Skocz do zawartości

Ranking ogórów


julekstep

Rekomendowane odpowiedzi

Moje top-10 najgorszych kontraktów w lidze, im gracz wyżej tym większa powinna iść - imho - dopłata przy próbie oddania go!

Założenie - kontrakt musi być co najmniej 2-letni (nawet największy ogór może mieć wartość jako spadający kontrakt)

1- Trevor Ariza, nr 113 w overallu, 72 bańki w cztery lata, główny hamulcowy w GSW! Generalnie koleś jest względnie przyzwoitym 3&D i byłby nawet spoko - gdyby zarabiał max 5 baniek na sezon :)

2 - Tim Duncan, kojarzycie Lonny'ego Baxtera? To ten kolo co wczoraj podpisał w ostatniej rundzie FA z Lakers za 800k. Tim Duncan to jego ekwiwalent po średnio 25 baniek za rok przez kolejne trzy lata. Idealny fit do Knicks! W sumie mógłby być wyżej niż Ariza ale ogór u tankera nie boli aż tak jak ogór w teamie z aktualnym MVP xD

3 - Ersan Ilyasova, czyli jeszcze 5 lat płacenia jak za borderline all-stara grajkowi którego sufit to solidny backup. Piękna sprawa ❤️

4 - Lou Williams, czyli odpowiednik Ilyasovy na SG. Minimalnie niższy kontrakt i okoliczności (gra u tankera) sprawiają że jest oczko niżej na tej zaszczytnej liście.

5 - Grant Hill, czyli wyjątek w tym towarzystwie - bo gracz który faktycznie zasługiwał na kasę jaką dostał W PIERWSZYCH LATACH TRWANIA KONTRAKTU. Obecny sezon będzie przejściowy (Heat pewnie awansują do PO, ale z jakiejś mocno dalekiej pozycji), ale kolejne dwa lata posiadanie Hilla za taką kasę w składzie będzie koszmarem.

6 - LaMarcus Aldridge, czyli świeżynka prosto z Teksasu! Godny następca Chrisa Bosha. To będzie pięć fatalnych lat z nim w składzei!

7 - Carmelo Anthony, czyli byłbym nawet spoko za 2 x mniejszą kasę :) 

8 - Kevin Garnett, overall mega...ale on miał zawsze marnie rozłożone skille,  zarabia o 10 baniek na rok za dużo a w GSW ogólnie z finansami robi się ciekawie :)

9 - Vin Baker, podobny HoFowy case jak u Hilla. On jest jeszcze świetny...ale jedne słabe campy i może być końcówka jak u Hakeema za dwa lata będzie miał 36 lat i kontrakt na poziomie 31,5 bańki....wow

10 - Shawn Marion, właśnie podpisał kosmiczny, 6cio letni kontrakt i poleciał o -24 na campach a ma już 30 lat i nie powala potencjałem. Oj będzie się działo. To będzie piękna katastrofa w Staples Center!

 

a Wy jak to widzicie? :P 

 

 

Edytowane przez Cichy
zmiana tytulu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Pora chyba na aktualizacje, bo większość z Panów z pierwszej listy jest właśnie expiringami :)

1. Ersan Ilyasova - Trzy lata sowitego kontraktu za nic.

2. Lou Williams - Podoba sytuacja. Chociaż on na rynku wolnych agentów, może by MLE dostał.

3. Zach Randolph - Pięć lat kontraktu dla 30-letniego Zacha nie wygląda dobrze. W wieku 35 lat będzie zarabiał 20 dużych baniek za sezon, a nawet teraz mam wątpliwości czy mimo cyferek to jest zawodnik z TOP10 impactu na swojej pozycji. W obronie tragedia.

4. Tracy McGrady - Szalony ruch Alonzo, by przedłużyć z Nim umowę na takich warunkach. Biorąc pod uwagę okoliczności w jakich są Sonics to mogą tu latać już za chwilę spore dopłaty do tego kontraktu. Już teraz jest problem pomieścić się z wydatkami, a za rok wchodzi umowa dla DeRozana.

5. Trevor Ariza - Astronomiczna kwota dla rolesa, ale to już tylko dwa sezony. Myślę, że nawet po skończeniu tej bajońskiej umowy dostanie solidne pieniądze jako wartościowy 3&D

6. Shawn Marion - Topowy SF, chociaż z ograniczeniami. 32 lata jednak i jeszcze cztery lata umowy czynią go jednak ujemnym assetem.

7. Al Horford - Sam nie wiem czy nie powinien być wyżej. Niby tylko 26 lat, ale ten pięcioletni kontrakt jak nie wydarzy się coś bardzo dobrego na campach będzie bolał jak drzazga w fiucie.

8. Michael Finley - Kolejny z stajni Bucks. Bardzo dobry strzelec, ale ma już 35 lat, a zarabia jeszcze przez dwa sezony 16mln. Powoli jest po drugiej stronie rzeki, a po campach może dojść do tragedii.

9. LaMarcus Aldridge - Można się zacząć zastanawiać czy to negatywny asset. Dość solidny wysoki. Za spadające kontrakty być może ktoś by go łyknął bez dopłaty.

10. Steve Francis - Największy dylemat. Tu mogłem wstawić inne nazwiska z honorable mention, ale zadecydował fakt, że to jeszcze aż trzy lata za 33 letniego gracza, a Blazers i tak mają spory problem z dopięciem budżetu.

Honorable mention: Greg Oden, Andre Iguadola, Paul Pierce, Larry Hughes, Kevin Love, Chris Webber, Joakim Noah

Edytowane przez MarcusCamby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Pora chyba na aktualizacje, bo większość z Panów z pierwszej listy jest właśnie expiringami :)

1. Ersan Ilyasova - Trzy lata sowitego kontraktu za nic.

(...)

4. Tracy McGrady - Szalony ruch Alonzo, by przedłużyć z Nim umowę na takich warunkach. Biorąc pod uwagę okoliczności w jakich są Sonics to mogą tu latać już za chwilę spore dopłaty do tego kontraktu. Już teraz jest problem pomieścić się z wydatkami, a za rok wchodzi umowa dla DeRozana.

(...)

Tracy i Ersan - moje chłopaki :P Na Ersana czekamy jak tylko znów będzie FA - salary cap mi uniemożliwia wcześniejsze ściągnięcie go :( 

Tracy zostaje w Dumnych SuperSonics do końca kariery naturalnie - i razem z Brookiem i DeRozanem idą bo three peata :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Alonzo napisał:

Tracy i Ersan - moje chłopaki :P Na Ersana czekamy jak tylko znów będzie FA - salary cap mi uniemożliwia wcześniejsze ściągnięcie go :( 

Tracy zostaje w Dumnych SuperSonics do końca kariery naturalnie - i razem z Brookiem i DeRozanem idą bo three peata :P 

wejście 3 razy pod rząd do PO to nie jest three peat :P 

25 minut temu, MarcusCamby napisał:

Honorable mention: Greg Oden, Andre Iguadola, Paul Pierce, Larry Hughes, Kevin Love, Chris Webber, Joakim Noah

Oden - ciągle fajny wiek (24 lata), ciągle trochę potencjału (62) a już jest topowym defensywnym centrem w lidze, więc nie zgadzam się :P

Webber na tym dwuletnim kontrakcie nie musi być taki tragiczny - kwestia campów (choć już rok temu na FA pisałem że dla niego optymalny kontrakt to 2letni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Koelner napisał:

Noah to dobry kontrakt przecież sam mu go dawałem 

A jak wiadomo w BeGM podejmujesz same dobre decyzje!

Ogólnie Noah ma dziwnie rozłożony skillset, co było powodem, że jeszcze na rookie kontrakcie go sprzedałem. A po tym jak dałeś mu umowę zaliczył ujemne campy.

Zresztą oddałeś go za cap space, co ja uważam za dobry ruch, więc na listę honorable mention wśród ogórów się łapie. Spójrz, że obok sama śmietanka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, julekstep napisał:

wejście 3 razy pod rząd do PO to nie jest three peat :P 

Oden - ciągle fajny wiek (24 lata), ciągle trochę potencjału (62) a już jest topowym defensywnym centrem w lidze, więc nie zgadzam się :P

Webber na tym dwuletnim kontrakcie nie musi być taki tragiczny - kwestia campów (choć już rok temu na FA pisałem że dla niego optymalny kontrakt to 2letni)

Co do Webbera to musiał by zaliczyć +(-50) campy aby stał się balastem typu Love 😅😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Cichy zmienił(a) tytuł na Ranking ogórów

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.