Skocz do zawartości

beGM - RS 2020/2021 [ Opisy po T3 ]


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

OPISY po T3

 

Pamiętać należy o następujących zasadach: 

1. Opis musi zawierać minimalnie: Waszą rotację, minuty poszczególnych graczy, trzy dowolne statystyki Waszych najlepszych graczy, plusy i minusy Waszego zespołu, terminarz, nieobecności oraz proponowany bilans ( jeśli chcecie ). Zachęcamy opcjonalnie do rozpisania taktyk, zagrywek, rotacji czy adv. stats ( z umiarem - osobista prośba ) no i oczywiście o wspomnieniu o trudności terminarza.

2. Nie rozpisujemy meczu po meczu, od linijki tylko wyciągamy średnią.

3. Brak opisu - punkt karny. Zbieranie ich jest średnio opłacalne, szczególnie jeśli zamierza się być aktywnym na FA w wakacje. Jestem dość skrupulatny w działaniu, więc liczone to jest z uwagą.

4. Nie prowadzimy tutaj dyskusji. Wszystko co nie będzie opisem  będzie z automatu usuwane. Jest od tego temat "Power Ranking".

5. Opisy trwają od 14.05.2021r. do 23.05.2021r. do godziny 23:59.

Mimo, że sezon kończy się dokładnie 16 Maja to dla niektórych GMów może okazać się bezcelowym czekanie do tej daty bo ani na play-in mogą nie mieć szans, ani na dobrą pozycję do draftu więc mogą wykorzystać te ekstra dwa dni na naskrobanie raptem paru słów.

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld przypiął/eła ten temat
  • 2 tygodnie później...

Dallas Mavericks

Dwie zmiany w stosunku do T2, Klebera zastąpił Lopez, a Wrighta Armoni Brooks. Poprzednie opisy można zobaczyć TUTAJ i TUTAJ.

Rotacja (w nawiasie orientacyjne minuty)

Starting five:

Young (32-34) – DiVincenzo (23-25) – Bridges (30-32) – Williamson (32-34) – Lopez (25-27)

Ławka:

Mills (16-18) – Poole (16-18) – Vassell (12-14) – Bogdanovic (24-26) – Gasol (16-18) + Cauley-Stein (6-8)

To u góry, gdy wszyscy są zdrowi. Poku i Brooks grają jak ktoś wypada, z tym, że serbski MVP ma pierwszeństwo do minut.

Roster (w nawiasach liczba meczów, w których zawodnik był dostępny)

image.thumb.png.819ce14113f4300d7a6ad4464c552c12.png

Trae Young (17) – niemalże cały trymestr Youngowi nie siedziała trójka przez co skupił się mocno na penetracjach i kreowaniu kolegów, no i pass-first Trae to najlepsza wersja Younga jaką do tej pory widziałem. W ogóle Trae pod McMillanem wygląda rewelacyjnie i atak Atlanty z bdb stał się topowy, a wszystko to pomimo małego rzutowego slumpu Younga. Strach pomyśleć co będzie jak mu trójka wróci do normalnego poziomu, w T3 robił średnio 25-4-9 na 59% TS.

Zion Williamson (17) – Zion pomimo robienia nieco gorszych cyferek w porównaniu z T2 zaliczył moim zdaniem najlepszy okres tego sezonu. Całkowicie przejął pałeczkę lidera w Pels, potrafił przejmować mecze w pojedynkę i poprawił się w obronie. 2 tygodnie temu złamał palec serdeczny lewej ręki i skończył sezon w RL. Za T3 miał średnie 29-8-4 na 62% TS.

Mikal Bridges (24) – to już trochę nudne się robi, bo Bridges cały sezon prezentuje równą formę. W T3 średnio 14-3-2 na nieskromnym 71% TS!

Donte DiVincenzo (19) – Czołowy zbierający w lidze na swojej pozycji, do tego hustle, obrona, trójka, playmaking, DDV robi wciąż swoje na średnich 10-7-3 na 56% TS.

Brook Lopez (22) – jako że Lopez ma u mnie identyczną rolę jak w Bucks, to liczę, że dość szybko wkomponowałby się w mój zespół i dałby podobny impakt jak w realu, a tu był świetny robiąc 15-5-1 (+ 2 bloki) na 66% TS.

Bojan Bogdanovic (24) – po tym jak na niego narzekałem po T2, Bojan zaczął grać nawet lepiej niż od niego oczekiwałem. Jego wystrzał formy zbiegł się z kontuzją Mitchella w Jazz, a u mnie zbiega się z kontuzjami Trae, a potem Ziona, więc mam tutaj trochę szczęścia i nie zabraknie mi firepower. Bojan jest niby 6thmanem, ale w T3 startuje aż 14 razy zastępując Ziona, Donte lub Trae w S5. Minuty też mu idą w górę do ok. 30/mecz. Średnio robi 22-4-2 na 62% TS.

Patty Mills (23) – raczej pod formą w T3 i choć miałby okazje, żeby pograć więcej niż poprzednich trymestrach przez kontuzje Trae, to raczej jego minuty by zostały na stałym poziomie przez gorszą formę. Średnio 7-2-2 na 51% TS.

Marc Gasol (23) – w związku z dojściem Drummonda do Lakers, Gasol miał w T3 aż 10 DNP, ale jak grał, to grał świetnie i to pomimo złamanego małego palca, z którym normalnie grał. U mnie raczej nie ma tych DNP, choć to zależy od matchupów, bo pewnie raz czy dwa mogłoby się tak zdarzyć, że skorzystałbym w meczu tylko z Lopeza i WCS, ale to bardziej w ramach odpoczynku przy okazji back2back, na pewno Marc ma u mnie stabilne minuty, a średnio robi 6-5-2 na dosyć odjechanym 78% TS (mała próbka, bo tylko 13 gier, u mnie pewnie by to nieco spadło).

Devin Vassell (24) – świetne mecze przeplatał gorszymi, a na koniec wpadł w rzutowy slump. Ogólnie w T3 robił 6-2-1 na 51% TS.

Willie Cauley-Stein (21) – opuścił pierwsze 3 mecze przez koronkę, potem chwilę mu zajęło dojście do formy, ale jak już ją złapał, to grał bdb robiąc średnio 5-5-1 na 65% TS.

Jordan Poole (24) – początek trymestru miał słabiutki, ale potem znów wystrzelił z formą trafiając wiele ważnych rzutów w trakcie udanej walki Dubs o 8th seed. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że Poole będzie tak dobry w tym sezonie i jest on jednym z powodów dlaczego pozwoliłem odejść Delonowi. Startuje w 3 meczach, kiedy brakuje mi więcej niż jednego startera. Za T3 średnio 13-2-2 na 55% TS.

Aleksej Pokusevski (17) – z uwagi na różne kłopoty z kontuzjami, Poku gra u mnie dość regularne kilkanaście minut/mecz. Nie dostanie u mnie tyle piłek co w Thunder, ale na pewno stawiam na niego coraz odważniej. W T3 średnio 11-5-3 na 45% TS wyglądając momentami jak superstar in da mejking, a momentami jak half men hooper, half men meme.

Armoni Brooks (20) – shooter zapchajdziura w moim zespole. Jednak trzeba mu przyznać, że rzut ma świetny, co będzie mieć przełożenie na to, że dostanę od niego przyzwoite minuty jak go wypuszczę na parkiet. W T3 trafia średnio 3 trójki na mecz, lepiej nawet od Bojana czy Trae. 11-3-2 na 56% TS.

Jak widać z powyższego pomimo problemów ze zdrowiem moich liderów, mam cały czas kim grać (oprócz pierwszego meczu T3, gdzie nie miałem do dyspozycji Trae, Ziona, WCS i Lopeza w związku z transferem, z drugiej strony to był mecz z Jazz, którzy w tym czasie wymienili prawie pół rosteru i ciężko powiedzieć czy byli w stanie wystawić 8 graczy). Świetna forma Bridgesa, Bojana czy Lopeza powinna w jakiś sposób zrównoważyć opuszczone mecze Younga i Williamsona.

Terminarz

Utah Jazz       

@Houston Rockets    

Milwaukee Bucks        

San Antonio Spurs     

Philadelphia 76ers      

@Memphis Grizzlies  

New York Knicks        

Sacramento Kings      

Detroit Pistons

Los Angeles Lakers    

Los Angeles Lakers    

@Sacramento Kings  

@Golden State Warriors                    

@Detroit Pistons        

Washington Wizards   

Sacramento Kings      

@Miami Heat  

Brooklyn Nets 

Cleveland Cavaliers    

@Cleveland Cavaliers

@Memphis Grizzlies  

New Orleans Pelicans

Toronto Raptors         

@Minnesota Timberwolves

Raczej łatwy, aż 15 gier u siebie, trochę tankerów po drodze i ekip z większymi problemami niż moje.

Mocne strony:

- Atak. Trae i Zion są u mnie otoczeni przez świetnych rolesów, którzy dodatkowo w T3 byli ultra hot.

- Zgranie. Przeprowadziłem jedną znaczącą zmianę przez cały sezon, a Lopez powinien z marszu się wkomponować w drużynę, bo ma te same zadania co w Bucks.

- Łatwy terminarz.

Słabsze strony:

- Zdrowie liderów, Trae i Zion opuścili po 7 gier i choć mam solidnych zastępców, to Young i Williamson mają zbyt duży impakt, żeby to się nie odbiło na bilansie.

- Wciąż nie mam świetnej defensywy, choć dodanie Lopeza plus lepsza obrona Ziona powinny dać lekką poprawę względem T1 i T2..

Proponowany bilans

Relatywnie łatwy terminarz i dobra forma moich graczy sprawiają, że widzę tu jakieś 14-10 lub 15-9 po mojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlotte Hornets - 3 trymestr

Jak przyjemnie pisze się opis, kiedy wie się, że będzie dobrze:)

Skład:

Russell Westbrook 23ppg - 13,5rpg (!!!) - 13,8apg (!!!!!) - 1,5spg - 44,9%FG - 31,3% za 3

Danuel House 4,8ppg - 2rpg - 1,8apg - 36,7%FG - 22,2% za 3

Kyle Kuzma 13,8ppg - 4,5rpg - 2,3apg - 45,3% FG - 36,7% za 3

Domantas Sabonis 21,5ppg - 14rpg - 8,8apg (!!!) - 56,2% FG - 36,4% za 3

Serge Ibaka 13,5ppg - 7rpg - 3apg - 55,6% FG -14,3% za 3

Devonte Graham 16,9ppg - 2,6rpg - 6,1apg - 38,9% FG - 38,2% za 3

Luke Kennard 8,6ppg - 2,2rpg - 1,5apg - 44,5% FG - 37,3% za 3

DJ Augustin 10,6ppg - 1,9rpg - 3,7apg - 39,2% FG - 37,7% za 3

Nemanja Bjelica 5,9ppg - 2,9rpg - 2,5apg - 42,5% FG - 36,4% za 3

Hassan Whiteside 8,5ppg - 5,8rpg  - 58,8% FG

JJ Redick 4,4ppg - 0,9rpg - 0,8apg - 35,8%FG - 39,5% za 3

John Konchar 5,1ppg - 2,9rpg - 0,9apg - 57,1% FG - 39,,3% za 3

Shaquille Harrison 3,3ppg - 2,3rpg - 0,9apg - 0,9spg - 34,5% FG - 21,4% za 3

Tyler Bey 1,3ppg - 0,9rpg - 36,4% FG - 33,3% za 3

Absencje:

Tutaj trochę czasu mi to zajęło, żeby to odszyfrować, ponieważ głównie Whiteside i Bjelica opuscili sporo meczów, choć byli zdrowi, a House też dostawał co jakiś czas wolne z powodu odpoczynku po kontuzjai ( którą rzeczywiście w pewnym momencie miał)., Ostatecznie wygląda to tak:

Westbrook - 0

House - 11

Kuzma - 2

Sabonis - 8

Ibaka -22

Graham - 7

Kennard - 0

Augustin - 12

Bjelica - 0

Whiteside - 3

Redick - 10

Konchar - 0

Harrison - 0

Bey - 0

Minuty: (w przeciwieństwie do poprzednich trymestrów nie ma oszczędzania, stawka jaką jest TOP 6 jest zbyt wysoka, gram gwiazdami tyle, ile grają w RL NBA, a nie mniej jak dotychczas)

Westbrook 39 Augustin 18

House 15 Graham 26 Kennard 15 Konchar 4

Kuzma 20 Kennard 10 House 10 Redick 10 Konchar 6

Sabonis 20 Bjelica 20 Kuzma 13

Ibaka 24 ( ale grał tylko 2 mecze) Sabonis 17 Whiteside 26 Bjelica 8

Minuty sumuję do 55-60 minut ze względu na kontuzje graczy + nie uwzględniam tutaj żadnych garbage, dlatego Harrison, czy Bey się tu ostatecznie nie załapali.

Opis gry:

Powtórzę już chyba 5 opis z rzędu, że odsyłam do opisów poprzednich, gramy dokładnie tak samo, jak przez ostatnie 2 sezony. W trakcie sezonu nie zaszły żadne zmiany w składzie i żadne wymiany. Staram się, żeby albo Sabonis i Westbrook byli na parkiecie zawsze i otaczam ich strzelcami. Ostatecznie aż 8 zawodnikó podstawowej rotacji regularnie trafiało powyżej 36% za 3.

W 3 trymestrze w końcu najbardziej powinienem odczuć inwestycje w bardzo szeroką rotację na początku sezonu, mimo urazów (aż 75 opuszczonych meczów z powodu kontuzji - o 20 więcej niż w poprzednim trymestrze), wciąż po usrednieniu daje to 3 mecze absencji z podstawowej 12-osobowej rotacji, czyli co mecz mam 9 NBA-ready graczy do gry - w zupełności wystarczająco, a nawet jeżeli ktoś uważa, że nie, to zawsze jako 13 może wyjść zawodnik, który gra 15-20 minut na mecz dla Denver w tym trymestrze - moim zdaniem wygląda to świetnie w porównaniu z bezpośrednią konkurencją w walce o TOP 6.

Plusy:

Mam najlepszego gracza najlepszego teamu 3 trymestru, który wykręcał rekordowe statystyki na kosmicznych plusominusach i jest najlepszym zawodnikiem clutch w lidze. Gdyby to był 1 trymestr, Hornets dostaliby pewnie najlepszy bilans na Wschodzie, gdyby RL Wizards w tym składzie mieli najlepszy bilans w lidze po 1 trymestrze. 

Sabonis grał w 3 trymestrze na najwyższym poziomie w karierze i 1,2 asysty zabrakło mu do tego, żeby robić średnie na poziomie triple-double. Bez niego Pacers byli w stanie wygrać w tym trymestrze tylko z MInnesotą, Orlando, Detroit i Thunder. W ostatnich 10 meczach sezonu notował 23ppg - 14,1rpg - 10,7apg - 62,1% FG i 43,5% za 3 i tylko gorszym tiebreakerem nie udało mu się dociągnąć szpitala w Pacers do 8 miejsca na Wschodzie, które przegrali oczywiście z Westbrookiem

Szeroka rotacja. Mam kim grać w tym trymestrze, moje dwie największe gwiazdy opuściły łącznie zaledwie 8 meczów, przy czym MVP zespołu nie opuścił żadnego. 

Kosmiczny atak. Myślę, że mogę się spodziewać tego, że w 3T BeGM Hornets mają najlepszy atak w lidze.

Zgranie, zgranie i jeszcze raz zgranie!

Minusy:

Absencja Ibaki, który był dość ważnym ogniwem w obronie

Defensywa zapewne w okolicach sredniej ligowej i pewnie jedna z najsłabszych w play-offowych teamach

Wciąż brak Warrena

Terminarz:

Całkiem przyjemny, aż 14 meczów u siebie, 10 na wyjeżdzie, w tym tylko 1 na Zachodzie. Aż 12 meczów z drużynami spoza play-in. Na pewno najłatwiejszy jak dotąd i chyba jeden z najłatwiejszych spośród wszystkich teamów.

@BOS @OKC @ MIL ATL LAL CLE @BRK PTB @NYK @CHI CLE BOS MIL @BOS DET MIA @DET CHI ORL NOP DEN LAC @NYK @WAS

Proponowany bilans:

Rl Wizards zrobili najlepszy bilans w RL NBA w 3 trymestrze, uważam, że mam lepszy skład niż to czym dysponowali RL Wizards i chociaż wiem, że mieli oni łatwy terminarz, to uważam, że mój wcale nie jest trudniejszy. Mam szeroki, zgrany skład, ogromną motywację w walce o play-offs i dwóch liderów w absolutnie przezajebistej formie. Do tej pory dostawałem lepsze bilanse niż sobie proponowałem, więc sorry, nie sądzę, żebym i tym razem przesadził. Powinienem dostać 18-6.

 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memphis Grizzlies

Statystyki:

suns

(Craig ma 26 meczów, bo tyle rozegrał w tym trymestrze)

Terminarz (od końca):

 

Warriors W  
Kings D  
Kings D  
Mavs D b2b
Pelicans D  
Raptors W  
Pistons W b2b
Wolves W  
Knicks D  
Magic W b2b
Magic D  
Blazers W  
Nuggets W  
Blazers W b2b
Blazers W  
Clippers W  
Nuggets W  
Bucks W b2b
Bulls W  
Mavs D  
Bulls D b2b
Pacers D  
Knicks W  
Hawks W b2b

Rotacja:

Edwards/Allen

Allen/Lee

Craig/Snell

Porter/Culver

Okongwu/Okafor

Moja opinia:

Nie będę udawać: gdyby nie fakt, że:

- mam dziurę pod koszem (Okongwu bywa niezły, ale łapie szybko foul trouble, a Okafor i Fernando - wiadomo, bench warmerzy), a na obwodzie mam przeciętny defensywnie roster;

- mam 11 zawodników w składzie (de facto 9, bo Edwards i Fernando...);

- mam problemy z normalną rotacją momentami przez urazy Lee, Snella, Culvera i Allena;

- nie mam PG;

- większość meczów na wyjeździe i 2/3 z zespołami, które są mocne/walczą o play-in.

to musiałbym dać sobie dodatni bilans: Porter jest świetny, Edwards jest jak na rookie dobry, więc powinienem mieć dobry atak, a do tego Lee, Allen czy Craig to fajnie fitujący rolesi na obwodzie. Jako, że mam dziurę pod koszem, 11 zawodników w składzie, problemy z rotacją, nie mam PG i mam raczej średni terminarz - to tego pozytywnego bilansu nie będzie, ale prawdopodobnie spadnę o 1-2 pozycje w tankathonie, bo widzę tutaj zdecydowanie najlepszy trymestr i jakieś 10-14, ew. 9-15 jak ktoś bardzo zwraca uwagę na terminarz. Ale nie będę nad tym przesadnie płakać (tzn. nie będę w ogóle płakać), bo raz, że cieszę się z rozwoju Edwardsa, a dwa, że to będzie prognostyk co do tego, jak może wyglądać w wykonaniu Memphis przyszły sezon jeśli obaj Porter z Edwardsem utrzymają taką dyspozycję i zostaną dobrze obudowani. Zapowiada się na najlepszy trymestr w wykonaniu Memphis od dawien dawna, mimo wszystko

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

San Antonio Spurs

rotacja w pierwszej połowie trymestru:

Murray 36/ Hampton 12

Hampton 20/ Nesmith 20/ Simons 8

Nesmith 5/ Simons 20/Gay 23

Gay 12/Little 30/Simons 6

Stewart 30/Len 10/ Eubenks 8

po powrotach z kontuzji

Murray 34/Hampton 14

Hampton 20/Nesmith 20/ Simons 8

Simons 20/Nesmith 10/ Gay 18

Rui 25/ Collins 10/ Little 13

Collins 20/ Stewart 20/Len 8

po ostatnich wymianach oraz zwolnieniu weteranów aby mogli zgodnie z ich oczekiwaniami walczyć o wyższe cele mam jedną z najbardziej nieobliczalnych oraz najmłodszych ekip w naszym beGM. Zespół potrafiący praktycznie zaskoczyć każdego przeciwnika. Trudny do rozpoznania gdy najlepiej zbierającymi graczami są twoi rozgrywający a najszybszym w ataku center. Buduje to sporo potężnych problemów przez pierwsze trzy kwarty przeciwnikom co wprowadza wręcz panikę w szeregach drużyny która myślała że wygra w San Antonio z samego powodu pojawienia się na parkiecie z prawidłowo zawiązanymi butami. Właśnie na efekt zaskoczenia przeciwnika liczę najbardziej, choć oczywiste jest że brakuje mi w 4Q siły ognia, lidera ( Collins był kontuzjowany i wrócił ostrożnie zardzewiały) gdzie ostatnie minuty w clutch są katorgą ze względu na brak stopera na gwiazdy przeciwnika ( Reddish szykowany na to miano - kontuzja do końca sezonu).

Myślę że dosyć obiektywnie mogę stwierdzić, że nie tankuję tylko gram w każdym meczu na maksa i jeżeli tylko uda się przetrwać koniec 4 kwarty bez zacinki w ofensywie to walczę o zwycięstwo z każdym.

O obliczu zespołu decyduje poza weteranem Rudy Gayem sama młodzież w zakresie 20-25 lat co pozwala patrzeć w przyszłość z nadzieją. Widoczne niedobory S5 staram się nadrobić szeroką ławką gdzie staram się testować różne ustawienia. Po kontuzjach na połowę T3 wrócili John Collins oraz Rui Hachimura co znacząco poprawiło zarówno S5 jak i balans pomiędzy starterami i ławką rezerwowych.

Mimo jakości w grze nadal z rezerw wchodzą Steward ( najlepszy zbierający zespołu) oraz Gay. Powoli o ile zdrowie dopisuje stabilizuję zarys S5 a zwiększając płynność gry i szybkość transmisyjną gram Collinsem na C. Szkoda oczywiście Cama Reddisha który przewidywany był na rolę stopera gwiazd przeciwnika ale mam w obwodzie Dejounte Murraya człowieka od wszystkiego( 3 najlepszy zbierający, najlepszy w przechwytach w drużynie). On ma bronić najlepszych niskich przeciwnika.

 

Dejounte Murray
Rudy Gay
Trey Lyles
Alex Len
Cam Reddish
Rui Hachimura
John Collins
Nassir Little
Aaron Nesmith
RJ Hampton
Drew Eubanks
Anfernee Simons
Isaiah Stewart
Kostas Antetokounmpo

 

Ze względu na  w dalszym ciągu kontuzję części graczy ustabilizowałem przede wszystkim S5 aby gracze mogli grać szybką miła dla oka koszykówkę.

PG: Dejounte Murray - 3 opuszczone mecze:  15/7/6 44%/33%/72% 1,5 st 1,9 straty - niestety rzutowo gracz zanotował regres w procentach ale to nadal świetny plaster na pozycje 1-3 z najlepszą zbiórką po RW 

SG: Cam Reddish - kontuzja 0 gier w jego miejsce wchodzi świetny prospekt RJ Hampton : 11/5/3 na 43%/32%/64%

SF: Anff Simons - tylko 1 spotkanie opuszczone 7/2/2 na świetnych procentach - 44/43/83%

PF: Rui Hachimura 7 opuszczonych spotkań - zardzewiały trochę wrócił 13/4/1 47%/31%/77% - wdrażany obok Collinsa na strefę podkoszową

C : John Collins 9 spotkań opuszczonych - wrócił trochę spokojniejszy:  16/6/1 0,9 bloku 60%/46%/82% pomimo, że nie zbierał ani blokował jak poprzednio to po kontuzji utrzymał BARDZO WYSOKĄ EFEKTYWNOŚĆ rzutową 

resume: gdy Rui i John Collins wracają do składu to moja S5 rzuca łącznie 63 punkty i 24 zbiórki ( dzięki świetnym w tym aspekcie moim guardom którzy produkują równo połowę deski)

Jak na młody zespół gram odważnie i szybko sprawdzając potencjał praktycznie każdego zdrowego gracza.

Nad dyscypliną szatni pieczę ma oczywiście jedyny weteran Rudy Gay, któremu przypisałem niezwykle ważną rolę nadrabiania zaległości punktowych wygenerowanych przez S5.

Gay: 11,5/4,6/1 na 42%/34%/85% gra na SF/PF czasem z piłką w ręku

Isaiah  Steward:  11/8,6 (najlepiej zbierający w drużynie) 1,8 bloku na 54/28/71% to przyszłość młodego zespołu z meczu na mecz lepszy będzie testowany obok Collinsa także

Nesmith 6/3/1 na 50%/42%/85% bardzo obiecujący rookie

Little niestety zawodzi na całej linii: 3/3/0,5 na 50%/27%/60%

Eubenks  7/6 oraz Lyles poza rotacją z kontuzją do końca sezonu  i Len7/5 to uzupełnienie składu

 

resume:

ładnie rozwija się Dejounte Murray, szansę dostał Hampton oraz Nesmith zardzewiały ale jednak nie schodzący poniżej 16/7 John Collins  oraz zachwycający mnie Steward to jest mimo wszystko świetną przyszłość. Ciekawym prospektem jest cichy Eubenks który twardo rozpycha się łokciami pod koszem jak kiedyś Collison.

Ogromny zawód to kontuzjowany Reddish ( chodziły słuchy na forum że jak nie gra to nawet mnie wzmacnia) Little oraz Simons. Kontuzja Rui sprawiła, że nie mam jak ocenić tego utalentowanego JApończyka. Trzeba dać mu jak i Reddishowi czas.

 

KALENDARZ: koszmarny bo witam 3T dwa razy z Denver a gram praktycznie same spotkania z mocnymi ekipami. Oba mecze z MIA mecz z ORL NYK MIL PHI WAS TOR 

spokojniej na koniec sezonu gdzie 2x gram z SUNS wyjazd Nets PTB i tu na pewno chciałbym miłym akcentem pokonać obie ekipy i wyrwać jedną wygraną z suns

BILANS:

walczę ambitnie bez podkładki z DET NOP NETS PTBx2 2xSUNS i moim zdaniem mogę wygrać wszystkie mecze gdzie ostatnie 2 kolejki dzielimy się z suns po jednej wygranej

5:19

proponowałby może i wyżej ale w kluczowych grach z ekipami bardzo zbliżonymi w pierwszej połowie trymestru grałem jednak bez Collinsa oraz Rui więc nie miałbym jak powalczyć z równymi, ale po ich powrocie do zdrowia uważam że wspomniane spotkania wygrywam.

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utah Jazz

Halo? Sam? Tak, The Process jest w toku - dokładnie wedle wszystkich Twoich wskazówek...

Co tu dużo pisać? Utah przechodzi gruntowną przebudowę - po ostatnim okienku dostaliśmy spory zaciąg młodych, nieopierzonych graczy z których już Mulder pokazał pewne przebłyski w kontekście rozwoju.

Ogólnie moja rotacja wyglądała następująco:

S5:

Lonzo 32 mpg = 16/6/6/2stl 

Thomas 28 mpg = 15/4/2

Diop 28 mpg = 10/6 

Wilson 30 mpg = 14/9

Looney 30 mpg = 6/8

RES:

Waters 16 mpg = 8/5/1,5 stl

Jeffries 20 mpg = 6/4/2/1stl

Mulder 20 mpg = 11/2 (2,5 3pt)

Morgan 18 mpg = 5/4

DAJ 18 mpg = 7/8/1 blk

OUT OF T3: Bryant, Porter, Terry, Isaac

Ogólnie to liczy się rozwój młodzieży - sporo minut dla Muldera, Jeffriesa (choć niestety na koniec T3 został zwolniony z klubu). Dalszy rozwój podstawy w oparciu o Lonzo i trzymanie w ryzach klimatu i humoru poprzez weterana DAJ

Absencje - tu na szczęście większość mojego składu trzymała się w zdrowiu (choć małe kontuzje nas nie ominęły)

Lonzo: 7 meczy (wtedy Waters przejmuje większość minut na PG)

Diop: 3 mecze (początek T3 jak wracał z kontuzji)

Jeffries: 6 meczy (początek i koniec T3 - głównie związana ze zmianami zespołów)

Morgan: 11 meczy (początek T3 to kontuzja stopy, końcówka to kontuzja pięty)

Nie liczę nieobecność przez DNP w trakcie T3 jakie zdarzały się w RL NBA mojej młodzieży - głównie przez to że nie łapali się do rotacji - skoro byli zdrowi to u mnie grali aby zdobywać doświadczenie.

Jak wyglądał sam terminarz?

13 home / 11 away - sporo meczy przed własną publicznością (pewnie jakieś 20% można było dopuścić na mecze :D )

18 meczy z zespołami playoffowymi i play-in z czego 16 z zespołami powyżej 60% win 

Z zespołów gorszych w lidze: 2x SAS - zespół który już mniej tankuje niż Utah, myślę że oba mecze przegraliśmy, natomiast również dwukrotnie graliśmy z PTB i tu upatruję zwycięstw (choć wyjątkowo w obu nie grał Lonzo)

Ogólnie jeśli miałbym stawiać na ten skład to 1-23 lub 2-22 będzie odpowiednim bilansem. Brak topowej gwiazdy czy typowego go-to-guya scorera raczej nie pozwoli w tym sezonie wybić się poza jakąkolwiek wyższą stawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golden State Warriors

To zdecydowanie trymestr Golden i Stephena :) Z ogólnych informacji do drużyny dołączył uznany weteran Taj Gibson, oprócz tego nie było żadnych transferów itd. 

Rotacja 

S. Curry 35 R. Neto 13 M. Carter-Williams
Z. LaVine 34 L. Dort 14 M. Carter-Williams
J. Ingles 30 Danny Green 18 Iwundu
Dray Green 34 M. Harkless 14  
Taj Gibson 21 E. Kanter 15 M. Brown 12

 

Steph - bóg koszykówki, boskie cyfry, boska gra. 

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2021-04-04 2021-05-16 22 22 35.0 12.0 24.2 .493 6.5 15.0 .436 6.7 7.5 .896 0.4 5.1 5.5 5.0 1.0 0.2 4.0 2.0 37.1 26.3 6.6
 
First Last G GS MP TS% eFG% ORB% DRB% TRB% AST% STL% BLK% TOV% USG% ORtg DRtg GmSc
2021-04-04 2021-05-16 22 22 35.0 .675 .629 1.1 15.2 8.5 26.7 1.4 0.6 12.8 39.0 119 110 26.3
 
Zach LaVine
First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2021-04-06 2021-05-13 11 11 35.5 9.9 20.2 .491 3.9 9.5 .413 4.0 4.8 .830 0.6 4.5 5.2 5.4 0.6 0.6 2.7 2.3 27.7 20.2 5.0
First Last G GS MP TS% eFG% ORB% DRB% TRB% AST% STL% BLK% TOV% USG% ORtg DRtg GmSc
2021-04-06 2021-05-13 11 11 35.5 .622 .588 1.8 14.2 8.2 24.5 0.9 1.5 10.9 31.1 119 113 20.2
 
Joe Ingles 
First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2021-04-03 2021-05-16 23 18 30.2 4.2 10.0 .424 2.8 7.3 .389 1.2 1.5 .800 0.3 3.3 3.7 5.8 0.7 0.1 2.1 1.9 12.5 10.3 8.4
First Last G GS MP TS% eFG% ORB% DRB% TRB% AST% STL% BLK% TOV% USG% ORtg DRtg GmSc
2021-04-03 2021-05-16 23 18 30.2 .587 .566 1.2 10.9 6.5 27.1 1.1 0.4 16.7 18.6 116 112 10.3
 
Draymond Green
First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2021-04-04 2021-05-16 22 22 33.9 3.3 6.4 .511 0.5 2.0 .273 1.3 1.5 .824 0.9 7.4 8.3 9.7 2.0 1.0 3.3 2.9 8.4 13.0 8.8
First Last G GS MP TS% eFG% ORB% DRB% TRB% AST% STL% BLK% TOV% USG% ORtg DRtg GmSc
2021-04-04 2021-05-16 22 22 33.9 .590 .553 3.0 22.8 13.3 35.6 2.9 2.3 31.6 13.2 118 104 13.0
 
Taj Gibson
First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2021-04-02 2021-05-16 24 2 22.0 2.5 3.8 .667 0.0 0.1 .000 0.9 1.0 .880 2.5 3.5 6.0 0.9 0.9 1.3 0.4 2.3 5.9 8.2 4.0
First Last G GS MP TS% eFG% ORB% DRB% TRB% AST% STL% BLK% TOV% USG% ORtg DRtg GmSc
2021-04-02 2021-05-16 24 2 22.0 .703 .667 13.0 17.3 15.2 6.0 2.0 5.6 9.0 9.7 149 104 8.2
 
 
Raul Neto
First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2021-04-05 2021-05-12 22 16 24.1 3.4 6.7 .500 1.1 2.5 .444 1.8 1.8 .975 0.5 2.1 2.6 2.5 1.2 0.1 1.0 2.0 9.6 8.4 3.9
First Last G GS MP TS% eFG% ORB% DRB% TRB% AST% STL% BLK% TOV% USG% ORtg DRtg GmSc
2021-04-05 2021-05-12 22 16 24.1 .637 .581 2.2 9.4 5.8 12.6 2.3 0.3 11.7 14.6 123 113 8.4
 
Lu Dort
First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2021-04-10 2021-05-08 11 11 30.9 6.4 16.4 .389 3.0 7.6 .393 3.7 5.3 .707 1.0 3.4 4.4 2.2 0.9 0.4 1.9 3.2 19.5 11.1 -10.1
First Last G GS MP TS% eFG% ORB% DRB% TRB% AST% STL% BLK% TOV% USG% ORtg DRtg GmSc
2021-04-10 2021-05-08 11 11 30.9 .521 .481 3.0 11.3 7.1 12.8 1.4 1.0 9.3 27.4 104 115 11.1
 
Danny Green
First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2021-04-03 2021-05-14 21 21 26.9 3.0 7.4 .406 2.4 6.0 .402 0.5 0.5 .909 0.7 3.3 4.0 1.8 1.3 0.7 0.6 1.8 8.9 8.1 4.7
First Last G GS MP TS% eFG% ORB% DRB% TRB% AST% STL% BLK% TOV% USG% ORtg DRtg GmSc
2021-04-03 2021-05-14 21 21 26.9 .585 .571 2.8 13.6 8.3 9.8 2.4 2.5 7.5 13.6 117 110 8.1
 
Mo Harkless
First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2021-03-31 2021-05-14 24 20 25.9 2.5 6.0 .413 0.6 2.8 .221 1.4 1.7 .805 0.4 2.7 3.1 1.5 1.2 0.7 0.7 2.9 6.9 5.5 -0.8
First Last G GS MP TS% eFG% ORB% DRB% TRB% AST% STL% BLK% TOV% USG% ORtg DRtg GmSc
2021-03-31 2021-05-14 24 20 25.9 .515 .465 1.7 11.8 6.6 7.4 2.2 2.5 9.5 12.5 103 115 5.5
 
Enes Kanter
First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2021-04-03 2021-05-16 24 3 20.4 4.0 6.8 .599 0.0 0.1 .333 1.5 2.0 .750 3.4 6.7 10.1 1.1 0.3 0.6 0.9 1.9 9.6 10.5 3.0
 
First Last G GS MP TS% eFG% ORB% DRB% TRB% AST% STL% BLK% TOV% USG% ORtg DRtg GmSc
2021-04-03 2021-05-16 24 3 20.4 .631 .602 17.6 34.7 26.1 7.4 0.8 2.6 10.7 17.8 133 109 10.5
 
Moses Brown 
First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2021-04-03 2021-05-16 24 24 23.2 3.6 6.9 .527 0.0 0.0   1.5 2.3 .643 4.0 5.5 9.5 0.3 0.8 1.0 1.2 2.5 8.8 9.0 -11.9
First Last G GS MP TS% eFG% ORB% DRB% TRB% AST% STL% BLK% TOV% USG% ORtg DRtg GmSc
2021-04-03 2021-05-16 24 24 23.2 .554 .527 17.2 24.8 20.8 1.6 1.7 4.1 13.3 16.0 112 114 9.0
 
 
Terminarz
 vsAtlanta 
 vsMilwaukee 
 vsWashington 
 vsHouston 
 vsDenver 
 vsOklahoma City 
 vsCleveland 
 vsBoston 
 vsPhiladelphia 
 vsWashington 
 vsDenver 
 vsSacramento 
 vsDallas 
 vsMinnesota 
 vsHouston 
 vsNew Orleans 
 vsNew Orleans 
 vsOklahoma City 
 vsOklahoma City 
 vsUtah 
 vsPhoenix 
 vsNew Orleans 
 vsMemphis 
 
 
 
Opis drużyny
Genialny atak, dobra obrona :D W s5 mam 4 gości, którzy mogą grać na piłce, genialny spacing, który dodatkowo pomaga gwiazdom. Dodatkowo wielu świetnych obrońców, czyli Dray, Taj, Dort, Danny Green, Neto, Harkless czy Brown. W real nba 9/11 zawodników jest starterami, co też warto brać pod uwagę. Wiadomo, że ten trymestr należał do Stephana bo ma niewiarygodne liczby. W real NBA zrobił 16-8, zatem przy lepszym rostrze, jaki mam sky is the limit. 
 
Absencje
Steph - 2
Zach 13(11 jeśli przyjmujecie moje uzasadnienie)  (imho u mnie zagrałby 2 mecze więcej bo tam już real Bulls go usadzili bo nie grali o nic, a wrócił w dobrej formie) 
Joe - 1 
Dray - 2
Taj - 0
Neto - 2
Danny - 3
Harkless - 0 
Enes - 0 
Dort - 13 (10 jeśli przyjmujecie moje uzasadnienie) (tutaj imho był sadzany na ławce na te 3 ostatnie mecze, walcząc o jak najwyższy pick zwłaszcza, że zagrał 4 mecze pod rząd wcześniej :) ) 
Brown - 0 
MCW - 24 - On imho jest zdrowy, ale został usadzony ze względu na tank Orlando. Pewnie złapałby trochę minut, gdy Dort był kontuzjowany. 
 
 
Plusy
- Steph, który zagrał niewiarygodny trymestr. Moim zdaniem zdecydowanie najlepszy zawodnik ligi, który ułatwia grę innym przez potrzebą nieustannego krycia go przez rywali. 
- Być może najlepszy atak w lidze. :) 
- Szeroka rotacja 9/11 graczy, którzy u mnie występują są starterami w real nba, a Taj często kończy meczę w real NYK z tego, co widziałem :) 
- Dray, który jest w doskonałej formie, zarówno jeśli chodzi o obronę, jak i o atak. 
- Bardzo dobre procenty za 3 drużyny. 
- Taj, który ma świetny trymestr i podnosi poziom mojej obrony
- Dort, który fajnie się rozwija.
- Danny Green oraz Joe Ingles, którzy idealnie mi pasują do gwiazd. 
- Spacing, który ma Step i Zach, a z drugiej strony wiele łatwych punktów po ekstra podaniach, czy otwartych pozycjach dla rolsów. 
 
 
Minusy
- Kontuzje Zacha i Dorta. 
 
 
Bilans 
W real nba Steph zrobił 16-8 z dużo gorszym składem. Dlatego myślę, że realne jest 19-5  w tym trymestrze dla mnie lub nawet lepiej jeśli doceniacie Stefana. :) W poprzednich trymestrach najlepsze bilanse, które były mi przyznawane oscylowały w granicach 17-7, dlatego myślę, że z taką formą Stepha, polepszeniem obrony, dobrą formą różnych graczy, jeszcze lepszy bilans wydaje się z mojego punktu widzenia uzasadniony. :) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

New York Knicks

Względem trzeciego trymestru trzech nowych zawodników. Istotne dojście to Lou Williams, do tego Mike James oraz Gabriel Deck.

Rotacja - kurcze naprawdę trudno tu cokolwiek wpisać, bo co chwila były jakie wypady bądź powroty, zatem trochę mija się to z celem.

Starting five:

Irving – Bradley (Beasley) – Leonard (Tucker) – Davis (Anthony) – Plumlee 

Ławka:

Carter -  Williams - Bradley (Beasley) - Tucker - Anthony

James

 

Tak wygląda co do zasady rotacja. Ogólnie skład jest szeroki, więc w zależności od konieczności ktoś z grupy James, Burke, Dotson, Luwawu, Deck wskakuje do rotacji Cel jest taki, ażeby ten trymestr posłużył do stworzenia 10-osobowej rotacji na PO, a do tego mają posłużyć 10 wskazana wyżej.

Minutami na centrze pod nieobecność Davisa podzielą się Tucker i Patton (czyli te 18 minut maks na 11 spotkan)

Roster 

Kyrie Irving 38cd6941969c6.png

Potwierdzenie świetnej dyspozycji z tego sezonu. O dziwo tryskał zdrowiem, co napawa optymizmem. Bardzo wszechstronne statystyki.

Avery Bradley8ec77b95667d7.png 

Ciężki przypadek do ocenienia. Statystyki fatalna, choć wydaje się, że był już zdrowy. Trafił do organizacji, która o nic nie grała, w której ogólna otoczka była fatalna, gdzie początek w Heat miał bardzo udany, gdzie w Lakers miał bardzo solidny zeszły sezon. Pozostaje mi powiedzieć, że Knicks bliżej do Heat i Lakers, aniżeli Rockets, a Bradley mimo, że wielkim graczem nie jest, tak solidnym wyrobnikiem już jak najbardziej i trudno uwierzyć, że nagle talent zatracił. Traktuję go jako ok roles'a, który po powrocie z kontuzji wrócił do s5 i te 20 min powinien grać.

Kawhi Leonard 634fc4bd7d5d9.png

Dobry trymestr, świetna skuteczność 50-45-93.5, "małe" tripple-double", gdzie pokazuje się w roli kreatora. Nieobecność spowodowana głównie kontuzją. Dopiero na koniec można mówić o shutdownie, myślę, że jakby doszło do spotkania, które miałoby znaczenie dla rozstawienia, to zagrałby jedno bądź dwa spotkania więcej. 

Anthony Davis 38e6f36b534a9.png

Powrót po kontuzji, początkowo ciężki, z biegiem czasu zaliczył parę świetnych spotkań, co tworzy przeświadczenie, że wraca do normalnej dyspozycji. Nieobecność spowodowana kontuzjami.

Mason Plumlee 4c923be88edec.png

No i tutaj istotna kwestia. Sporo spotkań opuszczonych, ale zdecydowana większość to "rest". Pistons grali o nic, typowy shutdown. Tych 30 minut powinien się spodziewać.

Jevon Carter 9464003b1397e.png

Wrócił na stałe do rotacji Suns, z pozytywnym skutkiem. Lubię go, pompowałem go rok temu, pompuję i teraz. Świetny defensor, nie wychylający się przed szereg, do tego trójka. Cechy pożądane przy big3. 20 min

Lou Williams 6b8358feafa49.png

Nowy nabytek. Świetna trójka. Jako lepszy gracz wskakuje w rotacji za Trey'a Burke'a i dostaje podobne minuty jak w realu

PJ Tucker f8d7f3d5fd642.png

Powoli odżywa, trójka na normalnym poziomie. U mnie na stałe w składzie z tymi 25-30 minutami. ostatnie spotkanei shutdown.

Carmelo Anthony570b490faec76.png

Fajny trymestr, świetna trójka. Melo jak vino pokazuje, że jeszcze ma coś w baku.. Wobec wypadów Davisa i Leonarda stałe miejsce w rotacji.

Malik Beasley - tu sytuacja dwuznaczna. zagrał w tym trymestrze jedno spotkanie - 2 kwietnia kiedy doznał kontuzji nadgarstka.  Miała ona mu zająć 4-6 tygodni niedyspozycji. Zatem przyjmując przeciętny scenariusz wróciłby 7 maja i te 5-6 spotkań rozegrałby (5 tygodni kontuzji). Myślę, że to scenariusz realistyczny, tym bardziej, że Malik słynął raczej ze zdrowia, a 29 kwietnia wrócił do treningów. Inne cele były Soty, inne moje. Sota grała o nic, powrót gracza na ostatni tydzień mija się z sensem. U mnie jest inaczej. Zatem Malik wraca na te parę spotkań, gra po 20-30 minut i buduję formę na PO.

Mike James c54f87d06072e.png

Pokazał się jako niezły kreator. Wobec kontuzji pod koszem i dobrej rzutowej dyspozycji reszty drużyny można się spodziewać u mnie small-ballu i grania na 3 guardów.

c7ea49576cbd2.png

Jaki bilans?

Cóż, myślę, że nie straciłbym przewagi parkietu :) . Cały trymestr średnio gram z 2/3 BIG3. Świetna dyspozycja rzutowa moich zawodników (Irving, Carter, Williams, Leonard, Tucker, Anthony - wszyscy powyżej 40 % za 3), co pozytywnie powinno eksponować zalety takich graczy jak Plumlee, czy James. Fajny terminarz (z trudniejszych spotkań jedynie wyjazdy do Mavs, Lakers, Rockets, Nuggets, 13 spotkań u siebie, 13 spotkań z drużynami poniżej 0.500). Całościowo pewnie oczekiwałem więcej, ale tragedii aż takiej nie ma. Jeśli przyjdzie do walki o rozstawienie, to tutaj można by się spodziewać, że na koniec tucker czy leoanrd by zagrali

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKLAHOMA CITY THUNDER

---------------------------------------------------------

Istotne informacje:

  • Względem T2 nie została dokonana żadna zmiana personalna stąd zgranie jest jeszcze na lepszym poziomie. Doszedł tylko Aaron Holiday poprzez zwolnienie bezużytecznego Clarka.
  • Patrząc na T1 gdzie wymieniłem 4 noname centrów na Zubaca, Reida i wroćił Nurkić T3 pod koszem wygląda naprawdę mocarnie
  • Randle - bez przesady top 10 zawodników ( a może i wyżej ) w T3.
  • Rose - najlepsza forma od pamiętnego ACL. 
  • Brak Shaia wymusza pewne zmiany w zagrywkach. Mnie jest drives, ale Rose to nadrabia, no a Randle z nawiązką ciągnie team. Mimo wszystko poniżej rozpisywałem się nad swoją teorią którą albo weźmiecie na serio, albo po prostu SGA pojawia się w dwóch ostatnich meczach RS bo tak wychodzi po takiej kontuzji aby zrzucić rdzę

Shai spoiler:

 
  • Randle - 0 meczów opuszczonych:  26,1 punktów, 9 zbiórek, 6,5 asysty, 55% TS. Fantastyczna trójka. 40% przy prawie 7 próbach. Mój koń pociągowy.
  • Brogdon - 9 meczów opuszczonych ( były 3 DNP ), 15 zagranych: 21,1 punktów, 7 zbiórek, 6 asyst, słabsza niż w T1 i w T2 trójka bo tylko 33,3%. 54,6% TS. Brakuje mu spacingu i drives Shaia obok.
  • Powell - 0 meczów opuszczonych ( było jedno DNP ) : 17 punktów, 3,4 zbiórki, dwie asysty, gracz typowy do transition. Za T3 trochę słabsza trójka 34,1%. TS 56,6%. Stracił 4% na USG% po transferze w RL co może tłumaczyć słabszy rzut za trzy.
  • Nurkić - 0 meczów opuszczonych ( były 3 DNP ). Monstrualna poprawa formy i rim protection: 13 punktów, 10 zbiórek ( w tym 2,5 ofensywne ), 4 asysty. Raz na dwa mecze rzuci trójkę i trafia prawie co drugą ( 46,6% )
  • Rose - jak już pisałem. Najlepszy trymestr od lat. Druga młodość. 23 mecze zagrane, jeden opuszczony przez kontuzje: 17 punktów, 4,2 asysty, 3,1 zbiórek, i teraz uwaga: 43,4% za trzy przy 2,5 próbach na mecz.60% TS.
  • Anunoby - dziwna sprawa. Tampa Raptors sadzają wszytskich. Lowrego, VanVleeta, Siakama - żadnych informacji o kontuzjach. Po prostu zrobili im shutdown nie mając szans na play-in. U mnie OG wciąż gra o stawkę, takich numerów by nie było. Podaję staty za mecze które zagrał: 18 punktów, 4,2 zbiórki, 3 asysty, 39% za trzy przy 6,5 próbach. 60% TS.
  • Brown - 21 mecze zagrane, 3 opuszczone przez kontuzje. Prawie 10 punktów na mecz, jeden z lepszych zbierających na swojej pozycji w lidze ( ponad 7 zbiórek ). Spoiwo dla galactiocos z Nets. Nawet trójkę poprawił - jest to teraz akceptowalne 37%.
  • Zubac - rezerwowy center, ale na sporych minutach. Jest size i Nurek nie musi gonić chorych minut. Zero meczów opuszczonych, 10 punktów, 7,2 zbiórki, 70% TS ( LOL! ).
  • McDremott - 20 meczów zagrane, 4 nie przez kontuzje. 14,4 punkty, nijaka zbiórka i asytsty, za to solidna trójka ze skrzydła 39,2% przy 4 próbach.
  • Payne - po średnim T2, w T3 znów wyskok: 11 punktów, 3,5 asysty, trójka prawie na 50% ( bez 0,07% ) przy ponad 3 próbach.
  • Okoro - wciąż nie mogę dać mu za dużych minut bo walczę o wynik, ale ostatnimi czasy pokazuj zwyżkę formy
  • G. Hill - typowy weteran potrzebny w każdej szatni.
  • Aaron Holiday na razie wdrażany w schemty - marginalne minuty
  • Reid - trzeci center i chyba dostanie jakieś minuty bo ma niezłą produkcję. 12 punktów, 5 zbiórek, 37,3% za trzy przy prawie trzech próbach na mecz. Potrafi ustać na nogach. Pierwszy zmiennik KATa. 61,5% TS.
  • Shai - opisany powyżej, acz wraca na ostatnie dwa mecze RS.

 

To tak pokrótce o statystykach graczy. To co się na pewno rzuca w oczy:

  • Forma Randle, Rose, Nurkića
  • mimo absencji Shaia wciąż bardzo stabilna drużynowa trójka, choć jego brak ( dla tych co nie kupili historii ze spoilera ) trochę ją obniżył co widać u Brogdona
  • zdrowie - w żadnym meczu nie mam żadnych problemów z wystawieniem przynamniej dwóch wartościowych graczy
  • równa i stabilna forma zmienników. Każdy wzorcowo wykonuje swoje zadania.
  • Najważniejsze założenie - Randle nie musi grać na centrze. Ma dwóch 7'footerów ( Nurkić, Zubac ) za plecami więc może w pełni rozwijać się na PF.
  • Fire power z ławki nadal zapewniony: Powell, Payne, nieprzewidywalny Reid, trójki McDremotta

---------------------------------------------------------

Taktyka:

Już tyle o niej opisywałem po T1 i po T2 więc zapraszam do archiwum jak kogoś to interesuje. W dużym skrócie. Leci dużo trójek i opieramy się na szybkim ruchu piłki. Drives po Shai przejmuje Rose.

---------------------------------------------------------

Minuty s5:

PG: Brogdon ( 22-26 ), Rose ( 14-18 ), Payne (14-18 ), Hill ( okazjonalnie ), Holiday ( okazjonalnie )

SG: Rose ( 10-12 ), Powell ( 24-26 ) Brown ( 14-18 ), Okoro ( okazjonalnie )

SF: Anunoby ( 24-28 ), Powell ( 10-12 ), McDremott ( 6-8 )

PF: Randle ( 36-38 ), Anunoby ( 6-8 ), McDremott ( 4 )

C : Nurkić ( 24-26 ), Zubac ( 16 -18 ), Reid ( 6-8 )

 

Jeśli ktoś kupuję wersję z Shaiem, że to jednak shutdown obetnijcie mintuy Paynowi, Brownowi i tym okazjownalnym.

---------------------------------------------------------

Terminarz:

Jebano mnie równiutko, że T1 i T2 to ja wcale takich prostych nie miałem. No to czekam na opinie o T3:

mv7iCn8.jpg

 

Liczba drużyn grających o nic/tankujacych: 10

Liczba 2b2: 5 z czego aż trzy u siebie.

Liczba teams z true SS: 5 ( Curry, Embiid, Wetbrook itd. )

Drużyny na podobnym poziomie: 9

Więc jeśli to nie jest łatwy terminarz to niech mi ktoś wytłumaczy ideę co to znaczy "łatwy terminarz"? Nie mam na rozkładzie Wolves, nie mam Denver, nie ma Lakers, Houston, Dallas, Knicks, Heat, Magic...

 

---------------------------------------------------------

Po raz kolejny sobie nie przyznam ale jak widzę, że teamy mające kozaków T3 typu Westbrook czy Curry dających sobie +17W to i we mnie rozbudza się nadzieja. Jeśli do tego dodam tł zdrowa drużyny i BANALNY terminarz może tym razem nie będzie niewytłumaczalnych 13-11...

Drugi powód dla którego nie daję sobie proponowanego bilansu to pewne badanie socjologiczne które zachciało mi się przeprowadzić. Zbieram wyniki, więc coś ciekawego może z tego być.

 

-----------------

P.S: bo mam jakiś problem z dodawaniem spoilerów - gdyby jednak kogoś interesowała moja argumentacja na temat SGA znajdzie ją tutaj:  

 

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phoenix Suns

 

Dziwny to był sezon z naszej perspektywy. Po poprzednich udanych rozgrywkach liczyłem na miejsce w 6 i grę w Playoffs. Niestety kontuzje dawały o sobie znać mniej lub bardziej. Mimo wszystko nie tankowaliśmy desperacko, a możliwości zamiany graczy rotacyjnych za martwe kontrakty i złapanie więcej porażek odrzucałem. Gdy pojawiła się dobra w moim mniemaniu oferta za Horforda to ją zaakceptowałem i wysłałem Ala do zespołu, gdzie Playoffs powinny być pewniejsze.

 

No ale my dzięki Play-In też możemy się do nich dostać, choć to będzie trudna i długa droga. Na razie jednak należy podsumować trzeci trymestr, na pewno najzdrowszy jeśli chodzi o mój zespół, na pewno najlepszy jeśli chodzi o poziom gry większości graczy. Powinno przełożyć się to też na całkiem sympatyczny bilans.

 

Znów nie mam jakoś bardzo dużo czasu + dla zachowania konsekwencji będzie to wyglądało jak w poprzedniej części sezonu. Rotacja jest dla trenera, przedstawiam statystyki i opuszczone mecze graczy + postaram się zaznaczyc kto powinien grac wiecej/mniej.

 

Guardzi

 

Shabazz Napier – tu w zasadzie niestety dosłownie mogę skopiować opis z poprzedniego trymestru: niestety nie ma go w lidze, szkoda bo poprzedni sezon miał naprawdę udany. W takim razie po prostu 24 opuszczone mecze, 0 pkt, 0 ast, 0 reb.

 

Spencer Dinwiddie - 0 rozegranych meczów, kontuzja.

 

Ty Jerome [11.7 PKT – 3.8 AST – 2.5 REB – 42% za 3 przy 5.1 3PA, 18 rozegranych meczów – wydaje mi się, że zdrowotnie opuścił tylko jeden, ale za BB-Ref] – kolejny trymestr postępów Jerome’a, który w tym sezonie gra to czego oczekiwałem wybierając go w drafcie. Nie sądziłem, że będę na niego czekał, bo miał być NBA ready, ale lepiej późno niż w ogóle. Inteligentny gracz, z dobrą trójką i techniką użytkową. Nie jest raczej materiałem na startowego rozgrywającego, choć może grać nawet w S5 obok graczy, którzy potrafią kreować kolegów lub sobie rzuty.

 

Theo Maledon [11.6 PKT – 3.7 AST – 2.9 REB – 26% za 3 przy 5.2 3PA, 23 rozegrane mecze] – w zasadzie statystyczna (oprócz trójki) kopia Jerome’a, również z Oklahomy. Ten rookie wydaje się mieć większy potencjał i sufit, obaj mimo podobnych cyferek z raczej inną charakterystyką, ale jako gracze występujący na przemian na parkiecie mogą być dość ciekawym uzupełnieniem rotacji guardów. Przy Spencerze wyglądałoby to znakomicie, tak wygląda poniżej przeciętnej ligowej, ale na to już nic nie poradzimy.

 

Bogdan Bogdanović [21.8 PKT – 4.2 AST – 4.0 REB – 48% za 3 przy 9.5 3PA (!), 21 rozegranych meczów] – no i wreszcie Boogie wrócił i gra tak jak ma zapisane w kontrakcie ;) Nasz gwiazdor jeśli chodzi o tę część rotacji, nasz najlepszy kreator, a jak na kimś te 4.2 AST nie robi wrażenia to cóż, Bogdana warto pooglądać, a w Hawks przy Trae też nie jest jednak głównym wyborem w tej kwestii. Serb kreować jednak potrafi i pokazuje to przez całą karierę, myślę że w tej formie i w tych okolicznościach braku Spencera i pewnych braków kreacyjnych u nas brałby się więcej za rozgrywanie, mógłby jednocześnie trochę mniej punktów rzucać.

 

Matisse Thybulle [4.2 PKT – 1.0 AST – 2.0 REB – 27% za 3 przy 2.2 3PA, 20 rozegranych meczów – raczej Philly odpuszczała ważnych graczy pod koniec] – zawodnik, którego boxcore nie wygląda imponująco, ale on sam na parkiecie wygląda już znakomicie. Matisse to gwiazda, ale tej bronionej strony parkietu. Notuje 1.8 przechwytu na mecz, dokłada do tego 1.3 bloku na spotkanie, a w tematach Power Ranking przywoływałem też wielokrotnie inne statystki o jego defensywie, lecz te dotyczą całego sezonu, a nie tylko tego trymestru. Matisse broni rewelacyjnie, broni multipozycyjnie i pewnie wyląduje w All-Team D tego sezonu i to mimo zaledwie 20 minut na mecz. Myślę, że u mnie po powrocie JJJ mógłby grać nawet więcej, bo w Philly trochę trudno łączyć na parkiecie Thybulle’a i Simmonsa z powodu spacingu. Ważna jest też jego uniwersalność, bo grał minuty jako PG, SG, SF, a pod koniec nawet jako PF, ale tam tylko 2% ogólnego czasu.

 

Desmond Bane [8.5 PKT – 2.3 AST – 3.0 REB – 39% za 3 przy 4.2 3PA, 24 rozegrane mecze] – jak już o spacingu mowa to kolejny gracz, który świetnie go zapewnia i kolejny gracz, którego udało się wyłowić w drafcie i powinien być przed dłuższy czas solidnym uzupełnieniem rotacji. Bane to bardzo inteligentny zawodnik ze świetnie ułożoną ręką, potrafi nieźle bronić zespołowo, a do tego może mistrzem kreacji nie jest, ale właśnie jako taki team player też nieźle podaje. Nie jest to zawodnik wyskakujący z ekranu, ale warto mieć takiego w drużynie, nie zawodzi.

 

Forward & Bigs

 

Tobias Harris [17.3 PKT – 3.4 AST – 5.4 REB – 36% za 3 przy 2.7 3PA, 19 rozegranych meczów] – kolejny dobry trymestr Tobiasa, który ma za sobą znakomity sezon w 76ers. W tym grał trochę mniej minut na mecz, ale tu Doc chyba lekko ucinał minuty starterom, żeby mogli złapać świeżość na Playoffs. Obok Bogdana nasz najlepszy scorer, a mysle ze w mojej wizji druzyny to Tobias byłby tym scorerem głównym i dostarczał najwięcej punktów, bo Boogie więcej spędzałby w roli kreatora.

 

Harrison Barnes [18.2 PKT – 3.0 AST – 6.4 REB – 46% za 3 przy 5.5 3PA, 13 rozegranych meczów] – z tym ostatnim jest największy problem, bo w sumie cieżko mi określić czy Barnes był zdrowy, czy shut down. Widziałem informacje na RotoWorld, że raczej to drugie, Kings w pewnym momencie nie mieli interesu w wygraniu meczów, usadzili też choćby Foxa jednocześnie z Barnesem. No a ten Barnes zwiększał ryzyko wygrywania meczów, bo grał bardzo dobrze w koszykówkę po prostu, zresztą ta linijka mówi sama za siebie. O to czy grał cały trymest bić mi się nie chce, ale no to raczej oczywisty do oceny przykład shutdownu.

 

JaMychal Green [7.5 PKT – 1.0 AST - 4.0 REB – 38% za 3 przy 3.2 3PA, 22 rozegrane mecze] – cieszy mnie, ze mam kogoś z Nuggets, a Green to przydatny zawodnik, bo rozciąga grę jako wysoki, jest przyzwoitym defensorem. Taki roles do rotacji na te 20 minut akurat. Sezon w Denver zaczął bardziej spektakularnie, potem miał trochę gorszy okres i kontuzje, ale generalnie jest zawodnikiem, którego nie wstyd mieć w rotacji.

 

Jaren Jackson JR [14.4 PKT – 1.1 AST – 5.6 REB – 28% za 3 przy 5.5 3PA, 11 rozegranych meczów] – na razie opuszczał B2B w sezonie regularnym, ale najważniejsze jest to, że wreszcie jest zdrowy. To najważniejszy gracz naszej drużyny jeśli chodzi o budowę na przyszłość. Nie zapomniał jak się broni, jest trochę rdzy rzutowo, ale 4 ostatnie mecze zagrał już w S5, notuje też 1.1 STL na mecz i 1.6 BLK. Liczę na przełomowy kolejny sezon w jego wykonaniu, oby było zdrowie.

 

Harry Giles [2.9 PKT – 0.6 AST – 1.4 REB – 38% za 3 przy 1.0 3PA, 13 rozegranych meczów] – nie wiem czemu wybrał Blazers latem, ale to nie był dla niego najlepszy wybór, szkoda bo jestem zwolennikiem jego talentu, ale może pomyliłem się w ocenie.

 

Bol Bol [1.5 PKT – 0.1 AST – 0.7 REB – 0% za 3, 12 rozegranych meczów] – bardziej ciekawostka niż koszykarz na razie.

 

Sekou Doumbouya [8.8 PKT – 1.5 AST – 3.8 REB – 20% za 3 przy 2.8 3PA, 16 rozegranych meczów] – projekt przy którego rozwoju trzeba mieć cierpliwość, u mne konsekwentnie powinien dostawać jakieś minuty, ale raczej mniejsze niż w ostatnim trymestrze Pistons, gdzie Detroit tankowało i odpuszczało minuty Grantów etc. Z tych zawodników nie nazywających się Harris – Barnes – Jackson i Green to Sekou dostaje minut najwięcej u mnie.

 

Jalen Smith [2.9 PKT – 0.2 AST – 1.9 REB – 28% za 3 przy 0.6 3PA, 11 rozegranych meczów] – melodia przyszłości, ale gdy zagrał na koniec RS dłużej to z double-double!

 

Vincent Poirier - nie ma go w lidze.

 

Terminarz:

 

Tankerów łoimy, z klasą średnia walczymy, z kontenderami jak są zdrowi przegrywamy.

 

Rotacja:

 

Jak pisałem dla trenera, a ten ma wreszcie sensowny wybór. Pewnie można ciekawie kombinować grając minuty np. Bogdan – Bane – Thybulle – Harris – Jackson, a Barnes z młodymi guardami z Oklahomy prowadzą ławkę, mają też wtedy Greena pod koszem. No generalnie jest parę fajnych lineupów do sprawdzenia wreszcie!

 

Bilans:

 

To zostawiam wam, ale powinien być to najlepszy trymestr mojej drużyny w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CLEVELAND CAVALIERS

3 TRYMESTR

 

Skład

 

PG Tyrese Haliburton / Talen Horton-Tucker / Chasson Randle

SG Terry Rozier / RJ Barrett

SF DeMar DeRozan / Buddy Hield / Kenrich Williams

PF Dorian Finney-Smith / Isaiah Roby / Freddie Gillespie / Luka Samanić

C Al Horford / Jakob Poeltl / Willy Hernangomez

 

Rotacja

 

PG Tyrese Haliburton 30 / Terry Rozier 18 / Talen Horton - Tucker / Chasson Randle

SG Terry Rozier 14 / RJ Barrett 26 / Buddy Hield 8

SF DeMar DeRozan 24 / Buddy Hield 12 / Kenrich Williams 8 / RJ Barrett 4

PF Dorian Finney - Smith 30 / DeMar DeRozan 10 / Kenrich Williams 8 / Isaiah Roby / Luka Samanić

C Al Horford 28 / Jakob Poeltl 20 / Isaiah Roby / Willy Hernangomez

 

Absencje z powodu kontuzji (pogrubieni ludzie z regularnej rotacji)

 

Tyrese Haliburton - 8 meczów

Isaiah Roby - 5 meczów (nie wiem czy był kontuzjowany bo w OKC była loteria, ale u mnie i tak jest poza rotacją więc to obojętne)

Luka Samanić - 3 mecze

Talen Horton-Tucker - 2 mecz

Terry Rozier - 1 mecz

Buddy Hield - 1 mecz

Dorian Finney-Smith - 1 mecz

 

Absencje pozostałe, których u mnie nie ma lub mogę na nie wpływać (poza rotacją/tank/rest):

Al Horford - 24 mecze

Luka Samanić - 7 meczów

Kenrich Williams - 6 meczów

Freddie Gillespie - 4 mecze

DeMar DeRozan - 4 mecze

Willy Hernangomez - 3 mecze

Jakob Poeltl - 3 mecze

Chasson Randle - 2 mecze

Talen Horton-Tucker - 1 mecz

 

Gracze

 

Tyrese Haliburton - 16 meczów, 29,9 mpg, 12,2 ppg, 2,2 rpg, 6,3 apg, 1,4 spg, 36,5 3p%, 52,9 TS% - niestety wypadł na końcówkę sezonu - Kings nie ryzykowali przywracania go do gry, bo o nic nie walczyli. Nie wiem czy policzycie mi go na playoffy, ale tak czy inaczej tutaj w 8 meczach nie gra. Póki grał, był świetny - 6,3 asysty na mecz w tym trymestrze, dodatkowo nadal bardzo pewna trójka i bardzo dobra obrona. Przyszłość drużyny.

 

Terry Rozier - 23 mecze, 36,8 mpg, 20,5 ppg, 5 rpg, 5,9 apg, 1,3 spg, 35 3p%, 52,4 TS% - 20/5/6 - to był piękny sezon Roziera - Charlotte niestety pod koniec się już posypało zdrowotnie, ale Rozier przeciągnął ich, jako jedyny kluczowy gracz, którego nie łapały kontuzje, do bilansu którego nikt im przed sezonem nie wróżył. Punktuje, asystuje, zbiera, broni, gra bardzo dobrze w końcówkach.

 

RJ Barrett - 24 mecze, 36,2 mpg, 17,7 ppg, 5,1 rpg, 2,8 apg, 0,8 spg, 47,1 3p%, 56,4 TS% - Kolejny trymestr z rzędu jego minuty rosną kosztem Hielda - teraz gra już 30 mpg i gra świetnie. W tym trymestrze rzucał na prawie 50% za 3, trafiając prawie 3 trójki na mecz! A chłopak ma nadal 20 lat!

 

Talen Horton-Tucker - 21 meczów, 23 mpg, 11,4 ppg, 2,6 rpg, 3,9 apg, 1,4 spg, 35,4 3p%, 56,7 TS% - wreszcie będzie miał okazję złapać większe minuty podczas absencji Haliburtona. W Lakersach pod nieobecność gwiazd, dostał więcej szans i więcej posiadań i szansę wykorzystał - bardzo poprawił skuteczność, coraz mniej gubi się w obronie. Liczę, że od przyszłego sezonu będzie ważniejszym elementem jakiejś drużyny.

 

Chasson Randle - 22 meczów, 19,4 mpg, 6,9 ppg, 1,9 rpg, 1,3 apg, 30,6 3p%, 76,7 TS% - jest z drużyną, robi atmosferę.

 

Buddy Hield - 23 mecze, 33,1 mpg, 16,4 ppg, 5,1 rpg, 4,6 apg, 40,7 3p%, 59,2 TS% - trafia te swoje 4 trójki na mecz na ponad 40% skuteczności, ale jego decyzje nadal pozostawiają momentami wiele do życzenia. Trochę lepiej zaczął widzieć partnerów (4,6 apg), ale u mnie nadal traci minuty na rzecz Barretta i gra już tylko 20 mpg. Oczywiście jeśli ma dobry dzień to dostanie tych minut więcej, bo nadal jest topowym zagrożeniem zza łuku, ale raczej nie szalejemy z oddawaniem mu zbyt wielu piłek. Niech robi spacing dla innych.

 

DeMar DeRozan - 20 meczów, 33,1 mpg, 22,7 ppg, 4 rpg, 6,7 apg, 0,9 spg, 8,3 3p%, 58,5 TS% - trafił w trymestrze jedną trójkę :D Ale wiadomo, nadal grał genialny sezon, może to magia contract year a może po prostu coś mu przeskoczyło w głowie, ale 7 asyst na mecz przez cały sezon wygląda nieźle. Nie ma co tu wiele pisać - na szczęście u mnie ma wokół siebie samych strzelców, więc będzie miał dużo miejsca na swoje granie.

 

Kenrich Williams - 18 meczów, 25,8 mpg, 9,8 ppg, 4,3 rpg, 3,3 apg, 1,2 spg, 42,9 3p%, 53,8 TS% - pod koniec trymestru, kiedy Pels stracili już szansę na playoffy, zaczęli go trochę sadzać, ale u mnie gra i ma się dobrze. Hustle guy, z trójką na 43%, idzie na deskę, dużo widzi. Bardzo miło mieć taki steal na takim kontrakcie.

 

Dorian Finney-Smith - 23 mecze, 32,5 mpg, 12 ppg, 5,7 rpg, 2 apg, 0,9 spg, 43,5 3p%, 66,1 TS% - poprawił się we wszystkich statach względem 2 trymestru. Nadal bardzo duże minuty w dobrze grających Mavs, ich ostoja defensywy, dodatkowo z bardzo dobrą trójką i zbiórką. Kolejny steal.

 

Isaiah Roby - 19 meczów, 23,2 mpg, 8,2 ppg, 5,4 rpg, 1,7 apg, 0,8 spg, 25 3p%, 51,2 TS% - u mnie poza rotacją, nadal nie jestem jego fanem.

 

Luka Samanić - 13 meczów, 8,9 mpg, 3,6 ppg, 1,6 rpg, 0,4 apg, 36,4 3p%, 50 TS% - coś tam umie ten chłopak, nie jest taki zły ale u mnie poza rotacją.

 

Al Horford - 0 meczów, 0 mpg, 0 ppg, 0 rpg, 0 apg, 0 3p%, 0 TS% - za dobry na tank, więc sobie odpoczywa. U mnie oczywiście by grał, ale na pewno dałbym mu ze 3 mecze odpocząć, więc można mu liczyć powiedzmy 3 absencje. W jakiej by był formie? Kto to może wiedzieć... Ale raczej nie widzę podstaw, żeby uważać że w gorszej niż we wcześniejszej części sezonu.

 

Jakob Poeltl - 21 meczów, 29,4 mpg, 9,8 ppg, 7,7 rpg, 2,4 apg, 0,9 spg, 2,1 bpg, 62,5 TS% - Spurs dali jemu i DeRozanowi kilka meczów odpoczynku, ja jemu nie daję - gość ma końskie zdrowie, jest niezniszczalny, więc da radę. Nadal bardzo solidny gracz, znakomity obrońca i screener. Dobrze wykańcza cukierki, jakie dostaje od kolegów pod koszem. Robi swoje, nie mniej, nie więcej.

 

Willy Hernangomez - 21 meczów, 20,4 mpg, 9,5 ppg, 8,1 rpg, 1 apg, 0,5 bpg, 64,3 TS% - W 20 mpg robi średnio prawie double-double - całkiem spoko staty. U mnie gdzieś na pograniczu rotacji - kiedy Horford odpoczywa, Hernangomez dostaje te 20 minut.

 

Freddie Gillespie - 20 meczów, 19,6 mpg, 5,6 ppg, 4,9 rpg, 0,5 apg, 1 bpg, 56,3 TS% - nie widziałem chłopa na oczy. W jakimś blowout’cie może zagra.

 

Analiza zespołu

 

MOCNE STRONY:

1. Forma - tu nadal bez zmian - niemal wszyscy gracze mojego zespołu byli w tym trymestrze w co najmniej dobrej formie.

2. Zgranie - przed trymestrem dołączył tylko młody Gillespie, ale rotacja pozostała całkowicie bez zmian!

3. Szeroka rotacja - nie ma u mnie wynalazków z Chin czy G-League, a wszyscy gracze są regularnymi elementami rotacji swoich zespołów w RL.

4. Bardzo mocna ławka - to poniekąd to samo co szeroka rotacja, jednak warto wspomnieć, iż w rezerwowym lineupie grają tacy gracze jak Barrett, Hield czy Poeltl.

5. Spacing - z graczy regularnej rotacji, tylko DDR i Poeltl nie grożą rzutem za 3 - pozostali gracze to w większości 40% strzelcy.

6. Wielu ballhandlerów - to jest często wadą drużyn w beGM - nie posiadanie wystarczającej liczby ballhandlerów - u mnie takiego problemu na pewno nie będzie.

7. Obrona - Poeltl, Horford, DFS, Kenrich, Haliburton, Rozier - świetni lub chociaż ponadprzeciętni obrońcy a i Barrett czy THT robią postępy.

 

 

SŁABE STRONY:

1. Kontuzja Haliburtona - no szkoda, że wypadł na tą końcówkę sezonu. Nie wiem czy gdyby Kings nie walczyli o coś to czy by nie grał do końca, ale nie mam jak tego dowieść, więc szkoda, że na te 8 meczów wypadł. Szczęśliwie rotacja jest tak szeroka, że nie stanowi to aż takiego problemu. Jego minuty dzielą się między Roziera, THT, Barretta i może trochę Hielda a nawet mogącego z powodzeniem kryć czasami wolniejszych PG - Williamsa. Poza Haliburtonem, na szczęście zdrowie podstawowym graczom bardzo dopisywało.

2. Horford - no nie wiadomo jak go liczyć - mam nadzieję że policzycie go jako pełnoprawnego gracza i ta spora oferta, którą za niego złożyłem, nie pójdzie na marne.

 

Terminarz

 

terminarz.png 

 

8 meczów z tankerami, dwa z Wizards bez Hardena i raz także bez Duranta, ale ani jednego meczu z Wolves, Nuggets, Lakers, Knicks, Bucks czy Rockets. Czyli przez cały trymestr mam mecze z drużynami słabszymi lub na moim poziomie. Dla osób patrzących na terminarz - wreszcie po dwóch trymestrach dość ciężkiego, nastąpił łatwiejszy.

 

PROPONOWANY BILANS:  15-9/16-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOS ANGELES CLIPPERS

 

Darius Garland – 32.9mpg/20.3pts/2.5reb/6.9ast/1.5stl, 59%TS, 40%3P (2.5 3PM)

Jeff Teague – 16.1mpg/6.8pts/1.5reb/2.9ast/0.4stl, 59.2%TS, 38.5%3P

Jordan McLaughlin – 17.0mpg/5.1pts/2.0reb/3.8ast/0.9stl, 61.5%TS, 39%3P (0.7 3PM)

Kevin Porter jr – 33.5mpg/17.3pts/4.4reb/6.5ast/0.5stl, 54.4%TS, 37.9%3P (2.4 3PM)

Mason Jones (two-way) – 4.5mpg/2.7pts/0.7reb/0.5ast/0.2stl 66.7%TS, 50%3P

Nickeil Alexander-Walker – 28.5mpg/15.5pts/3.2reb/3.5ast/1.5stl, 50%TS, 33.3% 3P (1.8 3PM)

Romeo Langford – 15.7mpg/3.1pts/1.9reb/0.7ast/0.3stl, 43.6%TS, 27.8%3P

Terrence Ross – 27.6mpg/13.5pts/3.4reb/2.6ast/0.6stl, 54%TS, 20%3P (0.8 3PM)

Justise Winslow – 17.0mpg/6.4pts/4.1reb/2.2ast/0.5blk/0.3stl, 43.8%TS, 38.5%3P

Isaac Bonga – 7.6mpg/1.6pts/0.7reb/0.4ast/0.2blk/0.3stl, 42.1%TS, 20%3P

Jake Layman – 8.5mpg/3.6pts/0.6reb/0.2ast/0.3blk/0.4stl, 57.4%TS, 30.8%3PM

P.J. Washington – 32.4mpg/15.5pts/6.5reb/2.1ast/1.2blk/1.3stl 56.4%TS, 39.9%3P (2.7 3PM)

Dean Wade (two-way) – 26.5mpg/8.0pts/4.7reb/1.5ast/0.4blk/1.0stl, 56.9%TS, 36.5%3P (1.7 3PM)

Goga Bitadze – 17.4mpg/6.0pts/4.4reb/1.6ast/2.0blk/0.3stl, 45.7%TS, 26.1%3P (0.8 3PM)

Gorgui Dieng – 11.9mpg/5.6pts/3.0reb/1.4ast/0.1blk/0.6stl, 65.8%TS, 30%3P

Dewayne Dedmon – 13.1mpg/7.1pts/5.4reb/0.8ast/0.4blk/0.6stl, 73.5%TS, 20%3P

Andre Roberson – „atmosferić”, nie zagrał w trzecim trymestrze.

 

Absencje:

24 - Roberson

18 – NAW (g50-g67)

16 – Ross (g57-g72)

14 – Jones (g49, g51, g55, g62-g72 + 4xDNP)

9 – Garland (g64-g70, g72), KPj (g59-g61, g67-g72)

7 – Winslow (g49-g55 + 7xDNP), Goga (g58-g64 + 1xDNP)

5 – Langford (g49-g50, g66, g68-69 + 2xDNP), Dieng (g50-g54 + 5xDNP)

4 – PJW (g53-g55, g65), Dedmon (g49-g52 + 4xDNP)

1 – Wade (g56), McLaughlin (g66), Teague (g63 + 3xDNP)

0 – Layman (13xDNP), Bonga (14xDNP)

 

Podstawowa rotacja:

PG: Garland 32/ McLaughlin 16/Jones

SG: Teague 18/ KPj 30 /NAW

SF: Winslow 20/ Ross/ Langford 20 / Bonga 8

PF: PJW 30/ Wade 18 / Layman

😄 Goga 22/ Dedmon 16/ Dieng 10/PJW

 

Uwagi:

Nie uwzględniam minut w rozpisanej rotacji dla NAW’a i Rossa, bo grali za mało meczów, ale Ross gra tylko na początku trymestru, kiedy nie ma Winslowa, więc przejmuje jego minuty i Bongi, ale gra jako 6th man, Langford wtedy w s5. NAW wraca, kiedy wypadają Garland i KPj, więc przejmuje minuty KPj. Minuty Garlanda zostaną rozdzielone między Teague’a, Winslowa i McLaughlina. Więcej pogra też wtedy Bonga. W meczach, w których pauzuje ktoś z moich centrów to PJW dostaje dużo minut na centrze i gram smallball PJW-Wade.

 

Pozytywy:

·         Bardzo dobry trymestr Garlanda. Chyba nawet można powiedzieć, że był najlepszym graczem rl Cavs w tym trymestrze. Robi dobre liczby, a gdyby nie to, że w jednym meczu zszedł po 10 minutach to miałby jeszcze lepsze, bo coś w stylu 21.5pts-7.3ast-1.5stl. Ale to nie tylko suche liczby, tylko naprawdę chłopak robi duże postępy. Powoli staje się liderem mojego młodego zespołu. Cieszy mnie jego rozwój.

·         Kevin Porter jr. Może jest jeszcze nieregularny, gra w słabiutkim teamie, ale pokazuje przebłyski ogromnego talentu, a ten mecz z rl Bucks (u nas begm Pels), gdzie zrobił 50-5-11 to po prostu coś niesamowitego. Jak będą w stanie zapanować nad głową tego chłopaka to czuję, że będzie świetnym graczem.

·         PJ Washington. Mimo lekkich problemów zdrowotnych na początku trymestru i zadyszki pod koniec (generalnie rl Hornets trochę rozbiły kontuzje, krótka legit rotacja) to trzeba przyznać, że zagrał dobry trymestr, a przez okres jakiś 10 meczów to nawet świetny. Wszechstronny gracz, który bardzo fajnie funkcjonuje jako smallball center i jest już teraz mocnym zagrożeniem zza łuku. Cenię tego chłopaka. Btw, w międzyczasie urodził mu się syn.

·         Dewayne Dedmon. Pojawił się znikąd w rl Heat i od razu rozwiązał problem z backup centrem. Bardzo fajny trymestr za nim. Btw, zamierzam wykorzystać w tym trymestrze pomysł jaki miał Brooks w rl Wizards, czyli grę 3os rotacją na centrze i wydaje mi się, że wykorzystanie tercetu Goga-Dedmon-Dieng (wspierany w razie potrzeby przez PJW) może dać niezłe efekty.

·         Dean Wade. Cieszę się, że znalazłem naprawdę solidnego gracza, który ma szansę zostać na dłużej w NBA. Moje odkrycie na kontrakcie two-way.

·         Spora ilość weteranów, mentorów dla mojej młodzieży (Teague, Ross, Winslow, Dedmon, Dieng, Roberson).

 

Negatywy:

·         Absencje moich młodych obwodowych. Garland i KPj tracą po 9 meczów, a NAW aż 18. Do tego jeszcze wiele absencji Rossa, a po 7 meczów pauzy mają Winslow i Goga (średnio 7 absencji przypadających na jednego gracza z 17os składu).

·         Dosyć trudny terminarz

 

Terminarz:

Magic, Nuggets, Lakers, Blazers, Suns, Rockets, Pistons @Pacers, @Pistons, @Sixers, Timberwolves, @Blazers, Grizzlies, @Rockets, @Pelicans, @Suns, Nuggets, Raptors, Lakers, Knicks, @Raptors, @Hornets, @Rockets, @Thunder

13 meczów w domu, 11 wyjazdów, bodajże 3x b2b. Luźno analizując, wydaje się, że mam szansę na zwycięstwo w dwóch meczach z Blazers, w meczu domowych przeciwko Suns czy Pistons (ostatni mecz na tripie po zachodzie), mogę wygrać z Grizzlies u siebie, Pelicans na wyjeździe (kosmiczny mecz KPj i w rl wygrana Rockets nad Bucks) Knicks jeszcze mają u mnie mecz pod sam koniec tripu po zachodzie, przed prestiżowym meczem z Lakers (ale nie ma niestety u mnie Garlanda i KPj wtedy). Oczywiście nie wykluczam jakiejś niespodzianki, szczególnie w pierwszej części trymestru, gdzie Garland potrafił rozegrać jakiś genialny mecz. Na tripie po wschodzie na sam koniec sezonu, z pewnością zanotuję cztery porażki.

 

Proponowany bilans:

Myślę, że 6 meczów spokojnie mogę wygrać. Gdyby nie tyle absencji to byłoby lepiej. Nie będę pewnie najgorszą drużyną trymestru (pewnie nawet nie bottom 3, choć te bilanse u tankerów raczej będą podobne), lecz swój pierwszy sezon skończę jako drugi najgorszy zespół. Ale w przyszłym roku zrobimy postęp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boston Celtics

Rotacja

Ciężko ustrukturyzować jakkolwiek rotacje, ponieważ absencji było… sporo i w większości trymestru grałbym po prostu tym co mam sięgając po graczy, którzy w RL dostawali marginalne minuty bądź nie grali wcale.

 

S5: Fox | Cam Johnson | Saddiq Bey | Favors | Adams

Ławka: Merrill | Diallo | Thomas | Achiuwa | Kabengele

 

Natomiast końcówka sezonu pewnie będzie wyglądać mniej więcej tak:

Merrill | Diallo | Bey | Achiuwa | Favors

Winston | Thomas | Kabengele

 

+ Nie wiem na ile są gotowi do gry Aminu i Hood. Jeżeli są na 100% to pewnie minuty dostaną, jeżeli nie, to nie będę forsował ich występów. To samo się tyczy w sumie Beva, nie jestem pewny na ile Clippers chcieli go trochę rozruszać przed PO, natomiast u mnie nie ma potrzeby żeby wracał specjalnie na końcówkę sezonu.

 

Absencje (znaczących graczy):

Fox (13) Beverley (16) Adams (10) Diallo(7) Johnson (6) Favors (2)

 

Guards

De'Aaron Fox image.png.aa31804ca2116bb17d99b73255a4c6fe.png

Patrick Beverley  image.png.b9578e758748a9bd1713d9d72af2b803.png

Hamidou Diallo image.png.e44129f3f10cdf1c223efb5764beec07.png

 

Wings 

Brodric Thomas image.png.612ef52295495e786987c54899ff51e5.png

Saddiq Bey image.png.d27ffb3d04bad19daf1ca9a255b533e2.png

Cam Johnson image.png.9ff2589de1cf85d88c1e9ab1aa3bd50a.png

 

Bigs

Precious Achiuwa image.png.aa7b8d05475f7b5c8d0d0a742cce6c76.png

Mfiondu Kabengele image.png.5afa99c810f4a3661347ef6839c4a000.png

Derrick Favors image.png.68ca0b9627277e36e6b0d3ef8431aa3e.png

Steven Adams image.png.8649bd5424e104724d722262e547cd81.png

 

Terminarz:

6 meczów z tankerami i 10 wyjazdów. Poza Bulls x2, Blazers x2, Nets i Spurs są to spotkania z mocnymi drużynami grającymi o wynik w zasadzie do końca sezonu.

image.png.7c64d9b5c8158883522909568cf35b32.png

image.png.dfac26fe9bb2a6ce5051d505a5fe3ee7.png

 

Bilans

Biorąc pod uwagę, że Fox opuścił pół trymestru, Bev praktycznie cały, Adams też pół, Cam Johnson grał słabo i też wypadł na końcówkę sezonu to nie wygląda to obiecująco. Przewiduję coś w stylu 4/20 lub 5/19.

Edytowane przez Principe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlando Magic – III trymestr sezonu 2020/21

 

Statystyki graczy:

Karl-Anthony Towns 22g/33,5mpg/25,9pts/10,4reb/4,7ast/37,3%3P(2,5x3PM); warto nadmienić, że w tym trymestrze w Socie był 11-11 z Wilkami grając z Edwardsem, Russellem i całą tą młodzieżą. Mój zdecydowany lider na przestrzeni całego tego trymestru.

Donovan Mitchell 8g/32,2mpg/30,5pts/4,3reb/3,8ast/33,8%3P(3,1x3PM); do czasu kontuzji grał swój chyba najlepszy dotychczas sezon – czuję, że u nas drugi raz również zostanie bardzo „doceniony” – raz jak podpisywał maxa i drugi raz w 3T – bo grał mało; :) 

Kyle Lowry 7g/36,2mpg/18,1pts/5reb/7,7ast/40,3%3P(3,6x3PM); rl Raptors odpuścili sobie walkę o play in i posadzili część swoich graczy. Trafiło to również na mojego Lowrego, który po tym powrocie w g59 mógłby już spokojnie grać do końca sezonu, ale pozostałe nieobecności miał już wpisywane jako Rest. Zatem te mecze by u mnie grał szczególnie pod nieobecność Mitchella. Wszyscy wiemy jaka była jego sytuacja podczas trade deadline w rl zatem to z pewnością bardzo wartościowy weteran i współlider dla każdego contendera. Jako że grał tez w g54 można by się pokusić o to, że w meczach które opuścił g55-g58 również mógłby grać gdyby była taka potrzeba, ale przy formie Mitchella z pewnością w g55 i g56 bym dał mu również wolne, ale w g57 i g58 już bym go potrzebował bo grałem już bez Mitchella – ale te 2 mecze jednak jak uznacie. Po powrocie skracam mu również śr. min do 30 (a nie 36 jak w rl), gdyż nie chce ryzykować jego urazu w tym ciężkim sezonie. Zatem Lowry u mnie grał w 15 (lub 17) meczach w 3T a nie tak jak w rl w 7.

To jego ostatni mecz w tym sezonie w rl:

 

Aaron Gordon 22g/25,6mpg/10pts/4,8reb/2,2ast; Przypominam tylko, że Gordon w tej roli jakiej gra w rl Denver u mnie gra 3 sezon przy KATie. Dopiero teraz widzę te ścięcia, które gra z Jokiciem, a u mnie z KATem by to grali pewnie już na pamięć. Te 2 nieobecności to był rest, czyli u mnie grałby pewnie we wszystkich 24 meczach, chyba że moja sytuacja z 2 seedem byłaby na tyle pewna, że mógłbym mu w ostatnim meczu dać rest.

Chris Boucher 12g/28,5mpg/14,9pts/8,5reb/1,5blk/1stl/31%3P(1,5x3PM); Skrzydłowi – Boucher, Oubre I Okeke (dwaj gracze na O trzy mecze po Boucherze) posypali mi się w połowie trymestru praktycznie równocześnie. Mam nadzieję, że zostanie to przez gracza dostrzeżone podczas FA, że Orlando dotrzymało słowa i grało nim w s5 pomimo iluś głosów przeciw podczas tradeu z Wolves do Magic. Boucher po tym jak nie grał od g60, wrócił w g69, ale w ostatnich 3 meczach sezonu tankujące Toronto nie wpuściło go już na boisko, mimo że mógł grać – u mnie grał w tych meczach by pomóc mi w walce o 2 seed i odzyskać rytm meczowy już na playoffs. Czyli u mnie Boucher opuścił 9 meczy.

Kendrick Nunn 18g/31,3mpg/16,9pts/3,3reb/2,7ast/39,8%3P (2,5x3); Grał prawie cały trymestr w s5 i to na sporych minutach – bo najpierw zastępował Lowrego, a później Mitchella. Jak ktoś oglądał trochę Heat, to wie jak świetny był Nunn. U mnie opuścił tylko 1 mecz (g62), na początku trymestru wypadł z rotacji, bo w rl Heat grał Oladipo – Nunn to gracz, który podobnie jak Quickley jest w stanie mi zdobyć 30pkt. zastępując Mitchella, do tego dobrze broni i pomimo iż nie ma w tym sezonie na niego takiego hypeu pokazał, że poprzedni sezon to nie był żaden fluke.

Kelly Oubre 9g/30,5mpg/17,3pts/6,3reb/1stl/38,5%3P(2,2x3PM); Oubre 3 sezon z rzędu ma problemy w końcówce sezonu z kontuzją (tym razem nadgarstek), żałuję, że rl Warriors odpadli i nie będzie mi dane go zobaczyć jak sobie radzi w playoffs, bo są spore szanse że by wrócił. Grał z ławki w 6 meczach i tylko w 3 zdążył zastąpić Bouchera w s5 zanim wypadł do końca trymestru. Jego statsy z 2T i 3T wyraźnie wskazują na to, że 1T to po prostu przestawienie się na nową rolę w rl Warriors – warto to mieć na uwadze oceniając Kellego + przypominam o jego dobrej obronie i odnalezieniu się w systemie Golden St., bo u mnie wg oceny w BeGM części głosujących tylko dłubał w nosie przez śr. 30min. w dwóch poprzednich sezonach.

Khem Birch 20g/29,7mpg/11,4pts/7,3reb/1,9ast/1,1blk; Kolejny mój gracz po Oubre i Nunnie niedoceniony podczas głosowania w 1T pokazuje, że spokojnie by sobie poradził w grze o coś na większych minutach. Brakujące 4 mecze – to moment buyoutu w rl Magic i przejście do rl Toronto. U mnie by grał we wszystkich meczach. Ciesze się, że złapał taką forme w 3T, gdyż bardzo go potrzebowałem zwłaszcza po kontuzji Bouchera. Birch, czy Grant Williams idealnie mi się uzupełniają grając na czwórce obok KATa.

Immanuel Quickley 21g/18,5mpg/9,2pts/1,8reb/1,3ast/43,8%3P(1,7x3PM); To był jego najsłabszy trymestr, ale u mnie nie grał w 1T, a w 2T dostawał w sumie małe minuty. Potrzebowałem go teraz w tym trymestrze, ale w rl Knicks Rose i Payton byli zdrowi, jednak po rl 2T gdzie mieli problemy z kontuzjami wiemy, że IQ spokojnie mógł wejść na dużych minutach i rzucić 30pt. Właśnie w tym trymestrze jego i Nunna ofensywa były mi potrzebne najpierw przy Mitchellu w backcourt, a później przy Lowrym. Temple i Iggy nie są ofensywnymi asami, zatem to Nunn z Quickleyem by mi tu musieli solidnie wspomóc ofensywę – a obaj  to robili gdy tylko rl Heat i rl Knicks dali im grać.

Grant Williams 23g/17mpg/4,4pts/2,3reb; U Granta nie warto patrzeć na jego statsy zbiórek, czy punktów, gdyż to nie jest tego typu gracz. On będzie robił na boisku czarną robotę – bronił, stawiał zasłony. U mnie pewnie przy KATie miałby więcej sposobności zdobywania łatwych punktów, czy też częściej rzucałby wide open za 3 w czym jest coraz lepszy. Grant z powodzeniem może przejmować centrów w paint (podobnie jak zresztą Birch). Pewnie można by go tu porównać do roli Vanderbilta, czy McDanielsa grających obok KATa w rl Socie – ale u mnie Grant gra już z KATem drugi sezon + jednak mam sporo weteranów i zgranie na zupełnie innym poziomie niż Sota.

Andre Iguodala 19g/21,1mpg/4,1pts/2,7reb/2,6ast; Iggy daje mi możliwość gry na pozycjach sg/sf/pf – tu chciałbym żebyście zwrócili uwagę na to, że trójka Lowry/Temple/Iggy + Haslem jako czwarty przy moich liderach (KAT/Mitchell) oraz utalentowanej młodzieży powoduje, że mój team ma ten element dojrzałości, doświadczenia i sprytu pozwalający odróżniać  po prostu solidne teamy od tych naprawdę poważnych – często jest tak, że Lowry + Iggy są równocześnie na boisku, co powinno zaprocentować w tej zaciętej walce na Wschodzie, gdyż właśnie tacy weterani potrafią przechylić szalę zwycięstwa i po prostu rozstrzygnąć zacięty i nerwowy mecz.

Garrett Temple 19g/27,7mpg/6,4pts/,5reb/2,7ast/33,3%3P(1,1x3PM); Do gry po kontuzji wraca od g54, zastępuje Nunna w g62 w s5, jak jednak Lowry nie gra u Was w dyskusyjnych g57 i g58, to również wtedy gra w s5 za Lowrego; Przy braku doświadczenia Quickleya, czy nadal małym doświadczeniu Nunna, może grać spokojnie w backcourt obok jednego z młodych gdy na ławce odpoczywa Lowry. Temple podobnie jak Lowry i Iggy wnosi mi doświadczenie i spokój na boisko – ta śr. minut z rl Bulls często w s5 nie jest przypadkowa.

Chuma Okeke 13g/30,5mpg/11,6pts/4,4reb/2,8ast/1,6stl/27%3P(1,2x3PM); Gdy tylko dostał większą rolę w rl Magic z miejsca stał się tam jednym z najlepszych graczy. Nie będę ukrywał, że Chuma przyszłościowo widzę w s5 w swoich Magic na lata – dlatego tez dostał gwarantowany kontrakt na 3 lata (bez żadnych opcji TO), żeby wiedział że w niego wierzymy. Jego skuteczność z dystansu nie poraża, ale w obronie już jest wyróżniającym się graczem i ma instynkt do przechwytów. W Orlando wprowadzamy go stopniowo do rotacji zwiększając jego rolę. 

Deividas Sirvydis 10g/11,4mpg/3,4pts/2,6reb/36,4%3P(0,8x3PM); Pod koniec sezonu rl Pistons wreszcie kilka razy dało mu większe minuty i w g71 miał 16pkt i 4x3. Sirvydis całkiem nieźle też zbiera. W tym sezonie miał jednak tylko nabrać obycia w NBA. W przyszłym sezonie liczymy już na jego regularniejszą grę. U mnie zakończył już sezon, gdyż nie planujemy go włączać do składu meczowego na playoffs.

Absencje:

Mitchell – 16 (od g.57 do g72)

Oubre – 15 (od g53 do g57 i od g.63 do g. 72)

Lowry – 9 (od g.49 do g.53 i od g55 do g.58)

Boucher – 9 (od g. 60 do g. 68)

Okeke – 11 (g.53 i od g.63 do g.72)

Temple – 5 (od g.49 do g. 53)

Iguodala – 4 (g.50, g. 56, g. 59, g. 62)

Quickley – 3 (od g. 67 do g.69)

KAT – 2 (g.55 i g.56 – rocznica śmierci mamy)

Nunn – 1 (g.62)

Rotacja:

Ze względu na kontuzje i nieobecności trochę tych zmian było, zatem w skrócie:

Gordon gra we wszystkich 24 meczach w s5, Nunn w 22 (bo raz razem mogą grać Lowry i Mitchell i Nunn gra 1 mecz z ławki), KAT w 22, Lowry w 15 (lub 17),Boucher w 15, Mitchell w 8, ponadto Birch gra 2 razy za KATa i 6 za Bouchera, Oubre 3 razy za Bouchera i 2 razy w s5 z Nunnem gra jak trzeba Temple (jak nie mam w g57 i g58 ani Mitchella, ani Lowrego), czyli:

pg Lowry (Nunn/Temple)

sg Mitchell (Nunn)

sf Gordon

pf Boucher (Oubre/Birch)

c KAT (Birch)

z ławki zawsze z wyjątkiem g67 i g68 gdzie mam tylko – Temple/Iggy/Williams mam dostępnych 4 lub więcej graczy rotacji. W sytuacjach gdy muszę, albo jest garbage time to gra jeszcze Sirvydis;

Podsumowując:

pg Lowry 30/Temple 12/Quickley 17/ Nunn 5

sg Mitchell32/Nunn 26/Iguodala 8/Temple 6

sf Gordon30/Oubre 26/Iguodala 10/Okeke 6/Sirvydis 1

pf Boucher30/Birch 8/Williams 16/Oubre 4/Okeke 6

c KAT 33/Birch 12/Boucher 10

Większość graczy może grać na różnych pozycjach, co pozwala mi sporo rotować dając dużą ilość możliwych ustawień  - wysokich/niskich, defensywnych/ofensywnych bardziej/mniej doświadczonych;

Tu szczegółowa rozpiska jakim składem grałem z kim i w którym meczu:

g49 @ Utah(Mitchell/Nunn/Gordon/Boucher/KAT–Quickley/Iggy/Oubre/Williams/Okeke/Birch)

g50 @ Denver(Mitchell/Nunn/Gordon/Boucher/KAT-Quickley/Oubre/Williams/Okeke/Birch)

g51 Washington (Mitchell/Nunn/Gordon/Boucher/KAT-Quickley/Iggy/Oubre/Williams/Okeke/Birch)

g52 Indiana(Mitchell/Nunn/Gordon/Boucher/KAT-Quickley/Iggy/Oubre/Williams/Okeke/Birch)

g53 Milwaukee(Mitchell/Nunn/Gordon/Boucher/KAT-Quickley/Iggy/Williams/Birch)

g54 San Antonio(Lowry/Mitchell/Gordon/Boucher/KAT-Nunn/Quickley/Temple/Iggy/Williams/Okeke/Birch)

g55 @ Chicago(Mitchell/Nunn/Gordon/Boucher/Birch-Temple/Quickley/Iggy/Williams/Okeke)

g56 @ Toronto(Mitchell/Nunn/Gordon/Boucher/Birch-Temple/QuickleyWilliams/Okeke)

g57 Houston(Nunn/Temple(Lowry-?)/Gordon/Boucher/KAT-Quickley/Iggy/Williams/Okeke/Birch)

g58 @ Atlanta(Nunn/Temple(Lowry-?)/Gordon/Boucher/KAT-Quickley/Iggy/Oubre/Williams/Okeke/Birch)

g59 New Orleans(Lowry/Nunn/Gordon/Boucher/KAT-Temple/Quickley/Oubre/Williams/Okeke/Birch)

g60 Indiana(Lowry/Nunn/Gordon/Oubre/KAT-Temple/Quickley/Iggy/Williams/Okeke/Birch)

g61 LA Lakers(Lowry/Nunn/Gordon/Oubre/KAT-Temple/Quckley/Iggy/Williams/Okeke/Birch)

g62 @ Cleveland(Lowry/Temple/Gordon/Oubre/KAT-Quickley/Williams/Okeke/Birch)

g63 @ Memphis(Lowry/Nunn/Gordon/Birch/KAT-Quickley/Temple/Iggy/Williams)

g64 Memphis(Lowry/Nunn/Gordon/Birch/KAT-Temple/Quickley/Iggy/Williams)

g65 @ Detroit(Lowry/Nunn/Gordon/Birch/KAT-Temple/Quickley/Iggy/Williams)

g66 Boston(Lowry/Nunn/Gordon/Birch/KAT-Temple/Quickley/Iggy/Williams)

g67 @ Charlotte(Lowry/Nunn/Gordon/Birch/KAT-Temple/Iggy/Williams)

g68 Minnesota(Lowry/Nunn/Gordon/Birch/KAT-Temple/Iggy/Williams)

g69 @ Milwaukee(Lowry/Nunn/Gordon/Boucher/KAT-Temple/Iggy/Williams/Birch)

g70 @ Atlanta(Lowry/Nunn/Gordon/Boucher/KAT-Temple/Quickley/Iggy/Williams/Birch)

g71 @ Philly(Lowry/Nunn/Gordon/Boucher/KAT-Temple/Quckley/Iggy/Williams/Birch)

g72 @ Philly(Lowry/Nunn/Gordon/Boucher/KAT-Temple/Quickley/Williams/Birch)

Rozpiskę – kto gra zrobiłem po to, by uniknąć zarzutów o problem z rotacją. Mam bardzo głęboki skład i w większości meczy powinienem mieć dostępnych 2 z 3 KAT/Mitchell/Lowry + odpowiednie uzupełnienie.

Moja młodzież:

Kendrick Nunn i Grant Williams to już drugoroczniacy. Obaj są graczami rotacji cały sezon, choć szczególnie w 2T musieli liczyć się z mniejszymi minutami. Nunn stał się całkiem fajnym all around playerem i trochę dopisało mu szczęście w rl Heat (kontuzje Avery Bradleya najpierw, a później Oladipo) przez co zagrał większość sezonu jako gracz rotacji rl Heat w s5 kilkukrotnie będąc najlepszym graczem Miami. Miał okresy, gdzie przez 6-8 meczy notował po blisko 20pkt. Cały sezon grał dość równo, choć często potrafił wystrzelić ze świetna dyspozycja na boisku zwłaszcza, gdy Heat przywracali go do rotacji lub zwiększali mu znacząco minuty. Grant Williams przez krótki moment w 2T był poza rotacją rl Celtics, ale w uśrednieniu sezonu był zdecydowanie rotacyjnym graczem. Jego rola ograniczała się głównie do obrony, switchowania dosłownie każdego i stawiania zasłon, ponadto w ofensywie często stał na łuku grożąc trójka. Liczyłem na to, ze jego rola w Celtics będzie istotniejsza, ale nie można powiedzieć, że gracz zawiódł. W mojej sytuacji grając obok KATa te 15-20min. które mu mogę dać, byłby idealny zwłaszcza przy przejmowaniu w obronie wysokiego, gdzie KAT unikałby dzięki niemu, Birchowi, Gordonowi, czy Boucherowi łapania tylu fauli.

Moi rookie – Chuma Okeke, Immanuel Quickley I Deividas Sirvydis niespodziewanie (zwłaszcza dwaj pierwsi) szybko odnaleźli się w NBA stając się graczami rotacji. Okeke w tankujących rl Magic niestety stracił część sezonu przez kontuzje, ale pokazał wystarczająco dużo, bym mógł nim grać już teraz w rotacji na limitowanych minutach. Początek sezonu miał bardzo słaby – co wynikało pewnie w dużym stopniu z półtorarocznej przerwy od koszykówki. Z biegiem czasu pokazał, ze szybko jest w stanie stać się na boisku mądrym graczem i powinien być świetnym defensorem na piłce – szykuje mi się bardzo wszechstronny 3&D mogący grac na obu pozycjach na skrzydle. Quickley wdarł się przebojem do rotacji rl Knicks. Gdybym wiedział, że od początku będzie tak swietny, to od razu bym z nim podpisał kontrakt 2ay i nie czekał na 2T – pewnie uciekło mi przez to przynajmniej 1W w 1T. Quickley i Nunn maja mi zastąpić przyszłościowo Lowrego i do tej roli są przygotowywani. Ich gra oraz gra Templea umożliwiła mi trudne, ale jednak rozstanie się z Josephem w dealu po Bouchera. Litewski skrzydłowy Sirvydis to melodia przyszłości, ale ciesze się już i tak z tego co zaprezentował – u mnie to gracz garbage time w tym sezonie. Szkoda, że Ashton Hagans nigdzie nie zakotwiczył w tym sezonie po zwolnieniu z Soty, ale obaczymy podczas Ligi Letniej czy i kto da mu szanse. W przyszłym sezonie licze na pojawienie się w NBA Leandro Blomaro i to właśnie on będzie moim pierwszorundowym pickiem. Przy takiej ilości młodzieży – Nunn, Williams, Okeke, Quickley, Sirvydis i Bolmaro, a możliwe że tez Hagans – nie miało w moim przypadku sensu wybieranie w drafcie jeszcze jednego młodego gracza – bardziej potrzebowałem elastyczności finansowej po moich niespodziewanych problemach z hard capem – stąd oddanie picku. Oddanie 3 bardzo dobrych 2nd picków za Bouchera również było przemyślane – mamy konkretnych graczy i na nich stawiamy – obaczymy czym dysponujemy w kolejnym sezonie i dopiero w drafcie 2022 wybieramy gracza w I rundzie w zależności od naszych potrzeb.

 

Mocne strony:

- duża głębia składu pozwalająca poradzić sobie jako tako z urazami;

- stabilizacja składu (brak roszad kadrowych po 2T);

- fantastyczna forma Mitchella przed kontuzją;

- zdrowy i dobrze grający KAT

- świetna dyspozycja Nunna i Bircha w większej roli;

Słabe strony:

- duża ilość kontuzji;

- wymuszone zmiany rotacji przez kontuzje;

- tylko w 1 meczu miałem w tym trymestrze całą trójkę KAT/Mitchell/Lowry

Terminarz:

Napisałem wyżej z kim i w jakim składzie gra.

Mam 5 b2b – g50 w Denver, g54 u siebie San Antonio, g61 u siebie Lakers, g64 gram dwumecz z Memphis – ten mecz akurat u siebie; i g71 wyjazd do Philly. Teoretycznie powinienem tu mieć 3W-2L.

11 meczy u siebie, 13 na wyjeździe (w tym 4 ostatnie na wyjeździe);

8 z teamami nie mającymi już szans na playoffs, ale pozostałe teamy maja często swoje poważne problemy – wąskie rotacje, kontuzje, czy mecze b2b.

Terminarz uważam za średni – ani trudny, ani łatwy.

Proponowany bilans:

W 3T uważam, że już na początku powinienem wyprzedzić Knicks (Heat są w Konferencji poza zasięgiem wszystkich w regularze naturalnie) i spokojnie utrzymać 2 seed na Wschodzie, gdyż Cavs są zbyt mało doświadczoną drużyną by mnie dogonić, a Bucks po gruntownych zmianach i nieobecnościach kilku podstawowych graczy również nie mają jak nadrobić. Inne teamy maja większe lub mniejsze problemy i również nie powinny mi zagrozić.

Przy zgranym teamie, liderach i kilku wartościowych weteranach oraz energii młodzieży powinienem utrzymać bezpieczną przewagę i w zależności od sytuacji w ostatnich meczach regulara albo gram do końca moimi podstawowymi graczami, albo jak przewaga jest już bezpieczna mogę sobie pozwolić na grę większych minut zwłaszcza młodymi graczami, by podstawowi gracze rotacji odpoczęli przed playoffs.

Bilans zapewne coś pomiędzy 14-10 a 16-8 w zależności od tego jak GMowie oceniają inne teamy – nie chodzi mi tu o sam bilans, ale o to, że uważam iż mam uczciwie pewny 2 seed na Wschodzie – w 1T bardzo surowo zostałem oceniony pomimo stabilnego składu, a w 2T te bilanse 16-8 i 15-9 od części GMów były zwyczajnie krzywdzące (szczerze - to nie wiem, czy ktos miał lepszy 2T ode mnie - zdrowie, forma i banalny grafik) – chyba że to jakieś  uśrednianie to wtedy one się jakoś bronią. 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philadelphia 76ers - III trymestr

 

Nie jestem osobą, która wrzuca codziennie wybrane highlity swoich zawodników, ale wierzę, że sami śledzicie co się dzieje i nie potrzebne Wam do rzeczowej oceny, codzienne chwalenie :)

Zacznijmy od końca, czyli od podsumowania, bo jest taka możliwość, że nie każdy czyta całość każdego opisu a tak podam tym osobom, taką małą pigułkę :)

 

Bilans? Nie wiem, patrząc na terminarz to wychodzi coś koło 17-7/18-6 i wydaje mi się, że mam spore szanse by być na miejscach 2-3 po całym sezonie. O to będziemy walczyć.

A dlaczego tak mi się wydaje?

1. Zdrowie głównych graczy

2. Forma Joela - miazga

3. Problemy zdrowotne zespołów z którymi rywalizuję o jak najlepszą pozycje

4. 76ers najlepsi na Wschodzie w realu - mam z nimi wiele wspólnego

5. Obrona - Simmons, Embiid, RoCo, Jaden, White

6. Wsparcie w porównaniu z poprzednimi trymestrami w postaci połowy sezonu Derricka White, który do momentu kontuzji, grał chyba najlepszy basket w karierze.

7. Rondo wchodzący już przed PO w PO mode :)

8. Szeroka kadra

9. Zgranie i doświadczenie

10. Dość łatwy terminarz

 

Rotacja graczy:

Pozycje u moich graczy są mocno umowne

 

Prawdopodobne s5

PG Simmons

SG White

SF D. Robinson

PF Covington

C Embiid

 

Prawdopodobne s5 podczas nieobecności White

PG Rondo

SG Robinson

SF Covington

PF Simmons

C Embiid

 

Podstawowi rezerwowi

C. Anthony

T. Maxey

J. McDaniels

B. Clarke

S. Brown

E. Ilyasova

Dalsi rezerwowi

M. Diakite

G. Riller - trochę kontuzji, teraz gra w g-league - lubię go, więc pogra parę minut w garbage time jak zdrowy

 

Nieobecności

Klay - wiadomo out of season

Rondo - 4 mecze - nie wynikało to z kontuzji

White - 10 meczów

Simmons - 6 meczów przynajmniej 2 to resty

Embiid - 4 mecze, ale nie były to kontuzje a Phila nie potrzebowała go tak bardzo, u mnie w zależności od sytuacji w tabeli, może grać

Brown - 19 meczów - wizyta w klubie. Czy grałby gdyby Houston nie było tankerem? Niewiadomo.

Clarke - 5 meczów, zasadniczo jest zdrowy

McDaniels - 2 mecze

Cole Anthony - 2 mecze

Tyrese Maxey - 5 meczów, był zdrowy

Ersan Ilyasova - 11 meczów, był zdrowy

 

Rotacja i minuty uwzględnione kontuzje sumuję do 300 minut na mecz

Simmons 20/Rondo 24/ Anthony 16    

White 33/Maxey 20/ Anthony 7      

Robinson 30/ Brown 20/  McDaniels 10     

RoCo 32 /Clarke 10/McDaniels 10/ Ilyasova 8   

Embiid 33/ Clarke 15/ Simmons 12     

 

Garbage Time - Diakite, Riller

 

Statystyki

Embiid

image.thumb.png.af2c4c4898af5db3546cac309ac3ca5e.png

W realu mógł sobie trochę poodpoczywać, ja nie mam prawdopodobnie tego komfortu. Jeżeli jest możliwość to także staram się oszczędzać Joela.

W 28 minut 26 punktów :) Maszyna, historyczny sezon jeżeli chodzi o centrów w historii. Top3 gracz w tym sezonie. Top w wymuszaniu fauli i post up. Dominacja pod koszem.

 

White

image.thumb.png.d5e1072db9ae93845ee64e16930d6093.png

Szkoda kontuzji Derricka, życzymy mu zdrowia.

Przed kontuzją grał świetny trymestr.  17,7 pkt, stabilna dobra trójka, blisko przechwytu i bloku na mecz. Bardzo dobra obrona, gracz, którego krył, rzucał średnio prawie 4% gorzej niż normalnie,  ball handler.

Simmons

image.thumb.png.ccdba3aac63e245fa28dca2cb9799bf8.png

Średni trymestr w ataku Simmonsa, u mnie częściej gra pod koszem jako center w rezerowych unitach. Za to odrabia z nawiązką w obronie - top3 defender w tym sezonie. Multi pozycyjność, może kryć w sumie każdego. W tym trymestrze, gracze których krył, rzucali ponad 7% gorzej niż normalnie!!!

Robinson

image.thumb.png.57e678d5b74245d079fafb9a51d4a54c.png

Poszerza mi zdecydowanie boisko, innym gra się łatwiej przy spacingu, który generuje. Mądry gracz, który maksymalizuje to co robi najlepiej. 3,6 trójki trafionej na prawie 43%.

CoVington

image.thumb.png.6acaa140d928e470a17d1b1e07fdd35c.png

Gorszy trymestr rzutowy RoCo, ale wciąż świetna obrona, zwłaszcza off ball. Spina mi zespół, nie potrzebuję wielu jego trójek, ale bardzo potrzebuję świetnej obrony, którą mi zapewnia.

1621718654116.thumb.jpg.af8499c29418d475ecbeca612846b1a3.jpg

McDaniels

image.thumb.png.530d5b03bb5fdda9b5427a0553d12f66.png

 

 

 

Pięknie się rozwija. Atak to jeszcze sprawa rozwojowa, choć już jest stabilna trójka i zna swoje miejsce w szeregu. Obrona jest wielkim zaskoczeniem, także dla mnie. Zadziwia mnie ten chłopak dojrzałą obroną i bardzo szybkim rozwojem. Obrona on-ball, switche na guardów, ale także na wyższych graczy, ale także dojrzała, dorosła obrona off ball.

Rondo

image.thumb.png.d662d083b89cdc4077452232c17eef75.png

Rajon wchodzi już w PO mode. Trójka na 43,2%, ponad 10 asyst per 36 i zadziwiająco dobra obrona. W tym trymestrze, gracze, których krył, rzucali średnio prawie 5% gorzej niż normalnie :) Przywódca, weteran, mądra gra, pięknie uruchami graczy pod koszem, ale także shooterów na obwodzie.

Brown

image.thumb.png.a25557d7ea595f8f9ab07bba072ca0ef.png

Zagrał mało przez incydent w klubie. Pewnie u mnie by wcześniej wrócił, ale Houston to tanker, Brown grał dobrze, więc nie było takiej potrzeby.

Świetne procenty 2,2 trójki w 21 minut na 58%!!! Do tego solidna obrona

Clarke

image.thumb.png.57467a4102940f4437e122488ae81e30.png

Obok Simmonsa, mój główny podkoszowy. Zepsuł się rzut, ale to wciąż dobry obrońca, lob target i roller do kosza a z Rondo i Simmonsem, powinien ładnie być wykorzystywany.

1621718654111.thumb.jpg.35fae21c1d1cc2043decbc42f1ad5cef.jpg

Anthony

image.thumb.png.8c6e36d3471ac4b2a95bc77d0eeb6dc6.png

Ładnie pokazuje się u tankera, u mnie mniejsza rola, ale także sobie pogra. Ma od kogo się uczyć - prowadzenia gry od Rondo a obrony od Simmonsa a trójek od Duncana.

Maxey

image.thumb.png.d7ad62d82feda633d441a2200f2061e5.png

Mój ulubieniec, oczywiście daję mu pograć. Gdy dostawał większe minuty to nie zawodził. Scorer, świetne wjazdy i touch pod koszem. Trójka rozwojowa, zwłaszcza, że FT% na bardzo wysokim poziomie. Czeka go ciekawa przyszłość.

Ilyasova

image.thumb.png.92fce92fe2add6cf2cd9687307c30194.png

Mój wysoki rozciągający grę. Nie gra dużo, ale rzuca bardzo dużo i prawia prawie połowę rzutów za 3. Per 36 5 trójek trafionych!!! Do tego dobra obrona, doświadczenie.

 

Jak gramy?

Jak zawsze :) Stabilizacja. Dużo post do Embiida, szybka gra z Simmonsem, otoczenie Embiida strzelcami, gdy Embiid siedzi na ławce, post Simmonsa na point centrze.

Ogrywamy rookasów, cieszymy się grą :) W tym trymestrze zależy nam także na zwyciężaniu :)

 

 

image.thumb.png.df86a0df08a4d812eaa7533fcd298b91.png

Terminarz średnio/łatwy. 13-11 dom/wyjazd

Plusy:

1. Zdrowie głównych graczy

2. Forma Joela - miazga

3. Problemy zdrowotne zespołów z którymi rywalizuję o jak najlepszą pozycje

4. 76ers najlepsi na Wschodzie w realu - mam z nimi wiele wspólnego

5. Obrona - Simmons, Embiid, RoCo, Jaden, White

6. Wsparcie w porównaniu z poprzednimi trymestrami w postaci połowy sezonu Derricka White, który do momentu kontuzji, grał chyba najlepszy basket w karierze.

7. Rondo wchodzący już przed PO w PO mode :)

8. Szeroka kadra

9. Zgranie i doświadczenie

10. Dość łatwy terminarz

11. Młode wilczki atakują

Minusy

1. Wypadnięcie na koniec White

2. Forma rzutowa RoCo

3. Forma w ataku Clarke

4. Brak mięsa pod koszem, ale czy grając rotację pod koszem w postaci Embiid, Clarke, RoCo, Simmons, brakuje mi centymetrów?

 

Proponowany bilans 17-7. Będziemy walczyć do końca o miejsca 2-3 na Wschodzie, co przy problemach innych zespołów i naszym względnym zdrowiu, jest realne.

Pozdrawiam i życzę miłego czasu na oglądaniu Play Offów - tych w realu :)

Zapowiadają się duże emocje.

 

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIAMI HEAT

W mojej sytuacji raczej nie zanosi się na jakieś zmiany. 1 seed jest juz raczej zapewniony, pozostaje tylko kwestia z kim zagram w 1 rundzie. Miałem po raz pierwszy odpuścić sobie opis, ale pierwsze mecze Play in/PO mnie trochę zainspirowały. Odsyłam do poprzedniego opisu: tutaj gdzie szerzej analizuje zmiany w składzie i ich powody. 

Depth Chart (bez Oladipo) :

PG: Anderson 26 /Satoransky 22/Arcidiacono

SG: Middleton 30/Brooks 16/Strus

SF: Doncic 32 /Brooks 10/ Satoransky 6/ Morris

PF: Crowder 24 /Tillman 20/Morris 4 

C:Vucevic 30/Portis 18/Patterson

Oladipo zagrał w tylko 4 meczach, oczywiście jak jest dostępny to wychodzi w S5. W ostatnich latach S5 pod nieobecność Oladipo (prawie zawsze) wygladala standardowo: Sato/Khris/Luka/Crowder(Morris/Wielki Tadek)/Vucek. Po transferze Andersona chciałem pograć nim więcej minut i potestować o ustawienie. Wiem, jakie atuty daje Sato w S5, ale wizja kolejnego dobrego winga defendera, o innej charaktersytyce niż Crowder jest bardzo kusząca, zwlaszcza w kontekście PO. Jak nie gra Crowder to w S5 jest Tillman.  Luka, Middleton, Sato grają trochę mniej minut względem 2 trymestru. Dillon dostaje też kilka minut wiecej. 

KLUCZOWE ABSENCJE:

Doncić - 1

Oladipo - 20

Middleton - 3

Crowder - 9

Vucević - 3

Dillon Brooks - 1

Markieff Morris - 1

Portis - 1

Satoransky - 3

Tillman - 1

Ilość absencji jest wyższa niż w poprzednim trymestrze, ale nadal niższa niż u większości konkurentów w walce o PO. GP,  mpg,  pts.,  rb.,  ast.,  made % 3P%,  TS %

PODSTAWOWE STATYSTYKI

Luka Doncic -  23 GP,  33.0 mpg,  26.1 pts.,  7.7 rb.,  8.2 ast.,  2.7 made 32% 3P% , TS 57 %

Khris Middleton -  21 GP,  33.1 mpg,  20.5 pts.,  5.8 rb.,  5.4 ast., 2,2  made 37 % 3P%,  TS 56%

Victor Oladipo - 4 GP,  27.8 mpg,  12.0 pts.,  3.5 rb.,  3.5 ast.,  1.0 made 24% 3P%,  TS 47 %

Jae Crowder - 15 GP,  26.5 mpg,  9.5 pts.,  4.0 rb.,  2.2 ast.,  2.5 made 40 % 3P%,  TS 57 %

Nikola Vucevic - 22 GP,  33 mpg, 21.7  pts., 12.0  rb.,  3.9 ast.,  2.5 made 40 % 3P%,  TS 54 %

Tomas Satoransky - 21 GP,  21.5 mpg,  6.8 pts.,  2.2 rb.,  4.1 ast.,  0.5 made 24 % 3P%,  TS 57 %

Dillon Brooks - 22 GP,  31.3 mpg,  18.9 pts.,  3.0 rb.,  2.3 ast.,  2.0 made 36 % 3P%,  TS 54 %

Kyle Anderson - 23 GP,  27.9 mpg,  12.2 pts.,  5.6 rb.,  4.0 ast.,  1.4 made 36% 3P%,  TS 58 %

Xavier Tillman - 21 GP,  17.8 mpg, 7.1 pts.,  4.7 rb.,  1.2 ast.,  0.5 made 46 % 3P%,  TS 67 %

Bobby Portis - 22 GP,  20.6 mpg,  12.4 pts., 7.5 rb.,  1.1 ast.,  1.1 made 47 % 3P%,  TS 58 %

Markieff Morris - 19 GP, 21.3 mpg, 6.9 pts.,  4.9 rb.,  1.5 ast.,  0.9 made 24 % 3P%,  TS 44 %

 

Max Strus - 15 GP, 11.7 mpg, 5.1 pts., 1.1 rb., 0.8 ast.,  1.0 made 30% 3P%, TS 56%

Ryan Arcidiacono - 14 GP, 8.5 mpg, 3.0 pts., 1.5 rb., 1.0 ast., 0.6 made 53 3P%,  TS 64%

Patrick Patterson - 19 GP,  17.6 mpg, 5.7 pts., 2.3 rb., 0.9 ast., 1.1 made 33% 3P%,  TS 53%

Jared Dudley - 1 GP, 4.3 mpg,  0,0 pts., 2.0 rb., 0.0 ast., 0.0 made 0% 3P%,  TS 0%

 

PLUSY:

- Liderzy, czyli Luka/Khris/Vucevic opuscili lacznie tylko 7 meczów, co jest swietnym wynikiem na tle problemów rywali

- Luka prowadzi Dallas do najlepszego net rtg w lidze po all star break, pomimo tego ze Porzingis opuscil polowe 3 trymestru,

- forma życia Brooksa, byl w tym trymestrze jednym z najlepszych 2way wingów w lidze, w szczegolnosci w man D. sprawdza się przy większym obciążeniu - u mnie w roli 6th man jest idealny, w ataku rowniez poprawil skuteczność. Nie ukrywam, że jestem pod dużym wrazeniem, przy tak intensywnym grafiku utrzymanie wysokiej intensywności gry zarowno w ataku jak i w obronie jest zazwyczaj niewykonalne. 

- Kyle Anderson poprawil skutecznosc z dystansu i powinien już załapać czesc schematow gry w ataku, kluczowa postac Grizzlies - po kontuzji Oladipo u mnie rownie istotny. 

- poza Dudleyem i Oladipo 13 graczy wystepuje w wiekszosci meczow swoich zespolow, nie ma tu zadnych wynalazkow, ktorzy nagle musza przyjac wieksze obowiazki

MINUSY:

- gorsza skutecznosc Luki i Middletona  z dystansu

brakuje troche vertical threat lub tradycyjnego rollera, ktory potrafi przyjac kontakt i wykonczyc picka

- absencja Oladipo

- nie wiem czy to minus, ale spodziewalem sie ze Vucek ,,sam'' wprowadzi Bulls do PO. Natomiast oni już przed transferem wygladali bardzo slabo i troche to zignorowałem. Vucevic jest tam ostatnim winnym zaistniałej sytuacji co pewnie bede dowodzil w PO.

TERMINARZ:

  1. GSW
  2. CLE
  3. MEM
  4. LAL
  5. @PTB
  6. @PHX
  7. @DEN
  8. @MIN
  9. BRK
  10. HOU
  11. @SAS
  12. @ATL
  13. CHI
  14. CHI
  15. SAS
  16. @CLE
  17. @CHA
  18. DAL
  19. MIN
  20. @BOS
  21. @BOS
  22. PHI
  23. @MIL
  24. @DET

 

PODSUMOWANIE:

Opis wyjątkowo skąpy, ale trochę żyje już PO, a nie walczę tu już o rozstawienie. Mam już kilka pomysłów na poszczególne zespoły w naszej grze, zobaczymy na kogo trafię. Co do trymestru, absencja Oladipo została w dużym zastąpiona przez Brooksa i Andersona. Dla części społeczności pewnie jest to zmiana na plus, pójście w fit. Jednakże wizja prime Oladipo z Luka to jest cos co chciałem urzeczywistnić, niestety z przyczyn niezależnych pewnie już się o tym nie przekonamy. Proponuje bilans 18-6. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Zmiany w składzie, wstęp. 

 

Zachęcam do przeczytania całego opisu choć wiem ze nie wszyscy pewnie znajda na to czas.. 
żeby sprowokować nieco do przeczytania całości napisze na wstępie ze uważam ze moja drużyna powinna mieć w tym sezonie zapewnione miejsce w playoffs, czyli top6 na wschodzie. Zasłużyli naprawdę na to równą formą przez cały sezon. 

 

Jesli chodzi o zmiany w składzie w ostatnim okienku transferowym to był jeden ruch po Nianga. Oddałem za niego 2nd rounder i gracza z poza rotacji ( javonte green). Dokładam wiec do długiej już i tak rotacji shootera na skrzydło. 

W tym trymestrze akurat po raz pierwszy trafiła się poważna kontuzja( Turner) oraz karierę postanowił zakończyć Aldridge. No cóż gramy wiec prawie cały ten trymestr bez zadnego true centra, warto to odnotować na pewno, będąc uczciwy. 

Mimo wszystko moi pozostali zawodnicy zagrali ten okres bardzo dobrze, o czym powiem szerzej w zakładce statystyki. 

 

2. Nieobecności.

Nwaba - 24 mecze opuszczone ( grał u mnie po 10min zdrowy)
 Turner - 22 mecze opuszczone
Aldridge - 19 meczy opuszczonych (i koniec kariery) 

 

3. Rotacja.

podzielilem na dwa okresy. Nie podaje dwóch meczy z Turnerem, możecie sobie wyobrazić jak wyglądała rotacja z nim w dwóch meczach. W pierwszych pięciu meczach zagrał Aldridge, później skończył karierę. Tak podzieliłem rotacje. 


pierwsze 5 meczy trymestru: (Turner gra jeszcze dwa mecze z nimi)
PG - Paul 34 Campazzo 14
SG - Hardaway jr. 33 Campazzo 10 Holiday 5
SF - Holiday 30 K.Martin jr. 18
PF - K.Johnson 28 Niang 18 K. Martin jr. 2

C - Aldridge 20 Green 24 Boban 4 

aldridge kończy karierę. Wprowadzam w tym momencie na ostatnie 19 Meczy do rotacji na stałe dodatkowo Kelana Martina. Niang już po pięciu meczach dostaje więcej szans na grę. Ostatnie 19 Spotkan :

PG - Paul 34 Campazzo 14 

SG - Hardaway jr. 33 Campazzo 10 Holiday 5

SF - Holiday 16 K. Martin jr. 26 Kelan Martin 6 

PF - K. Johnson 18 Niang 24 Holiday 6

C - Green 32 Boban 10 K. Johnson 6 

 

Także tego, w tym trymestrze głównie small-ball. Boban z konieczności wchodzi na 10 min w każdym meczu. Jesli chodzi o minuty bez niego, pozycje sf-pf-c są wtedy umowne, tzn zmieniają się w obronie i ataku . Zawsze mam na boisku kogos z dwójki Jeff green, Kenyon Martin jr., aby pilnować jakoś paint zone w obronie. Wspomaga ich Justin Holiday, wielopozycyjny raczej w obronie zawodnik. Nie powinno być tragedii pod koszem, mimo utraty Mylesa Turnera, czyli top3 obrońców w NBA w tym roku. Rim protection z jeffem greenem oraz Martinem jr. jest śmiem twierdzić znośne. 

 

4. Statystyki.
(W nawiasie liczba opuszczonych meczy)

PG - Chris Paul (1) - 
30,9min 17,3pts 4,0reb 9,4ast 1,4stl 2,1to 51,9%fg 1,8 trójki na 45,6% 94,3%ft

Będę to w tym opisie pewnie powtarzał ale trymestr mega równy jak i cały sezon. W tym trymestrze przejmował też czasem mecze w ataku jak na zawołanie. Gdy tylko jego drużyna przestawala punktować to wkraczal do akcji i zdobywał punkty seriami. Złoto mieć takiego gracza w tak pojebanym sezonie w beGM na wschodzie. Mysle ze Zapewni mi awans. 

PG/SG - Facundo Campazzo (1) -
28,5min 8,6pts 3,3reb 5,0ast 1,6stl 1,4to 39,5%fg 1,5 trójki na 35,6% 94%ft

ponad dwa przechwyty per36, dobry obronca i rozgrywający na ławkę. W tym trymestrze się rozkręcił..

SG - Tim Hardaway jr. (1) - 
27,0min 16,7pts 3reb 2as 1to 44,6%fg 2,9 trójki na 38,3% 87,5%ft

No, swoje zagrał. W jednym z meczy wsadził 10  trojek. Kolejny równy zawodnik backcourtu. Gra swoje cały sezon. Przypominam w sumie przez cały sezon że u mnie ma nieco większą rolę w ataku, robi za poor man’s Bookera jako najlepszy mój scorer poza CP3. Liczę tu na sezon w okolicach 20-24ppg 

SG/SF/PF - Justin Holiday (0) -
27,5min 9pts 3,2reb 1,6as 0,5stl 1blk 40%fg 2,1 trójki na 37,8% 75%ft 

Po kontuzji Turnera ma więcej obowiązków w obronie, stąd chyba sredni ofensywnie trymestr... :) 

SF - Kelan Martin (0) - 
13,3min 6,8pts 3,4reb 0,7as 0,5blk 46,8%fg 1 trójka na 40,4% 87,5%ft 

no w realu pograł trochę więcej niż u mnie ale szanse swoja  dostanie. 

SF/PF - Kenyon Martin jr. (0) - 
27,7min 11,5pts 6,1reb 1,4as 0,8stl 0,9blk 0,8to 50,2%fg 1,1 trójki na 36,5% 70,4%ft 

Zaliczył zdecydowanie najlepszy trymestr w całym sezonie Zaskakuje mnie ten chłopak bo miał być surowy w ataku a miał kilka fajnych występów w ataku i nawet trójki trafia bardzo przyzwoicie. Będą z niego ludzie, to mój najmłodszy zawodnik i jeden z najmłodszych w całym NBA. 


PF/SF - Keldon Johnson (0) - 
27,9min 12pts 5reb 1,7as 0,7stl 1,2to 48,9%fg 0,8 trójki na 33,3% 70,5%ft 

jestem lekko zawiedziony. Gra niby swoje ale mógłby w ciągu drugiego sezonu robić jakieś postępy a narzędzia (minuty) ku temu ma. Nierówny okres w ataku. Niczym się nie wyróżniał. 

PF/SF - Georges Niang (0) - 
20,7min 10,4pts 3,1reb 1,0as 0,5stl 0,9to 45,5%fg 2,6 trójki na 45,9% 94,4%ft 

swietne, fenomenalne wejscie do klubu, gracz którego poza trójkami w statystykach może nie widać ale na boisku robi dobre i przydatne rzeczy. Niezły obronca i dorzucał ponad 2,5 trójki na mecz. Chyba nieźle w 20minut. 

C/PF - Jeff Green (0)
27,6min 13,8pts 4,1reb 2as 0,5stl 0,5blk 0,8to 49,3%fg 1,9 trójki na 40,9% 79,5%ft 

Znów bardzo równy i solidny trymestr, a w ataku jakby zrobił postęp w rzutach za trzy. Śmieszne w sumie że dopiero w swoim czternastym sezonie nauczył się w końcu regularnie rzucać za trzy, ciekawe kim by był gdyby za czasów gry w Memphis miał taki rzut.... To taki gracz który załata rotacje w razie kontuzji i pogra po 30-35 min na każdej dowolnej pozycji jak trzeba. 

C - Boban Marjanovic (0)
6,2min 4pts 2,7reb 61,9%fg 92,4%ft (13/14)

w realu zagrał w 10 meczach w tym okresie. Wiadomo od dwóch lat ma taka role w RL Mavs, ze gra w garbage albo okazyjnie na jakiś fajny match-up dla niego. Ale od dwóch sezonów konsekwentnie pokazuje, że spokojnie da radę pograć te kilka minut w meczu robiąc dobre rzeczy na boisku. Przyda się w tym trymestrze na te 10minut taki kolos. 

C - Myles Turner (22)
26,9min 9,5pts 7,5reb 1as 1,5blk

statystyki z dwóch meczów, więcej nie ma co komentować w jego przypadku. Szkoda bo wreszcie miał sezon równy jak na niego. 

C - LaMarcus Aldridge (19)
26,1min 12,8pts 4,7reb 2,6as 0,6stl 2,2blk 1,4to 47,7%fg 0,8trojki na 80% 100%ft (10/10)

 

Zagrał tylko pięć meczy i skończył karierę po tym jak poczuł nierówne bicie serca. Wrzucam, bo te pięć meczy wiadomo liczą się do jego legacy a karierę miał fajną bądź co bądź, skończył w top30 all-time scorers. Najgorsze jest wiecie co? Jak zobaczycie statystyki albo filmiki z meczy to on naprawdę zajebiscie wyglądał w tym Brooklynie w tych pięciu męczach. Dostał świeżości w obronie i zrobił w nich m.in 11 bloków. 

Langston Galloway oraz Tre Jones grali w garbage time u mnie. Pomijam ich statystyki. Nwaba kontuzjowany, więc to by było na tyle.

Ciekawostki, dodatki:
*moj najgorszy zawodnik w popełnianych stratach to Chris Paul 2,1 straty w 31minut. To o czymś na pewno świadczy jako drużyna.
*tak moi rzucali trójki w tym trymestrze: 
2,9 x 38,8%
2,6 x 45,9%
2,1 x 37,8% 
1,9 x 40,9%
1,8 x 45,6%
1,5 x 35,6%
1,1 x 40,4%
1,0 x 36,5% 
0,8 x 33,3% 

chyba nieźle całkiem jak na „przecieciętną w ataku” jak powiedzą pewnie inni drużynę...

* do tego 5 z 11 wymienionych graczy rotacji rzucało ft na poziomie między 87,5% a 94,5%.

 


5. Terminarz.

 Chi, Min (b2b)
 @Orl
@MEM
LAC, @Hou (b2b)
@UTA 
@Atl, SAS (b2b)
Okc
Det, @Orl (b2b)
POR
BKN
@Okc
@Was
Sac, Atl (b2b)
Was
@Cle, Phi (b2b)
@Mil
LAL, @Tor (b2b)

A)aż 6x b2b - ale ten trymestr i terminarz był pojebany, pewnie każdy miał tyle b2b w nim. Nie chce mi się sprawdzać  ale pewnie niektóre z tych meczy pewnie przeciwnik również był b2b.
B)Pogrubilem mecze z tankerami. Aż 6 meczy „ za free” ? Mając tak równego lidera wpadki w tak ważnym trymestrze się tu nie przytrafią.
C) 13 meczy u siebie, 11 meczy na wyjeździe 
D) no więc 6 z tankerami, 
6 meczy z drużynami które chyba skończą poza PO (Atl, Chi, Washington bez Hardena, czy Detroit.
12 meczy z rywalami na moim poziomie lub ciut ciut lepszym. stawka w begm mega wyrównana w tym roku, nie oszukujmy się. Każdy miał swoje problemy i w tym trymestrze chyba tylko z Minnesotą nie dałbym rady na bank, choć tam jeszcze aldridge i chyba Turner grali. 
E) pierwsza połowa trymestru znacznie łatwiejsza, bo ostatnie pięć meczy mała ścieżka zdrowia na koniec. 

 

6. Wady i Zalety.

Wady:
-kontuzje Aldridge i Turnera, brak centra
-jak zawsze brak top scorera w składzie. 
-leży mi zbiórka w tym okresie 

Zalety:
-zgranie. Paul już drugi sezon u nas gra, rotacja w tym trymestrze się nie zmieniła za dużo wiec jest git pod tym względem jak na standardy ligi beGM.
- w crunch mam combo CP3 + dobry shooter, który nie boi się oddać ważnego rzutu(THJ), czasem w tym trymestrze w crunch na sg gra tez Campazzo który daje jak coś dobre ft i podobnie jak CP3 zapewnia mądre decyzje 
-chris Paul zagrał świetny trymestr, chyba top3-5 wśród graczy NBA indywidualnie. Kandydat do MVP. Mam takiego zawodnika w składzie, jest to niewątpliwie największy atut Pacers w kluczowych momentach sezonu i dlatego chciałbym to podkreślić. 
-bardzo bardzo dobry trymestr jesli chodzi o rzuty z dystansu co próbowałem udowodnić wcześniej. 
- rezerwowi w obliczu kontuzji turnera zrobili akurat w tym okresie step-up (niang, Martin jr, Campazzo, green) i mają chyba poza Greenem najlepsze okresy w swojej karierze. 
-doswiadczenie. Chris Paul i Campazzo gwarantują spokój na rozegraniu w ważnych momentach. Holiday, Green to weterani parkietów NBA i gracze wielofunkcyjni. Zarowno oni jak i Hardaway gwarantują trójki z czystych pozycji. W tym trymestrze przy tak wyrównanej stawce na wschodzie podwójnie liczy się doswiadczenie moim zdaniem.
- Martin jr i Keldon Johnson jako młodość i energia. Kenyon Martin jr ma na kim trenować te swoje czapy z kosmosu, bo ma na treningach jako sparingpartnera Bobana :) stad później się biorą takie czapy jak te na gobercie w tym sezonie: 


- taki ostatni mały plus; poza Turnerem i Aldridge to w sumie moi wszyscy zawodnicy łącznie opuścili TRZY mecze :) wszyscy trzej zawodnicy którzy opuścili po meczu po prostu odpoczywali sobie ostatnie mecze RS. Życzę sobie aby mogli już odpocząć ten ostatni mecz ale pewnie będę walczył do końca o którekolwiek najwyższe z możliwych miejsc... 

7. Proponowany bilans.

kontuzja turnera ale z drugiej strony bardzo łatwy terminarz i świetna forma pozostałych. Prawie każdy z moich aktywnych graczy w rotacji zaliczył najlepszy trymestr w tym sezonie a nawet chyba w swojej karierze co niektórzy co już mówiłem. Do tego miałem dość łatwy terminarz w pierwszych 19 meczach trymestru.  W dodatku: Skoro istnieje w NBA tak zwany Chris Paul effect i jest to udowodnione naukowo, to w tym sezonie powinienem mieć znacznie lepszy bilans niż rok temu, bo to pierwszy pełny sezon generała Paula... :) więc powinniście dać mi te 15-9 w tym trymestrze żeby mieć czyste sumienie. 

Proponuje  więc 15-9 i będę zadowolony. Widzę to tak po prostu, ze w pierwszych 19 meczach tego trymestru praktycznie zapewnilem sobie tenawans, nie wiem powiedzmy, że na te pięć meczy do końca brakowało mi jednej wygranej i symbolicznie zrobiłem to ogrywając mistrzów, czyli lakers ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Washington Wizards

 

 

ROTACJA

PG Joseph 18 / Ish Smith 24 / Smart 6

SG Smart 27 / Shamet 21  / 

SF Durant 32/ Connaughton 16/ 

PF Bridges 36 / Rondae Hollis-Jefferson 4/ Jakarr Sampson  4 / Gill 4

C Bradley 24 / Kaminsky 20/ Jakarr Sampson  4

 

Statystyki:

 

James Harden – 25.4 MPG, 11.5 PPG, 9.0 RPG, 6.0 APG, 57.1 %3P, 76.3%TS 

Kevin Durant -  29.8 MPG, 24.5 PPG, 6.8 RPG, 5.9 APG, 47.4 %3P, 68,8 %TS

Marcus Smart – 34.2 MPG, 12.9 PPG, 4.2 RPG, 6.2 APG, 32.8 %3P, 53.9 %TS

Miles Bridges – 36.2 MPG, 20.1 PPG, 6.7 RPG, 2.9 APG, 42.9 %3P, 64.1 %TS

Cory Joseph – 26.9 MPG, 12.1 PPG, 3.0 RPG, 5.9 APG, 37.5 %3P, 58.3 %TS

Landry Shamet – 28.1 MPG, 11.9 PPG, 1.9 RPG, 2.5 APG, 40.6 %3P, 60.0 %TS

Pat Connaughton – 22.4 MPG, 6.8 PPG, 4.9 RPG, 0.9 APG, 33.0 %3P, 54.7 %TS

Ish Smith– 21.1 MPG, 8.0 PPG, 3.4 RPG, 3.3 APG, 42.9 %3P, 52.5 %TS

Tony Bradley – 17.9 MPG, 8.9 PPG, 6.2 RPG, 0.9 APG, - %3P, 67.4 %TS

Frank Kaminsky - 15.5 MPG, 6.7 PPG, 4.7 RPG, 1.8 APG, 23.8 %3P, 52.7 %TS

Rondae Hollis-Jefferson - 9.8 MPG, 2.5 PPG, 2.4 RPG, 1.2 APG, - %3P, 53.9 %TS

Jakarr Sampson –  17.8 MPG, 8.0 PPG, 3.7 RPG, 0.3 APG, 12.5 %3P, 54.6 %TS

Josh Hall – 19.9 MPG, 5.3 PPG, 3.8 RPG, 1.3 APG, 9.5 %3P, 37,8 %TS

Anthony Gill – 11.9 MPG, 5.7 PPG, 2.7 RPG, 0.6 APG, 40.0 %3P, 65.0 %TS

 

Absencje:

Harden    21
Smart     4
Durant    8
Miles Bridges 6 
Tony Bradley  0
Shamet    2
Connaughton 0
Ish Smith 0
Joseph 4
Sampson   6
Kaminsky 1
RHJ 4

 

Generalnie uważam, że jeśli walka o play in toczyłaby się do ostatniej kolejki to Harden wrócił by z absencji trochę wcześniej. Zresztą pojawiały się raporty, że może wrócić wcześniej jednak Nets woleli dmuchać na zimne i JH wrócił tylko na dwa mecze przed PO. U nas sytuacja jest trochę inna i tych playoffów tutaj nie ma zapewnionych, więc według mnie wróciłby tutaj trochę wcześniej pomóc drużynie w walce o play in. Niemniej jednak to pozostawiam każdemu do dowolnej interpretacji. 

 

Największym moim problemem jest oczywiście brak Hardena niemniej jednak zarówno Durant jak i Bridges rozegrali kozackie trymestry. Dodatkowo z solidnej strony pokazali się zadaniowcy dzięki czemu nie mam się za bardzo czego wstydzić w tym trymestrze. Minuty Hardena na rozegraniu w większości przejmą Ish Smith , Cory Joseph oraz Marcus Smart.

Ważnym ogniewem mojego zespołu był Miles Bridges, który zanotował piękny trymestr będąc gdzie był najlepszym graczem real Hornets. Pokazał, że jest nie tylko kozakiem w obronie ale także w ataku gdzie przejął kilka meczów. Durant zagrał swoje w tym trymestrze. Niemniej jednak na pewno ważnym zawodnikiem w tym trymestrze będzie wchodzący do zespołu Ish Smith, który, miał bardzo dobry trymestr i był jednym z członków drużyny, która wykręciła najlepszy bilans w real NBA.  Grał tam spore minuty dając zespołowi spokój i doświadczeni, czyli to czego na pewno będzie potrzebował mój zespół. Na pewno trochę niedoceniony zawodnik gdyż prawie cały hype spływał na Westbrooka jednakże ten trymestr w jego wykonaniu możemy dać na plus. Smart jak zwykle dobry trymestr, szczególnie w obronie. Shamet, który wszedł do S5 w miejsce kontuzjowanego Hardena i pokazał się tam z dobrej strony po atakującej stronie parkietu. 40.6 % za 3 przy 6.5 próbach na mecz pokazało, że w ataku ten gracz jest niezwykle pomocny. Generalnie mój zespół rzucał bardzo dobrze za 3 i to jest jego dodatkowym atutem. Durant 47.4 %, Bridges 42.9 %, Shamet 40.6 %.

Generalnie uważam, że ten skład to połączenie bardzo dobrego ataku z solidną obroną dzięki czemu walcząc o występ w play in  ta drużyna będzie na tyle zjednoczona i zmotywowana, że finalnie uda się to uczynić.

 

Plusy:

- gra Bridgesa, który nie tylko pokazał się w tym trymestrze z dobrej gry w obronie ale także w ataku. 
- Dobra gra zadaniowców
- Forma Duranta

 

Minusy:

- brak Hardena przez prawie cały trymestr 

- pojedyncze absencje moich zawodników

 

Podsumowanie:

Generalnie uważam, że walka o play in będzie toczyła się do ostatniej kolejki z Atlantą i ich absencja Jamala Murraya dotknie bardziej niż mnie ta Hardena. Także przewagę nad Atlanta na pewno w tym trymestrze zbuduje. Pytanie czy odrobię 2,61 zwycięstwa. Według mnie po analizie obu zespołów jest na to spora szansa.

Proponuję bilans 14-10 lub 15-9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minnesota

Rotacja:

PG-Conley-Brunson-Melton 

SG-Booker-KCP-Melton

SF-George-KCP-Tate-Tatum

PF-Tatum-George

C-Ayton-D.Howard-R.Williams 

Plusy:

*Stabilizacja- dziwnie brzmi w kontekście Minnesoty pisanie o stabilizacji, ale poza zamiana Nianga na KCP nie doszło do żadnych przetasowań w rotacji 

* Forma graczy- Gracze Minnesoty zostali wybrani 4 czy 5 razy graczami tygodnia w NBA, w tym dwukrotnie zgarniając jednocześnie wyróżnienia na Wschodzie i Zachodzie jednocześnie 

*Progres graczy- Ayton i Robert Williams zaliczyli krok w przód- Aytona już nikt nie nazywa słabym rim protectorem, a Robercik rozwinął kreacje i potrafi świetnie kreować obwodowych 

*Sila rażenia- posiadanie jednocześnie na boisku co najmniej 3 graczy potrafiących rzucić 30+ punktów jako 1 opcja (Tatum,Booker,George) to luksus na który niewiele drużyn może sobie pozwolić 

*Obrona- Od kiedy Booker przestał być samcem alfa w Suns i może trochę energii włożyć w obronę to Sota przestała mieć słabe ogniwa zarówno w obronie 1/1 jak i zespołowej.

*KCP- sporo było wątpliwości odnośnie przydatności KCP w Minnesocie, a ja nadal wychodzę z założenia ze tak świetny gracz offballowo i w transition był brakującym elementem na obwodzie w Minneapolis.

Minusy:

*Zdrowie- Conley i Robert Williams odpuścili trochę spotkań w tym trymestrze, szczęśliwie zarówno Brunson/Melton jak i D.Howard wydają się klasowym zastępstwem 

Kwestie warte odnotowania:

W sumie obecnie chciałbym poruszyć tylko kwestie Tatuma i jego oddychania rękawami po covidzie- oczywiście nie jest on na 100% w takiej kondycji jakiej bym sobie życzył, pragnę tylko zauważyć te subtelna roznice między rl Celtics a beGm Sota, u nas Tatum nie musiał grać tak dużych minut jak w realu i nie musiał zasuwać od deski do deski w każdym spotkaniu walcząc o awans do PO, a jak wyglądał w najważniejszym meczu w tym czasie- z Wizards, i to jak przyćmił wszystkich + wyłączył w obronie (w kilku akcjach) rozgrzanego Westbrooka nie wymaga dalszego komentarza.

Terminarz

Bez różnicy, do każdego spotkania w trymestrze podchodzimy z pozycji faworyta, a to ze nie każdy mecz da się wygrać akceptujemy.

Czy jesteśmy najlepszym zespołem w tym trymestrze? Jesteśmy.

Czy dostaniemy najwyższy bilans? powinnismy.

//

Statystyki indywidualne wrzucę dla ciekawskich, o ile @LeweBiodroSmoka dopuści mnie do komputera przed końcem deadline, chyba ze wcześniej usnę :) 

PODSUMOWANIE:

Opis wyjątkowo skąpy, ale trochę żyje już PO, a nie walczę tu już o rozstawienie. Mam już kilka pomysłów na poszczególne zespoły w naszej grze, zobaczymy na kogo trafię. 

Edytowane przez Qcin_69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sacramento Kings:

 

1. Rotacja:

 

PG -  Schroder (36), Rubio (12) – pod nieobecność Schroedera – Milton 24/Rubio 24

 

SG - Milton (12)/Clarkson (36)

 

SF- Harris (36), Morris (12)

 

PF - Morris (20), Young (18), Bazley (10)

 

C - Gobert (36), Sarić (12)

 

2. Statystyki:

Dennis Schroder

 

15.4 PPG, 3.5 RPG, 5.8 APG, 43.7 % FG %, 33.5 % 3PT, 84.8 % FT

 

Shake Milton

 

13.0 PPG, 2.3 RPG, 3.1 APG, 45.0 % FG %, 35.0 % 3PT, 83.0 % FT

 

Joe Harris

 

14.1 PPG, 3.6 RPG, 1.9 APG, 50.5 % FG %, 47.5 % 3PT, 77.8 % FT

 

Marcus Morris

 

13.4 PPG, 4.1 RPG, 1.0 APG, 47.3 % FG %, 47.3 % 3PT, 82.0 % FT

Rudy Gobert

 

14.3 PPG, 13.5 RPG, 1.3 APG, 67.5 % FG %, 62.3 % FT

 

Ricky Rubio

 

8.6 PPG, 3.3 RPG, 6.4 APG, 38.8 % FG %, 30.8 % 3PT, 86.7 % FT

 

Jordan Clarkson

 

18.4 PPG, 4.0 RPG, 2.5 APG, 42.5 % FG %, 34.7 % 3PT, 89.6 % FT

 

Thaddeus Young

 

12.1 PPG, 6.2 RPG, 4.3 APG, 55.9 % FG %, 26,7 % 3PT, 62.8 % FT

 

Darius Bazley

 

13.7 PPG, 7.2 RPG, 1.8 APG, 39.6 % FG %, 29.0 % 3PT, 70.2 % FT

 

Taurean Prince

 

9.5 PPG, 3.5 RPG, 1.9 APG, 40.1 % FG %, 40.0 % 3PT, 85.5 % FT

 

Dario Saric

 

8.7 PPG, 3,8 RPG, 1.3 APG, 44.7 % FG %, 34.8 % 3PT, 84.8 % FT

 

3. Nieobecności:

Schroder – 7 spotkań

Milton – 1 spotkanie

Harris – 3 spotkania

 

Morris – 1 spotkanie

 

Gobert – 1 spotkanie

Rubio – 2 spotkania

 

Clarkson – 4 spotkania

 

Young – 0 spotkań

 

Bazley - 4 spotkaia

 

Prince – 13 spotkań

Sarić – 3 spotkania

4. Proponowany bilans i kalendarz:

GSW – L

Cavs- W/L

SAS W

SAS – W

LAL- W/L (chyba tutaj byli bez LBJ więc no nie wiem)

Bucks - L

Sota – L

Detroit- W

Jazz- W

NOP - W

Wizards- W/L

Suns – W

Dallas- L

Sota – L

Sota – L

GSW – L

Dallas- W (jedno z 2 spotkań z Dallas do wygrania)

OKC- W

Pacers- W/L (tu na styku)

SAS - W

OKC - W

OKC - W

Memphis– W

Memphis– W

Utah - W

 

5. Plusy i minusy zespołu, ogólny opis:

Tak jak poprzednio gramy już praktycznie utartymi schematami i zgranym składem. Jedynym problemem mogą być dłuższe nieobecności Schroedera, ale to otwiera więcej minut dla Clarksona, który był w 3 trymestrze w bardzo dobrej formie no i w końcu wypadałoby docenić Goberta, który pod nieobecność Conleya i Mitchella trzymał w ryzach grę Utah i pozwolił finiszować na #1. Bardzo dobre 40% pozostałych graczy w s5 obok Goberta pozwala dalej kontynuować w miarę stabilny plan gry, umożliwiający wjazdy czy Schroederowi czy też Clarksonowi.

bilans w postaci: 15-9/16-8 do wyciągnięcia ze względu na sprzyjający kalendarz  

Na plus: zgranie, zdrowy sezon kluczowych graczy, bardzo dobra dyspozycja duetu Clarkson i Gobert w barwach Jazz.

Na minus: średnio nadal mała ilość zdobywanych punktów.

Pozostali gracze nie grają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.