Skocz do zawartości

Western Conference Round 1: (3) Golden State Warriors vs (6) Denver Nuggets


LeweBiodroSmoka

Kto to urwie?  

34 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto to urwie?


Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 02.05.2022 o 08:49

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra zakładam temat, bo nikt inny się nie pali, a trochę już mnie nosi od rana

 

ojjj tak Byczku, dla mnie osobiście to podróż bardzo sentymentalna, to od od rs i PO 13' zaczęła się moja przygoda z Nuggets jak i z tym forum gdy kompletnie bez żadnego warsztatu zacząłem dyskutować z @january o wyższości Lawsona nad Stefkiem, sporo się od tego czasu pozmieniało w obu ekipach, choć akurat w GSW core pozostał ten sam

Stefek raczej na pewno zagra, więc nie ma co kalkulować i spróbować powalczyć, zwłaszcza, że w rs było 3-1 Nuggets, ale w żadnym meczu nie zagrało Big3 po stronie Warriors

na pewno trzeba zagrać lepiej w obronie niż post asg, gdzie Nuggets mieli już zbyt dużo w nogach, ale teraz przychodzi czas weryfikacji, dla wielu graczy, to mogą być kluczowe PO w kontekście dalszej kariery (Barton czy Poole) więc trzeba się skupić na robocie

Gdyby nie fakt, że Nuggets mają w składzie b2b MVP i gracza marca/kwietnia, to ciężko byłoby myśleć o czymś więcej niż o wypadzie po 5-6 meczach, a tak trzeba próbować urwać choć jedno spotkanie w SF, na pewno nas na to stać, Dubs nie są zgrani w swoich najlepszych lineupach, a Curry miał w drugiej połowie sezonu bardzo duże problemy z punktowaniem w czwartych kwartach. Można to wykorzystać, ale na pewno potrzebne jest wsparcie punktowe od Gordona, Bartona, Bonesa i Monte

życzeniowo Nuggets w 7, ale liczę po prostu na dobrą serię

ps. aha, Murry raczej nie zagra, choć z tego co się mówi decyzja należy tylko do niego, szansę na powrót oceniłbym na jakieś 25%; MPJ raczej out na stówę

 

 

 

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu zaznaczyłem Jok w 7, choc no wydaje mi sie, ze niestety Warriors to zrobią. Mialem zakladac temat,  bo dzis te zapowiedź pisałem (link poniżej, ponownie jak wczoraj, jesli to łamie jakieś zasady to edytuje i wyrzucę, po prostu nie chce mi się powtarzać za bardzo xD). Wiara w Joka duzo, ale tak trochę się dystansując od emocji to czysto sportowo (jeśli Curry po urazie bedzie na chodzie) to Warriors maja chyba wiecej argumentow. Nie do konca wierze w support, mi to przypomina lekko serie Philly, gdzie i Philly i Denver maja najlepszego gracza serii, ale druzynowo Raptors i Warriors wydaja mi sie silniejsi. Obym sie mylił, go Nuggs

 

https://sprbt.pl/WarriorsNuggetsSeria_1604 
 

Godzinę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Można to wykorzystać, ale na pewno potrzebne jest wsparcie punktowe od Gordona, Bartona, Bonesa i Monte

I obronę od Austina :) 

Szkoda braku Reeda, choc decyzja zrozumiala, bo pakowanie sie w tym roku w tax nie ma sensu long term.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kubbas napisał:

Curry gra od G1

Jak Jokic ich popchnie w tej serii to udowodni jakim skurwielem jest

On już tego w tym roku nie udowodnił? Teraz co najwyżej wywali wynik poza skalę jeszcze bardziej. 

Nie spodziewałem się, że już dziś Kura wróci ale jeszcze zobaczymy w jakiej formie rzutowej. Liczę na Nuggets ale jak GSW się szybko wykaraskają z tych kontuzji to oni będą największym zagrożeniem dla PHX na zachodzie, bo im to się narazie zapowiada spacerek do WCF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tu się nie ma co oszukiwać - jedyny minus GSW to niby brak zgrania (oni chyba 1 mecz zagrali w pełnym składzie :))....ale ich big3 gra ze sobą całe życie, więc tam wiele nie trzeba żeby zaklikało

jeśli zdrowie w GSW dopisze to jedyna szansa na nawiązanie z nimi walki to fenomenalny Jokic + ofensywny dzień konia od 1-2 rolsów co mecz

G1 może być kluczowe, bo GSW będą zrzucali rdzę

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahh jak tęskniłem za tym klimatem PO

po tym jak Barton dał w koncu trafić trójkę Stefowi obcinając się na zasłonie... wyłączyłem TV i poszedlem spać, to nie na moje nerwy

Dubs jednak chyba nie muszą się chyba zgrywać, a przy takim "wsparciu" gdzie AG znowu wygląda jakby był totalnie useless w ataku, głupie decyzje, forsowanie rzutów, dziwne faule + Barton, który niestety nie wygląda na x-factora serii i wszyscy sa w szoku

do momentu, aż próbujemy grać razem i cześć graczy bierze odpowiedzialność za wynik jest w miarę ok, gdy kilka posiadeń z rzędu wszyscy patrzą co zrobi Jok, który traci flow, bo przez wcześniejsze minuty nie miał swoich ulubionych posiadać, zero kontr po transition - wszystko siada

na drugiej orbicie Klay zaczyna od 3/3 zza łuku a Poole od 6/6... do tego widać, że Green ma pewne pomysły na Joka i nie ma póki co widocznej przewagi Serba w tym meczapie

liczyłem na więcej, ale z taką grą to można się modlić by wygrać cokolwiek przed tym aż będzie 3-0

zobaczymy jak zareagują, ale ta seria zaczęła się najgorzej jak mogła

ps. zamknąłem ankietę, bo widzę, że koledze @kolader się wróżbita Maciej chyba odpalił ;)

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nuggets maja za malo w ataku, nic z tego nie bedzie. Jakby uruchali pare winow wiecej w RS i trafili latwiejszy matchup, to moze by cos postraszyli na poziomie 1 rundy, ale z Warriors to jest przepasc pod wzgledem talentu i personelu. Poole ma support o jakim Jokic moze tylko pomarzyc.

I tak zrobili w tym sezonie wiecej niz powinni, bo z kontuzjami ten sezon sie dla nich skonczyl zanim sie w ogole zaczal.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby to wszystko prawda, ale Nuggets robili 3 atak chyba ogólnie (czy po asg z zwykle byli top5) wiec tam potencjał ofensywny jest, ale też Dubs maja tyle przewag na obwodzie, że moga sobie odpoczywać w ataku i trafiać open looki a z piłką niech kminią Poole, Stef czy Draymond, nawet taki Wiggins może skupić się tylko na D a jest jeszcze Payton, który dobrze czuje gre Joka

niemniej Jokić musi przyjść do tej serii, bo to nie jest poziom top3 to co zagrał, ten tydzień wolnego też mógł tej mało doświadczonej drużynie bardziej przeszkodzić, bo byli w bardzo dobrym rytmie w meczu z Grizz, no i te całe MVP może okazać się takim małym pocałunkiem śmierci, presja jednak jest na Andrzeju spora i kilka razy zatrząsła mu się rączka z klepek, gdzie zazwyczaj trafia z Buritto w drugiej ręce

no ale jak nie będzie dwóch pewnych opcji z supportu, to też nie ma co się dziwić, bo Dubs mają trzech potencjalnych 25ppg wariatów i świetnego lidera obrony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Niby to wszystko prawda, ale Nuggets robili 3 atak chyba ogólnie (czy po asg z zwykle byli top5) wiec tam potencjał ofensywny jest, ale też Dubs maja tyle przewag na obwodzie, że moga sobie odpoczywać w ataku i trafiać open looki a z piłką niech kminią Poole, Stef czy Draymond, nawet taki Wiggins może skupić się tylko na D a jest jeszcze Payton, który dobrze czuje gre Joka

niemniej Jokić musi przyjść do tej serii, bo to nie jest poziom top3 to co zagrał, ten tydzień wolnego też mógł tej mało doświadczonej drużynie bardziej przeszkodzić, bo byli w bardzo dobrym rytmie w meczu z Grizz, no i te całe MVP może okazać się takim małym pocałunkiem śmierci, presja jednak jest na Andrzeju spora i kilka razy zatrząsła mu się rączka z klepek, gdzie zazwyczaj trafia z Buritto w drugiej ręce

no ale jak nie będzie dwóch pewnych opcji z supportu, to też nie ma co się dziwić, bo Dubs mają trzech potencjalnych 25ppg wariatów i świetnego lidera obrony

Tez mi się wydawało, że Jokic dal za mało, musi trafiac że dwie trójki, rzucać więcej osobistych i nie pozwalać sobie na te pudla z 3 feet, ogolnie dobrze zagrał ale przy tym obwodzie Warriors musi być bezbłędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.