Skocz do zawartości
fluber

Trade request Anthony Davis

Rekomendowane odpowiedzi

@Szulim kiedy Knicks będą się w stanie liczyć o cokolwiek z mobleyem? Jaka to jest perspektywa czasowa? 

Wymiana Irvinga i Leonarda to jedno ale pozyskanie za nich Bena Simmonsa i Evana Mobleya pozbawia szans na sukces w po. A Davis już nie ma czasu na czekanie na Mobleya. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@fluber a skąd wiesz jaka jest perspektywa czasowa Mobleya? robiłem skauting baaardzo mocno przed draftem - Mobley to był pretendent do nr 1 przez bardzo wielu ekspertów jako gotowy prospekt do gry od razu. Także z AD może się super uzupełniać bo dzięki temu AD nie będzie musiał grać na C więcej niż to potrzebne. 

A wymiana Irvinga na Simmonsa? Propsuje, ale to może dlatego że nie trawie Irvinga i jego primadonnego podejścia do gry w NBA co pokazał po raz kolejny w poprzednim sezonie (nie uzasadnione absencje, wyjazdy z dupy na urodziny siostrzeńca itp) - to nie jest zawodnik którego mogę określić jako profesjonalny. 

Simmons - owszem, teraz odjebał maniane straszną czym stracił dużo mojego szacunku, ale still - on trafiając do dowolnego zespołu od razu poprawia wizję gry i defensywę. Owszem nie ma rzutu - ale akurat w naszych ma sporo dobrych strzelców wokół i AD którego może karmić pod koszem i nie tylko. Plus Mobley również jest dość mobilny i nie będzie typowo blokerem pomalowanego.

Nie chcę tu wyjść na jakiegoś obrońcę @człowiek...morza bo raczej nie mamy super dobrych stosunków XD  ale staram się obiektywnie podejść do tematu. TR jest super opcją, ale uważam że zbyt wcześnie uruchiomioną. Jeśli za rok ten projekt po kolejnym offseason nie miałby racji bytu - byłbym 100% za. W tym momencie jestem neutralny, bardziej na nie - to moja opinia ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, Szulim napisał:

AD w tym momencie może być najlepszą gwiazdą Nowego Yorku, pokazać największą wartość - dodatkowo Simmons pewnie wkrótce wróci a to jest nadal all-star, top defensor który z AD może stworzyć zabójczą defensywę. Plus Mobley, którego ja akurat fanem nie jestem, ale na pewno jest to topowy prospekt który dość szybko powinien się rozwinąć. Nie bez powodu był traktowany jako najlepiej przygotowany rookie poza Cunnighamem z tego draftu. 

AD w Pelicans też był największą gwiazdą i spierdolił (też był główną opcją w ataku xd). Poza tym jaka jest szansa na sukces z Benem Simmonem w Playoff? Defensywa NYK jest super i to trzeba przyznać, ale ten fit jest okropny w ataku.

Plus za rok ten projekt znowu może być inny Mobley zostanie np. sprzedany i Simmonsa uda się wymienić, więc argument z czekaniem jest też trochę bez sensu z punktu widzenia AD. bo on też aż tak dużo czasu, to nie ma.

Plus historycznie ziomale na rookie umowach, bardzo rzadko wchodzą do ligi z buta, potrzebny jest czas na adaptacje, a ja przynajmniej nie zakładam, ze Mobley to będzie od razu półka Doncica. 

Plus @Szulim jak się sprawdza fit Emibda z Simmonsem i na jakiej podstawie myslisz, że fit AD i Simmonsa będzie lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@MMM2121 nie napisałem nigdzie że będzie lepszy - ale nie będzie też tragiczny. Poza tym AD teraz jest starszy i bardziej dojrzały do tego aby być pierwszą opcją w ataku ;) więc wątpię, żeby teraz miał spi*****ić. 

Jak w LAL LBj był kontuzjowany to AD zajebiście ciągnął atak a nie miał na rozegraniu i w obronie kogoś pokroju Simmonsa. 

Chodzi mi o to, że obroną można zjeść każdy zespół praktycznie jeśli masz dobrze ustawione zagrywki. Czy w ataku pociągną? To jest pytanie - ale Mobley rzuci trochę, strzelcy wokół DDV, Osman, Beasley, Melo i AD na czele ofensywy - to ma rację bytu. 

Ja po prostu dałbym szansę, żeby zobaczyć jak to zaklika. A potem, jeśli kolejny offseason nie wypali jako wzmocnienie i kierunek finały - dawałbym TR z czystym sumieniem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Szulim Davis olał w rl NBA jrue holidaya i ziona Williamsona i zgłosił trade Request a tu ma nie olać Bena Simmonsa i Evana Mobleya? Bo jest starszy? Bo nim handlowano? Bo klub właśnie oddał dwóch all NBA graczy z pierścieniem? Bo jest w Knicks dopiero 3 sezon? 

Anthony Davis zaczyna 10 sezon w nba, nigdy nie wyszedł z 2 rundy po. On nie ma czasu czekać na gościa który nie zagrał jeszcze meczu w NBA. 

Jezeli to tr nie przejdzie to usuńmy to z regulaminu bo bardziej oczywistej i analogicznej sytuacji nie znajdziemy nigdy. 

Tyle lat w to gramy i dalej można wypierdolic dwóch hofow na Long term max kontraktach bez żadnych konsekwencji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę @fluber dorabiasz historie tutaj ;) AD miał TR już o wiele wcześniej zanim wiedział że będzie Zion - poza tym NOP miało o wiele więcej czasu niż NYK a still gorzej by NYK wyglądało z niegrającym Leonardem i Irvingiem - a tak to nadal mają szanse i to spora na wejście do PO

Still - nie uważam że TR to zła rzecz, ale zbyt wcześnie wystrzelona. Jeśli za rok NYK wypadnie znowu po 1/2 rundzie i spierdoli offseason - sam byłbym pierwszym orędownikiem TR. W tym momencie - NYK ratuje jak może ostatni czas prime AD i poza sezonem przejściowym ma opcję w salary aby za rok brać kogo zechce z FA i walczyć o finały. Ale nie da się tego ocenić dzisiaj - przynajmniej ja tak uważam.

A skoro AD u nas gra 10 sezon - to co robił poprzedni GM u którego był 7 lat? Też był TR? Czy odszedł jako FA? W NYK jakby nie kontuzje to pewnie miałby mistrza, no ale to już czynnik niezależny. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Szulim

Davis został wymieniony już po wyborze ziona. Davis nie ma drugich 7 lat a szanse na to że ben Simmonsa, Anthony Davis i Evan mobley jako 3 najlepsi gracze zrobią chociaż finał w ciągu 3 kolejnych sezonów są jakie? 5 procent? Irving i Leonard graliby prawdopodobnie w po. Gwiazdy chcą grać z gwiazdami, nie z evanem mobleyem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@fluber ale jakie szanse miałby AD w tym roku z Irvingiem i Leo? to była by loteria draftu, max play-in bez wejścia do PO. Sorry ale bardziej wierzę w grę Simmonsa niż Irvinga w tym sezonie ;) 

Poza tym nadal nie patrzysz na big picture - to sezon który jest na dogranie do PO, a w kolejnym offseason mając tyle cap-space, sprawdzone gwiazdy i już bardziej zgrany i zdrowszy zespół może atakować PO i wyższe miejsca. Przynajmniej ja bym tak na miejscu CM robił. A jeżeli przyszły offseason poszedłby beznadziejnie - sam był składał TR dla AD.

Co do tego:

11 minut temu, fluber napisał:

Davis został wymieniony już po wyborze ziona.

nie zgodzę się ;) deal AD był już praktycznie dogadany zanim nastąpił draft - oficjalnie transfer poszedł po rozpoczęciu offseason ale nie miało to znaczenia, że Zion czy nie Zion by przychodził

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Szulim napisał:

nie zgodzę się ;) deal AD był już praktycznie dogadany zanim nastąpił draft - oficjalnie transfer poszedł po rozpoczęciu offseason ale nie miało to znaczenia, że Zion czy nie Zion by przychodził

Nie, nie. Po loterii Griffin chciał przekonać jeszcze AD do pozostania machając mu Zionem, ale AD miał na to wywalone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O, chyba przegłosowane. 

Davis ma 28 lat, nie ma tytułu i dostał Bena Simmonsa jako sidekicka, ignorując big markety w realu to byłby bardzo prawdopodobny trade request. Knicks skończyło się okienko na granie o tytuł (finansowo i sportowo), stąd ta przebudowa, jedyny realny argument jaki mają to fakt, że człowiekowi morza udało się już raz coś zbudować. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, january napisał:

Nie, nie. Po loterii Griffin chciał przekonać jeszcze AD do pozostania machając mu Zionem, ale AD miał na to wywalone.

Dokładnie, bo AD już wcześniej miał dogadany TR do Lakers / NYK - to jeszcze było w okienku poprzedzającym draft przed all-star weekend ;) 

akurat śledziłem to dość dokładnie bo jegoż karierę ogarniałem od samego początku ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Szulim napisał:

@fluber ale jakie szanse miałby AD w tym roku z Irvingiem i Leo? to była by loteria draftu, max play-in bez wejścia do PO. Sorry ale bardziej wierzę w grę Simmonsa niż Irvinga w tym sezonie ;) 

Poza tym nadal nie patrzysz na big picture - to sezon który jest na dogranie do PO, a w kolejnym offseason mając tyle cap-space, sprawdzone gwiazdy i już bardziej zgrany i zdrowszy zespół może atakować PO i wyższe miejsca. Przynajmniej ja bym tak na miejscu CM robił. A jeżeli przyszły offseason poszedłby beznadziejnie - sam był składał TR dla AD.

Davis miał tu w perspektywie jeszcze 4 sezony z irvingiem i Leonardem. Nie przekonasz mnie że w przyszłym roku miałby większe szanse. 

Ktora gwiazda pójdzie za rok do Knicks po tym jak wyjebali Leonarda i Irvinga na długich umowach? 

2 minuty temu, BMF napisał:

O, chyba przegłosowane. 

Davis ma 28 lat, nie ma tytułu i dostał Bena Simmonsa jako sidekicka, ignorując big markety w realu to byłby bardzo prawdopodobny trade request. Knicks skończyło się okienko na granie o tytuł (finansowo i sportowo), stąd ta przebudowa, jedyny realny argument jaki mają to fakt, że człowiekowi morza udało się już raz coś zbudować. 

Tylko że Davis zaczyna 10 sezon w NBA i nie ma czasu czekać. 

A Knicks na Fa po wymienieniu 3 z 15 najlepszych graczy ligi w ciągu ostatnich 2 lat to nie wiem kogo sobie mogą za rok podpisać . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jasna sprawa - decyduje prawo większości - i każdy ma swoją opinie i przekonanie ;) 

ja osobiście nie jestem zbytnio aby w tym momencie szukać AD nowego domu na ciśnieniu - wolałbym to ocenić w przyszłym offseason, ale to moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Szulim napisał:

Dokładnie, bo AD już wcześniej miał dogadany TR do Lakers / NYK - to jeszcze było w okienku poprzedzającym draft przed all-star weekend ;) 

akurat śledziłem to dość dokładnie bo jegoż karierę ogarniałem od samego początku ;) 

Tylko AD zostawił w NOP - organizacji, z którą naprawdę był mocno związany, z nowym GMem (fresh start) znacznie lepszą sytuację wyjściową niż ma tutaj w NYK. Przecież oni tam mogli mieć Holiday-Zion-AD jako core i dla AD by to była fenomenalna sytuacja do bycia liderem nowo powstającego teamu. Nieporównywalnie lepsza niż to co jest tutaj.

Fluber dobrze wspomniał niestety dla Knicks z kwestią ściągania gwiazd - po wywaleniu Leonarda za rookiego muszą liczyć się z konsekwencjami, topowi agenci nie będą tu przez dłuższy czas przychodzić z FA.

To nie jest tak, że ten TR jest przedwcześnie - beGM zaakceptowało nawet wymianę Irvinga na Simmonsa, więc jest mocno pobłażliwe. Ale Kawhi za Mobleya nie przejdzie w oczach AD i stąd TR. On tu nie ma perspektyw na walkę na tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Szulim napisał:

Jasna sprawa - decyduje prawo większości - i każdy ma swoją opinie i przekonanie ;) 

ja osobiście nie jestem zbytnio aby w tym momencie szukać AD nowego domu na ciśnieniu - wolałbym to ocenić w przyszłym offseason, ale to moje zdanie

Ale wiesz ze po tr masz właściwie rok na trade ( 3 kolejne okienka) ? 

17 minut temu, BMF napisał:

O, chyba przegłosowane. 

Przegłosowany na razie wniosek. Teraz będzie ankieta i potrzebne 2/3 większości glosow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo to też jest tak, że było w Knicks 2 superstarów ściągniętych przez wymiany (Kawhi, Irving) -  ten duet podpisał nowe długoletnie umowy z Knicks. Davis został ściągnięty jako trzeci superstar i podpisał długoletnią umowę by z nimi grać. 

BeGM naprawdę jest mocno pobłażliwe i rozumie, że deal Irving-Simmons mógł być w oczach GMa Knicks prawidłowy i mógł do niego Davisa przekonać, że to dobra decyzja (choć takie oddanie Irvinga jest dość śliskie, ale - beGM to przełknęło, u nas serio TR znikąd nie wpada i to widać, dopóki można coś uargumentować to jest ok).

Natomiast teraz AD został sam i ma wokół niego robiony być rebuild, bo oddano superstara Leonarda za totalnie unproven, mającego słaby rozgłos w mediach rookiego Mobleya przed jego 1 meczem NBA. Davis nie po to odchodził z Pels, nie tego chciał. Jest mocno zawiedziony, nie widzi perspektyw, rzuca TR.

I wiem, że Knicks mogą próbować się tłumaczyć finansami, ale takie u nas było założenie gry (stąd system finansowy) - by monster teamy było ciężko utrzymywać. I jest ciężko. Sylwek się męczy z każdą umową minimalną by spiąć budżet przy Hardenie i KD. Wolves odpuszczają Conleya, bo wiedzą o kwestiach podatku, ja zrzucam grubo finanse oddając Bartona za pół darmo. A sam pisałem Knicks rok temu, że szaleją z wydatkami i za bardzo ryzykują.

Zaryzykowali, nie wyszło. Tylko dalej nikt nic o TR nie pisał, lud rozumiał sytuację - akceptował śliskie oddanie Irvinga za Simmonsa i tylko sobie drwił z słabiutkiego offseason Knicks. Ale że wymyślili sobie chore, skandaliczne i nierealne oddanie Leonarda za Mobleya, no to sorry - sami sobie ten TR Davisa wrzucili.

I trochę się jednak cieszę, bo to przerzucanie superstarów u nas bez powodu jest okropne - a już oddawanie ich za assety, a nie za inną gwiazdę to jest skandaliczne. 

Oddanie sobie ot tak kontuzjowanego superstara Kawhiego za Mobleya musi mieć konsekwencje.

Edytowane przez january

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, fluber napisał:

Przegłosowany na razie wniosek. Teraz będzie ankieta i potrzebne 2/3 większości glosow

Tylko publiczna ofk;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi