Skocz do zawartości

Trade request Anthony Davis


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę @fluber dorabiasz historie tutaj ;) AD miał TR już o wiele wcześniej zanim wiedział że będzie Zion - poza tym NOP miało o wiele więcej czasu niż NYK a still gorzej by NYK wyglądało z niegrającym Leonardem i Irvingiem - a tak to nadal mają szanse i to spora na wejście do PO

Still - nie uważam że TR to zła rzecz, ale zbyt wcześnie wystrzelona. Jeśli za rok NYK wypadnie znowu po 1/2 rundzie i spierdoli offseason - sam byłbym pierwszym orędownikiem TR. W tym momencie - NYK ratuje jak może ostatni czas prime AD i poza sezonem przejściowym ma opcję w salary aby za rok brać kogo zechce z FA i walczyć o finały. Ale nie da się tego ocenić dzisiaj - przynajmniej ja tak uważam.

A skoro AD u nas gra 10 sezon - to co robił poprzedni GM u którego był 7 lat? Też był TR? Czy odszedł jako FA? W NYK jakby nie kontuzje to pewnie miałby mistrza, no ale to już czynnik niezależny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szulim

Davis został wymieniony już po wyborze ziona. Davis nie ma drugich 7 lat a szanse na to że ben Simmonsa, Anthony Davis i Evan mobley jako 3 najlepsi gracze zrobią chociaż finał w ciągu 3 kolejnych sezonów są jakie? 5 procent? Irving i Leonard graliby prawdopodobnie w po. Gwiazdy chcą grać z gwiazdami, nie z evanem mobleyem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber ale jakie szanse miałby AD w tym roku z Irvingiem i Leo? to była by loteria draftu, max play-in bez wejścia do PO. Sorry ale bardziej wierzę w grę Simmonsa niż Irvinga w tym sezonie ;) 

Poza tym nadal nie patrzysz na big picture - to sezon który jest na dogranie do PO, a w kolejnym offseason mając tyle cap-space, sprawdzone gwiazdy i już bardziej zgrany i zdrowszy zespół może atakować PO i wyższe miejsca. Przynajmniej ja bym tak na miejscu CM robił. A jeżeli przyszły offseason poszedłby beznadziejnie - sam był składał TR dla AD.

Co do tego:

11 minut temu, fluber napisał:

Davis został wymieniony już po wyborze ziona.

nie zgodzę się ;) deal AD był już praktycznie dogadany zanim nastąpił draft - oficjalnie transfer poszedł po rozpoczęciu offseason ale nie miało to znaczenia, że Zion czy nie Zion by przychodził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, chyba przegłosowane. 

Davis ma 28 lat, nie ma tytułu i dostał Bena Simmonsa jako sidekicka, ignorując big markety w realu to byłby bardzo prawdopodobny trade request. Knicks skończyło się okienko na granie o tytuł (finansowo i sportowo), stąd ta przebudowa, jedyny realny argument jaki mają to fakt, że człowiekowi morza udało się już raz coś zbudować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, january napisał:

Nie, nie. Po loterii Griffin chciał przekonać jeszcze AD do pozostania machając mu Zionem, ale AD miał na to wywalone.

Dokładnie, bo AD już wcześniej miał dogadany TR do Lakers / NYK - to jeszcze było w okienku poprzedzającym draft przed all-star weekend ;) 

akurat śledziłem to dość dokładnie bo jegoż karierę ogarniałem od samego początku ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Szulim napisał:

@fluber ale jakie szanse miałby AD w tym roku z Irvingiem i Leo? to była by loteria draftu, max play-in bez wejścia do PO. Sorry ale bardziej wierzę w grę Simmonsa niż Irvinga w tym sezonie ;) 

Poza tym nadal nie patrzysz na big picture - to sezon który jest na dogranie do PO, a w kolejnym offseason mając tyle cap-space, sprawdzone gwiazdy i już bardziej zgrany i zdrowszy zespół może atakować PO i wyższe miejsca. Przynajmniej ja bym tak na miejscu CM robił. A jeżeli przyszły offseason poszedłby beznadziejnie - sam był składał TR dla AD.

Davis miał tu w perspektywie jeszcze 4 sezony z irvingiem i Leonardem. Nie przekonasz mnie że w przyszłym roku miałby większe szanse. 

Ktora gwiazda pójdzie za rok do Knicks po tym jak wyjebali Leonarda i Irvinga na długich umowach? 

2 minuty temu, BMF napisał:

O, chyba przegłosowane. 

Davis ma 28 lat, nie ma tytułu i dostał Bena Simmonsa jako sidekicka, ignorując big markety w realu to byłby bardzo prawdopodobny trade request. Knicks skończyło się okienko na granie o tytuł (finansowo i sportowo), stąd ta przebudowa, jedyny realny argument jaki mają to fakt, że człowiekowi morza udało się już raz coś zbudować. 

Tylko że Davis zaczyna 10 sezon w NBA i nie ma czasu czekać. 

A Knicks na Fa po wymienieniu 3 z 15 najlepszych graczy ligi w ciągu ostatnich 2 lat to nie wiem kogo sobie mogą za rok podpisać . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Szulim napisał:

Jasna sprawa - decyduje prawo większości - i każdy ma swoją opinie i przekonanie ;) 

ja osobiście nie jestem zbytnio aby w tym momencie szukać AD nowego domu na ciśnieniu - wolałbym to ocenić w przyszłym offseason, ale to moje zdanie

Ale wiesz ze po tr masz właściwie rok na trade ( 3 kolejne okienka) ? 

17 minut temu, BMF napisał:

O, chyba przegłosowane. 

Przegłosowany na razie wniosek. Teraz będzie ankieta i potrzebne 2/3 większości glosow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra.

As z rękawa.

Knicks mają immunitet na trade request. Wynikało to z błędu w pierwszej wersji TR z której Knicks skorzystali, a Lakers próbowali.

Więc @człowiek...morza jedyne co mogę to apelować do Ciebie. Zrób rebuild. Daj Davisowi szansę ( najlepiej w Thunder ), ale pewne zapisy Cię chronią mimo, że były niedoprecyzowane.

Dopiero po po sprawie z Kincks wyszło, że w TR jest luka jak wielki kanion w Kolorado. 

( dlaczego ja mu pomagam jak to za jego sprawą odszedłem z Celtics?! A no tak - nie żywimy urazy ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Eld napisał:

No dobra.

As z rękawa.

Knicks mają immunitet na trade request. Wynikało to z błędu w pierwszej wersji TR z której Knicks skorzystali, a Lakers próbowali.

Więc @człowiek...morza jedyne co mogę to apelować do Ciebie. Zrób rebuild. Daj Davisowi szansę ( najlepiej w Thunder ), ale pewne zapisy Cię chronią mimo, że były niedoprecyzowane.

Dopiero po po sprawie z Kincks wyszło, że w TR jest luka jak wielki kanion w Kolorado. 

( dlaczego ja mu pomagam jak to za jego sprawą odszedłem z Celtics?! A no tak - nie żywimy urazy ).

Mylisz się.

Cytat

Dopiero skuteczny wniosek poddany pod głosowanie wszystkim GMom daje klubowi immunitet o którym mowa w punkcie 4.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eld napisał:

To weszło dopiero po nieskutecznym TR Irving, a prawo nie działa wstecz - więc sorry - nie mylę się. Sam to pisałem, sam to wyłapałem ale Knicks jako jedyni mają immunitet. 

No to trzeba zaczekać miesiąc do 25.11 z trade request - wiele to nie zmieni bo i tak w międzyczasie nie ma okienka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cvbe napisał:

No to trzeba zaczekać miesiąc do 25.11 z trade request - wiele to nie zmieni bo i tak w międzyczasie nie ma okienka :)

Co? Tylko miesiąc? Ale ten czas zapier**ala. Tak czy siak - TR Davisa teraz nie ma racji bytu. 

A okienko otwiera się w okolicy Świąt - liczę, że @człowiek...morza weźmie to pod uwagę i da tu jakiś handicap dla Thunder :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cvbe napisał:

No to trzeba zaczekać miesiąc do 25.11 z trade request - wiele to nie zmieni bo i tak w międzyczasie nie ma okienka :)

no to spoko, w meidzy czasie proponuje totalnie zmienic ten zapisac, bo w obecnym brzemiu jest on totalnie bez sensu.

a) mozna wymienic gracza do dowolnego klubu (najgorszego), podczas gdy co oczywiste, zawodnik ma jakies konkretnie okreslone destynacje do ktorych chce isc (najczesciej market, czy zajebsity klub)

b) nie pozwala zatrzymac gracza w tzw. klubie kokosa.

Teraz, Eld napisał:

A okienko otwiera się w okolicy Świąt - liczę, że @człowiek...morza weźmie to pod uwagę i da tu jakiś handicap dla Thunder :).

przejscie do thunder w swietle tego co napisalem wyzej jest totalnie bez sensu. nie dajesz lepszych perspektyw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.