Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2022/2023 - Odkupienie


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, P_M napisał:

A co do Ad. 1 to nie wiem czy to jest bardziej sprawiedliwe, jeżeli widzimy, że zespoły robią potem ordynarny tanking i rozwalają ideę jakiejkolwiek sportowej rywalizacji. 

System, gdzie słabym teamom opłaca się przegrywać jest lepszy niż system gdzie dobrym-nie zajebistym teamom opłaca się przegrywać, o czym tu dyskutować. 

Przy czym dyskusje o tankowaniu są trochę absurdalne w lidze, gdzie mamy z grubsza cztery kiepskie teamy i jakieś +1200 meczów granych przez pół roku dzień w dzień. 

Jak ktoś jest jakimś kompletnym purystą i nie plami honoru oglądaniem tankerów to i tak zostaje mu +900 spotkań do obejrzenia, jak już je obejrzy to może zacząć narzekać. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, P_M napisał:

Jak? Nie grasz nowym potencjalnym franchise playerem, żeby bić się znowu o draft? 

W sumie okazało się, że byłem bardziej kibicem Kobego niż Lakers, więc kulą w płot:) A co do Ad. 1 to nie wiem czy to jest bardziej sprawiedliwe, jeżeli widzimy, że zespoły robią potem ordynarny tanking i rozwalają ideę jakiejkolwiek sportowej rywalizacji. 

Chodziło mi o to, że w tym sezonie te wszystkie Gildeny, Lakers a być może pół ligi olali by walkę o PO/PI i szli po Victora. To by wzniosło tankowanie na zupełnie nowy poziom...😉

Niestety nie ma idealnego rozwiązania na tank w jednopoziomowej lidze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by zrobić drobna korektę zarobków. 
tzn nie ruszać nic z SC limitów i rozliczeń zespołów. 
 

tylko indywidualnie rozdzielić:

polowe zarobków gracz dostaje według swojego kontraktu 

druga polowe wprost proporcjonalnie do miejsca ekipy w tabeli końcowej 

przykładowo taki LBJ by polowe dostał od razu a z drugiej części nie wchodząc do PO widziałby tylko cześć. 
 

co ważne wynagrodzenie prowizyjne agentów tez bym od tego uzależnił ale mocno docisnął w warunkach finansowych kwestie budowy Dream teams aby nie było 2-3 potworów zgarniających wszystko. 
 

gracz na sugestie trenera czy GM przytankujesz? By wyszedł na boisko dolarowozmotywowany

Ktoś by wpadł na pomysł podpiszemy w pare gwiazd ale taniej aby była paka? Proszę bardzo. Kasa gwarantowana to byłaby połowa mocno zaniżonej kwoty a nie ma poprzez ryzyko kontuzji gwarancji ze gracz odbije sobie kasę tytułem. 
 

sporo graczy by nie zaryzykowało 

Po raz pierwszy dyskretnie kwestie odpowiedzialności finansowej za wynik przerzucono by na graczy a nie klub 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mayor napisał:

Ja bym jeszcze zrobił zamiast loterii turniej 10 najgorszych teamów o picki w drafcie ,skończyło by się chamskie tankowanie w stylu sixers

Szczegolnie ciekawie by to wygladalo jakby walczyl zaespol ktorego pick ma kto inny :). 

Edytowane przez marceli73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, ignazz napisał:

Tylko indywidualnie rozdzielić:

polowe zarobków gracz dostaje według swojego kontraktu 

druga polowe wprost proporcjonalnie do miejsca ekipy w tabeli końcowej 

gracz na sugestie trenera czy GM przytankujesz? By wyszedł na boisko dolarowozmotywowany

Ktoś by wpadł na pomysł podpiszemy w pare gwiazd ale taniej aby była paka? Proszę bardzo. Kasa gwarantowana to byłaby połowa mocno zaniżonej kwoty a nie ma poprzez ryzyko kontuzji gwarancji ze gracz odbije sobie kasę tytułem. 
 

sporo graczy by nie zaryzykowało 

Po raz pierwszy dyskretnie kwestie odpowiedzialności finansowej za wynik przerzucono by na graczy a nie klub 

Skończyłoby się standardowo - small markets dostają po dupie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze ustawił drabinkę w tym turnieju o picki podobnie do play in , żeby ekipy z ostatnich miejsc w RS miały dłuższą i trudniejszą drogę do wygrania jedynki wtedy wyścig po 15 miejsce w konferencji nie miał by żadnego sensu.,Największy problem by był z zespołami, które nie kontrolują swoich Picków bo nie miały by o co grać ,ale można by wprowadzić przepis że picki powiedzmy 1 do 4 są chronione z urzędu 

Edytowane przez mayor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tomek napisał:

Skończyłoby się standardowo - small markets dostają po dupie 

Gdyby ograniczyć patologie gdzie takie Golden może sobie podatkami kupić tytuł poprzez twardy bez wyjątków HC i dać opcje 2 maxy na zespół można by pokusić się o powrót do czasów ze kazda ekipa miała swojego gwiazdora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same gwiazdy w LA teraz, Vanderbilt to teraz juz nie Vanderbilt (tfu!) ma swoj nickname “Vando”.

ido na miszcza i niech rzuci kamien w Lebrona ten kto 40letni i wychowany na Jordanie!

2 godziny temu, pitrekk napisał:

Chodziło mi o to, że w tym sezonie te wszystkie Gildeny, Lakers a być może pół ligi olali by walkę o PO/PI i szli po Victora. To by wzniosło tankowanie na zupełnie nowy poziom...😉

Niestety nie ma idealnego rozwiązania na tank w jednopoziomowej lidze...

Taaaak bo ten wembajama to drugie objawoenie syna jego jedynego, zaraz po grubasie Zionie, rozwiazanie problemow wszelakich. A niech tankuja (wszyscy) ordynarnie jak Knicsy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, ignazz napisał:

Gdyby ograniczyć patologie gdzie takie Golden może sobie podatkami kupić tytuł poprzez twardy bez wyjątków HC i dać opcje 2 maxy na zespół można by pokusić się o powrót do czasów ze kazda ekipa miała swojego gwiazdora. 

Hard cap i Twoje rozwiązanie sprawiłoby że takie przysłowiowe Golden z lat dominacji miałoby realnie wiele większe SC niż inne zespoły.

42 minuty temu, memento1984 napisał:

Same gwiazdy w LA teraz, Vanderbilt to teraz juz nie Vanderbilt (tfu!) ma swoj nickname “Vando”.

ido na miszcza i niech rzuci kamien w Lebrona ten kto 40letni i wychowany na Jordanie!

Taaaak bo ten wembajama to drugie objawoenie syna jego jedynego, zaraz po grubasie Zionie, rozwiazanie problemow wszelakich. A niech tankuja (wszyscy) ordynarnie jak Knicsy!

Nie twierdzę że nim jest. Ale i tak połowa ligi oddałaby cały swój sklad za 1 pick w tym roku 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pitrekk napisał:

Hard cap i Twoje rozwiązanie sprawiłoby że takie przysłowiowe Golden z lat dominacji miałoby realnie wiele większe SC niż inne zespoły.

Nie twierdzę że nim jest. Ale i tak połowa ligi oddałaby cały swój sklad za 1 pick w tym roku 🙂

Cos tak czuje ze trafi on do jedynej organizacji ktora zasluguje zeby go dostac i tankowala tylko 3 razy w histori. Po Robinsona. Po Duncana i teraz po tego francuza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lebron I Davis grający drugi mecz z rzędu poniżej 30 minut i oba to były wygrane blowouty. Jestem pewien, że tego nie było od jakiś 3 lat.

Eh, szkoda zmarnowanych 1.5 sezonu przez tego szkodnika. Zamiana Beverleya na Beasleya jeśli chodzi o spacing tez "troche" zmieniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo slabo to dzisiaj wygladalo, pierwszy znak ostrzegawczy

Davis ledwo biega, gosc wyglada jakby kazda czesc jego ciala go bolala, to ze w ogole sie usmiechnie czasami podczas meczu mnie dziwi, D Angelo podkrecil kostke, Lebron chyba nadwyrezyl ta kontuzjowana stope

Ham rotuje jakby mu przetrejdowali caly roster a nie 4 graczy, na tym etapie sezonu powinien juz wiedziec ze Reaves jest najbardziej wartosciowy bo nie oddaje punktow w obronie, nie robi bledow, rzuca za 3 i jest ogolnie najlepszym fitem na skrzydle do superstarow

tak samo nagle z powodu tego ze przyszedl Beasley ktory momentami udowadnia ze nie ma mozgu, Hachimura siedzi, jak dla mnie Hachimura jest wyraznie lepszy niz Beasley

ogolnie tu powinien byc odjazd na 15 i trzymanie tego a moglo byc roznie

zobaczymy co w niedziele sie wydarzy

wynik nie oddaje tego jaki byl mecz, meczarnia z inwalidami z GSW gdzie jedyny pociagowy to byl Poole ktory w 1 polowie nie mial chyba trafionego rzutu z gry, tylko 6 osobistych i zbiorkami w ataku Looneya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie przesadzal.

Davis tak wyglada od poczatku sezonu, dlatego go tak wyzywalem bo strasznie irytujaca mowe ciala ma. Wyglada jakby mial sie rozpasc, ale tak samo wygladal w grudniu jak robil MVP level impact, takze po prostu trzeba sie przyzwyczaic do tego, ze ten szybki Davis kozlujacy na obwodzie i wchodzacy pod kosz juz nie wroci, teraz mamy czlopajacego AD. Ham rotuje caly sezon dramatycznie i niezrozumiale, tu fakt ale to jakas przypadlosc trenerow w tym sezonie w NBA, nie wiem czy to jest kwestia tak duzego load managmentu w NBA obecnie i tego, ze co chwile ktos nie gra i trenerzy zwyczajnie nie ogarniaja przez to jakiegokolwiek porzadku. Russell tez ponoc day to day i nic strasznego, xray negatywny.

Natomiast fakt, ze:
1.Lakers wygrali drugi mecz z rzedu dosc luzno
2. Przy slabym meczu AD i Lebrona
3. Mogli sobie pozwolic na zatrzymanie ich ponizej 30 minut na mecz DRUGI MECZ Z RZEDU.
4. Wszystkie pozostale wyniki ulozyly sie idealnie pod Lakers

Juz musi cieszyc. Ja jestem zadowolony, wole zeby brzydko wygrywali w ten sposob szerokim rosterem przy slabej postawie liderow, niz mam ogladac jak ostatnie 2 lata Lebrona i AD grajacych po 38 minut, wypruwajacych sobie zyly po to, zeby Brick w koncowce cos odjebal, albo Beverley nie potrafil trafic kamieniem do ocenu. Beasley to typowo JR Smith type of guy, jak jest hot to wygra ci mecz, ale potrafi faktycznie nie pomyslec, ale nie mamy prawa narzekac po Westbrooku na kogokolwiek decyzyjnosc.

Lonnie to teraz garbage time gracz, a przez duza czesc sezonu byl 3 opcja w Lakers. Tak bardzo jest to inna druzyna.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kubbas napisał:

tak samo nagle z powodu tego ze przyszedl Beasley ktory momentami udowadnia ze nie ma mozgu, Hachimura siedzi, jak dla mnie Hachimura jest wyraznie lepszy niz Beasley

kompletnie się tutaj nie zgadzam, piszesz jakby Ham dalej grał na trzech niskich i z tego powodu siedzi Hachimura.. . Do tego Beasley ze swoim rzutem (już nawet pomijając to jaka miał skuteczność) jest dokładnie tym czego Lakers potrzebują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hachimura jest dosc soft i pewnie przydadza sie matchupy w ktorych sie przyda, tak to jak on unika fizycznosci bedzie problematyczne i zgadzam sie z @Van ze gravity Lebrona i AD to idealne pole dla takiego Beasleya.

Russell Beasley Lebron Vanderbilt Davis to chyba optymalna piatka, bo jest wszystko to czego potrzeba. Reaves podoba mi sie ze Schroederem tez, bo jest swietny i z pilka i bez niej.W tym s5 z Russellem i Beasleyem moze czasami byc problem z obrona na obwodzie, wtedy pewnie tez Reaves z trudniejszymi matchupami bedzie gral zamiast Beasleya. Wolalbym tez, zeby konczyl mecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kubbas napisał:

Bardzo slabo to dzisiaj wygladalo

Lebron i Davis robią razem 25pkt, Dlo wypada po kilku minutach przez kostkę, a Lakers prowadzą na początku 4 kwarty 20pkt, także bez przesady. Wyglądało to jak wygrana grając na jakieś max 50%

Jak mawia klasyk, kilka niedociągnięć jest ale mecz wygrany na spokojnie, bez większej spiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.