Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, julekstep napisał:

no nie bardzo, jest to raczej przykład dzielności i utylitaryzmu (działanie dla lepszego dobra) na które nie odważyłby się żaden typowy 'zachodniak'

Na prawdę nie oglądałeś filmów jak to amerykanie oddają życie za cały świat? To co mówisz jest charakterystyczne dla Hollywood a nie ruskich.

 

1 minutę temu, julekstep napisał:

 

serio już się w tej krucjacie rusofilskiej zapędziłeś dalej niż Polacy w uwielbieniu zachodu w early 90's

Przecież nie dałem tego przykłąd jako przypierdzielania się do ruskich, tylko jak przykład nietrzymania się faktów. Tylko jak Ty zaproponowałeś swoją teorię na tą scenę z filmu to ja zaproponowałem swoją, opartą o stereotyp jak to ruscy nigdy nie szanowali życia swoich ludzi.

Tak więc powiedziałbym ze w odkrywaniu mojej rusofilii zapędziłeś się już naprawdę daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, darkonza napisał:

Na prawdę nie oglądałeś filmów jak to amerykanie oddają życie za cały świat? To co mówisz jest charakterystyczne dla Hollywood a nie ruskich.

no a tutaj amerykanie zrobili taki film o ruskich (przecież dokładnie to mówią we fragmencie filmu który podlinkowałeś - "ludzkość praktycznie całą uratowali") a ty po wklejeniu tego linku piszesz że serial to typowe obrabianie tyłka ruskim

niezłe masz te wiatraki tbh - takie ładne, amerykańskie

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tego wydarzenia, błędy ruskich zabiły kilkadzieąt osób, ale przerwanie pół miliona ciaz w Europie, przesiedlenia i wiele innych niesczęść to już wina błednej teorii powodującej masową chorobę ludzkosci zwaną radiofobią.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Hipoteza_LNT

https://en.wikipedia.org/wiki/Radiophobia

To ta teoria spowodowała katastrofę i obowiazuje w sumie do dziś, choć badania i proste fakty sugerują ze prawdziwa jest zupełnie inna

https://pl.wikipedia.org/wiki/Hormeza_radiacyjna

I to bym chciał widzieć w tym serialu, ale tego co akurat doprowadziło do prawdziwej katastrofy juz po tym wybuchu to o tym nie ma.

2 minuty temu, julekstep napisał:

no a tutaj amerykanie zrobili taki film o ruskich (przecież dokładnie to mówią we fragmencie filmu który podlinkowałeś - "ludzkość praktycznie całą uratowali") a ty po wklejeniu tego linku piszesz że serial to typowe obrabianie tyłka ruskim

jeszcze raz powtórzę, napisałem ze serial jest obrabianiem tyłka ruskim. Tą scenę podciągnałem pod bzdury zawarte w serialu

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, darkonza napisał:

Przecież nie dałem tego przykłąd jako przypierdzielania się do ruskich, tylko jak przykład nietrzymania się faktów. Tylko jak Ty zaproponowałeś swoją teorię na tą scenę z filmu to ja zaproponowałem swoją, opartą o stereotyp jak to ruscy nigdy nie szanowali życia swoich ludzi.

Swoją teorię? - przecież ja powieliłem teorię gostków z filmiku który Ty sam wrzuciłeś xD

7 minut temu, darkonza napisał:

Tak więc powiedziałbym ze w odkrywaniu mojej rusofilii zapędziłeś się już naprawdę daleko

a ledwo minąłem linię startu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

Swoją teorię? - przecież ja powieliłem teorię gostków z filmiku który Ty sam wrzuciłeś xD

Nie wiem o co Ci chodzi? Ty przedstawiłeś jedną interpretację która zawsze mają w amerykańskich firmach (ze to bohaterstwo). Ja zasugerowałem ze może mieć tu miejsce inna interpretacja stereotypowa dla ruskich - ale widze ze od dziś  rzucanie ludzi przez komuchów na karabiny maszynowe byle szybciej zdobywać teren nie będzie już postrzegane jako nie szanowanie życia, tylko jako bohaterstwo. Obyś się tego trzymał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darkonza napisał:

Nie wiem o co Ci chodzi? Ty przedstawiłeś jedną interpretację która zawsze mają w amerykańskich firmach (ze to bohaterstwo). Ja zasugerowałem ze może mieć tu miejsce inna interpretacja stereotypowa dla ruskich - ale widze ze od dziś  rzucanie ludzi przez komuchów na karabiny maszynowe byle szybciej zdobywać teren nie będzie już postrzegane jako nie szanowanie życia, tylko jako bohaterstwo. Obyś się tego trzymał :)

o k****

gruba analogia lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

o k****

gruba analogia lol

Idealna, możesz zajmować teren szybko i ponosić cięzkie straty, albo tak jak amerykanie, bombardować, ostrzeliwac i czekac aż sie niemcy wycofają.

No ta jak ruskie szli na "hurrraaaaaa" to ponosili większe straty ale przyśpieszali koniec wojny i skracali okupację, czyliruskie generały co podejmowały takie decyzje byli tacy sami jak ten koleś z filmu mówiacy ze zgina ale za to uratują wielu innych. Czyli jednak rzucanie ludzi do ciągłych ataków bez przygotowania to bohaterstwo według Twojej dzisiejszej interpretacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darkonza napisał:

Idealna, możesz zajmować teren szybko i ponosić cięzkie straty, albo tak jak amerykanie, bombardować, ostrzeliwac i czekac aż sie niemcy wycofają.

No ta jak ruskie szli na "hurrraaaaaa" to ponosili większe straty ale przyśpieszali koniec wojny i skracali okupację, czyliruskie generały co podejmowały takie decyzje byli tacy sami jak ten koleś z filmu mówiacy ze zgina ale za to uratują wielu innych. Czyli jednak rzucanie ludzi do ciągłych ataków bez przygotowania to bohaterstwo według Twojej dzisiejszej interpretacji

nie lol

wiem że może Cię to zszokować ale dla mnie filmowi cywile z własnej woli idący bohatersko na samobójczą misję aby uratować miliony nie są tym samym co real life rozkaz 227 xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, julekstep napisał:

wiem że może Cię to zszokować ale dla mnie filmowi cywile z własnej woli idący bohatersko na samobójczą misję aby uratować miliony nie są tym samym co real life rozkaz 227 xD

No i dyskusja idzie w szczególy. Rozkaz 227 - tu już ruskie maja tyłek obrobiony, teraz bym to musiał zacząc prostować ten temat i dyskusja byłaby trudna i czasochłonna. Moze prosciej jak kto inny to zrobi i dopiero po tym mozna by wrócić do dyskusji:

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darkonza napisał:

No i dyskusja idzie w szczególy. Rozkaz 227 - tui już ruskie maja tyłek obrobiony, teraz bym to musiał zacząc odkłamywac i dyskusja byłaby trudna i czasochłonna. Moze prosciej jak kto inny to zrobi i dopiero po tym mozna by wrócić do dyskusji:

 

no jak chcesz ze mną dyskutować to też musisz się doedukować bo tak to szkoda mojego czasu:

https://random-ize.com/random-youtube/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarnobyl to laurka dla sowieckiego społeczeństwa (naukowcy walczący o prawdę pomimo przeciwności losu; górnicy i pracownicy elektrowni walczący o życie milionów; nieświadomi strażacy idący na śmierć etc.) i jednostronna krytyka ZSRR jako ustroju - jak ktoś ma ,,może ten komunizm nie jest taki zły?'', to wiadomo, że mu się Czarnobyl nie spodoba, przeciętny antykomunistyczny nie-antyzachodni Rosjanin byłby zapewne zadowolony po obejrzeniu, przeciętny nie-Rosjanin też, bo odzwierciedla to jego światopogląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, julekstep napisał:

no jak chcesz ze mną dyskutować to też musisz się doedukować bo tak to szkoda mojego czasu

Obejrzyj, bardzo fajny materiał, w końcu to nie rusek o tym mówi ale gośc który wyjasnił przekonująco niektóre tajemnice tej wojny

p.s. No ruscy maja takie samo zdanie jak ja o tym serialu

https://wyborcza.pl/7,75410,24873620,czarnobyl-nie-spodobal-sie-na-kreml-rosjanie-zrobia-swoj.html

skoro ruskie mówią ze to rusofobia, czyli czują się tym co tam jest obrażeni, to jednak chyba ruscy najlepiej wiedzą czy coś ich obraża czy nie.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarnobyl bardzo mi się podobał, ale imo jest to film przedstawiający słabość systemu komunistycznego na przykładzie katastrofy nuklearnej. Zaczyna się od słów o prawdzie, która przez swój relatywizm w warunkach komunizmu traci zupełnie swoje podstawowe atrybuty. Serial pokazuje jak jednostka w machina partyjnyjnych układów jest niewiele warta, a tak naprawdę, przy całej niewydolności systemy to właśnie bohaterstwo jednostki pozwala uniknąć jeszcze większych skutków katastrofy.

Świetnie jest pokazana siatka zaleznosci, przez który cały system komunistyczny był zupełnie niewydolny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał:

Czarnobyl bardzo mi się podobał, ale imo jest to film przedstawiający słabość systemu komunistycznego na przykładzie katastrofy nuklearnej. Zaczyna się od słów o prawdzie, która przez swój relatywizm w warunkach komunizmu traci zupełnie swoje podstawowe atrybuty. Serial pokazuje jak jednostka w machina partyjnyjnych układów jest niewiele warta, a tak naprawdę, przy całej niewydolności systemy to właśnie bohaterstwo jednostki pozwala uniknąć jeszcze większych skutków katastrofy.

Świetnie jest pokazana siatka zaleznosci, przez który cały system komunistyczny był zupełnie niewydolny. 

No i moim zdaniem akurat  ten wniosek jest nieprawdziwy. Tak uważają też chyba ruscy.

p.s. A ten gośc Diatłow co nadzorował ten eksperyment to albo nie chciał być komunistą, ale go do partii nie wzięli, był bezpartyjny no i masz. Tak działali Ci co im nie po drodze z partią :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAtko jedyno Darkonza i jego teorie..

Poczytaj choć kilka reportaży na temat życia na Białorusi po Czarnobylu.. Historię kobiet które miały bezpłodnych mężów. Historie ludzi którzy umierali na raka 2-3 lata po tym jak wrócili z likwidacji

A ja tu czytam o zdrowotnym wpływie promieniowania.. Ech. Na Białorusi w roku 87 gwałtownie spadła dzietnośc i radykalnie wzróśł współczynnik umieralności. Ciekawe co takiego się wydarzyło w tym 1986 ,że nagle ludzie stali się bezpłodni i nagle zaczęli częściej umierać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ely3 napisał:

MAtko jedyno Darkonza i jego teorie..

Poczytaj choć kilka reportaży na temat życia na Białorusi po Czarnobylu.. Historię kobiet które miały bezpłodnych mężów. Historie ludzi którzy umierali na raka 2-3 lata po tym jak wrócili z likwidacji

A ja tu czytam o zdrowotnym wpływie promieniowania.. Ech. Na Białorusi w roku 87 gwałtownie spadła dzietnośc i radykalnie wzróśł współczynnik umieralności. Ciekawe co takiego się wydarzyło w tym 1986 ,że nagle ludzie stali się bezpłodni i nagle zaczęli częściej umierać?

Pewnie coś z hameryki albo RFN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ely3 napisał:

MAtko jedyno Darkonza i jego teorie..

Poczytaj choć kilka reportaży na temat życia na Białorusi po Czarnobylu.. Historię kobiet które miały bezpłodnych mężów. Historie ludzi którzy umierali na raka 2-3 lata po tym jak wrócili z likwidacji

A ja tu czytam o zdrowotnym wpływie promieniowania.. Ech. Na Białorusi w roku 87 gwałtownie spadła dzietnośc i radykalnie wzróśł współczynnik umieralności. Ciekawe co takiego się wydarzyło w tym 1986 ,że nagle ludzie stali się bezpłodni i nagle zaczęli częściej umierać?

Póki elektrownia atomowa działała to byli plodni. A jak wyłączyli? Pozytywny wpływ energii atomowej na ludzi jak nic:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

MAtko jedyno Darkonza i jego teorie..

Poczytaj choć kilka reportaży na temat życia na Białorusi po Czarnobylu.. Historię kobiet które miały bezpłodnych mężów. Historie ludzi którzy umierali na raka 2-3 lata po tym jak wrócili z likwidacji

A ja tu czytam o zdrowotnym wpływie promieniowania.. Ech. Na Białorusi w roku 87 gwałtownie spadła dzietnośc i radykalnie wzróśł współczynnik umieralności. Ciekawe co takiego się wydarzyło w tym 1986 ,że nagle ludzie stali się bezpłodni i nagle zaczęli częściej umierać?

To są Twoje teorie zupełnie niezgodne z faktami. Nikt częściej nie umierał.

A dzietność spadła bo kobiety usuwały ze strachu (nieuzasadnionego) ciąże, kto i co było winne tej tragedii wkleiłem wcześniej.

Moze żeby jeszcze pokazać w jakim matrixie żyjemy:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dawka_dopuszczalna

Dawka dopuszczalna to 20 milisivertów/rok, tymczasem:

" W okolicach miasta występuje jedna z najwyższych na świecie promieniotwórczość naturalna, ze względu na gorące źródła. Szczytowa roczna dawka jaką otrzymują mieszkańcy dochodzi do 260 mSv. "

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ramsar

13 razy większa dawka od dopuszczalnej, a ludzie tam normalnie żyją a kobiety nie rodzą mutantów.

 

Po katastrofie w czarnobylu dodatkowe dawki dla ludności w Europie w zależnosci od regionu to od 0,003 do 1,36 milisiverta

Tomografia głowy 5 milisievertów

Tomografia jamy brzusznej 10 milisievertów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.