Skocz do zawartości

WAKACJE A COVID podróże w 2021 roku


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

W każdym kraju, tak i w Grecji są i tacy i tacy ludzie. Generalnie będą knajpy gdzie wejdziesz bez problemu i takie gdzie bez certyfikatu możesz popatrzeć z zewnątrz na stolik. Euro to niewiele pomoże, bo generalnie kary są wysokie (chyba nawet 2 tys Euro) więc parę euro nie kupisz "wejścia".

Jest też temat certyfikatu i RODO, bo jak ludzie podrabiają je, to w kilku krajach przestali skanować kod, ze względu na pozwy od osób fizycznych w zakresie nieprzestrzegania RODO, a z tego co kojarzę to dane o szczepieniu są wrażliwe i w specjalny sposób powinny być przetwarzane :)

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcusCamby napisał:

Jak wygląda podejście Greków do braku certyfikatu Covid? Faktycznie zostaje cieszyć się hotelem i plażą czy po zobaczeniu ojro przymkną oko? ;)

Lepiej mieć niż nie mieć. Z tego co widziałem już na lotnisku w Zakynthos jedni bez problemu przechodzili co pokazywali certyfikat a drudzy szli jakby do drugiej bramki i chyba mieli jakieś testy robione. Ale czy mieli czy nie certyfikat tego niestety nie wiem. Jak już przeszlo się bramkę i odebrało bagaż to certyfikat już wogole nie był potrzebny do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pamiętam jak rok temu byłem w delegacji we Włoszech w sierpniu i wrześniu to faktycznie w biurach, fabrykach, sklepach obostrzenia maseczki i każdy przestrzegał ale wieczorem na mieście w knajpach i restauracjach tłumy i każdy już na wyjebce krzesło w krzesło bez niczego. W następnym tygodniu lecę do Szwecji to tam nawet nie wiedzą o takiej rzeczy jak maseczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to covidowy czas spędziłem w Chorwacji, Paryżu i Hiszpanii, zdecydowanie do maseczek największą uwagę ku mojemu zaskoczeniu przykładali hiszpanie, w metrze w Paryżu też upomnienie od policji dostaliśmy jak żona za szybko zdjęła maskę, za to w Chorwacji pełna Polska;) prócz promów i lotnisk każdy wylane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Wujek Wójcik napisał:

No to covidowy czas spędziłem w Chorwacji, Paryżu i Hiszpanii, zdecydowanie do maseczek największą uwagę ku mojemu zaskoczeniu przykładali hiszpanie, w metrze w Paryżu też upomnienie od policji dostaliśmy jak żona za szybko zdjęła maskę, za to w Chorwacji pełna Polska;) prócz promów i lotnisk każdy wylane. 

Byłem w Hiszpanii i tam faktycznie ostro. Ukraina i Czarnogóra kompletnie wywalone, w Grecji prawie, że tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zależy co, ja akurat nie pojechałem tam na balety na mieście, wiec z tej strony Ci nie powiem. Uważaj na nachalnych przewodników, którzy jak widza Europejczyka to od razu Cię oblatuja. W miastach możesz spokojnie znaleźć sklepy z całkiem niezłymi cenami i jakoś nie miałem wrażenia, ze jest w pizdu drogo.

Inna sprawa, ze ja szame miałem w hotelu i lepszej w życiu nie jadlem, ale tez nie wiem ile takie stołowanie na mieście.

Generalnie nastaw się na inna kulturę, bo ludzie nie będą patrzyli na Ciebie jak na ziomka, ale możesz się targować do woli :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2021 o 18:44, RappaR napisał:

Malediwy, Mauritius albo Dominikana - które z tych miejsc polecacie?

Jak to tak? Ludzie umierają, Covid szaleje, a lekarz na Dominikanę jedzie? :)

Która to już wycieczka w tym roku? Z postów w temacie obok wnioskuje, że szósta :)

Ciężko być lekarzem w tych czasach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Jak to tak? Ludzie umierają, Covid szaleje, a lekarz na Dominikanę jedzie? :)

 

Powiedźmy wyczerpanie zawodowe :) Potrzebuję serio odpoczynku

 

25 minut temu, MarcusCamby napisał:

Która to już wycieczka w tym roku? Z postów w temacie obok wnioskuje, że szósta :)

 

Zależy od definicji wycieczki.

25 minut temu, MarcusCamby napisał:

Ciężko być lekarzem w tych czasach...

W tym roku mam tak lekko wyrobione 4000 godzin(musiałbym policzyć, by wiedzieć ile ponad)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał:

W tym roku mam tak lekko wyrobione 4000 godzin(musiałbym policzyć, by wiedzieć ile ponad)

jeśli to prawda to jest to dramat i serio powinna być jakaś reforma (jakieś zmniejszenie wymagań dla łatwiejszych specjalizacji, dodanie w szpitalach 'asystentów', którzy ogarnialiby całą biurokrację, która pewnie zżera z połowę czasu pracy lekarza)

prace z jakąś większą odpowiedzialnością powinny mieć ostre limity godzinowe 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on te godziny przepracował jako contractor, a ci chyba nie podlegają zwyczajnym regułom dużurowania etc (jakim podlegają etatowcy) więc czesze tych dyżurów ile wejdzie, a potem lata do Dominikany & kupuje kabriolety na weekend :P 

 

oczywiście popraw mnie jeśli się mylę Raper 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rw30 napisał:

on te godziny przepracował jako contractor, a ci chyba nie podlegają zwyczajnym regułą dużurowania etc (jakim podlegają etatowcy) więc czesze tych dyżurów ile wejdzie, a potem lata do Dominikany & kupuje kabriolety na weekend :P 

 

oczywiście popraw mnie jeśli się mylę Raper 

Poprawiam. Nigdy nie kupiłem kabrioletu i nigdy nie poleciałem na Dominikanę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.