Skocz do zawartości

ATF post 80 under 24 draft - dyskusja


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, LAF napisał:

Ogólnie to uczepiliście się tego Blake na C a Ja się w takim razie zapytam czy np Shaq będzie ciągle po 48 m był na boisku ? A z tego co patrze to jeżeli chodzi o rezerwowych centrów to już tak nie jest ciekawie u Was.

Z Twojego opisu wynika, że Blake gra 10 minut na C w porównaniu do AK 24 minuty. Czepialstwo Griffina na C który całe życie grał na PF a na koniec nawet na C w porównaniu do science fiction grania AK na C to bardzo duże czepialstwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Koelner napisał:

Z Twojego opisu wynika, że Blake gra 10 minut na C w porównaniu do AK 24 minuty. Czepialstwo Griffina na C który całe życie grał na PF a na koniec nawet na C w porównaniu do science fiction grania AK na C to bardzo duże czepialstwo. 

Oczywiście że tak i posiadanie DH plus Aldridge powinno wystarczyć razem z BG na rotacje podkoszowa.  Tutaj jedynym problem przynajmniej dla mnie był sam opis.

9 godzin temu, ignazz napisał:

kolo zaraz machnie 3peat MVP

i dalej ludzie uważają że 'jokiciowcy' przeginali? xD

tak przeginają mimo że w tym momencie jest na luzie top 3 graczem w lidze. Większymi pytaniami jest jego umiejscawianie w skali All-time i czy akurat w tej zabawie jego największe atuty nie zostaną zredukowane , a wady uwypuklone. 

12 godzin temu, Koelner napisał:

Trenowanie indywidualne - będąc centrem uczysz się konkretnych setów w ataku i obronie. Wsadzasz gościa na C mimo że nigdy tam nie grał.

No i szczególnie w tamtych czasach się nie nadawał. Team Julka bez Horforda (który jeszcze nie był tym Horfordem) na srodku bedzie ostro dymany przez 8 z 9 przeciwnych zespołów. A jednocześnie trochę ciekawych graczy można było wybrać zamiast AI czy Kirlenko którzy by ten problem rozwiązali. Zresztą nawet gdyby zamiast Bucka był Elton Brand to wolałbym ten zespół. Choć ja bym wziął do tego zespołu Ralpha Samsona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, P_M napisał:

Teraz dyskusja to pewnie i tak po ptakach, pewnie Ci co mieli, to już zagłosowali. 

U mnie uczciwie LAF wylądował daleko. Za to Twój team mimo że nie wygrał był na pewno najbardziej lubianym przeze mnie . I za zobaczenia go w akcji zapłaciłbym największe pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

super sprawa że tę ekipę wciągnął do PO

no i 31/13/6 na 64% TS -> dla mnie spoko (a że go targetowali w D to nie dziwota jak miał taki support i ma takiego trenejro :) )

To że go mogli targetować w defensywie świadczy o jego brakach (i trenera) . Ofensywnie prawdopodobnie Jokic jest blisko pozycji GOAT( Top 3-5 na 100%)z pozycji środkowego. Ale defensywa powoduję że całościowo jego impact może być niższy niż się wydaje. Zresztą on-off - 16.5 chluby nie przynosi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem ze szczerze nie wiem jak głosować.

w sensie najgorszy team ma wg mnie Laf bo raz ze tam nie na nikogo kto umie wygrywać a dwa ze moim zdaniem większość graczy się kanibalizuje po atakowanej stronie. I 3 pełno tam ludzi którzy nie potrafią bronić.

koelner ma niezły skład ale kompletnie nie czuje pennyx i lbj razem, podobnie kidd. Gracze o podobnej charakterystyce.

Reikai - pod koszem Sabonis i mourning co moim zdaniem będzie problematyczne po obu stronach parkietu. Westbrook Diaw  Marion Holiday dla mnie meh

sylvinho - skład bardzo spasowany ale brakuje mi kogoś kto w decydującym momencie będzie gtg ( poza morantem z ławki). Taki team ulimate roles

Matek zapomniał o spacingu - sklad na 2001 r

P_M podobnie - pierwszych czterech graczy bez range i potem Love by go ratować….

Qcin wziął w pierwszych 5 pickach 4 ludzi na pozycje forwarda…. Nie ma centra i pg tez ma shoot first.

Julek byłby dla mnie pewniakiem do wygrania gdyby zamiast spree i ak47 wziął lepszego sg i centra 

A BMF ma t-maca hardena i pierca w s5 wiec udało mu się wybrać 2 z top5 graczy których nie lubię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, blackmagic napisał:

P_M podobnie - pierwszych czterech graczy bez range i potem Love by go ratować….

 

Say what?

DROB - miał bardzo dobry jumperek przez całą karierę, jeden z lepiej rzucających wysokich, co potwierdza też jego wysokie FT% (jak na wysokiego rzecz jasna), to z reszta mu później zarzucano, ze lubił sobie uciekać bardziej w okolicach 16ft, taki casus Garnetta, tylko że z lepszą obroną.

Isiah -w Playoff trafiał trojki na 40%, a overall z gry miał 50FG% (próbka 9 meczów)  (w sezonie 80FT%), bardzo dobrze ułożony rzut, z tego co widziałem sporo long J trafiał.
Magic - najgorzej wyglądający rzut z mojego składu to prawda, ale potrafił rzucać i wielokrotnie to udawadniał (patrz video niżej)+ wiadomo skyhook z kazdego miejsca :D  + again 80% z FT 

Charles - przy jego stylu gry i łatwości wbijania pod kosz range nie był potrzebny, ale też nie rób z niego gościa bez rzutu, bo trafiał FT na poziomie 76% czyli identycznie jak wybrany tu  Garnett.

Inna sprawa, że po to mam też Peję (wybitnego strzelca), JJ'a (w wybranym przeze mnie sezonie wybitny strzelec), Love'a (na swojej pozycji rowniez wybitny), Pau, który również dysponuje niezłym rzutem jak na PF/C. Także z tym narzekaniem na spacing u mnie to przesada.

Ja wiem, ze gracze z 80s nie mają w statystykach wybitnego rzutu za 3, ale nie można tylko na tej podstawie dyskwalifikować ich rzutu, bo rzucali na śmiesznie niskich próbkach trójki.

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, blackmagic napisał:

Julek byłby dla mnie pewniakiem do wygrania gdyby zamiast spree i ak47 wziął lepszego sg i centra 

Spree w tym formacie jest dość zajebisty (idealnie się wstrzelił ze swoim najfajniejszym sezonem)

wiadomo - w 'tradycyjnych' atfach bym na niego pewnie nie spojrzał (bo nie lubię graczy 'potencjalnie problematycznych'), ale akurat tutaj jest ideolo (two-way, first step, accolades i zajebista - jak na czasy - trójka -> patrząc na volume + procent)

42 minuty temu, Gregorius napisał:

To że go mogli targetować w defensywie świadczy o jego brakach (i trenera) . Ofensywnie prawdopodobnie Jokic jest blisko pozycji GOAT( Top 3-5 na 100%)z pozycji środkowego. Ale defensywa powoduję że całościowo jego impact może być niższy niż się wydaje. Zresztą on-off - 16.5 chluby nie przynosi. 

jeśli chodzi o centrów to chyba tylko Shaq i KAJ mają historycznie do niego podjazd jeśli chodzi o O :)  (więc bym skrócił do top3)

+ Jok jest niestety zakładnikiem swojego talentu -> z nim Nuggets zawsze są legit przez co Mike Malone, którego jedyną zaletą jest budowanie atmosfery (a poza tym jest kasztanem) od lat siedzi sobie w ciepłym kurwidołku (więc nie ma tutaj szansy na ten 'skok rozwojowy' który miał Antek i całe Bucks przy upgrejdzie z Kidda na Budenholzera :( )

Jok o ile nie daje szeroko pojętego 'rim protection' i ma problemy na PNR o tyle jest bardzo spoko jeśli chodzi o 1-1 post D, ma świetne ręce (masa przechwytów bez gamblingu, często 'na koźle'), dobrze się ustawia i ma świetną zbiórką (z bonusowymi GOAT outletami) - więc ogarnięty trenejro by to jakoś ustawił,  żeby nie bolało tak jak w serii z GSW.

 

P.S -> ale to miło że pokazujesz jak wybitni ofensywnie centrzy (w stylu Joka czy Shaqa - który też miał problemy z PnR D i ogólnie obroną z dala od obręczy) o ile 'żarliby w O' to oddawaliby z nawiązką po drugiej stronie vs mój turbo smallball! THX! ❤️ 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LAF napisał:

A czemu mamy coś sobie wizualizować ? Fakt mało oddawali , ale zakładając , że będą dziurawić kosz jest tak same jak Ja bym napisał , że Blake dziurawi kosz z mid Range ( mimo , że wtedy oddawał tyle samo rzutów co tamci za trzy ) 

Twój Blake trafiał 66FT%, z 10-16 35,6%, z 16-3PT 34,3%, więc nie możesz tak powiedzieć.
Natomiast korelacja FT% z tym czy gracz potrafi rzucać jest dość wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, julekstep napisał:

jeśli chodzi o centrów to chyba tylko Shaq i KAJ mają historycznie do niego podjazd jeśli chodzi o O :)  (więc bym skrócił do top3)

+ Jok jest niestety zakładnikiem swojego talentu -> z nim Nuggets zawsze są legit przez co Mike Malone, którego jedyną zaletą jest budowanie atmosfery (a poza tym jest kasztanem) od lat siedzi sobie w ciepłym kurwidołku (więc nie ma tutaj szansy na ten 'skok rozwojowy' który miał Antek i całe Bucks przy upgrejdzie z Kidda na Budenholzera :( )

Jok o ile nie daje szeroko pojętego 'rim protection' i ma problemy na PNR o tyle jest bardzo spoko jeśli chodzi o 1-1 post D, ma świetne ręce (masa przechwytów bez gamblingu, często 'na koźle'), dobrze się ustawia i ma świetną zbiórką (z bonusowymi GOAT outletami) - więc ogarnięty trenejro by to jakoś ustawił,  żeby nie bolało tak jak w serii z GSW.

w zasadzie zgadzam się ze wszystkim. Jedynie z tym top3 w ataku zawsze gdzieś z tył głowy mam jeszcze Wilta czy Olajuwona. 

"Jok jest niestety zakładnikiem swojego talentu."  .

Tak samo miał DRob , Garnett czy LBJ. Wielcy zawodnicy zbyt podnoszą poziom zespołu i później ciężko taki zespół wzmocnić o ile nie wydarzy się coś dziwnego.  Ale historycznie patrząc to koniec końców zespół tak wybitnego zawodnika zawsze ma choć jedną szanse na budowę legitnego contendera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

Nie uważam tylko zdecydowanie był lepszy.

Nie sądzę żeby był lepszy. Nawet stary DRob po ciężkiej kontuzji robił wielką różnice w obronie. Natomiast 1 do 1 ciężko porównać bo byli innym typem obrońcy i pełnili w obronie inne role.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek odpiął/ęła ten temat
  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.