Skocz do zawartości

Mundial Qatar 2022


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Cardi napisał:

Jutro zmienię :) My tu gadu gadu, a grają nasi rywale w 1/8 :D 

Może zostaw do czasu kiedy WS wpusci pierwszą bramkę. Taki przesąd, żeby nie zapeszyć. Polska ma teraz najdłuższy run ze wszystkich reprezentacji bez straty gola na MŚ. Zero było z Japonią w Rosji. Teraz też dwa mecze. I jeszcze 15 minut z Senegalem. Razem 285 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Nasze szanse na awans zwiększyły się z 42% do 69% Jeżeli Argentyna z Meksykiem wygra: 5 golami: nasze szanse będą wynosiły 82% 4 golami: 78% 3: 72% 2: 64% 1: 56% remis: 65% Meksyk wygra 1 golem: 93%(!) 2 golami: 89% 3: 86% 4: 85% 5: 85%

Nie ma takich szans jakie nasi nie są w stanie spierdolic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

 

Dodałbym jeszcze:

* polska ma trenera cudotwórcę a my nerwowego raptusa co zaszczul chłopaków 

* mamy marne przygotowanie fizyczne - nasi odbijali się od Polaków jak pacynki tu sztab do zwolnienia no bo za co płacimy miliardy ?

* dopóki nie wychowamy graczy grających w zagranicznych klubach jak Polska to nie mamy szans 

* może czas zmienić trenera i postawić na nowoczesny football totalny. Probiesh lub Kulesha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mac napisał:

Najlepszy w kontekście emocji jakie mi zapewnił.

Oczywiście nie chodziło o poziom piłkarski widowiska.

Nie interesuje się za bardzo piłką nożną w ostatnich latach, mimo to postanowiłem obejrzeć pierwszy nasz mecz i był on dla mnie mocno dołujący.

Nie tylko gra, ale przede wszystkim ten nieszczęsny karny naszego Roberta :(

Byłem przez pół roku w zupełnie innej części-kulturze świata i Robert to był jedyny Polak, którego tamtejsi znali i to zawsze w mocno pozytywnym kontekście.

Świetny ambasador naszego kraju od wielu lat za granicą i tu jaki pech z tym karnym mu się przytrafił.

Żałowałem, że znów (od czasu mundialu w Korei 2002) emocjonalnie się zaangażowałem w futbol.

 

Dziś podszedłem do tego spotkania bez specjalnych oczekiwań.

Dostałem zaś wiele bardzo miłych dla mnie momentów.

Piekna zespołowa akcja z asystą Lewandowskiego i golem naszej kolejnej gwiazdy Zielińskiego(dla którego też myślę mentalnie ma ogromną wagę).

Następnie karny z kapeluszcza i znów lekki dół po spowiedziewanym wyrównaniu Arabii.

Tymczasem nasz kolejny gwiazdor Szczęsny go obronił, a na dodatek wyciągnął zaraz dobitkę z bardzo bliskiej odległości.

Dalej nasi już grali dużo bardziej na luzie i myślę dało się to odczuć - poprzeczka, słupek, więcej podań między sobą i zaufanie do innych zagrań niż laga.

Wisienką na torcie była bramka Roberta Lewandowskiego - wypracowana w 100% przez niego i dodatkowo symbolizująca trochę Jego piłkarską karierę:

cytaty pochodzą z poniższego meczy, który myślę nie zaszkodzi w tym momencie go przypomnieć:

 

Jego reakcja tez pokazujaca ile dla niego nasz kraj znaczy. Oglądałem z zagranicznym komentarzem i tam dla komentatorów Jego gol i zachowanie to też było coś ważnego. Dało się odczuć ogromny szacunek dla naszego napastnika.

Trochę szkoda tej drugiej okazji pod koniec meczu, ale raz że Robert zachował się ok i po prostu bramkarz rywali bardzo dobrze obronił, a dwa co powiedział Robert po meczu: każda nawet nie zakończona golem akcja daje lepsze nastawienie. Perspektywa, że może ich mieć kilka w meczy, a nie tylko jedną na całe 90minut co myślę jest dość istotnę dla klasycznej 9tki. Ogólnie tez Jego wywiad po meczu to też bardzo dobry materiał z Jego strony - klasa i skromność.

 

Podsumowując, nie najlepszy mecz w kontekście technicznym, a widowiska, które mi subiektywnie zapewnił.

Podobnie jak najlepszym filmem dla mnie w historii jest "Głupi i Głupszy", mimo że dla wielu krytyków może być to kicz.

kiedyś papież wałęsa teraz tylko lefego kojarzą, znak czasów 😋 mogli by na swiecie cenić i kojarzyc naszego prezydenta, miły człowiek, mozna do niego przedzwonić pogadać, zawsze życzliwie mowi do ciebie mój przyjacielu😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Nasze szanse na awans zwiększyły się z 42% do 69% Jeżeli Argentyna z Meksykiem wygra: 5 golami: nasze szanse będą wynosiły 82% 4 golami: 78% 3: 72% 2: 64% 1: 56% remis: 65% Meksyk wygra 1 golem: 93%(!) 2 golami: 89% 3: 86% 4: 85% 5: 85%

No tak zgadza się, nasze najmniejsze szanse są przy minimalnej porażce Meksyku lub remisie i na to będzie grał Meksyk. (w sensie to dla nich plan minimum, który nadal in daje spore szanse przed trzecim meczem.)

Edytowane przez mcreativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.