Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.12.2021 o 19:41, ely3 napisał:

Netflix przy okazji swojego serialu zrobił niewiarygodną radość i wrzucił starą animacje z lat 90 . Kowboj Bepop. Jeśli ktoś nie oglądał to polecam. Ten serail to majstersztyk na tak wielu płaszczyznach ,że nie wiem od czego zacząc chwalić.

Po 1- jest świetna kreska. Sceny walki rewelacyjnie narysowane.

Po 2 - Fabuła . OD odcinków w stylu kryminału noir po pastisz Obcego. Fajne tempo odcinków.

Po 3- coś co jest tam genialnego czyli muzyka. Japończycy wymyślili kawałki od nowa. Jazz, blues . W animacji nie ma lepszej ścieżki dźwiękowej .Ba nie wiem czy jest wiele filmów fabularnych z taką ścieżką

Niestety z jakiegoś powodu Netflix postanowił skopać ten serial tworząc fabularną wersję. Zmienili fabułę odcinków przez co nie ma całkowicie klimatu noir.  Bardziej wychodzi pastisz. O ile jeszcze Jet w miarę jest dobrze dobrany  o tyle reszta aktorów jest fatalna

Pytałeś na PW czy skończyłem i jak wrażenia, więc opisuję.

Cowboy Bebop - anime miejscami nierówne, ale ogólnie to pozycja obowiązkowa dla każdego fana anime, kreska szczególnie w kontekście tego ile lat ma animacja wybitna, a biorąc pod uwagę chociażby wcześniej wspomnianego przeze mnie Neon Genesis Evangeliona, który jest raptem 2 lata starszy, to przepaść jest ogromna.

Fabularnie większość odcinków to oddzielnie historie (w niektórych z nich mamy pociągnięta dłuższą historię która rozwiązuje się w ostatnim odcinku), ale sporo z nich naprawdę dobrze napisane.
Muzycznie zgadzam się z tym co Ely opisał.

Ode mnie ocena 7+8-/10 ;) (w skali filmwebowej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2021 o 15:54, darkonza napisał:

Są aktorzy uznawani za świetnych którzy jednak zawsze przekazują to samo bo pasują tylko do jednego typu ról, np. De Niro, w zasadzie zawsze gra włoskiego cwaniaczka i jest w tym dobry.

Jesteś pewien, że wiesz który to De Niro? Jego najlepsze role w karierze to Travis Bickle w Taksówkarzu, Max Cady w Przylądku strachu, Jake LaMotta we Wściekłym byku i Rupert Pupkin w Królu Komedii. Wszystko to z goła różne role, przy czym żaden z wymienionych bohaterów nie jest włoskim cwaniaczkiem.

EDIT: Z jego naprawdę wybitnych ról to jedynie młody Vito Corleone z drugiej części Ojca chrzestnego na upartego by pasował do Twojego opisu.

Edytowane przez Kily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kily napisał:

Jesteś pewien, że wiesz który to De Niro? Jego najlepsze role w karierze to Travis Bickle w Taksówkarzu, Max Cady w Przylądku strachu, Jake LaMotta we Wściekłym byku i Rupert Pupkin w Królu Komedii. Wszystko to z goła różne role, przy czym żaden z wymienionych bohaterów nie jest włoskim cwaniaczkiem.

Co by nie mówić o praktykancie to De Niro dał tam świetny popis aktorski, grając ciepłego, doświadczonego życiowo gentlemana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kily napisał:

Jesteś pewien, że wiesz który to De Niro? Jego najlepsze role w karierze to Travis Bickle w Taksówkarzu, Max Cady w Przylądku strachu, Jake LaMotta we Wściekłym byku i Rupert Pupkin w Królu Komedii. Wszystko to z goła różne role, przy czym żaden z wymienionych bohaterów nie jest włoskim cwaniaczkiem.

EDIT: Z jego naprawdę wybitnych ról to jedynie młody Vito Corleone z drugiej części Ojca chrzestnego na upartego by pasował do Twojego opisu.

Dla mnie wszedzie jest prawie taki sam, gdyby w każdym filmie mówił "you talking to mee?" to w kazdym by do jego postaci pasowało

Obejrzyj "Fargo" a chwilę później "tańcząc w ciemnosciach" i zwróc uwagę na Stormare, w obu filmach zaczyna z taka sama twarzą, ale na koniec w drugim okazuje się absolutnie kims innym.

Nawet taki Timothée Chalamet w Diunie młody główny bohater a w "Nie patrz w górę" chłopak głównej bohaterki, też w obu rolach jest zupełnie inny (nie fizycznie) i nie kazdy rozpozna ze to ten sam aktor. De Niro w kazdym filme jest łatwo rozpoznawalnym De Niro. Zresztą Hopkins praktycznie zawsze też gra Hopkinsa

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, darkonza napisał:

Dla mnie wszedzie jest prawie taki sam, gdyby w każdym filmie mówił "you talking to mee?" to w kazdym by do jego postaci pasowało

Na moje oko to jednak w Ojcu chrzestnym II jest w swojej grze wiarygodną "młodą wersją" Brando, którego widzieliśmy w pierwszej części, a nie "you talking to mee?" z Taksówkarza.

Edytowane przez Kily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z okazji leniwej niedzieli włączyłem serial FC Bayern - Behind The Legend na Amazon Prime i zaskoczył mnie baardzo na plus. Kamera wchodzi często tam, gdzie nie spodziewalibyśmy się, że będzie jak wtedy gdy towarzyszy Davisowi po otrzymaniu czerwonej kartki. Poza piłkarzami serial pokazuje też sztab trenerski i management. Dowiadujemy się m.in. dlaczego Uli Hoeness jest tak ważny dla klubu. Warto obejrzeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2021 o 15:54, darkonza napisał:

Dla mnie dobry aktor to przede wszystkim taki który oprócz przekazania tekstu od scenarzysty przekazuje też informacje swoją mimiką, tonem głosu, mową ciała. Im tego pozawerbalnego przekazu więcej i im bardziej on odpowiedni do roli tym lepszy aktor. Są aktorzy uznawani za świetnych którzy jednak zawsze przekazują to samo bo pasują tylko do jednego typu ról, np. De Niro, w zasadzie zawsze gra włoskiego cwaniaczka i jest w tym dobry.

Hopkins tez ma ograniczony dobór ról w których się sprawdzi (jednak szerszy niż De Niro) mu pasuje rola wyrachowanego, inteligentnego, niebezpiecznego kontrolującego sytuację gościa. tak więc i dla De Niro i dla Hopkinsa by się wykazali swoimi umiejetnosciami jest ważny odpowiedni dobór ról, ale spośród tych które Hopkins odegrał ta w "Werstworldzie" robi największe wrażenie na mnie być moze dlatego ze najbardziej do niego pasuje, ale tez on najlepiej ze wszystkich taką rolę potrafi odegrać.

Jeśli juz mowa o aktorstwie to mocno niedoceniani są dla mnie aktorzy uniwersali jak taki np:

https://www.filmweb.pl/person/Peter+Stormare-2593

Można sobie obejrzeć "Constantine", albo lepiej "Fargo" gdzie gra role mocno czarnych charakterów do których wydaje się swietnie pasuje, a zaraz później "Tańcząc w ciemnosciach" gdzie gra bardzo dobrze mimo ze ma rolę zupełnie odmienną, przez ten ostatni film cały czas czekałem aż w końcu zacznie mordować bo miałem w pamieci poprzednie wymienione filmy, a on do końca gra prostego super dobrego człowieka. Hopkins i De Niro tak sie zmienić nie potrafią

Sorry ale zupełnie się nie zgodzę De Niro i Hopkins to jedni z najlepszych aktorów swojego pokolenia. De Niro zagra tylko włoskiego cwaniaczka? A widziałeś Przebudzenia? Polecam jako przykład. W Taksówkarzu czy Misji też nie gra Włoskiego cwaniaczka. Daleko popłynięta teoria, że tak genialny aktor po takich rolach nie jest w stanie się zmienić. Nie zgodze się. Może fizyka ich ciała mogłaby być przeszkodą ale to może tyczyć się większości aktorów. 

 

Ktoś ogląda Archiwum 81? Jakie wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Wujek Wójcik napisał:

Ktoś ogląda Archiwum 81? Jakie wrażenia?

Oglądam kolejne odcinki z wyślą, że zaraz się wywali ale cały czas jest dobrze. Może nie rewelacyjnie jak zapowiadało się na początku ale dobrze się ogląda. No i miła odmiana na netflixie. Oby tak do końca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, Pablo81 napisał:

Ostatnio dzięki forum poszły dwa sezony "Gliny". Znacie coś na podobnym poziomie, co można zobaczyć na TVP vod.?

ja bardzo lubię Ekstradycje z Kondratem, ale to trochę inny serial, inny poziom, niemniej może Ci siądzie

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, agresywnychomik napisał:

Ja łykałem na 2 razy w weekend, tylko że ja to fanboy jestem i wszystkie książki przeczytalem lub przesluchalem.

Mnie sie podobal.🙃

 

No ja też przeczytałem wszystkie książki childa ale po filmie z cruisem i robin scherbatsky mam traumę więc wolę zapytać:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.