Skocz do zawartości

>>>>> [beGM Play-off '21 East 1st Round] #3 76ers (44-28) - #6 BUCKS (44-28) - SERIA ZAKOŃCZONA


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Tecu napisał:

Embiid wymusza 1 faul na mniej niż 4 minuty. Giannis jest świetnym defensorem, ale mimo wszystko, wyobrażacie sobie, że ile minut wytrzyma kryjąc Embiida i być rim protectorem?

Strzelcy + Giannis to romantyczna sprawa, ale strzelcy tacy jak Seth, Reggie, Kempa grający przez większość czasu we trójkę naraz a przez cały mecz przynajmniej we dwóch to:

- brak kreacji dla innych w tym Giannisa

- beznadziejna, niska obrona, słabe contestowanie

- b. słaba pomoc dla Giannisa w walce z Embiida

- beznadziejna zbiórka przy takim niskim i słabym fizycznie składzie

- autostrada dla wjazdów pod kosz gdy Giannis jest wyciagany spod kosza

Giannis musiałby w tej serii jednocześnie:

- kryć najlepszego gracza przeciwnika, który zdobywa w PO 1 punkt na minutę, gra siłowo, wymusza najwięcej fauli w NBA

- być rim protectorem

- grać team Defense, bo obwód dziurawy

- walczyć fizycznie o każdą zbiórkę, bo znikąd nie ma za dużej pomocy

- rozgrywać, kreować strzelców, bo tego nie zrobi ani Seth, ani Reggie ani za bardzo Kemba

- zdobywać punkty spod kosza, bo kto inny to zrobi

- robić zasłony

- zdobywać po minimum 30 pkt, bo Kemba gra słabo a naprzeciwko by miał Simmonsa, Embiida, RoCo

- i pewnie jeszcze wiele, wiele

Uwielbiam Giannisa, jest wszechstronny, ale chyba nie wyobrażacie sobie, że On to udźwignie? Ile minut na mecz wytrzyma bez foul Trouble i fizycznie? 

Jeśli Giannis nie wytrzymuje krycia Embida (przecież nie beziemy ryzykowac foul trouble) to wchodzi Drumm, i w tym ustawieniu to tak nie boli ponieważ masz całych 2 strzelców z dystansu w składzie, wiec Drumm spokojnie patroluje pomalowane tylko. 

Brak kreacji - bez przesady, Kemba i Reggie dadzą radę (Kemba jest 3 opcją w bostonie, Reggie ma opcje shootera w Clippers, w przeszłości oboje pokazali że kreować solidnię mogą). Jesli zakąłdamy że Hayward by zagrał parę meczy to w ogóle nie ma tematu (ja zakładałem że nie gra, ale w sumie te jego 10 tygodni by wypadało tak że w PO powinien grać)

Beznadziejna niska słaba obrona, brak contestowania - ok, ale kim PHIL'y to atakuje ? Cov i DRob ? Nagle zaczną grać na koźle i wjeżdżać pod kosz, czy stawiamy całą tę robotę na rookich ? Nie widzę tego. Masz 2 strzelców. Zostaję mali do pomocy prze Embidzie, nie do zatrzymania samego Embid'a ale do ograniczania jego passingu. Chcemy Embiida jak rok temu - 1,5 AST i 4 TO.

Zbiórka - ok, jak gra tylko Giannis + Kleber, jeśli szybkie tempo nam nie pomaga Drumm gra 20 min zamiast 10, wtedy już nie ma takiej tragedii. Jesli gra Hayward to w ogole nie widzę problemu (w sensie chodzi mi o spasowanie S5 nie że on jest jakimś wybitnym zbieraczem piłek :))

Giannis jest wyciągany spod kosza - ale przez kogo ? Zza linii 3 punktów kryjemy roco i droba, Embiid niech sobie naparza (daje mu 4-20 ;) ), Giannis czeka spokojniutko na wjazdy pod kosza Roco, D Roba 

"Uwielbiam Giannisa, jest wszechstronny, ale chyba nie wyobrażacie sobie, że On to udźwignie? Ile minut na mecz wytrzyma bez foul Trouble i fizycznie?" 

Uwielbiam Embiida, gra siłowo, wymusza 1 faul na mniej niż 4 minuty, zdobywa w PO 1 punkt na minutę, robi 4-20, kondycyjnie na pewno wytrzyma tempo narzucone przez 3 guardów szczególnie że w ataku będzie się masował z Giannisem i dostanie solidnie 6 razy po łapach od Drumm'a, a wiemy że w przeszłości kondycha to był jego as w rękawie. 

 

 

1 godzinę temu, Eld napisał:

Przelicz sobie tygodnie. Hayward by na PO wrócił.

Tak, zjebałem to, powinien wrócić, było info o 10 tyg, nawetw play in Charlotte go chyba wykluczali (w sensie że nie było pewnie że nie będzie grał tylko)

2 godziny temu, Alonzo napisał:

Nagle też brakuje Lopeza, a zastępujący go Drummond tez raczej tu nie działa na plus. 

Właśnie w tej serii imo by zadziałał na plus, Drumm przeciwko tej PHI nie musi biegać po obwodzie, kto go będzie karcił i wyciągał na obwód ? Ja bym wolał tego  jumperukjącego Embiida zamiast takiego co szybko sprawia że Drumm ma 6 fauli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@evitacre jest trochę pokrzywdzony. Czym? Tym, że objął drużynę w bardzo złym momencie, tuż przed PO. Nie zna naszych zwyczajów, naszych sposobów na przekonywanie czy Klay gra czy nie gra, naszych sztuczek. Robi to tak naprawdę na czuja i robi to dobrze.

Ja nie namawiam do żadnej taryfy ulgowej dla niego, ale jak Hayward miał być 4-6 tyg out, a właśnie mija 10 tydzień od kontuzji to taką taryfę Evit przyznać mogę, bo Bucks z Haywardem by tą serię wzieli bo mieli by to wszystko, czego nie miał RL Boston w tym sezonie.

4:3 dla Bucks.

I @Tecu dobrze wiesz, że to nic osobistego, ale @evitacre jeszcze nie umie walczyć o swoje bo od jakiś 2 miechów jest GMem i właśnie przeżywa pierwszą serię.

Szkoda, że jednak nie wpadł do tych play-in bo by się dotarł trochę, ale tu po prostu trafił wręcz tragicznie bo na drugiego w głosowaniu Embiida i Tecu. Od razu głęboka woda.

Dla mnie Hayward gra, a Bucks to biorą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, karpik napisał:

Giannis nie wytrzyma całej serii broniąc Embiida i ciągnąc atak. Dodatkowo dochodzi ryzyko foul trouble. Generalnie karkołomny pomysł.

Karkołomny nie karkołomny ;) A Embiid wytrzyma tempo narzucone przez niski skład i masowanie się z Giannisem ? Bo z tego co ja pamiętam to raczej nie Giannis oddycha rękawami kiedy robi się troszkę za bardzo intensywnie. 

-------------------

W ogóle to mam wrażenie że wszyscy patrzą na PHI przez pryzmat PHI z prawdziwej NBA, a zapominają dlaczego tyle się mówiło w poprzednich latach o tym że Embiid i Simmons nie mogą grać razem. PHI Tecu ma 2 shooterów, na dodatek dość chimerycznych. 
 

Embid nie gra w 2, no to są 2 które Bucks biorą na stówę. Nie wydaje mi się żeby z pozostałych 5 spotkań Bucks nie byli w stanie wyszarpać 2 :) 

Edytowane przez evitacre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, evitacre napisał:

Jeśli Giannis nie wytrzymuje krycia Embida (przecież nie beziemy ryzykowac foul trouble) to wchodzi Drumm

Taa. Nie możesz zjeść ciastko i mieć ciastko. 

Albo bronisz Giannisem, który pewnie ma szansę ograniczyć trochę Joela, ale bardzo ryzykuje foul trouble i traci siły, albo robisz to Drummondem, który jest beznadziejnym obrońcą i kołkiem w ataku i psuje ci spacing. 

Ładnie wygląda hasło Giannis i strzelcy, ale to tylko na papierze, bo strzelam, że 15 minut i Giannis siada z foul trouble. 

18 minut temu, evitacre napisał:

Drumm spokojnie patroluje pomalowane tylko. 

Kolejne taa. Odpuszcza Embiida rzucającego 46% za 3 w pierwszej rundzie, mający piękny MID range. Embiid weźmie kryjącego go obrońcę na plecy i wjedzie tyłkiem pod kosz tak szybko, że Drummond nie zdąży się zorientować się, że to nie psi patrol 🙂

22 minuty temu, evitacre napisał:

Beznadziejna niska słaba obrona, brak contestowania - ok, ale kim PHIL'y to atakuje ? Cov i DRob ?

D. White, C. Anthony, T. Maxey, R. Rondo

No i tak jak sam napisałeś, słabe contestowanie, czyli lepsze procenty. 

24 minuty temu, evitacre napisał:

Masz 2 strzelców.

D. Robinson jest najlepszym strzelcem w tej serii. Do tego RoCo 50% za 3 w PO, do tego D. White 35%, S. Brown 42% w sezonie za 3,Embiid 46% w pierwszej rundzie, Cole Anthony 35% w trzecim trymestrze, T. Maxey 40% za 3 w pierwszej serii, R. Rondo 37% w PO. 

Zasadniczo zawsze mam 4 strzelców na boisku. Może nie takich jak Duncan czy Seth, ale problem jest taki, że u Ciebie jest ich paradoksalnie mniej jeżeli grasz Drummondem a jednak będziesz musiał. 

Giannis - spokojnie do odpuszczania, Drummond nie rzuca, Walker w tych trzech meczach 27%? 

35 minut temu, evitacre napisał:

Giannis jest wyciągany spod kosza - ale przez kogo ? Zza linii 3 punktów kryjemy roco i droba, Embiid niech sobie naparza (daje mu 4-20 ;) ), Giannis czeka spokojniutko na wjazdy pod kosza Roco, D Roba 

Ciekawa koncepcja przy 46% za 3 Embiida. Kupuję to 🙂

37 minut temu, evitacre napisał:

Drumm przeciwko tej PHI nie musi biegać po obwodzie, kto go będzie karcił i wyciągał na obwód ?

Uparty jesteś 🙂

MID rangę Embiida jest na poziomie Duranta 🙂

Wydaje mi się, że udowodniłem, że 38 minut Giannisa na Embiidzie jest nierealne, więc musi grać Drummond, mimo, że w opisie gra 10 minut. Jak gra to już nie ma magii Giannisa że strzelcami, bo jeszcze Kemba 27% za 3 i Giannis se przyceglę. 

Brak kreacji strzelców, brak zbiórki bez Drummonda, Simmons i jego obrona mogącą wyłączyć kogoś kto będzie hot, mega forma Embiida, White fajnie pasujący do zespołu a i tak @Eld napisze, że Bucks to biorą,bo tak 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tecu napisał:

Brak kreacji strzelców, brak zbiórki bez Drummonda, Simmons i jego obrona mogącą wyłączyć kogoś kto będzie hot, mega forma Embiida, White fajnie pasujący do zespołu a i tak @Eld napisze, że Bucks to biorą,bo tak 😉

Hayward  też wzmacnia rozegranie notując aż 7,6 potential assists i ponad 4,1 asysty na mecz. To jest naprawdę sporo jak na wsparcie rozegrania. Simmonsa można sobie odpuścić na obwodzie i dochodzi Ci dodatkowy problem w postaci Haywarda. Simmons musi bronić jego, ale on Simmonsa jak stoi dalej niż dwa metry od kosza nie koniecznie. Embiid ma mega formę, to fakt, Simmons jest mega obrońcą, też fa,t ale tak tylko przypomnę, że kiedyś Giannisa próbowano na PG i nie wyglądało to źle, a wracający Hayward łata tutaj mankamenty Bucks, przede wszystkim rozgrywanie i dokłada bardzo dobrą trójkę.

Tecu w zeszłym roku aż do ECF głosowałem na Ciebie, ale teraz po prostu poza RoCo który zjechał w tym roku i playoff Rondo ja tam nie widzę głębi. No jeszcze White, ale nie zgrany z drużyną bo zagrał z nimi 13 meczów po czym doznał kontuzji i to tuż przed PO, przed ćwiczeniem zagrywek. O Duncanie wolę się nie wypowiadać.

Nawet wypadający Kemba Ci tu nie pomaga bo po prostu od początku serii @evitacre z powodu braku doświadczenia w beGM pominął Haywarda ( nie ma doświadczenia w zawalczeniu o niego ) na którego nie masz na ten moment pomysłu, a przypomnę, że Hayward w Celtach w zeszłym roku grywał na PF, więc ten Giannis na C ma większy sens z help defense od Haya i 6 zbiórkami na mecz flirtując z 50/40/90 klubem. Giannis tym samym sposobem jest odciążony trochę w obronie i ma więcej pary na atak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku założyłem ze Hay w jakimś momencie wraca do serii stad moje 4-2 na Bucks

RoCo prezentował słaba formę w PO (oglądałem 3 mecze live), White pewnie tez wraca aczkolwiek na pewno mniejszy impakt niż powrót Haywarda (zgranie)

Giannis jest dominujący wobec dominującego Embiida - to praktycznie wychodzi na zero + można rzucić na niego jakieś mięso armatnie i robić trochę handchekingu aby go wybijać rytmu (vide wczorajszy mecz - wiem ze to nie do tej serii ale opcja defensywna do ogarnięcia) 

Simmons - to mój jeden z najbardziej szanowanych i lubianych zawodników w RL NBA ale dzięki temu wiem tez jak bardzo złe idzie mu rzucanie - a Bucks maja sporo rolsow którzy mogą cały czas rzucać - co spowoduje zmęczenie Simmonsa w obronie, a na pewno ograniczenie roli w ataku

Poza tym - wracając do Embiida - jego jie ma w połowie serii, wiec dla mnie niestety @Tecu ale nie dojdzie do game7 który wtedy mógłby wziąć embiid

Tak bierze do Giannis ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Bo był game-time dec. 06.06, dwa dni po G6 1 rundy PO.

Jak dla mnie to to jest znowu karanie gma za to ze ma zawodnika który grał w PO. No kurde, skad wiesz jaki był terminarz tej akurat pary w begm?  Bo nie każda para w NBA gra tego samego dnia game6.

 

 

bez sensu jak dla mnie takie coś jest, opuscil jeden mecz a nie dwa w realu. Nie karajmy moim jeszcze bardziej drużyny która i tak jest pokrzywdzona jego brakiem... 

powinnismy być w takich sytuacjach jednomyślni generalnie i na korzyść gry zawsze, czyli z duchem fair play, a nie wymyślać jakieś haczyki jak ten ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Eld napisał:

Simmonsa można sobie odpuścić na obwodzie i dochodzi Ci dodatkowy problem w postaci Haywarda. Simmons musi bronić jego, ale on Simmonsa jak stoi dalej niż dwa metry od kosza nie koniecznie. 

Tylko, że Simmons rzadko kiedy stoi na obwodzie 🙂

A pod koszem Hayward to słaby obrońca. 

13 minut temu, Eld napisał:

tak tylko przypomnę, że kiedyś Giannisa próbowano na PG i nie wyglądało to źle

Tak, Giannis kryje Embiida, jest rim protectorem, zbiera, rozgrywa, punktuje. Robi wszystko i wytrzymuje to bez foul trouble, w pełni sił w całej serii. Jasne. 

Serio mogę przegrać serię gdzie mam:

- najlepszego gracza w tej serii

- najlepszego obrońcę

- odpowiedź na najlepszych graczy rywali

- gigantyczną przewagę fizyczną i w zbiórkach

- więcej kreowania

- Simmonsa bez żadnej odpowiedzi

Gdzie przeciwnik ma:

- Kembę grającego beznadziejną serię w PO i wypadającego po 3 meczach

- gra Giannisem na C kryjącego Embiida co wg mnie nie uda się na dłuższą metę zwłaszcza, że jednocześnie musi robić wszystko, zbierać, bo reszta nie zbiera, bronić, bo reszta nie broni, być rim protectorem, bo reszta tego nie robi

- gra często 3 knypkami na obwodzie bez kreacji, bez obrony

Dodatkowym argumentem jest to, że White się nie zgrał, bo nie było go jak ćwiczyli przed PO a Haywarda nie było, ale będzie pięknie prowadził całą ofensywę 😀

Jeżeli przegram tą serię to dlatego, że @evitacre jest debiutantem (bez urazy) i trzeba mu pomóc 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Jak dla mnie to to jest znowu karanie gma za to ze ma zawodnika który grał w PO. No kurde, skad wiesz jaki był terminarz tej akurat pary w begm?  Bo nie każda para w NBA gra tego samego dnia game6.

 

 

bez sensu jak dla mnie takie coś jest, opuscil jeden mecz a nie dwa w realu. Nie karajmy moim jeszcze bardziej drużyny która i tak jest pokrzywdzona jego brakiem... 

powinnismy być w takich sytuacjach jednomyślni generalnie i na korzyść gry zawsze, czyli z duchem fair play, a nie wymyślać jakieś haczyki jak ten ... 

No akurat 76 ers po akcji z klayem jest ostatnia drużyna która można skrzywdzić tym że nie liczy im się kontuzjowanego gracza:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

No akurat 76 ers po akcji z klayem jest ostatnia drużyna która można skrzywdzić tym że nie liczy im się kontuzjowanego gracza:) 

Co to jest akcja z Klayem? Kto mógł wtedy przewidzieć. Kto może przewidzieć czy Hayward zagra czy nie? 

Bierzemy czas jaki zwykle się wraca po takiej kontuzji, usredniamy. To wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tecu napisał:

Co to jest akcja z Klayem? Kto mógł wtedy przewidzieć. Kto może przewidzieć czy Hayward zagra czy nie? 

Bierzemy czas jaki zwykle się wraca po takiej kontuzji, usredniamy. To wszystko. 

No Embiid w rl NBA wypadł po 10 minutach 4 meczu 1 rundy i wrócił w 2 rundzie, takie są fakty generalnie. Ten white to też nie rozumiem na jakiej zasadzie Ci wrócił:

https://www.poundingtherock.com/2021/4/28/22408620/derrick-white-is-not-expected-to-return-this-season

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Nigdzie nie było 4 dni przerwy między g5, a g6.

No i? Skąd wiesz czy byłby gotowy czy nie? 

W swoim 6tym meczu grał czy ten mecz byłby dwa dni wcześniej tego nie wiesz, bo gtd to ogólnikowe stwierdzenie, niektórzy gracze pół sezonu miewali gtd i grali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem pod uwagę terminarz z real między 3. a 6. seedem i tam było 3 dni przerwy między G5 a G6. W real było 4 dni przerwy i wyglądał w G1 z Hawks świetnie. Dlatego nie wyobrażam sobie, żeby Embiid nie grał w kluczowym G6.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tecu się świetnie matchupuje, Giannis w realu nie broniłby Embiida, ale tutaj broni, bo nie ma innej opcji, a alternatywą jest Drummond, który nie dość, że jest fatalnym fitem do Giannisa, to jeszcze kiepsko radził sobie z Embiidem w karierze, i to z tym dużo słabszym Embiidem niż w tym sezonie.

Poproszę o informację ile meczów opuszcza Embiid, bo to chyba decydujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tecu napisał:

Co to jest akcja z Klayem? Kto mógł wtedy przewidzieć. Kto może przewidzieć czy Hayward zagra czy nie? 

Akcja z klayem to jest liczenie Ci gościa który w rl NBA nigdy nie skończył rehabilitacji, nigdy nie był gotów do gry i nigdy nie byłby w stanie u Ciebie zagrać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, january napisał:

Nigdzie nie było 4 dni przerwy między g5, a g6.

January - ale wiesz ze mógłbyś tez w druga stronę pomyśleć i napisać „ skoro  zagrał w meczu GAME1 gdzie grac nie musial, jego drużyna nawet bez niego była u siebie faworytem, to Zagrałby i w game6 w przypadku jakiegoś 3:2 czy 2:3 zwłaszcza. Takze mógłbyś napisać ze  był co prawda GTD ale rzucił 40pkt w tym meczu gdzie był GTD wiec ta kontuzja nie była chyba na tyle dokucZajaca .. :)

 

 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld przestał(a) promować temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.