Skocz do zawartości

Western Conference Round 1: (3) Golden State Warriors vs (6) Denver Nuggets


LeweBiodroSmoka

Kto to urwie?  

34 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto to urwie?


Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 02.05.2022 o 08:49

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, NieMy napisał:

Gdzie  ludzi kupa i herkules dupa. Sam przecież nie wygra.

Kto wie, kto wie...? Seria jeszcze się nie skończyła. Może jeszcze zamknie usta hejterom? W końcu rozegrał historyczny sezon w regularze - wystarczy, że powtórzy to w kolejnych czterech meczach i GSW pojadą na ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2022 o 23:57, julekstep napisał:

jeśli zdrowie w GSW dopisze to jedyna szansa na nawiązanie z nimi walki to fenomenalny Jokic + ofensywny dzień konia od 1-2 rolsów co mecz

GSW jest zdrowe

Jok nie gra fenomenalnie

rolsi nie mają dnia konia (a wręcz przeciwnie)

 

gg, well played (fajnie byłoby jednak coś urwać teraz żeby uniknąć sweepa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest niestety strasznie jednostronna seria. Nawet Pelicans nie odstawało tak bardzo od Suns jak Nuggets od Warriors. No ale jedno sa zdrowi a drudzy nie. Oczywiście moze być tak ,że Golden będą zbyt zrelaksowani a wysokość Denver da im jet laga i jakiś mecz przegrają ale tu jest ogromna różnica zdrowia i talentu. A jeszcze Poole eksplodował ( ale to może tez efekt tego kim Nuggets mogą bronić niskich )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Qooniu napisał:

Ja rozumiem że kontuzje, rozumiem że Suns i GSW, rozumiem że PO to nie RS, ale Baryły mogłyby się choć trochę ogarnąć, bo 2xMVP z dwoma sweepami w PO pod rząd to trochę c***nia

no, ale chyba jasno widać, że gracze, którzy mieli być największym wsparciem zawodzą, miałem sporo tolerancji do Gordona, ale jeśli on ma sobie jako tako radzić w momencie gdy jest broniony przez jakiś bolków(bo Murray i MPJ robią mu miejsce) to taka średnia perspektywa patrząc na jego kontrakt. Poole robi mu z dupy taki wiatrak, że ja nie wiem czy on po tym co się stało rok po roku nie popadnie w jakieś playoffowe kompleksy.

Jok na pewno lekko zawodzi, ale też patrząc na to co robią GSW, dobry jest ten tweet co wrzucił @Reikai przecie to jest pace na zdecydowanie najlepsza ekipę ever, szkoda, że to my akurat drugi raz budujemy potęgę Dubs, a mogliśmy trafić na Jazz, Mavs lub nawet Grizz i byłoby łatwiej się chociaż po tyłku podrapać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LeweBiodroSmoka racja, c***owo mega w tym roku wyszło wam z tym 3-6 4-5, bo wg mnie nuggets z tym co mają teraz zrobiliby lekko Utah, a z Dallas ze zdrowym Doncicem zrobiliby 7-meczowa serie, a bez Doncica, jak jest teraz, pewnie lecieliby właśnie do domu w Denver z zaliczką 2-0

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RonnieArtestics napisał:

@LeweBiodroSmoka racja, c***owo mega w tym roku wyszło wam z tym 3-6 4-5, bo wg mnie nuggets z tym co mają teraz zrobiliby lekko Utah, a z Dallas ze zdrowym Doncicem zrobiliby 7-meczowa serie, a bez niego lecieliby właśnie do Denver z zaliczką 2-0.

tak wszyscy chcieli uniknąć drabinki z Suns, że zapomnieli, o tym że Warriors też mogą być zdrowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, january napisał:

Ale trochę dziwnie człowiek się czuje, oglądając 3 serię z rzędu Barył, gdzie radzą sobie lepiej na parkiecie bez Serba.

Eee, solidny reach, jedyna seria za jaką można krytykować Jokicia to ta z Jazz sprzed dwóch lat, chyba, że ktoś chce mu wrzucić solidny LeBron/Jordan/Kareem/Russell treatment.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, january napisał:

Nahh, ja sobie ogólnie trochę żartuję w kontekście wszystkich on/off Jokicia wrzucanych z obecnego RS jako nadrzędnego argumentu;)

w ogóle nie powinieneś o tym wspominać, ale natura ludzka silniejsza ;) nikt w lidze nie zagrał ze zdrowymi Dubs w tym rs, co tylko potwierdza, że to 3-1 z nimi miało c***a a nie wartość, trochę szkoda, że muszę teraz takie rzeczy pisać, zawsze podczas PO jest nagły overreacting, ale tu prawda jest znacznie mniej skomplikowana

nie wiem kto w czasie rs wyciągał on/offy Joka, ale raczej nie po to by robić mu podkład pod gładki sweep z dokładnie tym samym składem który miał w regularze

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Not really, alltimerski impakt w regularze mial Jokic i on/off dobrze to pokazywał. On/offy z playoffow to garbage. Jakieś lopsided serie z Suns czy teraz (hipotetycznie) z Warriors to co najwyżej argument, że nie jest na poziomie ~top5 alltime jak se zanotuje druga słabą serię po tej ubiegłorocznej z Suns, ale i tak niekoniecznie. ;] Jak grasz w nie-contenderze z contenderem, z którym się średnio matchupujesz, to dostajesz wpierdol, indywidualnie często tez, pierwsze przykazanie playoffow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie mozna na te serie roznie patrzec, mozna mowic o braku Jamala i MPJ, c***owej obronie Denver na obwodzie, zawodzacym mniej/bardziej Jokiciem, dysproporcji talentu miedzy dwiema druzynami, świetnej grze Warriors, ktorzy wreszcie maja wszystkich czolowych graczy na parkiecie, nowym lineupie smierci,  braku supportu Joka, ale dla mnie najlepszym graczem nie jest tu Poole, Curry, a Draymond.

GOAT serie gra w defensywie Green i nawet wkrótce B2B Jokic jest indywidualnie ograniczany. Widac tez tu mądrość Warriors, bo chca bronic Joka Draymondem, a nie Looneyem i innymi graczami, na ktorych a) Jok punktuje b) Jok dostaje gwizdki, Draymond moze go bronic duzo twardziej i tych gwizdków wtedy nie ma i tej klasy gracz to po prostu wykorzystuje. I ja tu nawet nie zamierzam płakać o gwizdki, po prostu sedziowie na wiecej pozwalaja w D Draymondowi niz Looneyowi, tak samo jak wiecej moze Jokic niz jakis Zubac z Clippers :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Lucas napisał:

W zasadzie mozna na te serie roznie patrzec, mozna mowic o braku Jamala i MPJ, c***owej obronie Denver na obwodzie, zawodzacym mniej/bardziej Jokiciem, dysproporcji talentu miedzy dwiema druzynami, świetnej grze Warriors, ktorzy wreszcie maja wszystkich czolowych graczy na parkiecie, nowym lineupie smierci,  braku supportu Joka, ale dla mnie najlepszym graczem nie jest tu Poole, Curry, a Draymond.

GOAT serie gra w defensywie Green i nawet wkrótce B2B Jokic jest indywidualnie ograniczany. Widac tez tu mądrość Warriors, bo chca bronic Joka Draymondem, a nie Looneyem i innymi graczami, na ktorych a) Jok punktuje b) Jok dostaje gwizdki, Draymond moze go bronic duzo twardziej i tych gwizdków wtedy nie ma i tej klasy gracz to po prostu wykorzystuje. I ja tu nawet nie zamierzam płakać o gwizdki, po prostu sedziowie na wiecej pozwalaja w D Draymondowi niz Looneyowi, tak samo jak wiecej moze Jokic niz jakis Zubac z Clippers :P 

0:20 - 0:26 Embiid  jak się wpierdala w dokładnie ten sam sposób sam w czyjeś ręce to dostaje 2ft :(

A oczywiście to wzorowo wybroniona całkiem legalnie akcja. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta seria tez pokazuje przepasc defensywna miedzy tym jak zajebisty jest Embiid w obronie a jak nie zajebisty jest Jok

kazdy z GSW ma go kompletnie gdzies wchodzac na kosz

would not happen z Embiidem w skladzie

Dziwna sprawa w tym meczu, na prawde 1 polowe ogladalem i wygladali bardzo solidnie Nuggets, ba powiedzialbym ze zanosilo sie ze urwa ten mecz

a tu nagle taki poziom dekoncentracji, slaba obrona w tranzycji, slaba komunikacja na pickach, zaczelo sie od Monte Morrisa ktory zle skomunikowal sie na off ball zaslonie co sie skonczylo latwa 2ka pod koszem, a potem to jakby powielali kazdy blad mozliwy

nie skreslalbym Nuggets jeszcze, mecz u siebie, Curry lubi sobie w PO przyceglic, trzeba powtorzyc effort z 1 polowy

Jok musi byc lepszy, Draymond go wlozyl do kieszeni, nie ma tu usprawiedliwien, bo w sumie gral caly mecz z nim 1on1

tez wylecial z meczu za akcje gdzie nie bylo zadnego faulu, na prawde ma gosc mega goraca glowe, a Draymondowi w to graj

3 godziny temu, RonnieArtestics napisał:

0:20 - 0:26 Embiid  jak się wpierdala w dokładnie ten sam sposób sam w czyjeś ręce to dostaje 2ft :(

A oczywiście to wzorowo wybroniona całkiem legalnie akcja. 

w tym klipie z twittera nie ma ani jednego faulu Draymonda

to jest clinic w obronie, roznica jest taka ze jesli juz tak chcecie tego porownania Embiid w tych samych sytuacjach co tutaj jest Jokic znalazlby rzuty na wyzszym %

strasznie soft mecz w wykonaniu Joka ogolnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Mój post to nie była ironia jak coś @Kubbas, bo widzę że chyba  tak to odebrałeś. Ja mowie serio, że to wzorowa obrona, ale nieliczni w tej lidze dostaną przy takim czymś 2ft z automatu ;) 

jesli pijesz do Embiida dalej, to Embiid nic nie dostaje za darmo na wszystko potrafi zapracowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kubbas napisał:

ta seria tez pokazuje przepasc defensywna miedzy tym jak zajebisty jest Embiid w obronie a jak nie zajebisty jest Jok

kazdy z GSW ma go kompletnie gdzies wchodzac na kosz

would not happen z Embiidem w skladzie

xd

Jokić nigdy nie pociągnie całej ofensywy, a co dopiero obronę, zawsze potrzebne jest wsparcie, Embiid sobie grał całe rs na pół gwizdka w obronie, a w PO gdy Jok musi od pierwszych minut dokonywać niemal cudów by trzymać wynik to Biid ma 9ft w 4 minuty i jeszczcze sobie troche martwy na parkiecie poleży

Jok nie ma wsparcia praktycznie od nikogo, wszystko co się dzieje wokół dobrego, to póki co pojedyncze zrywy pojedynczych graczy

Jok miał zajebistą pierwszą część sezonu w D, ale to wynikało też z bardzo dużej pomocy ze strony Gordona, oczekiwanie, że Jok zatrzyma niszczących z dystansu Dubs jest nie tyle naiwne co lekko głupie

7 godzin temu, Kubbas napisał:

nagle taki poziom dekoncentracji, slaba obrona w tranzycji, slaba komunikacja na pickach, zaczelo sie od Monte Morrisa ktory zle skomunikowal sie na off ball zaslonie co sie skonczylo latwa 2ka pod koszem, a potem to jakby powielali kazdy blad mozliwy

to są typowi Nuggets, którzy nie mają rytmu przynajmnie przez 3 kwarty, takich meczów było multum w rs, ta ekipa nie wygrała nawet 50W, nie przykładajmy tego potencjału do tego co są w stanie zrobić contenderzy

 

7 godzin temu, Kubbas napisał:

w tym klipie z twittera nie ma ani jednego faulu Draymonda

to szkoda, bo w klipie z Biidem sa gwizdki przy kazdym kontakscie, Dray jest nizszy to mu sie pozwalaja pakowac centralnie pod joka i nie ma szans na gwizdnięcie byle bumpa, szkoda, że ilość fta nie mówi sama za siebie, ale może wolicie jednak ligę z milionem ft za Hardenowe machloje, ja już tym rzygam tbh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kubbas napisał:

ta seria tez pokazuje przepasc defensywna miedzy tym jak zajebisty jest Embiid w obronie a jak nie zajebisty jest Jok

 

W PO to Embiid na pewno jest lepszym obrońcą od Joka (za to w RS nie bylo miedzy nimi takiej roznicy jak próbujesz to przedstawić na podstawie serii PO) i nie mam zamiaru z tym walczyć, ale spójrz też jak ta seria pokazuje c***owość obrony Denver na obwodzie, ciezko o to Jokicia winic. Mam nadzieje, ze latem to zalataja troche, bo nie da sie wygrywac z powaznymi rywalami broniac w ten sposob.

Ogolnie dziwny wniosek i oczekiwania w serii, gdy najlepszymi strzelcami Warriors są Curry, Klay i Poole, nie wydaje mi sie zeby to były matchupy, które w D Jokić czy inny center powinni ogarniac i za nie odpowiadac :o 

Nawet jesli ogolnie Jok (i przede wszystkim reszta druzyny) nie graja dobrej serii, tak no znajmy umiar. Rozumiem jakbys napisal cos takiego, gdyby Nuggets grali z Minnesota i KAT robil co noc 40 pkt na Jokiciu, a nie guardzi napierdalajacy trójki :P 

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak dyskutować z własnymi tezami:

10 godzin temu, Kubbas napisał:

ta seria tez pokazuje przepasc defensywna miedzy tym jak zajebisty jest Embiid w obronie a jak nie zajebisty jest Jok

kazdy z GSW ma go kompletnie gdzies wchodzac na kosz

3 godziny temu, Lucas napisał:

Ogolnie dziwny wniosek i oczekiwania w serii, gdy najlepszymi strzelcami Warriors są Curry, Klay i Poole, nie wydaje mi sie zeby to były matchupy, które w D Jokić czy inny center powinni ogarniac i za nie odpowiadac :o 

Ktoś pisze o tym, że guardzi jak widzą Embida w pomalowanym to nie wchodzą tak ochoczo na kosz w porównaniu z Serbem, co jest faktem, a ten mu odpowiada, że center nie ma kryć na obwodzie.

 

Ogólnie Jokic gra całkiem dobrą serię ... jak na drugą opcję w drużynie. Problem Denver polega na tym, że to on ma być tą pierwszą a do tego się średnio nadaje. W drużynie gdzie nie ma kto zdobywać punktów ten sobie rzuca 25 punktów, a tu ciągle tylko:" Barton to, a Gordon tamto". To nawet dzisiaj taki Ingram , który nie jest nawet w Top 20 ligi potrafi rzucić 37 pkt na parkiecie najlepszej drużyny w RS-ie i wyrwać zwycięstwo.

Gdyby jeszcze do tej produkcji, którą daje, dodał nawet nie elitarną ale dobrą obronę to byłoby to na miarę true MVP ale tak to jest tylko meh.

 

 

 

Edytowane przez Kepler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kepler napisał:

Ktoś pisze o tym, że guardzi jak widzą Embida w pomalowanym to nie wchodzą tak ochoczo na kosz w porównaniu z Serbem, co jest faktem, a ten mu odpowiada, że center nie ma kryć na obwodzie.

 

Bo zeby wejsc pod kosz musisz minac sobie Morrisa czy innego Bartona, ktorzy w obronie sie do niczego nie nadają, ale wiadomo, wszystkiemu winny Jokic, ktory gra serie rozczarowujaca (nie sadzilem, ze az tak Draymond go ograniczny), ale problemy Denver w D sa w innym miejscu.

Plus piszesz o Embiidzie i Jokiciu w tegorocznych Playoffs to sam boxcore mają całkiem podobny za te 2 mecze (choć IMO Embiid grał lepiej, zeby nie bylo, Jok zawodzi), roznica jest to, ze czwarty punktowo gracz 76ers (Harden) rzuca tyle punktów co Barton, najlepszy po Joku strzelec Nuggets. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.