie nie mówi więc mógłbyś wyjaśnić ? tylko proszę bardziej sensownie niż: maja przede wszystkim Duranta majacego zasieg do half courtu, potrafiacego rzucac w kazdej sytuacji bo również dobrze to samo można powiedzieć o KB.

 

a tym bardziej ze Kobe ma przeciwko sobie bardzo niewygodne matchupy z Hardenem, Sefolosha, Westbrookiem czy Durantem, wiec nawet gdyby dostal mismatch to i tak moze byc pokryty dobrze. Durant bedzie kryty przez Artesta ktory bardzo slabo radzil sobie na screenach ze wzgledu na swoje gabaryty.

 

gdyby matchupy były takie niewygodnie dla Bryanta, a wygodne dla Duranta to czy nie powinno mieć to jakiegoś widocznego przełożenia na to jak wypadali w tych meczach ? 3-1 w sezonie dla Lakers Kobe na poziomie swoich średnich z sezonu, Durant poniżej chyba powinno być odwrotnie ?

 

Dla mnie Thunder to najłatwiejszy możliwy dla Lakers rywal, przewaga Lakers pod koszem, ogromna przewaga doświadczenia, Artest kryjący debiutującego w PO Duranta, czasami pewnie też Kobe obydwaj będą chcieli pewnie coś udowodnić królowi strzelców. Brak shooterów mogących wykorzystywać to, że często Lakers nie ruszają tyłków do strzelców na obwodzie. Jedynie Westbrook będzie stanowił problem, ale praktycznie z każdym zespołem z jakim przyjdzie się spotkać Lakers w PO będzie problem na tej pozycji, na szczęście nie umie z dystansu za dobrze rzucać więc przechodzący po zasłoną Fisher nie będzie karany również rzutami z dystansu jak to może mieć miejsce z innymi rozgrywającymi.

 

Dla mnie 4-1, gdyby nie kontuzja Bynuma nawet typowałbym sweep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jestem kibicem Lakers to jestem powaznie zaniepokojony, nie dlatego ze Thunder moga serie wygrac bo powiedzmy sobie szczerze ze Thunder nie maja i nie moga tej serii wygrac nie pozwoli na to Kobe, Phil, Stern i ''glupota'' i nieopierzenie Thunder.

co by mnie nie pokoilo to to ze Thunder sa NCAA team, March madness team grajacy swoja najlepsza koszykowke co mecz, maja uniwersytecka druzyne, sa w capmusie z milionem dollarow w kieszeni. Maja swieze nogi co mecz, back2back nie robi im roznicy, zawsze im sie chce i nie przegrali jeszcze wystarczajaco wiele by sobie powiedziec ''huj, nie mamy szans, dograjmy ten mecz i jedzmy na wakacje''

 

Biorac pod uwage stan Kobego a wygladal nieciekawie z Blazers, Odom cos tam przebakiwal ze jest wykonczony, Gasol tak samo, o Fishu nie wspominam to bedzie cos w stylu dozynek czy tez zeszlorcznej serii z Rockets, duzo zapierdalania, duzo wysilku duzo jebania sie

Matchup bez Bynuma lepszy bo Green sobie jakos da rade z Odomem a Serge z Gasolem ale z Bynumem i Gasolem to frontcourt Thunder juz sobie nie poradzi.

Z Zachodnich druzyn jak tak sobie patrze i rozgrywajacych to 1.Brooks 2.Westbrook jesli chodzi o najmniej lezacych Fisherowi. Russel po tej serii bedzie w kolejce po takie extension ze ludzie beda sie zastanawiali kto jest najdrozyszm zawodnikiem Thunder.

 

Zawsze jak ogladam Lakers to zwracam uwage na Artesta i faktem jest ze schudl w sezonie i przyspieszyl na nogach ale to wciaz nie jest gosc do krycia na obwodzie, wiadomo ze przyjdzie na to czas po seoznie ale jak dla mnie wielka wielka wtopa Ariza vs Artest - kosztuje ich bardzo duzo w ataku a w obronie jest przydatny z Carmelo u siebie i moze przeciwko paru innym zawodnikom, ale jak dla mnie nie ma opcji by wylaczyl Duranta ktory swoja droga jest nowym Jordanem, koszykarzem z krwi i kosci a nie Pudzianem grajacym w koszykowke (bez obrazy Mariusz)

4-2 Lakers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze czynniki wg mnie:

1) Czy i w jakim stopniu Artest ograniczy Duranta

2) Czy Bynum wróci w zadowalającej formie

3) Czy Bryant się przebudzi rzeczywiscie na PO

4) Jak bardzo Westbrook wygra matchup z Fisher

 

Na dzien dzisiejszy typuję 4-2. Jak Bynum wróci w dobrej formie 4-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh, jakoś nie wyobrażam sobie kolejnych rund PO bez LAL. szkoda, że trafiliśmy na nich. mam tylko nadzieję, że się nie poddamy i będziemy walczyć w każdym spotkaniu na 100%. chciałbym widzieć tutaj 7 meczy, wszystko zależy od młodziaków, czy nie spuchną, czy dadzą radę starym wyjadaczom, których mógłby już ktoś w końcu zdetronizować :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie widzisz Bast przewagę Thunder w trójkach. W sezonie skuteczność niemal identyczna. Dutant jak Durant, ale Lakers, choć brakuje im klasycznych shooterów, to nie mają na obwodzie graczy, których można odpuszczać, każdy umie przymierzyć z dobrej pozycji. Poza tym tacy weterani, jak Kobe, Fish czy Artest to pewniejsi strzelcy niż młodzież Oklahomy i w serii play-off wolałbym mieć ich, niż Sefoloshe, Maynora czy Hardena. Zostaje Durant, który swoją drogą jakiejś oszałamiającej skuteczności też nie ma, w czterech starciach przeciwko Artestowi w regular zaledwie 4 celne trójki na 21 oddanych.

 

 

Nie rozumiem też, dlaczego Thunder mają być bardziej głodni od drużyn, które już grały w play-off. Tacy np. Blazers, mający za sobą upset z Rockets, z publiką szczególnie nienawidzącą Lakers, przekonali się już na własnej skórze co to znaczy intensywność play-off i nie sądzę, żeby byli mniej zmotywowani, wręcz przeciwnie. Swoją drogą, wolałem Portland, bo od kilku lat mówi się, że są wyjątkowo niewygodni dla Lakers i mogą ich pokonać w play-off, liczyłem na okazję, żeby położyć kres tym opiniom, trochę zdjąć tę presję, zresztą to by było cenne i prestiżowe zwycięstwo, w sam raz na początek. Poza tym nie chciałem mieć w Thunder kolejnej drużyny, która będzie na nas szczególnie zmotywowana w kolejnych sezonach.

 

 

W każdym razie, młode i atletyczne zespoły to nie jest wymarzony matchup dla Lakers, ja liczę jednak, że Thunder zapłaci frycowe, to ich debiut w play-off, trener też bez doświadczenia. Mam nadzieję, że Phil będzie potrafił to wykorzystać, zaatakować w odpowiednim momencie, nawet jeśli forma zespołu daleka będzie od optymalnej. Boję się trochę o nogi Bryanta, mam nadzieję, że te kilka dni odpoczynku wystarczy, jeśli nie i nadal będziemy grać jak w ostatnich tygodniach, to będzie ciężka seria. Ja liczę jednak na to, że wymęczymy wygrane w Staples, a na jeden z dwóch wyjazdowych meczów Lakers się obudzą i zagrają jak na mistrza przystało. Typuję więc 4-1, ale nie będzie to spacerek, raczej wyrównane mecze i niewiele pięknej gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durant bedzie kryty przez Artesta ktory bardzo slabo radzil sobie na screenach ze wzgledu na swoje gabaryty.

Hmmm, ja bym powiedział, że Artest właśnie na screenach radzi sobie swietnie. Wprost przykleja sie do swojego zawodnika i zawsze stara sie przechodzic górą. W meczu, w którym Ron naprawde dawał z siebie wszystko, z Denver, było to doskonale widac w obronie na Carmelo. Chyba jest gdzies jeszcze to na YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulala. Ale się porobiło. Wiele ludzi naprawdę musiało zwątpić w Lakers, że padają głosy o 6-7 meczowej serii z Thunder. I jeszcze o tym, że Westbrook może tu cokolowiek decydować w obliczu Bryanta, Odoma, Artesta czy Gasola (boriąc pod uwagę nawet Fishera na PG, moim zdaniem nie do końca słusznie krytykowanego).

 

W sumie może to i dobra kuracja dla Lakers, że ktoś zdejmie z nich to brzemię wiecznego faoryta( w kontekscie całych PO) ?

 

Zobaczymy. Ja jednak po staremu obstawiam sweepa, maksymalnie 5 meczy. Każdy inny wynik będzie dla mnie sporą niespodzianką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulala. Ale się porobiło. Wiele ludzi naprawdę musiało zwątpić w Lakers, że padają głosy o 6-7 meczowej serii z Thunder. I jeszcze o tym, że Westbrook może tu cokolowiek decydować w obliczu Bryanta, Odoma, Artesta czy Gasola (boriąc pod uwagę nawet Fishera na PG, moim zdaniem nie do końca słusznie krytykowanego).

 

W sumie może to i dobra kuracja dla Lakers, że ktoś zdejmie z nich to brzemię wiecznego faoryta( w kontekscie całych PO) ?

 

Zobaczymy. Ja jednak po staremu obstawiam sweepa, maksymalnie 5 meczy. Każdy inny wynik będzie dla mnie sporą niespodzianką.

oj panowie zdziwicie sie, zdziwicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla przypomnienia

macie racje że 3-1 w rs dla lakers

ale dwa mecze wygrane po dogrywce przez lakers

a wygrana thunder to blowout już do połowy

 

o samej serii napisze więcej później

 

jeszcze tylko ten artest

to że się przykleja do melo nie znaczy że robi to z durantem.

melo to podobny kloc do rona, bazujący na sile w ataku.

durant jest szybszy, zwrotniejszy, i ma trudniejszy do bronienia rzut ze względu na swój wzrost.

jak dla mnie jordan in da makin

w tym sezonie pobił rekord jordana z 88r w ilości oddanych ft w sezonie, nie żeby tylko to świadczyło o tym że jest porównywalny do jordana ale robi wrażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tylko ten artest

to że się przykleja do melo nie znaczy że robi to z durantem.

melo to podobny kloc do rona, bazujący na sile w ataku.

durant jest szybszy, zwrotniejszy, i ma trudniejszy do bronienia rzut ze względu na swój wzrost.

jak dla mnie jordan in da makin

w tym sezonie pobił rekord jordana z 88r w ilości oddanych ft w sezonie, nie żeby tylko to świadczyło o tym że jest porównywalny do jordana ale robi wrażenie

Ale nie wiem co to ma do walki na zasłonach :D Jeśli chodzi ci o to, że Ron bedzie zostawał na screenach, to sie nie zgadzam. Odcinanie sie na zasłonach to nie sprint, a umiejętne jej wykorzystanie (ogromne znaczenie ma sam stawiający zasłone), liczy sie przejsc praktycznie ramie w ramie z stawiającym picka, tak, żeby obronca nie zdołał sie przecisnąc. Moim zdaniem to już bardziej kwestia siły niż szybkosci, a przede wszystkim umiejetnosci i doswiadczenia. A zgadzam sie absolutnie z tym, że jak już Durant przejdzie do triple treath po otrzymaniu piłki, to Artest z słabszym leteral quicenss i 3 cale mniejszym wzrostem jest w ogromnych tarapatach. Zresztą podobnie jak przy każdym matchupie może wykorzystac tylko gre od piłki ze swietna obrona rekami. Z ważniejszych przeciwników myśle, ze jest stanie ustac jedynie Piercowi i to również nie jest dobry prognostyk na dalsze rundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypada sasha z rotacji prawdopodobnie na 2 rundy, przynajmniej tak stwierdzil phil.

sasha nie jest xfactorem ale ostatnio wnosil wiele pozytywow do gry. bronil calkiem dobrze, byl akurat na kilka minut w playoffs.

 

to troche burzy rotacje lakers,

kobe palec, bynum wraca do siebie, brown kciuk, artest podkrecil dzis tez lekko kostke, farmar swiezo co wyleczyl podkrecenie, walton po kontuzji wrocil. szpital.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.